Piqué: Wygrana z Sevillą daje nam nowe życie, sezon jest długi, nadal mamy szanse na trofea

27 lutego 2021, 18:56

Barça TV

13 komentarzy

Gerard Piqué udzielił krótkiego wywiadu dla Barça TV po meczu Barcelony z Sevillą, wygranym przez Blaugranę na Sánchez Pizjuán 2:0.

Po meczu z Cádizem mówiliście o poprawie na resztę sezonu. Czy ona właśnie nastąpiła?

Tak, wygraliśmy już łatwo z Elche. Pierwsza połowa nie była dobra, ale odnieśliśmy zwycięstwo i zachowaliśmy czyste konto. Dziś z taką drużyną jak Sevilla stosowaliśmy wysoki pressing, mogliśmy się przesuwać do przodu, rywale też starali się naciskać, ale ogólnie jestem bardzo dumny z drużyny w ostatnich dniach. Nadal możemy osiągnąć coś ważnego.

Co zmieniło się od meczu z Cádizem? Przeszliście ewolucję z piłkarskiego punktu widzenia.

Nic. Czasem futbol taki jest, rozgrywamy mecze co trzy dni. W spotkaniu z Cádizem przyjęliśmy ciężki cios. Jeśli chcemy coś osiągnąć, musimy zacząć wygrywać. Mamy inne odczucia teraz, kiedy Sevilla nie oddała strzału na naszą bramkę czy nie stworzyła żadnego zagrożenia. To podstawa. W środę musimy odwrócić losy półfinału i to będzie zupełnie inny sezon.

Jak się czujesz po kontuzji? Czy nadal coś ci doskwiera?

To drobne sprawy. Po trzech miesiącach bez treningów gram więcej, niż oczekiwałem. Sezon jest długi, w środę będzie inna historia. Z trenerem zdecydowaliśmy, że będę rozgrywał coraz więcej minut, ale nie będę grał wszystkiego.

Czy taka zmiana w zespole jest kluczem na przyszłość?

Tak, Sevilla jest silna, szczególnie u siebie. Dziś byliśmy w dobrym nastroju, tak jak z Elche. To daje nam nowe życie do rywalizacji w lidze, zobaczymy, czy w Pucharze wrócimy z 0:2. Sezon jest długi, nadal mamy szanse na trofea.

Dobrze, że Pique zachowuje optymizm choć z drugiej strony nie może za bardzo mówić inaczej. Smutna prawda jest jednak taka, że w obecnym sezonie nie ma już raczej szans na żądne trofea i każdy kto ma głowe na karki i obserwuje co się w ostatnim czasie dzieje w Barcelonie wie o tym doskonale.

@zibi zobaczysz, ze zdobędą mistrza. Atletico puchnie a Real nie ma ławki.

Jak wygramy z nimi bezpośrednio to będzie dobrze.