Mundo Deportivo: Juan Miranda ma już gotową umowę z Betisem, który jest też zainteresowany Minguezą

Dariusz Maruszczak

3 marca 2021, 16:30

Mundo Deportivo

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo informuje, że Real Betis jest zainteresowany sprowadzeniem dwóch młodych obrońców Barcelony Juana Mirandy i Oscara Minguezy, których kontrakty po tym sezonie mają wygasnąć.

Pierwszy z wymienionych zawodników przebywa obecnie w klubie z Sewilli na zasadzie wypożyczenia. Miranda od jakiegoś czasu jest podstawowym zawodnikiem Betisu, gdzie stawiał pierwsze piłkarskie kroki przed dołączeniem do Blaugrany. 21-latek spisuje się na tyle dobrze, że Verdiblancos chcieliby zatrzymać piłkarza na stałe, a według niektórych mediów Hiszpan też wyraża zainteresowanie takim rozwiązaniem. Mundo Deportivo podaje nawet, że Miranda ma już gotową trzyletnią umowę z Betisem, która wejdzie w życie, jeśli Barcelona nie uruchomi opcji jednostronnego przedłużenia kontraktu lewego obrońcy o kolejne dwa lata. Na podstawie obecnego porozumienia gracz jest bowiem związany z Dumą Katalonii tylko do końca obecnego sezonu.

Uruchomienie klauzuli oznaczałoby wzrost pensji Mirandy, ale Barcelona miałaby perspektywę zarobienia na transferze piłkarza w przyszłości. Ponadto lewy obrońca może w następnym sezonie znaleźć miejsce w pierwszym zespole Blaugrany, jeżeli klub opuści niespełniający oczekiwań Junior Firpo. Miranda rozegrał w tym sezonie 16 meczów, ale w 10 z ostatnich 12 spotkań ligowych Betisu przebywał na murawie od pierwszej do ostatniej minuty.

Jak donosi Mundo Deportivo, Betis jest też zainteresowany Oscarem Minguezą i zaczął już działać w tej sprawie. Sytuacja 21-latka jest podobna jak Mirandy - Barça może do 31 maja jednostronnie przedłużyć o dwa lata wygasający w czerwcu kontrakt zawodnika, co wiązałoby się ze zwiększeniem jego zarobków. Obecna dyrekcja sportowa Blaugrany opowiada się za aktywowaniem klauzuli, ale wszystko będzie zależało od decyzji nowych władz klubu. Zdaniem dziennika agent Minguezy ma dobre kontakty z Betisem, a piłkarz cieszy się też zainteresowaniem angielskich klubów. Trudno jednak spodziewać się, żeby Barcelona miała rezygnować z gracza, który w tym sezonie wystąpił w 25 meczach, nawet jeżeli na Camp Nou trafi np. Éric García.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ręce precz od Minguezy.On ziostaje tu na długie lata i udowodni że można na niego stawiać
« Powrót do wszystkich komentarzy