Ter Stegen: Zawsze cieszę się, gdy mogę pomóc drużynie

Maciej Łoś

4 marca 2021, 00:10

Barca TV

22 komentarze

Fot. Getty Images

Marc-André ter Stegen i Martin Braithwaite byli jednymi z bohaterów meczu z Sevillą. Po ostatnim gwizdku wspólnie udzielili krótkiego wywiadu dla Barça TV.

[Marc Brau, Barça TV] Który z was był dziś większą gwiazdą?

Braithwaite: Oczywiście Marc. Pokazaliśmy dziś tę mentalność, o której mówiło się w naszym kontekście od pewnego czasu. Kluczowym momentem była obrona rzutu karnego.

Ter Stegen: Twój gol też był niezwykle ważny.

Braithwaite: Marc zawsze ratuje nas, gdy mamy problemy. Dziś zrobił to po raz kolejny.

Martin powiedział, że najważniejsza była dziś mentalność. Marc, zgadzasz się z tym?

Ter Stegen: Tak, zdecydowanie był to bardzo ważny aspekt dzisiaj. Na początku nie było nam łatwo, Sevilla grała bardzo intensywnie, ale udało nam się zdominować przeciwnika i wszystko wyszło bardzo dobrze.

Jak ważne jest dla was to zwycięstwo?

Ter Stegen: Jest niezwykle ważne. Wcześniej graliśmy dobrze, ale rezultaty nie były korzystne. W lidze idzie nam nieźle w ostatnim czasie, chcieliśmy przełożyć to też na Puchar Króla. Jestem bardzo zadowolony z awansu do finału.

Martin, a ty co sądzisz na ten temat?

Braithwaite: Tak, zgadzam się z Markiem. W dwóch ostatnich meczach z Sevillą cały czas kontrolowaliśmy grę, były to jedne z najlepszych meczów w naszym wykonaniu w tym sezonie.

Czy ten gol jest dla ciebie wyjątkowy?

Braithwaite: Dla napastnika każdy gol jest ważny. Oczywiście wiem, że ten jest wyjątkowy, dał awans do finału, ale dla mnie każda bramka liczy się tak samo.

Marc, czułeś podczas tego rzutu karnego, że jest on kluczowy dla tego dwumeczu?

Ter Stegen: Tak, ponieważ wiedzieliśmy, że jeśli Sevilla strzeli gola, sprawy się skomplikują. Ale uważam, że oprócz tego zagraliśmy kompletny mecz i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Zawsze cieszę się, gdy mogę pomóc drużynie. Rzuty karne to loteria, ale na szczęście awansowaliśmy do finału.

Czy to zwycięstwo ma dla was jeszcze większą wagę zważywszy na to, że w ostatnich latach kluczowe dwumecze nie wychodziły wam najlepiej, a także na aktualną sytuację?

Ter Stegen: Tak, zawsze chcemy dawać radość naszym kibicom, szczególnie w tak trudnym czasie. Cały czas nas wspierają, choć czasem mamy problemy. Nie przestajemy wierzyć w to, co robimy, i będziemy walczyć o to trofeum. A co będzie więcej, zobaczymy.

Doświadczyłeś już emocjonujących powrotów, np. w meczu z PSG, ale dziś graliście przy pustych trybunach. Jak przeżyłeś gola strzelonego przez Piqué?

Ter Stegen: Tak, dziś było trochę inaczej. Ale atmosfera w drużynie też jest bardzo ważna, nie tylko dzięki piłkarzom na boisku, ale także tym na ławce. Radość po golu pokazała, jak ważne to było trafienie. Chcemy zdobywać trofea.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ter Stegen najlepszy bramkarz, a sezonowcy będą na siłe się podniecać Allisonem czy Neuerem bo wygrywają puchary. Nie mówię, że są słabi, ale jednak gdyby nie MATS to nie liczylibyśmy się już w żadnych rozgrywkach, a w Bayernie czy Liverpoolu ta obrona (przynajmniej jeszcze niedawno) była solidna więc bramkarz miał mniej roboty.

ter szteno el masteo to magik

Dobrze, że Martin strzelił tego gola bo ostatnio oprócz mega wysiłku wkładanego w walkę to brakowało cyfr.
O obronionym karnym to już nawet nie wspomnę bo Marc tego nie chciał powiedzieć ale wszyscy wiemy że byłoby pozamiatane.

Dla mnie ter Stegen jest najlepszy na świecie! Ma niesamowity instynkt!
Braithwaite także zasługuje na poklepanie po plecach - fajnie że strzelił gola, ale mi podobało się jak zaciekle fizycznie walczył z obrońcami Sevilli - z całej dogrywki to praktycznie 8-12min ciągłego przepychania i nieustępliwej walki - brawo!

Bohater!!! Ta obrona była jak dwa gole dla nas

Zauważyliście jak mocni kondycyjnie obecnie jesteśmy? Te końcówki są wręcz zabójcze i często zdarza się że dobijamy w nich zmęczonego rywala. Na zero z tyłu i znów Puchar Króla w zasięgu ręki.

Ter Stegen niewątpliwe bohater dzisiejszego meczu...;)

Uratował nam dupsko

Najlepszy na świecie ❤️

Pan Bramkarz! I to przez duże B