Pellegrini: Każdy moment na podjęcie Barçy jest trudny ze względu na poziom zespołu i Leo Messiego

Łukasz Lewtak

6 lutego 2021, 20:00

AS, Marca

2 komentarze

Fot. Getty Images

Trener Betisu Manuel Pellegrini wziął dziś udział w konferencji prasowej przed niedzielnym meczem ligowym jego zespołu z Barceloną na Benito Villamarín w 22. kolejce LaLigi. Szkoleniowiec chwalił Leo Messiego oraz mówił o tym, jak czują się jego piłkarze po odpadnięciu z Pucharu Króla.

Jak psychicznie czuje się zespół po odpadnięciu z Pucharu Króla?

Widzę, że zawodnicy mają się dobrze. Brak awansu był ciosem dla wszystkich ze względu na nasz poziom gry. Jednak taki jest futbol, trzeba iść do przodu i patrzeć na to, co przed nami. Można odpaść w różny sposób. Gorzej byłoby czuć się słabszym od drużyny, która cię wyeliminowała, czuć się bezradnym albo czuć, że nie ma się umiejętności piłkarskich. Jednak uważam, że drużyna walczyła i daliśmy z siebie więcej niż Athletic, który niedawno pokonał Barcelonę i Real Madryt. Teraz trzeba skupić się na LaLidze, gdzie zajmujemy oczekiwane miejsce.

Jak fizycznie czują się zawodnicy?

Praktycznie wszyscy piłkarze są dostępni. Nadal kontuzjowani są Marc Bartra i Víctor Cámarasa. Zobaczymy, co z Claudio Bravo, któremu może jeszcze trochę brakować. Jeśli chodzi o resztę, to niektórzy są bardziej zmęczeni, inni mniej, i zobaczymy, jaka będzie najbardziej optymalna jedenastka.

Macie pecha, że podejmujecie Barçę w momencie, kiedy złapała drugi oddech po meczu z Granadą.

Nie, szczęścia nie mierzy się na podstawie tego, kiedy ktoś podejmuje jakiś zespół. Szczęścia należy szukać. Każdy moment na podjęcie Barçy jest trudny ze względu na poziom piłkarzy tego zespołu oraz Leo Messiego, który zawsze robi różnicę. Bardzo chcielibyśmy pozostawać w duchu walki na dwóch frontach, ale zobaczymy, jak zareaguje drużyna. Barcelona zawsze będzie jednak bardzo trudnym rywalem ze względu na swoją jakość. 

Czy będzie chcieli wykorzystać niepewność wokół przyszłości Leo Messiego?

Messi w każdym meczu pokazuje, że pozostaje tym samym Messim, mimo że mogą na niego wpływać jakieś czynniki zewnętrzne, może przechodzić trudny moment czy też podejmować decyzję na temat swojej przyszłości. To wyjątkowy, inny piłkarz, który przez wiele lat zapewniał Barcelonie chwałę. Nie sądzę, żebyśmy teraz mogli wykorzystać niepewność wokół jego przyszłości. Decydującym czynnikiem będzie to, czy rozegramy dobry mecz i pokażemy swoją osobowość, mając świadomość, że mierzymy się z dobrymi piłkarzami. Nie możemy popełniać błędów, każdy zawodnik musi zagrać na wysokim poziomie i musimy utrzymać takie nastawienie, jakie drużyna pokazała w ostatnich 2,5 miesiąca.

Czy dogrywki w rozgrywkach pucharowych powinny zostać usunięte?

Po meczu powinny być rzuty karne. Przez te 30 minut piłkarze ryzykują poważną kontuzję, szczególnie w ostatnich latach, kiedy nie ma normalnych presezonów i kiedy rozgrywa się coraz więcej spotkań. Przeciąganie tego o 30 minut nie ma racji bytu, tylko ryzykujemy urazy. Można to równie dobrze rozstrzygnąć od razu w rzutach karnych.

Jaka jest sytuacja Claudio Bravo, biorąc pod uwagę jego kontuzje w przeszłości?

Zawsze staram się wystawiać piłkarzy, którzy są w 100% gotowi do gry. Staram się nie ryzykować kontuzji, niezależnie od tego, czy ktoś nazywa się Claudio Bravo, czy jakkolwiek inaczej. Claudio wróci na boisko, kiedy lekarze, trener bramkarzy i on sam zdecydują, że jest gotowy na 100%.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Lata mijają a Pellegrini jak zawsze wypowiada się z klasą i szacunkiem - lubię tego trenera, a Betis w pełni zasłużył na 7 miejsce w tabeli.