Lluís Carreras: Fakt, że Barça przeprowadza operacje w zimowym okienku transferowym, jest porażką

Julia Cicha

27 lutego 2021, 14:54

Sport, Onze

3 komentarze

Fot. Getty Images

Lluís Carreras zostanie dyrektorem ds. piłkarskich FC Barcelony, jeśli wybory prezydenckie wygra Toni Freixa. Teraz był gościem programu „Onze” i wypowiedział się na temat jego kandydatury.

- Możliwość wyboru razem z dyrektorem sportowym trenera pierwszego zespołu jest dla mnie zaszczytem. Ważne jest nie zaczynanie od końca jak Víctor Font, trzeba połączyć wysiłki. Jeśli mówimy o Barcelonie, musimy wspominać o szkółce, która nieco oddaliła się od pierwszego zespołu. Trzeba to zmienić, wychowankowie muszą tam trafiać. Fakt, że Barça przeprowadza operacje w zimowym okienku transferowym, jest porażką. Trzeba szukać talentów, jeśli teraz Barça nie jest w stanie ich wychować.

- Nie mogę wyjawić nazwiska naszego dyrektora sportowego, ale jest on związany z Barçą. Xavi? Rozmawiałem z nim i chce być trenerem. Powiedział, że jest w stanie zostać trenerem pierwszego zespołu. O dyrektorze sportowym na razie nie mogę nic powiedzieć.

- Pozostanie Messiego jest kluczowe. Myślę, że on sam musi siebie przekonać. Wie, że jest mu tu dobrze i że świetnie go traktujemy. Trzeba mu wyjaśnić, że on i Barça muszą sobie pomagać. Oprócz tego trzeba też otoczyć go talentami.

- Tak, sprowadzimy napastnika robiącego różnicę. Nie podam nazwiska. Håland? Jest bardzo dobry, to oczywiste.

- Koeman bardzo dobrze pracuje z tym, co ma, ale oceny wystawia się po zakończeniu sezonu.

- Rozmawiałem z Jordim Cruyffem, ale on na razie trzyma się na uboczu. Może dać klubowi dużo wiedzy. Nie chodzi jednak o nazwiska, a o ideę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

O co temu gościowi chodzi?

On tak na serio mówi o Depayu robiącym różnicę??? Przecież na nikogo innego ich nie stać...
Komentarz usunięty przez użytkownika