Trincão: Muszę częściej szukać okazji do strzałów

Maciej Łoś

7 lutego 2021, 23:14

Barca TV

28 komentarzy

Fot. Getty Images

Bohater dzisiejszego meczu Francisco Trincão udzielił krótkiego wywiadu dla Barça TV po końcowym gwizdku sędziego.

[Marc Brau, Barça TV] Czekałeś długo na pierwszego gola, ale wybrałeś sobie dobry dzień na to trafienie, prawda?

Tak, jestem szczęśliwy ze zwycięstwa i z gry drużyny. Chcemy to dalej kontynuować.

Zdobycie debiutanckiej bramki nie było dla ciebie łatwe, ale dzięki twojemu charakterowi i ciężkiej pracy udało ci się tego dokonać w ważnym momencie.

Dla mnie to bez różnicy, ponieważ pracuję tak samo każdego dnia, żeby pomagać drużynie. Nie tylko jeśli chodzi o gole, ale także ogólnie o grę w ataku i obronie. Cieszę się, że dziś się udało, wygraliśmy i wywozimy trzy punkty.

To był twój typowy gol, mam rację?

Tak, muszę częściej szukać okazji do strzałów. W ostatnich meczach próbowałem, nie udawało się. Ale dziś piłka trafiła do siatki i jestem bardzo szczęśliwy.

W meczu z Granadą miałeś dużego pecha, trafiałeś w poprzeczkę i bramkarza. Dziś twój gol dał trzy punkty. Jakie to ma dla ciebie znaczenie?

Gol nie jest ważny, najważniejsze jest zwycięstwo. Tylko to się liczy.

Koledzy bardzo ucieszyli się z twojego trafienia, wszyscy podbiegli do ciebie z gratulacjami.

Tak, chciałem im bardzo podziękować, ponieważ niezwykle mi pomagają i we mnie wierzą.

Co czujesz po strzeleniu pierwszego gola dla Barcelony?

Jestem szczęśliwy, szczególnie ze zwycięstwa. Chcemy grać tak dalej i wygrywać kolejne spotkania. Nie jest ważne, czy wygrywamy 5:0, czy przeprowadzamy remontadę. Trzy punkty są najważniejsze.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Powinni tu dać zdjęcie jego cieszynki po strzeleniu gola :D. Idealnie oddaje charakter tej sytuacji

Miał parę takich występów, że nie chciało się na niego patrzeć. Z meczu na mecz było widać poprawę. Wydaje mi się, że jego problem to głowa, teraz może złapie trochę luzu i da nam sporo szczęścia.

Kto sie na pilce zna to wie ze gosc ma mozliwosci zeby sie rozwijac w Barcelonie.

Dwie rzeczy, które rzucają się w oczy. Pomimo bardzo słabych występów, masy błędów, Kouman bardzo w niego wierzy. Dziwiło mnie to ale to on jest najbliżej drużyny i wie kto na co zasługuje. Przy innym trenerze już nie powąchał by murawy. Przy Rudym bardzo pięknie buduje się młodzież. Daje im pewność i spokój. Po drugie cieszy mnie podejście Trinkiewicza do tematu. Wie że nie idzie, ale ciężko pracuje i stawia dobro zespołu nad swoje korzyści. Cieszy podkreślenie takich detali jak praca w obronie, ustawianie się nad którymi chce pracować. Brawo.

W sumie wypadł lepiej niż Duńczyk,aczkolwiek brawo za odwagę ,fuksy zdażają się odważnym częściej, teraz mieliśmy dwa samobój i Trincao.

No ale ta piła mu zeszła 2m albo wiecej nad bramkę, jak zwykle. Tylko rykoszet uratował to :( Ale dtrzałów i odwagi ci potrzeba , oby tak dalej.

Ale takie zwycięstwa są o wiele lepsze niż takie spokojne 2 : 0, takie mecze budują niesamowicie drużynę, brakowało mi takiej walki do końca i goli w końcówkach

Chłop traci te piłki i często podejmuje niedpowiednie decyzje ale z pewnością jest bardziej kreatywny niż ten cały pseudo pilkarzyna Braithwait co nawet w Ekstraklasie nie robiłby szału.

Brawo Francisco, oby teraz było już z górki.
PS: połówa cieszących się dziś nicków na już w październiku/listopadzie go sprzedawała, dobrze że Koeman w niego wierzył.

Gdy zaczął się mecz to sobie pomyślałem że mimo krytyki on w końcu może odpalic bo ma predyspozycje. Mnie zawsze irytował kiwkami z opuszczoną głową. Może to się zmieni?

Kolejna remontada !!! Ta drużyna rośnie z meczu na mecz :) Cieszy też premierowe trafienie Trincao, oby dała mu kopa do lepszych występów. VeB !!!

Barawo Trincao I brawa dla TRENERA ze w niego wierzey I buduje.co nam Koeman robote robi z ta ekipa to nie mam pytan????Visca Barca

Zaczyna się rozkrecac chlopak :) beda z niego ludzie

Dają chłopaki kibicom horror w ostatnich meczach, ale takie chwile cementują drużynę, Visca el Barca :)

Trincao już odp pewnego czasu pokazywał zwyżkę formy, ten gol jest zwieńczeniem lepszego okresu Portugalczyka. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek demonstracji talentu w wykonaniu Trincao.

Najważniejsze, że mu zeszła i do bramki w końcu weszła!

Z meczu na mecz wygląda coraz lepiej, miejmy nadzieje że Koeman go zbuduje na świetnego rezerwowego, a może w przyszłości nawet gracza pierwszego składu.

I ja ziomeczku trzymam za Ciebie kciuki, dostałeś ogromną szansę grać w Barcelonie i życzę Ci byś ją wykorzystał. Ta bramka doda Ci dużo pewności siebie, czekamy na więcej konkretów :)

Wreszcie się ten chłop przełamał, już ostatnio"zaliczył" poprzeczkę, mam nadzieje, że będziemy mieć skutecznego rezerwowego. Oby teraz był skuteczniejszy i bardziej pewny siebie.

Tutaj widać, że Koeman łatwo z niego nie zrezygnował i cały czas go buduje.

gratulacje :) oby więcej

Brawo Francisco :D