Francisco Trincão w końcu trafia do siatki

Julia Cicha

8 lutego 2021, 14:30

Marca, Sport

13 komentarzy

Fot. Getty Images

W miarę upływu czasu Frenkie de Jong i Antoine Griezmann zaczęli prezentować w Barcelonie coraz lepszy poziom. Teraz graczem, który w końcu pokazał się z dobrej strony, jest Francisco Trincão, autor zwycięskiego gola w meczu z Betisem. Droga Portugalczyka nie była łatwa, ale jego wysiłki zostały nagrodzone.

Bramka z pewnością doda skrzydłowemu pewności siebie wobec wątpliwości, które pojawiały się wokół jego gry w ostatnim czasie. Trincão rozegrał już w tym sezonie niemal tysiąc minut, a mimo to aż do teraz nie wpisał się na listę strzelców. Czasem brakowało mu szczęścia, a czasem to on marnował dobre okazje. Zawodnik dobrze rozpoczął presezon, ale później spisywał się coraz gorzej, nie umiejąc wykorzystać nawet swojego największego atutu, czyli gry jeden na jednego. – Bardzo cieszę się z jego powodu, ponieważ ciężko pracuje. Jest młody i musi się uczyć, ale takie gole podnoszą morale – powiedział po spotkaniu z Betisem Ronald Koeman.

Szczęśliwi byli także piłkarze, który po golu uściskali kolegę i wspólnie świętowali. Widać, że grupa jest zjednoczona. Samemu Trincão z pewnością pomagał też fakt, że trener konsekwentnie na niego stawiał, wpuszczając go z ławki w aż 17 ligowych meczach. Tylko w Pucharze Króla Francisco znalazł się w pierwszej jedenastce, ale nie wykorzystał swojej szansy. Nie wiadomo, jak będzie w starciu z Sevillą, ale wydaje się, że to Griezmann i Dembélé wyjdą na boisko od pierwszej minuty.

- Trincão zasługuje na tego gola. Ciężko pracuje i naprawdę na to zasłużył – wtórował Koemanowi Guillermo Amor. Sam Portugalczyk również nie krył szczęścia: - koledzy bardzo mi pomagają. Nie musiałem strzelić, jedynie wykonywać swoją pracę. Jestem zadowolony z wygranej. W drugiej połowie zmieniliśmy nastawienie i to było ważne dla odniesienia zwycięstwa.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No ja mam nadzieje, że to nie jest pierwszy i ostatni jego gol w naszych barwach :D

Można powiedzieć że wkoncu strzelił bo zwykle z jego machaniem nogami to nic nie wynikało ale poczekajmy może chłopak odpali potencjał ma ale czy na Barce to nie wiem technicznie mega jak każdy Portugalczyk

Odpali

W tytule jest błąd .
Powinno być ,, Trincao w końcu TRAFIŁ do siatki ".

Brawo Trinszao! Oby to był początek czegoś wielkiego.

Mam nadzieję, że ten zawodnik się rozkręci.

Zobaczmy jak teraz będzie się prezentował bo do tej pory słabiutko.
konto usunięte

Zastanawiam się czy gdyby piłka nie otarła sie o reke jednego z piłkarzy Betisu, to faktycznie by wpadło. Tak czy siak cieszy, że w końcuu się mu udało :)

Brawa dla niego oby tak dalej .

Cieszy że w końcu to się stało - ewidentnie kamień spadł z serca wszystkim od zawodnika, trenera po cały zespół bo wszyscy bardzo się cieszą i podkreślają że zasłużył. Zatem Franku liczymy na dobra zmianę z Sevillą!