Marcelino: Mam odczucie, że byliśmy lepsi w drugiej połowie i remis nie byłby niesprawiedliwy

1 lutego 2021, 10:30

AS, Marca

25 komentarzy

Na konferencji prasowej po ligowej porażce na Camp Nou 1:2 trener Athleticu Marcelino przyznał, że w pierwszej połowie jego zespół nie zagrał najlepiej, ale w drugiej części gry był lepszy od Barcelony.

Analiza meczu: W pierwszej połowie nasza gra była daleka od tego, czego oczekujemy. Pokazaliśmy jednak, że możemy, i druga część była już taka jak zwykle nasze ostatnie mecze z wyjątkiem tej pierwszej połowy z Barçą. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak moja drużyna rywalizowała i jak odważna była w drugiej połowie. To jasno pokazuje nam drogę, którą musimy podążać. Moje odczucie jest takie, że remis nie mógłby zostać uznany za niesprawiedliwy wynik.

Czy był faul, po którym Leo Messi strzelił gola z rzutu wolnego?: Sędzia odgwizdał faul i nie mam nic do powiedzenia. Nie można tego oceniać z dużej odległości, nie widziałem tego.

Reakcja po przerwie: Druga połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra, sprawiliśmy Barcelonie trudności. Unai popisał się dobrą interwencją po strzale głową Pjanicia, a potem Barça strzeliła gola, ale stwarzaliśmy zagrożenie pod jej bramkę i zmuszaliśmy ją do obrony. Ogólnie, szanując każdą opinię, moje odczucie jest takie, że w drugiej połowie byliśmy lepsi od Barcelony. To wiele mówi o dobrej pracy naszych zawodników i o tym, czego Athletic chce dokonać. Jestem bardzo zadowolony, że pokazaliśmy wysoki poziom gry w meczu przeciwko Barcelonie.

Mecz pucharowy z Betisem: Teraz musimy się zregenerować. Kiedy ma się cztery dni przerwy, to robi różnicę. Chcieliśmy uruchomić wszystkie nasze środki, aby wygrać tutaj. Z takim zamiarem przyjechaliśmy na Camp Nou. To bardzo poprawiłoby nasze morale. Do czwartku jest wystarczająco dużo czasu na regenerację, na to, aby przygotować się do rywalizacji z Betisem. Chcemy rywalizować na najwyższym poziomie we wszystkich rozgrywkach.

Opublikowanie kontraktu Messiego: Leo jest nadzwyczajnym piłkarzem i po raz kolejny pokazał to w meczu z nami.

Mateu Lahoz: My chcemy skupiać się na piłce i rywalach. Nie możemy myśleć o arbitrze. Nie możemy skupiać uwagi na elemencie, który nie jest ważny dla naszej gry. Sędzia to sędzia i szanujemy jego decyzje.

on jest oderwany od rzeczywistości. Może faktycznie pierwsza 10-15 minut po przerwie, ale potem to już im się włączył styl gry Espanyolu - kopanie po kostkach.