Borja Iglesias: Każda piłka jest ważna, szczególnie przeciwko zespołom, które mogą nas ukarać

Julia Cicha

8 lutego 2021, 09:30

Marca

3 komentarze

Fot. Getty Images

Strzelec pierwszego gola dla Betisu Borja Iglesias przeanalizował mecz z Barceloną i podkreślił wagę zmian przeprowadzonych przez rywali.

Bolesna porażka: Oczywiście, że to boli. Dobrze rywalizowaliśmy, przeciwnicy mocno nas przycisnęli w drugiej połowie, mieli więcej okazji, a my cierpieliśmy. Też mieliśmy swoje szanse. Taka jest jednak piłka.

Wejście Messiego i Pedriego: Ich umiejętność gry na połowie rywala, przede wszystkim Messiego, zmusza nas do gry bardziej z tyłu i większego uważania na ataki. Poza tymi akcjami zagraliśmy dość dobrze. Trzeba się uczyć i wiedzieć, że to wszystko nas wzmacnia.

4 gole w 4 meczach: Najważniejsza jest praca i wiara, że wszystko wróci. Zawsze otrzymywałem wsparcie rodziny, przyjaciół, kolegów i klubu. Dzięki temu było mi dużo łatwiej. Duża część kibiców również mnie wspierała, cieszę się, że mogę dać coś od siebie. Chcę dalej się rozwijać.

Wnioski: Mieliśmy okazje na drugiego gola, np. tę Juanmiego. W niektórych przypadkach być może za bardzo się pospieszyliśmy… Trzeba wyciągać wnioski z każdej akcji, każda piłka jest ważna, szczególnie przeciwko zespołom, które mogą nas ukarać. Uważam, że będziemy walczyć o ważne cele, jeśli będziemy dalej podążać tą drogą.

Cele: Początek sezonu nieco nam zaszkodził, teraz zmniejszyliśmy straty. Wiemy, że będzie trudno, ponieważ wiele drużyn walczy, ale będziemy walczyć do końca, by awansować do europejskich pucharów.

Krótkiej wypowiedzi dla mediów udzielił również Víctor Ruiz: - Udało nam się wyrównać, a potem po absurdalnym golu straciliśmy trzecią bramkę i wyszliśmy na głupków. Nie zasłużyliśmy na porażkę. Uważam, że remis był najbardziej sprawiedliwy, ale wiemy, jak jest. Jesteśmy regularni i wygrywaliśmy niemal wszystko. Teraz mamy nieco więcej odpoczynku, trzeba się przygotować i zdobywać trzy punkty, by pozostać na wysokim miejscu w tabeli, blisko europejskich pucharów.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czy ktoś może mi podać jakie hiszpańskie słowo jest tłumaczone na "cierpieć"?