Barcelona - Athletic: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Błażej Gwozdowski

31 stycznia 2021, 23:41

49 komentarzy

FC Barcelona

FCB

Herb FC Barcelona

2:1

Herb FC Barcelona

Athletic Club

ATH

• Lionel Messi 20'
  • Antoine Griezmann 74'
  • 49' (sam.) Jordi Alba 

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego pojedynku z Athletikiem na Camp Nou zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: walka całego zespołu

Trzeci kolejny mecz z Athletikiem w ciągu ostatnich tygodni i podobny obraz gry. Twarda walka o każdą piłkę przy jednym z bardziej liberalnych arbitrów w LaLidze nie zawsze kończy się dla Barcelony dobrze, jednak dzisiaj współpraca całego zespołu zaowocowała ważnym zwycięstwem. Leo Messi wchodzący wślizgiem podczas pressingu w końcówce spotkania czy Dembélé wracający za rywalami pod własne pole karne oraz blokujący dośrodkowania to nie jest codzienność. Dzisiaj nie ma sensu wskazywać najlepszego zawodnika - zwyciężył cały zespół, od twardego jak skała Araujo, przez niezwykle wybieganych i aktywnych De Jonga oraz Pedriego, a na szybkim i odważnym Dembélé kończąc.

Najgorsze: powtórka z rozrywki

Chyba nikt z nas nie chce oglądać Barcelony grającej w końcówce spotkania w ustawieniu 5-4-1. Niestety zmarnowane okazje oraz błędy Minguezy i Alby doprowadziły do nerwowej końcówki, w której Ronald Koeman zdecydował się nie ryzykować. Efekt końcowy oczywiście cieszy, jednak taki scenariusz powtarza się w tym sezonie zbyt często.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najgorsze. Oddanie suareza za free !! Bandytyzm

Alba to jest tykająca bomba w tym sezonie, cieszy bramka Griezmanna

Super mecz i bardzo cieszę się z wygranej z naprawdę bardzo wymagającym rywalem. Chciałbym jednak chwilkę zatrzymać się na Minguezie. Koeman dobrych kilka meczów temu wystawił go na pozycji PO i wydawało mi się, że jest to tylko spowodowane brakiem Roberto, problemami ze zdrowiem Desta. Mingueza moim zdaniem, przede wszystkim jeśli chodzi o defensywę, zupełnie nie radzi sobie na tej pozycji. Zostawia bardzo dużo przestrzeni skrzydłowym, przegrywa pojedynki, po akcjach ofensywnych ma problemy z powrotami i przede wszystkim fauluje w bardzo groźnych strefach, co skutkowało straconym bramkami po rzutach wolnych. Z drugiej strony wczoraj fantastycznie się podłączył i zaliczył piękna asystę. Ogólnie, nie chcę psioczyć na samego zawodnika, dlatego że na środku obrony prezentował się niekiedy naprawdę dobrze i wydaje mi się że to tam będziemy mieli z niego więcej pociechy. Z drugiej jednak strony chyba nie ma na razie podjazdu do żadnego z czterech pozostałych stoperów. Tylko że na ustawieniu go na PO traci całą drużyna.

Najgorsze: Gra Alby w defensywie w tym sezonie

Dziwi mnie jednak wejscie Roberto do srodka I ta zmiana. Tam potrzebna byla wymiana prawego obroncy ewidentnie! Tu dopatruje sie bledu Koemana bo z wybieganym Miguenza I tak na Naymara nie mozna wyjsc

Akurat zmiana w końcówce na 5:4:1 to bardzo dobry pomysł. Nasi marnowali multum sytuacji a lepiej wprowadzić stopera i miec spokoj niz stracić bramkenw 94tej minucie .

środek Araujo Umtiti? Kto by pomyślał na początku sezonu :)

Najgorsze to jest to, że po raz kolejny piłkarze są faulowani, a sędziowie pozwalają na ostrą grę. Wczoraj też Athletic nie powinien kończyć meczu mając 11 zawodników na murawie.

Panowie, Messi wykonujący wślizg po mocnym pressingu na rywalu, dacie wiarę? Bo ja nie mogłem wyjść ze zdziwienia, co za zaangażowanie! Dziś był prawdziwym liderem, strzelił otwierająca spotkanie bramkę (piękna w dodatku) a do tego pokazał innym charakter i chęć wygrania, jak ja bym chciał taki obrazek widywać częściej. Dziś nie było słabego zawodnika, brawo kolektyw!

Za najgorsze uznałbym kolejny raz brak skuteczności pod bramką, mogliśmy spokojnie zamknąć mecz na 3 czy 4:1.
Nie rozumiem za to pretensji o grę 5-4-1 w końcówce w takich okolicznościach. Wolę pragmatycznie utrzymane 2:1 niż 2:2 po ofensywnej grze do ostatniego gwizdka.

Najlepsze poza wymienionymi:
1) Umtiti zdał egzamin - kolejny mecz na dobrym poziomie, są zawodnicy którzy nie potrzebują zagrać 10 meczy aby się odbudować na boisku - brawo!
2) Pedri - dzisiaj chłopak od czarnej roboty, walka od pierwszego do ostatniego gwizdka
3) Messi - dobrze zareagował na doniesienia medialne
Najgosze poza wymienionymi:
1) brak - zagraliśmy lepiej niż się tego spodziewałem pod nieobecność Busiego z tak slilnym rywalem. Wynik albo śmierć - wygrał wynik i to trzeba szanować.

Trzeba ten sezon potraktować jako fazę przejściową, w której trzeba okrzesać trzon drużyny, który poniekąd wytworzył się z co poniektórych niespodziewanych graczy - DeJong, Araujo, Pedri, (Dembele), Dest, Ter Stegen. No i Fati.
Do tego wyjasnic sytuację Messiego.
Zakupić szybkich skrzydłowych (dwóch jesli jednak będzie decyzja o sprzedazy Dembele).
Zakupić tego następce Suareza żeby mógł być Urugwajczyk zmiennikiem i spokojnie odejść za 1-2 sezony z Barcy... A nie, sorry, już go oddali a my 9-tki nie mamy...
Zakupić lewego obronce
Zdecydowac co z Griezmanem i Coutinho (jeden z nich powinien zostać sprzedany)

Najlepsze to będzie, jak mi ktoś powie ile km przebiegł dziś Messi.
Powie mi ktoś gdzie są takie statystki?Prasował, jak Suarez niegdyś, co z pewnością wszystkim przypadło do Gustu. Może by tak częściej?

Dawno nie widziałem takiego zaangażowania calego zespołu, fajnie sie to ogladało, zasłużone zwycięstwo acz kolwiek powinno byc ono wyższe

No jeśli niektórzy oczekują od Miguezy gry jak rasowy PO to na pewno nie będą szczęśliwi, niektórzy chyba zapomnieli że niejaki Mascherano do końca przygody z Barceloną nie potrafił przypilnować linii spalonego czy oduczyć się "idę na raz" więc oczekiwanie tego od 21 latka to duże wymagania. Czy chłopak gra świetnie no nie ale trzeba być sprawiedliwym bo jest zapchajdziurą.

Najgorsze był na pewno Mingueza, który po raz kolejny udowodnił swoją nieprzydatność Barcelonie. Koleś ma strasznie słaby refleks, opóźniony start do piłki, mało inteligentny bo nigdy nie potrafił odgadnąć w którą stronę idzie przeciwnik, przez to fauluje niepotrzebnie wręcz niebezpiecznie, nie czuje się pewnie przy przyjęciu piłki, przez to partnerzy jak mają inne możliwości to nie podają mu bo strach, że on straci piłkę w niebezpiecznej strefie. Koleś mimo, że wychowanek ale ustępuje nawet Firpo pod względem pewności w na prawej stronie obrony. Mam nadzieję, że dzisiejszy mecz był jego ostatni w barwach pierwszej drużyny. Mnie ciarki przechodzą jak widzę piłka leci do niego bo bałem się, że zaraz on ją straci. Takiego słabego obróncy w Barcelonie nigdy nie widziałem a kibicuję Barcy od czasów Dream Team. Niech Roberto czy nawet Firpo zastępuje go, nie mówiąc już o Deście.

Takich obrońców/wychowanków jak Mingueza było już w historii sporo jak choćby Bartra czy Oleguer którzy po prostu byli na Barce za słabi

Dziś grę Araujo przyćmił Umtitti. Mając taki środek obrony szansę z PSG rosną.

Najlepsze to wynik awans na drugie miejsce.Dobra dynamika zespołu mimo wielu gier.Wygrana daje przewagę psychologiczną w ewentualnym meczu w pucharze.Wzmacnia pewność.Cieszy szybkość Umtitiego dobry mecz.Powrót Roberto przyda się zarówno za Desta i za którego kolwiek innego.Messi zaczyna wygrywać pojedynki 1 na 1 a także strzelił bramkę z wolnego oby to był prognostyk wejścia na wyższy poziom..Plus za aktywność Dembele .Zadnych kontuzji:)
Minus- stracona bramka Dembele nie jest w swojej najlebszej dyspozycji oby wszedł w meczu z Psg.Żólte kartki.zawsze to niepotrzebne.bardzo duży wysiłek przed następnym meczem dobrze że są w domu.

Najlepsze: Umtiti i szansa, ze z Ronaldem stworzą duet na miarę takiego klubu jak Barcelona
Ps. Żadnych Lengletow!

Najgorsze: będąc dużo lepsza drużyna do końca jest nerwówka

Minqueza ma dopiero 21 lat dajmy mu czas

Tak właściwie po za masakra w obronie Minguezy dziś cały zespół na duży plus. Sam Mingueza jednak potrafił się tez zrehabilitować.

Ocenę Minguezy bardzo podnosi ta asysta, ale czy tylko ja uważam, że to strasznie „elektryczny” piłkarz? Za każdym razem jak widzę go z piłką to automatycznie rozglądam się po boisku czy jest w pobliżu Araujo do asekuracji... Moim zdaniem za wysokie progi jednak dla Oscara