Piqué: Wygrana z Sevillą daje nam nowe życie, sezon jest długi, nadal mamy szanse na trofea

Łukasz Lewtak

27 lutego 2021, 18:56

Barça TV

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Gerard Piqué udzielił krótkiego wywiadu dla Barça TV po meczu Barcelony z Sevillą, wygranym przez Blaugranę na Sánchez Pizjuán 2:0.

Po meczu z Cádizem mówiliście o poprawie na resztę sezonu. Czy ona właśnie nastąpiła?

Tak, wygraliśmy już łatwo z Elche. Pierwsza połowa nie była dobra, ale odnieśliśmy zwycięstwo i zachowaliśmy czyste konto. Dziś z taką drużyną jak Sevilla stosowaliśmy wysoki pressing, mogliśmy się przesuwać do przodu, rywale też starali się naciskać, ale ogólnie jestem bardzo dumny z drużyny w ostatnich dniach. Nadal możemy osiągnąć coś ważnego.

Co zmieniło się od meczu z Cádizem? Przeszliście ewolucję z piłkarskiego punktu widzenia.

Nic. Czasem futbol taki jest, rozgrywamy mecze co trzy dni. W spotkaniu z Cádizem przyjęliśmy ciężki cios. Jeśli chcemy coś osiągnąć, musimy zacząć wygrywać. Mamy inne odczucia teraz, kiedy Sevilla nie oddała strzału na naszą bramkę czy nie stworzyła żadnego zagrożenia. To podstawa. W środę musimy odwrócić losy półfinału i to będzie zupełnie inny sezon.

Jak się czujesz po kontuzji? Czy nadal coś ci doskwiera?

To drobne sprawy. Po trzech miesiącach bez treningów gram więcej, niż oczekiwałem. Sezon jest długi, w środę będzie inna historia. Z trenerem zdecydowaliśmy, że będę rozgrywał coraz więcej minut, ale nie będę grał wszystkiego.

Czy taka zmiana w zespole jest kluczem na przyszłość?

Tak, Sevilla jest silna, szczególnie u siebie. Dziś byliśmy w dobrym nastroju, tak jak z Elche. To daje nam nowe życie do rywalizacji w lidze, zobaczymy, czy w Pucharze wrócimy z 0:2. Sezon jest długi, nadal mamy szanse na trofea.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pozostaje trzymać kciuki za dobrą grę, która przełoży się na wyniki. Pique słusznie podkreśla, że mamy szansę na trofea, ważna jest wiara w drużynie!

Nie rozumiem ironicznych komentarzy na tej stronie, 'kibice' drwią, że zawodnik mówi o walce i szansie na podniesienie pucharu. Wolelibyscie, aby mówił, że dzisiaj się udało, ale w tym sezonie raczej na nic nie liczmy, bo jesteśmy słabi?
Obudźcie się, albo zmieńcie atencję na klub, który jest teraz na topie ;)

Dobrze, ze Pique się nie podpala i doszedł do porozumienia z Koemanem w sprawie minut po kontuzji. Zarówno jemu jak i naszej całej defensywie przyda się trochę rotacji i oddechu. Mingueza jest w mega formie i oby Araujo nic poważnego się nie stało, a świeży i ograny Pique to zupełnie inna jakość. Niech tylko nasz francuski terrorysta trochę się ogarnie mentalnie i nasza obrona będzie już wyglądać całkiem nieźle. Może nie wspaniale, ale nieźle. Vamos! PS. Na Szanana nie liczę, nie wiem ile jeszcze pradawne rytuały będą trzymały go na nogach.

Dobry mecz dzisiaj. Bardzo mi się podoba jak sygnalizuje kolegom korekty w ustawieniu bądź ich motywuje. Wg mnie nasz zespół z Pique i Araujo będzie grał coraz lepiej bo dzisiaj Pique pięknie dyrygował, a brutalnie utalentowany Urugwajczyk także z meczu na mecz będzie stawał się nowym liderem zespołu mając takiego nauczyciela.

@Patry10 dalej jest szansa na lige i puchar króla mimo wszystko

@JarekS ja dodałbym do nich walecznego Mingueze i granie podobnym ustawieniem jak dziś. W razie problemów wystarczy zdjąć naszego młodzika czy Desta i przejść na 4:3:3.

Dobrze, że Pique zachowuje optymizm choć z drugiej strony nie może za bardzo mówić inaczej. Smutna prawda jest jednak taka, że w obecnym sezonie nie ma już raczej szans na żądne trofea i każdy kto ma głowe na karki i obserwuje co się w ostatnim czasie dzieje w Barcelonie wie o tym doskonale.

XD pasuje tu chyba idealnie

@zibi poczekaj :)

@debu1989 lubię poczucie humoru ale wszystko ma swoje granice... :)

dziś zagraliśmy nieźle ale warto zaznaczyć że owoce przyniosła zmiana systemu czyli nie zawsze trzeba byc przyspawanym do niekonczącego sie 4 - 3 - 3
a te myślenie o trofeach ...jest troche żałosne...na trofea zasługują mistrzowie a nam narazie daleko do tego poziomu...

@Krycha1899 byłoby swietnie choc te szanse sa tak realnie patrząc średnie. Niemniej dobra tego sie trzymajmy.

@zibi zobaczysz, ze zdobędą mistrza. Atletico puchnie a Real nie ma ławki.

Jak wygramy z nimi bezpośrednio to będzie dobrze.

Trofea? Mega optymistyczne nastawienie co do liczby mnogiej.