Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

4 marca 2021, 01:59

63 komentarze

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Epicki!” – Mundo Deportivo relacjonuje, że Barcelona zagra w finale Pucharu Króla po odrobieniu strat 0:2 z pierwszego spotkania w heroicznym i porywającym pojedynku. Dembélé otworzył wynik wspaniałym golem, Piqué doprowadził do dogrywki w 94. minucie, Ter Stegen zatrzymał rzut karny, a Braithwaite dopełnił dzieła. Piłkarki Blaugrany zmiażdżyły Fortunę i ocierają się o ćwierćfinał Ligi Mistrzyń po hat-tricku Jenni Hermoso. Pau Gasol jest już w Barcelonie. Dziennik donosi, że Håland kosztowałby Real 150 milionów euro.

„Wspaniały!” – Sport informuje o awansie Barcelony do finału po epickim meczu. Barça odwróciła losy rywalizacji po golach Dembélé, Piqué i Braithwaite’a w dogrywce. „Barcelona powinna zmienić się od góry do dołu” – dziennik cytuje fragment wywiadu z Víctorem Fontem. „Jestem szczęśliwy z bycia w domu” – powiedział Pau Gasol po przyjeździe do stolicy Katalonii. Piłkarki Blaugrany rozstrzygnęły rywalizację w 1/8 finału Ligi Mistrzyń już w pierwszym starciu.

„Duma” – L’Esportiu pisze o najlepszym wieczorze w historii Barcelony Koemana, która zrobiła wszystko, żeby odrobić straty 0:2 z pierwszego meczu, i awansowała do finału Pucharu Króla. Piqué, który zakończył spotkanie kulejąc, doprowadził do dogrywki w 94. minucie po tym, jak Ter Stegen zatrzymał rzut karny. Gola na wagę awansu strzelił Braithwaite. Na górze okładki Toni Freixa zapowiada: „jesteśmy jedynymi, którzy nie pozwolą na ingerencje”. Piłkarki Blaugrany wygrały z Fortuną 4:0 w 1/8 finału Ligi Mistrzów, a mogły zdobyć jeszcze więcej bramek. Szczypiorniści Barcelony pokonali Motor Zaporoże i kończą fazę grupową Ligi Mistrzów z kompletem zwycięstw.

„Sevilla straciła swoje miejsce” – Marca donosi, że Andaluzyjczycy zmarnowali rzut karny i stracili gola na 0:2 w 94. minucie, kiedy już dotykali finału Pucharu Króla na stadionie La Cartuja. Barcelona w heroiczny sposób doprowadziła do dogrywki po golu Piqué. Braithwaite dopełnił remontady po kolejnym wielkim meczu Blaugrany. Kontrowersje w związku z ręką Lengleta. Dziennik donosi o kluczowych nazwiskach, aby Real mógł podjąć się sprowadzenia Hålanda. Ojciec piłkarza i jego agent Raiola będą decydujący. „Jeden mecz, aby stworzyć historię” – Levante walczy o pierwszy finał Pucharu Króla, a Athletic o… drugi w ciągu miesiąca. Piłkarki Barcelony wygrały 4:0 z Fortuną, a zawodniczki Atlético przegrały 0:2 z Chelsea w Lidze Mistrzyń. Mija 20 lat od debiutu Fernando Alonso w Formule 1. Minardi uważa, że hiszpański kierowca powinien zdobyć trzy tytuły więcej. Pau Gasol jest już w Barcelonie i jutro przejdzie badania medyczne.

„Do finału z polemiką” – AS podaje, że ambitna Barcelona dokonała remontady w dogrywce meczu z Sevillą, grającą w dziesiątkę. Andaluzyjczycy uważają, że arbiter darował sobie wyrzucenie z boiska Minguezy i podyktowanie rzutu karnego po zagraniu Lengleta. Na górze okładki: Barcagate rośnie. Rousaud ujawnia, że I3 Ventures było sugestią byłej wicepremier Hiszpanii Sorai Saenz de Santamarii. Pojawiają się faktury za niezrealizowaną pracę. Roures ogłosił, że pozwie Bartomeu. „Nadzieja czy tradycja” – pisze dziennik na temat pojedynku Levante z Athletikiem. Inigo Martínez przegapi wielkie starcie z powodu zawieszenia. „Håland jest w zasięgu” – Norweg chce wysłuchać Realu, którego wielkim rywalem jest City po rezygnacji Bayernu z licytacji. Gil Marin oskarża Velasco, twierdząc, że słowa szefa sędziów wpływają na decyzje arbitrów. Pau Gasol jest już w Barcelonie, ale zostanie zaprezentowany dopiero wtedy, kiedy będzie nowy prezydent.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ten ból dupy Madrytu :D

Cieszy postawa naszych, pierwsze dwa trudne mecze do przodu w sezonie, cieszy, że pod rząd i w niezłym stylu. Pique był potrzebny jak tlen.

Wpis od kolegi, kibica białych
,,To gratulalok, szacun za walkę i powodzenia''
konto usunięte

Ale Madryt ma ból dubska xd

I pomyśleć, ze nastroje były by inne gdyby zawodnik Sevilli nie wybił piłki głową ratując przed rzutem różnym i piłka trafiła do Antosia,a ten do Gerarda dośrodkował. Dzięki za walkę i emocje !

Na początku gratulacje za wygrany mecz,zagrali bardzo ambitnie i mieli zdecydowana przewagę. Gazety zawsze będę mialy ból duży i chyba na forum tez.
Juz widziałbym co by było gdyby była odwrotna sytuacja z Lengletem i by Barsa musiałaby mieć karny.ESCANDALO. Druga sytuacja to za spowodowanie karnego powinna być kartka (druga by była).
Tak czy owak świetny mecz i emocji było az nadmiar .Niestety nie na takie zakończenie czekałem.Zycze sobie i Wam więcej takich emocji i pamiętać raz sędzia daje raz bierze.

A karny dla Barcy przed golem Pique to co? Gość z Sevilli rzuca się na piłkę w polu karnym jak bramkarz i nawet tego nie sprawdzają... Wczoraj to Sevilla wyglądała jakby Barca grała z jakimś przecietniakiem, a oni jeszcze mają pretensje... Co za ludzie...

Co jest z tym Lenglet, powinni mu te ręce obciąć albo związać. Ostatnio jego występy to gwarantowany karny dla rywali. Co do Minguezy to zdecydowanie powinna być druga żółta, ale w końcu i My mieliśmy trochę szczęścia a nie ciągle prześcieradła. Z resztą moim zdaniem mecz powinien skończyć się wynikiem 4:1 bo i Sewilli i Nam należał się rzut karny. Wtedy byłoby jeszcze bardziej epicko.

Duma ;) Barca zagrała piękny mecz a w Madrycie escandalo i paplają się w naszych problemach pozasportowych hehe Vamos Barca ❤️

Jęczenie Asa jest wręcz zabawne. Ale z drugiej strony te standardy sędziowania to jest śmiech na sali. W kluczowym momencie rywalizacji obrońca rzuca się pod strzelającego i wyraźnie zagrywa piłkę nie jedną a dwoma rękami i ten pajac z gwizdkiem nawet nie wstrzyma gry, VAR tego nie analizuje. Brait w polu karnym pada od uderzenia w twarz jak się obrońca odwinął do tyłu: cisza. A ta biała chołota z Asa jęczy o żółtą dla Minguezy i naturalnie ułożoną rękę Lengleta w sytuacji gdy ten widział buta rywala na wysokości twarzy.

Brawo Barcelona, takie przeglądy prasy to poezja!
PS: widzieliście co zrobił Busi po golu Pique? Jaki on sprint musiał zrobić że był jednym z pierwszych przy linii bocznej gratulując kolegom gola! Coś pięknego:)!

Oczywiście wczorajszy mecz to nie była najlepsza Barca jaką widziałem ale coraz bardziej widoczna jest praca Koeman'a. Pewne kwestie mnie irytują ale jestem pod wrażeniem tego jak on buduje zawodników. Może niczego w tym roku nie wygrają, ale na kolejne lata sportowo inaczej niż poprzedni zarząd - spalonej ziemi nie będzie. Odkąd przyszedł konsekwentnie zbudował de Jonga na którego wczoraj nie mogłem się napatrzeć - każde zagranie przemyślane, widać rosnącą pozycję w drużynie, uważam, że powoli wyrasta nam dyrygent środka pola na którego czekaliśmy od najlepszej wersji Xavi'ego. Przy nim wyrośnie Pedri - oczywiście jego gra ma część przywar typowych dla 18-latka (po co wiecznie w tym polu karnym szuka Messi'ego?!) ale nikt mi nie powie, że nie będziemy mieli w ciągu dwóch lat jednego z najlepszych graczy na tej pozycji na świecie. Trincao też wygląda coraz lepiej. Na powrót Araujo wszyscy czekają bo powoli wbija się do czołówki stoperów na świecie. Wczoraj świetnie się oglądało Mingueze i nawet ten karny tego nie zmienia. Griezmann nie twierdzę że za wszelką cenę powinien zostać po sezonie ale przy najmniej przy Koemanie zaczął coś wnosić do gry zespołu - wczoraj nie tylko asysta, ale i w dogrywce wiele razy bardzo pomógł utrzymując się przy piłce czy też wyprowadzając piłkę z obrony. Dest wczoraj słabo ale myślę, że potrzeba czasu i będzie z niego pożytek.
Postawa Koeman'a mi się podoba - nie zważa na to co się dzieje w klubie tylko robi swoją robotę mimo tego. W zasadzie nie dostał żadnego transferu o który prosił (a moim zdaniem idealnie zdiagnozował problemy które nie pozwalają nam podjąć rywalizacji w LM czyli brak napastnika i silnego zawodnika w środku pola w typie Toure czy Keity jak to było dawniej), a mimo to ulepił już sporo z tego co miał i daje to nadzieję na lepsze czasy przy odpowiednim zarządzie

Fajny mecz chłopaki pokazali serducho do walki! Dest trochę miał problemy ale może chłopak miał gorszy dzień. Szkoda że Leo nie zdobył bramki ale cieszę się że Martin strzelił gola. Ja tam go lubię zawsze chłopak się stara. Ogólnie naprawdę fajnie się oglądało ten mecz :)

Dlaczego prawie nikt nie zauważa, że tam powinien być wolny dla Barçy za grę latającą koło głowy nogą zamiasta jakiegokolwiek analizowania zagrania ręką?

Już byli w ogródku i witali się z gąską a tu jak z pod ziemi wyskoczył Pique i plany Lopeteguiego wzięły w łeb...

Ten mecz był kwintesencją futbolu,było w nim wszystko co najlepsze,piękne gole,rzut

karny,czerwona kartka (zasłużona) dogrywka no i remontada,która wydawała się mało prawdopodobna.
Reasumując,to się naprawdę oglądało z przyjemnością.

Bola ich bola, nie moga uwierzyc w sprawiedliwosc.
Ale my tez mielismy szczescie z 2gim karnym przy rece Lengleta, no ale liczy sie awans w Wielkim stylu!!! Brawo, na to liczylismy!

Słabo to trochę wygląda na tym forum! Żadnego niezadowolonego dziś nie ma? Nikt Koemana nie wyrzuca? Przecież w tym meczu grali i Busquets i Pique - a oni już się przecież nie nadają. Tak wiem, jedna jaskółka..itd... ale to nie pierwszy symptom że praca idzie w dobrym kierunku. Z tego co dzieje się w klubie i co trener zastał, uważam idzie to w dobrym kierunku, mimo że w Paryżu może być bardzo, bardzo różnie.

W Madrycie dupa boli. Jakby po takiej "rece" przeciw nim karnego podyktowano to by mówili że takich się nie gwiżdże. Matko, oni są jak Tvpis.

Ale w Madrycie musi boleć ten Finał.. Ojjj aż mnie piecze ;/ As'a dno

Jedyny mankament w grze Barcy to slabosc Desta. Braki te widac wraz z uplywajacymi minutami. Dembele powoli wychodzi na prosta. Widac, ze mozna na niego liczyc. Maly sukces a cieszy.

Bardzo dawno nie widziałem tak walczącej Barcelony !Widac ze im bardzo zależało .Minqueza pomimo karnego to wciąga nosem Desta ,Dembele 3 strzały z miarę latwej pozycji wybija piłkę na ulice a 20 metrów ładuje z prawej po widłach:)Gosc już się nigdy nie zmieni.Ter Stegen KLASA!A Piqué prawdziwy lider !Visca Barca !

A ja lubię Braithwaita. Gość zna swoje miejsce, transfer do Barcy trafił Mu się jak ślepej kurze ziarenko. Ale jak już tu jest to w każdym meczu daje z siebie 100% i teraz będzie mógł opowiadać że dzięki jego bramce awansowaliśmy do finału. Oby więcej takich ambitnych piłkarzy w drużynie.

Wyrzucenie Minguezy? Od dawna jest już przyjęte, że jak karny, to nie czerwo. Faul nie był na bezpośrednią czerwoną. Od podwójnego karania się odchodzi. Dupy pękły w drugim miejscu :)

AS to najsłabsze pismo na świecie :)

Chyba fake? Jesli Piqué tak by się wypowiedział to wygrałby internety:

https://twitter.com/MundoDespectivo/status/1367246372584386560?s=19
Komentarz usunięty przez użytkownika

Haha wiedziałem że Madryckie szmatławce będą pisać o kontrowersji z ręką, oj jak ich boli że żadna drużyna z Madrytu nie zdobedzie tego pucharu, i być może żadnego w tym sezonie xD VeB.

To właśnie była stara dobra Barca. Oglądało się z zapartym tchem. Brawo!!!!!

Na czym polega kibicowanie i wiara we własny zespół ??? Na bycie z Nimi , gdy Ci wygrywają mecz za meczem ? Gdy nie ma przeciwnika , który byłby wstanie ich powstrzymać ? Nie !!! Miłość do drużyny jest miłością bezwzględna i jest się z ukochanym teamem na dobre i na złe. To jest jak małżeństwo , związek . Są kryzysy , ale jak się kocha to jest się wiernym . Ja kibicuje FCB od czasu Rivaldo , Kluiverta , braci De Boer itd. i dalej jestem kibicem . Były cudowne momenty ( do dziś pamiętam bramkę Rivaldo z przewrotki ) , które napawały dumą Nas wszystkich . Były złe momenty ( Roma , L'pool) , ale czy po nich przestałem kochać MÓJ zespół ??? Otóż nie . Wierzę w nich . Zawsze mocno im kibicuje . Czasami mecze są nudne i nie dało się ostatnio tego oglądać , ale zawsze śledziłem wynik . Mam FCB w sercu i co by się nie działo zawsze tam będzie . Oczywiście przychodzą chwile zwątpienia i zawodu , ale takie jest już życie kibica . Prawdziwego kibica . Pamiętam jak siedziałem na stadionie Man City i patrzyłem jak Nasi przegrywają mecz . Bez walki i woli ducha i to mnie denerwuje . Walcz , gryź piach , kop po kostkach i przegraj z dumą . Nie ważne jak upadasz, ważne jak będziesz wstawał . Pozdrawiam wszystkich kibiców .

Bardzo dobry mecz całej drużyny . Trzeba docenić pracę Koemana . Wrócimy do elity małymi krokami . Visca El Barca !!

Po półfinale z Liverpoolem 4-0 nie spalem do 4 nad ranem..

Dzisiaj juz 2 a tu nadal nic..

Dla takich meczy, chwil warto zyc i kibicowac swojemu Ukochanemu Klubowi.

Visca el Barca!!

Never back down!!

Tak to jest BARCA!!

AS jak zwykle swoje hahahaha! Żal im tyłki ściska
VAMOSSSS BARCA !!!

Ładnie to wygląda nawet madryckie coś skrobnely pozytywnego, wiadomo, że jakiś kamień do ogródka wrzucili ale w drugą stronę jest to samo więc cieszmy się z takiego stylu w jakim mamy awans

Ale asik szczypią cztery litery. Niech lepiej się białymi zajmą.