Koeman: Piłkarze zasłużyli na gratulacje, jestem z nich dumny

Maciej Łoś

4 marca 2021, 00:49

Barca TV

31 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman stwierdził na konferencji prasowej, że Barcelona była w dwumeczu lepsza od Sevilli i zasłużyła na awans do finału Pucharu Króla.

[Ricard Torquemada, Catalunya Radio] Powtórzyłeś dziś to samo ustawienie, w którym wygraliście z Sevillą w sobotę. Nie obawiałeś się, że rywal będzie już na to przygotowany?

Przed meczem zawsze analizuje się potencjalną grę przeciwnika. Zdecydowałem się zagrać tak samo, ponieważ poprzedni mecz w tym ustawieniu wyszedł nam znakomicie. Nie przeprowadziłem wielu zmian, zaleciłem piłkarzom stosowanie wysokiego pressingu, a oni zagrali fenomenalnie.

[Marta Ramón, RAC1] Ten sezon jest dla ciebie ciężki ze względu na to, co dzieje się w klubie. Czy uważasz, że dzisiejszy mecz umocni cię na stanowisku?

Po pierwsze to drużyna zasługuje na gratulacje za swoją pracę i ambicje. Poprawiliśmy się, jeśli chodzi o grę bez piłki, jesteśmy bardziej agresywni, zawsze kreujemy sytuacje. Jestem dumny, dzisiejszy rezultat jest bardzo ważny dla klubu, również dla mnie. Jeśli wygrywamy, to jesteśmy dobrzy, a jak przegrywamy, to słabi.

[Adria Albets, Cadena SER] Czy jest to dla ciebie najszczęśliwsza noc w roli trenera Barcelony dotychczas?

Tak, ponieważ został nam jeden krok do zdobycia ważnego trofeum. Przy wyniku 0:2 musieliśmy zagrać perfekcyjnie i to się udało. Jako trener nie mogę prosić o nic więcej swoich piłkarzy. Grali, kreowali, walczyli do samego końca. Zasłużyli na ten awans za to, że byli lepszą drużyną w dwumeczu.

[Helena Condis, Cadena COPE] Czy to zwycięstwo pozwala bardziej wierzyć w cud w Paryżu za tydzień?

Łatwiej jest odrobić dwubramkową stratę, tamten wynik jest zupełnie inny. PSG to wielki zespół ze świetnymi piłkarzami, ale pojedziemy tam, żeby wygrać. Będziemy walczyć, ale jeśli awans nie będzie możliwy, zaakceptujemy to i będziemy dalej robić swoje w innych rozgrywkach.

[Josep Capel, RNE] Ten dzisiejszy mecz będzie przełomem w obecnym sezonie?

To prawda, że drużyna rośnie w siłę, jest zjednoczona, swoją rolę odgrywają też młodzi zawodnicy. Wiemy, że zespół gra dobrze piłką, ale poprawił się także w momentach, w których trzeba się bronić. Jesteśmy silniejsi, więcej biegamy, stosujemy agresywniejszy pressing. Myślę pozytywnie o przyszłości.

[Sergi Capdevila, Sport] Jak przeżyłeś rzut karny dla Sevilli? Patrzyłeś na to czy wolałeś się odwrócić? To był kluczowy moment dwumeczu.

Tak, to była najważniejsza chwila. Jeśli Sevilla by wyrównała, strzelenie jej trzech goli byłoby niezwykle trudne. Wszyscy wiemy, że Ter Stegen to świetny bramkarz i specjalista od takich sytuacji. Patrzyłem na rzut karny, ponieważ nie byłem w stanie nic zmienić i ufałem Marcowi. Uważam, że ten wynik jest zasłużony, stworzyliśmy sobie więcej sytuacji i byliśmy lepsi.

[Edu Polo, Mundo Deportivo] Czy te dwa mecze z Sevillą były waszymi najlepszymi w tym sezonie? Jak czuje się Piqué, czy ten uraz jest poważny?

Poczekamy do jutra w sprawie Gerarda, ale to nie jest to, co stało mu się wcześniej. Musimy poczekać na szczegóły. Sevilla do zespół, który lubi grać wysoko, dlatego te spotkania stały na bardzo wysokim poziomie, a my wykonaliśmy znakomicie swoje zadanie.

[Xavi Lemus, TV3] Jak oceniasz dzisiejszą postawę Piqué? Strzelił kluczowego gola, a nawet po tym, jak doznał urazu, to walczył do samego końca i pokazywał swój charakter.

Tak, Gerard zagrał dziś świetne spotkanie i udowodnił, że jest jednym z liderów drużyny. Pod koniec meczu przeniósł się do ataku, ponieważ tam mógł stworzyć zagrożenie i strzelić gola. Tak się stało, zrobił to w bardzo ważnym momencie. Ale cała drużyna grała dziś świetnie, trzeba docenić wszystkich zawodników. Jestem z nich dumny.

[Jordi Blanco, ESPN] Czy bardzo brakuje ci obecności kibiców, szczególnie w tak szczęśliwych momentach jak dzisiaj?

Każdy mecz grany na Camp Nou bez fanów jest smutny, ponieważ w piłkę nożną gra się dla nich. Przeżycie tego spotkania w obecności 90 tysięcy osób na stadionie byłoby jeszcze bardziej wyjątkowe. Brakuje ich nam.

[Bruno Balleste, Barça TV] Jaką wiadomość chciałbyś przekazać fanom Barcelony po tym meczu?

Po pierwsze, chciałbym pogratulować zawodnikom za ich pracę i grę w dzisiejszym spotkaniu, jestem z nich dumny. Będziemy walczyć w finale, żeby wygrać dla kibiców ten Puchar.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kto go krytykuje to naprawdę ma nie po kolei w głowie..

@Barcelonista94 rozumiem, że chwaliłeś go za mecz z PSG i Cadiz?
« Powrót do wszystkich komentarzy