Mundo Deportivo: Barcelona jest bardzo zadowolona z przygotowania fizycznego w tym sezonie

Julia Cicha

6 lutego 2021, 11:15

Mundo Deportivo

25 komentarzy

Jedną z rzeczy, które wyraźnie poprawiono po przyjściu do Barcelony Ronalda Koemana, jest przygotowanie fizyczne piłkarzy. W ostatnim czasie drużyna rozegrała aż cztery dogrywki i ani razu nie odstawała od rywali fizycznie. W meczu z Granadą to przeciwnicy byli bardziej zmęczeni, a goście strzelili trzy gole i awansowali do półfinału.

Poprawa przygotowania fizycznego miała być jednym z głównych celów na ten sezon. Już Éric Abidal i Ramon Planes zatrudnili Alberta Rocę, który był odpowiedzialny za ten aspekt w epoce Franka Rijkaarda. Ronald Koeman i Alfred Schreuder zaakceptowali jego kandydaturę i metody pracy. Do sztabu dołączyli także dwaj eksperci Jaume Bartrés i Daniel Romero z Espanyolu oraz z rezerw Barcelony. Mundo Deportivo wyróżnia szczególnie efekty pracy u Frenkiego de Jonga, Ousmane’a Dembélé oraz Jordiego Alba. Obrońca przeżywa drugą młodość w wieku 31 lat, a skrzydłowy w końcu zostawił za sobą kontuzje.

Mimo wszystko niektórzy zawodnicy potrzebują w tym momencie odpoczynku, by nie ryzykować niepotrzebnej kontuzji. Dotyczy to przede wszystkim Ronalda Araujo, który w ciągu 23 dni zgromadził na swoim koncie 750 minut na boisku (w tym cztery dogrywki). Barcelonie zależy, by stoper był w pełni sił na starcie z PSG, więc jest spora szansa, że w jutrzejszym meczu z Betisem zasiądzie on na ławce rezerwowych. Ważniejszy wydaje się także półfinał Pucharu Króla. Jego obecność może okazać się kluczowa, ponieważ Piqué wciąż nie wrócił do zdrowia, Lenglet jest poza formą, a Umtiti przeplata niezłe występy z koszmarnymi błędami. W sumie w tym sezonie Araujo zagrał już w 19 spotkaniach (1623 minuty), a w międzyczasie stracił jeszcze siedem meczów z powodu kontuzji mięśniowej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie było żadnego jeżdżenia po świecie w pre-sezonie i widać efekty. Proste jak budowa cepa.

@kejdzi plus wreszcie trening porządny a moze w pierwszym rzędzie trening. Niemniej masz racje te wyjazdy formy nie budowały.
« Powrót do wszystkich komentarzy