Mundo Deportivo: Real Betis chce zatrzymać Emersona

Dariusz Maruszczak

20 lutego 2021, 12:30

Mundo Deportivo

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi Mundo Deportivo, Real Betis chce zatrzymać Emersona, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w tym klubie. Prawy obrońca jest jednak bliżej spędzenia następnego presezonu z pierwszym zespołem Barcelony.

Emerson w ostatnich tygodniach znów zyskuje na znaczeniu w Betisie. W spotkaniu z Blaugraną Brazylijczyk zanotował asystę, a w pojedynku z Villarrelem zdobył bramkę, kluczową dla uzyskania trzech punktów. Dlatego też Verdiblancos liczą na zatrzymanie zawodnika i będą chcieli negocjować z Barceloną, gdy zostaną wyłonione nowe władze klubu. Według Mundo Deportivo klub z Sewilli chce zapewnić sobie usługi Emersona za 9 milionów euro. Tymczasem Barça uważa tę kwotę za niewystarczającą i liczy, że będzie mogła sprzedać 22-latka za wyższą sumę. Na razie nie ma jednak innych ofert za piłkarza, choć media donosiły o kontaktach PSG z agentem obrońcy.

Na podstawie trójstronnego porozumienia o wykupieniu Emersona z Atlético Mineiro zawodnik ma trafić na Camp Nou latem 2021 roku. Kontrakt Brazylijczyka z Barceloną będzie obowiązywał do 2024 roku. Na decyzję w jego sprawie trzeba będzie poczekać do wyboru nowych władz klubu, ale obecna dyrekcja sportowa na razie stawia na to, żeby Ronald Koeman ocenił jego przydatność podczas presezonu. Przynajmniej na początku pierwszym wyborem byłby jednak Sergiño Dest, więc Emerson musiałby powalczyć o swoje miejsce, bez gwarancji regularnych występów, także z powodu obecności Sergiego Roberto. Dla Barcelony korzystniejszą opcją byłaby sprzedaż 22-latka za dobrą kwotę, ale na razie nie dysponuje odpowiednimi ofertami, a nie można zapominać, że Betis otrzyma 50% z następnego transferu prawego obrońcy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co tu oceniać, nie pasuje profilem i jest jednym z niewielu zawodników na których klub może nieźle zarobić.

Dla mnie to on trochę Firpowaty. Choć też w sezonie oglądam góra 6-7 meczy betisu

Nie zachwyca w sumie żaden obecnie grający więc nie ma co skreślać Emersona.

Nie ma opcji by go zatrzymali. Aktualnie Emerson będzie idealną konkurencją dla Desta.
Spora konkurencja na PO - zrobi dużo pożytku z pozycją, która po odejściu Alvesa, kuleje.

Roberto do PSG, tam go na pewno bardzo lubią.

Niech wraca, a Roberto do pomocy, bo straszna bieda tam jest.

Ja bym za tą 10 puścił Betisowi. Nie wiem czy znajdzie się ktoś, kto go za więcej niż 25 mln kupi, bo i tak my dostaniemy tylko 12,5 mln z takiej transakcji. Niech idzie do Betisu, co się też przełoży na przyszłe dobre stosunki.

Czy nie można mieć na prawej obronie Desta i Emersona? Ciekawe kiedy oni na to wpadną, że taka rywalizacja o pierwszy skład może wyjść tylko na dobre...
konto usunięte

Niech wezmą Roberto i już nie oddają najlepiej

Ja bym zostawił Emersona niech walczą Mlodiz o miejsce w składzie

Jak go sprzedamy to frajerami będziemy a ten zarząd wsumie już jest to co wyprawia

Czyli rozumiem, że jeśli Barcelona w lato sprzeda emersona to betis dostanie 50% ze sprzedaży? Czy ten procent jest dopiero od jeszcze kolejnego transferu brazylijczyka.
Ja dałbym mu szansę
Dest-Emerson rywalizacja o 1szy skład.
Roberto do pomocy a Pjanić out