Sergi Roberto: Jestem szczęśliwy, że mogę znów grać z moimi kolegami

Maciej Łoś

31 stycznia 2021, 23:26

Barca TV

240 komentarzy

Fot. Getty Images

Sergi Roberto wrócił dziś do składu Barçy po przerwie spowodowanej kontuzją. Po meczu udzielił krótkego wywiadu dla Barça TV

[Marc Brau Barça TV] Barcelona dziś wygrała, to bardzo ważne. Ale ty masz także inne powody do zadowolenia?

To prawda, najważniejsze było zwycięstwo. Ale ja cieszę się również z tego, że znów mogłem wybiec na boisko po dwóch miesiącach przerwy. Jestem szczęśliwy, że jestem tutaj z moimi kolegami. Trenowałem ciężko, żeby wrócić jak najszybciej. Cieszę się z tych trzech punktów.

Jak trudne były dla ciebie te dwa miesiące bez Barcelony?

Były ciężkie, szczególnie ostatni miesiąc, gdy Barça grała mecze na wyjeździe i nie mogłem przychodzić na stadion oglądać moich kolegów. Wszystko musiałem oglądać w telewizji. Ale na szczęście to już za mną.

Jak ważne jest zwycięstwo nad rywalem, z którym przegraliście niedawno w finale Superpucharu Hiszpanii?

Oczywiście, że ma to duże znaczenie. Po przyjściu do Athleticu nowego szkoleniowca widać, jak ten zespół się zmienił. Drużyna gra bardzo dobrze w obronie, zawodnicy stosują pressing i umieją się ustawiać. Walczyli do samego końca o urwanie nam punktów.

To piąte z rzędu zwycięstwo w lidze, awansowaliście na drugie miejsce w tabeli. Choć Atlético Madryt jest na razie poza zasięgiem, to dobra seria pozwala wam być bardziej pewnymi siebie niż na początku sezonu?

Tak, to jest bardzo ważne. Presezon był nietypowy, potem w niektórych meczach zasłużyliśmy na zdobycie większej liczby punktów. Dlatego teraz ta seria jest nam bardzo pomocna. Chcemy wywierać presję na Atlético, które jest w świetnej formie, ale każdemu mogą przydarzyć się gorsze momenty. Nic nie jest jeszcze stracone.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

@FutbolToMagia Bo Mingueza jeszcze na wiosnę zeszłego roku był rezerwowym środkowym obrońcą w rezerwach,gra nie na swojej pozycji z konieczności-więc proponuję to uwzględnić,to nie on się wystawia na prawej obronie do gry.

@FutbolToMagia a co robiłeś podczas meczów z udziałem Oleguera? :D

@FutbolToMagia
‚a Semedo to najlepszy po Alvesie PO w historii Barcelony’. XDDDDDD
W sumie na tym można zakończyć, ale wkleję statystyki które kiedyś przytoczyłem:

Semedo - 124 mecze, jedna asysta na 761 minut. Wiecie kto ma lepszą statystkę? Kurwa Douglas - ale okej on w ogóle ma jedną asystę. Spójrzmy na naszych pozostałych asów z ostatnich lat:

- Maxwell - 89 spotkań, asysta co 645 min

- Martin Montoya - 67 spotkań, asysta co 402 minuty,

- Aleix Vidal - 51 spotkań (czasem grał wyżej, ale Semedo też), aysta co 252 min

- Adriano - 189 spotkań (sporo na środku obrony), asysta co 536 min, do tego 17! bramek, ww. po 2, Aleix 4

I gdzie Sergi Roberto grający na każdej pozycji w tym klubie poza bramką z 283 meczami i asystą co 548 min.

Do Daniego Alvesa, z szacunku do Brazyliczyka - porównań nie będzie.

Semedo to totalny przeciętniak który był tragiczny w obronie - słaby fizycznie i z zerowym przeglądem pola i umiejętnością ustawiania się, słaby w grze kombinacyjnej i w miarę szybko biegał - choć jak mawia klasyk już lepiej mądrze stać niż głupio biegać.

W sumie jakby nie Dani Alves, Adriano mógłby zrobić u nas większa karierę, a i swoje liczby by miał lepsze. Choć zdążały mu się farfocle w obronie zaryzykowałbym stwierdzenie ze to on mógłby jako jedyny walczyć z Roberto o miano drugiego prawego obrońcy w ostanich 20 latach.

@Wymyslilemtosobie
Jak robiłem analizy Semedo to statystyki był jedną z wielu kwestii, ale jedną z wielu. Opisywałem jego błędy w ustawieniu, braki powrotów, truchtanie coś co się nie mieści w statystykach.
A co do statystyk to piłka nożna to taka gra, że statystycznie trzeba strzelić bramkę więcej od przeciwka aby wygrać spotkanie.

@FutbolToMagia Montoya zdecydowanie nie był lepszy od Roberto

@FutbolToMagia
Rozmawialem z Tobą dziesiątki razy. Doskonale wiesz jak słabo grał w Barcelonie, podobnie słabo gra w swoim nowym klubie.
"Znakomicie się ustawiał" - ustawiał się źle, w obronie wprost tragicznie, przesuwał się za wysoko do przodu, zostawiając autostradę. NIe łapał ani przesuniętej obrony którą Barcelona gra od Lucho, krycia w strefach czy indywidualnie. Dest po 2 tygodniach już był lepszy w ustawieniu się.

"miał najlepszą technikę w zespole" - najlepszą to ma Messi, potem chociażby Coutinho, Busquets i tak można wymieniać.

"inicjował grę" - tzn.? jak inicjował ? jakoś przerzuty to byla słaba strona, podania wertykale, prostopadłe również, podawał do najbliższego i tym inicjował ?

"grał znakomicie 1v1 w ofensywie i defensywie" - w defensywie był wyjaśniany przez wielu skrzydłowych w LaLiga, nie będę się znęcał za mecz z Bayernem. W Ofensywie prawie nie wygrywał pojedynków na skrzydle, miał niezły drybling w środkowej strefie po czym oddawał do tyłu.

"piekielnie szybki"- to byłby atut gdyby go potrafił wykorzystać, ale tak nie było, w obronie był najwolniej wracającym zawodnikiem a w ofensywie nawet jak przyspieszył to głównie stracił piłkę

"świetny przegląd pola" - chyba najsłabsza umiejętność - powtarzam ilość przerzutów, kluczowych podań, asyst, podań prostopadłych, wertykalnych, wrzutek by to wykazała
"nie bał się strzelić" - oddał 23 strzały w 106 spotkaniach czyli oddawał strzał co 4-5 spotkań, no to faktycznie nie bał się (LL+LM).
"wychodził na wolne pola" - podobnie jak Roberto i Alba ale oni potrafili z tych wyjść dużo więcej skonstruować
"był motorem napędowym drużyny" - czym ?? W jaki sposób? On nie napędzał akcji podaniami, nie miał zbytnio jakiś rajdów (to były incydenty raz na kilka spotkań).
Z zawodnikó którzy grali w pierwszej 11-tce czy jako rezerwowi w pierwszej drużynie był najsłabszym zawodnikiem na tej pozycji od co najmniej 10 lat. Montoya, Vidal, Roberto są średniakami ale przy Semedo wyglądali jakby grali poziom wyżej.

@Wymyslilemtosobie
Hmmm, czyli wrażenie artystyczne. Czyli cos co moze nie miec nic wspólnego z poziomem piłki noznej, ale po prostu bo lubisz oglądać danych zawodinków. Nawet jak zawodnik gra słabo to go cenisz, nie dlatego że prezentuje odpowiedni poziom ale bo Ci sie podoba jego gra. Co z tego, że ma mega liczbę strat, że nie potrafi dobrze podać, nie ma przeglądu pola, nie potrafi się ustawić, nie potrafiu pokryc, ale.... jak sie rozpędzi to wygląda niesamowicie jak gazela na sawannie.

@FutbolToMagia Nie no bez jaj Oleguer, Belletti (choć bramka na wagę LM), Montoya, Douglas, Aleix Vidal, Semedo.. przecież on jest naszym najlepszym PO poza Danim Alvesem w ostanich 20 latach XD Polemikę o drugie miejsce można toczyć ewentualnie z Zambrottą, choć u nas raczej już był zjazd. Przy czym nie twierdze ze świadczy to o wielkości samego Roberto.

Strasznie się cieszę że Roberto wraca . Wiele osób na niego narzekało swego czasu ale chłopak nigdy poniżej pewnego poziomu nie schodzi no i napewno jest lepszy od Minquezy dlatego od następnego meczu koniecznie musi wskoczyć na prawą obronę bo dalej grać z środkowym obrońcą na prawej obronie ... ja tego nie widzę ;)

@FutbolToMagia
"Semedo nawet nie ma co porównywać bo to top3 na świecie na swojej pozycji".
Uważasz, że jak napiszesz taką bzdurę kilkadziesiąt razy przez ostatnie 2 lata to stanie się to prawdą. Nelson to jak już pisałem 3-4 dziesiątka być może. W każdej lidze top5 znajdziesz dużo lepszych prawych obrońców.

@FutbolToMagia
Obejrzałem i trochę to śmieszne, że z trzech lat kariery udało się zrobić taką kompilację. podania do tyłu, nieudane podania, złe wrzutki - oczywiście wiele jest udanych zagrań, ale jak na kompilację z najlepszymi zagraniami to jest to bardzo słabe.
0:41 niecelna wrzutka
0:45 niecelna wrzutka
0:47 złe podanie
1:05 niecelna wrzutka
1:13 dobry pomysł ale za słabe podanie
1:16 złe, niecelne podanie
1:43 niecelne dośrodkowanie
1:51 strata
1:56 niecelna wrzutka
1:59 niecelne dośrodkowanie
2:18 niecelne dogranie
2:26 niecelne dogranie
2:38 niecelne wrzutka do nikogo
3:06 niecelna wrzutka
3:12 niecelna podanie
3:40 niecelne podanie
3:45 zablokowana wrzutka
3:48 złe niecelne dośrodkowanie
3:51 niecelne dogranie
4:18 niecelne dogranie
4:22 niecelne dogranie
4:43 niecelne dogranie
4:48 zablokowane dośrodkowanie
4:53 spóźniona interwencja i faulował
5:22 niecelne dośrodkowanie

Trochę śmieszny jest ten filmik, pokazane wybicia, podbiegnięcia, podania do najbliższego, straty i złe dośrodkowania. Jeśli to są najlepsze zagrania zawodnika z 3 lat gry, to widać dlaczego w hierarchii stał niżej od Roberto i był daleko w hierarchii PO w samej lidze hiszpańskiej.

"Absolutny top światowy" - w czym ?

@Murazor Ja rowniez uwazam, ze Semedo to najwspanialszy prawy obronca jakiemu dane bylo biegac w koszulce Barcelony. Zawsze dzielny, pelen zapalu, nigdy nie odpuszczal, do tego naprawde elegancko wygladal z pilka przy nodze i mial piekny, pelny usmiech, ktory czesto prezentowal po swoich udanych akcjach. Warto dodac, ze przeszedl do Anglii za astronomiczna kwote 35 mln EUR i obecnie podbija Premier League swoja wspaniala gra. Oddanie tego zawodnika do Wolves to byla jedna z najgorszych decyzji transferowych w historii naszego klubu.

@FutbolToMagia
"Semedo to drugi najlepszy PO w historii Barcelony pod względem umiejętności i jakości piłkarskiej" - taaa, nie wiadomo ile razy jeszcze powtórzysz swoje teksty nie staną się one prawdą.

@Murazor
"o, papuga [...] Nie masz kompetencji aby się wymadrzac [...] wypowiadasz się jak typowy widz z piwem w ręku".
Chyba nie sądziłeś że pisząc merytorycznie dostaniesz merytoryczną odpowiedz. Zawsze jest personalna agresja, bez argumentów byleby zakrzyczeć rzeczywistość że Semedo pokazuje się słabiutko od 3,5 sezonu.

@Wymyslilemtosobie
Uważasz, że Nelson miał więcej do zaoferowania od Roberto. Napisz w czym? W jaki sposób dawał więcej w ofensywie i w defensywie ? Wskaż to.

"Pisząc że Roberto jest lepszy bo miał więcej asyst jest właśnie takim twierdzeniem o którym pisze odnośnie kajeciku i statystyk". Wskaż w jaki sposób wykażesz w przypadku dwóch zawodników na tej samej pozycji w tym samym klubie, grających w tym samym czasie, który grał lepiej. W jaki sposób wskażesz bez statystyk czyli - kluczowych podań, asyst, bramek, przerzutów, wykreowanych sytuacji, dryblingów, wrzutek kto ma większy pozytywny wpływ na grę i wynik.

@Wymyslilemtosobie
Raczej narzucasz swój sposób dyskusji. Ktoś Ci pokazuje, że nie tylko statystyki się liczą, ale wiele innych nie mierzalnych elementów ale Ty jednak piszesz tylko o statystykach. Pokazują Ci kwestie ustawień, braku asekuracji, błędów, braku wizji gry ale Ty zarzucasz, że ktoś posługuje się tylko statystykami. Statystyki są pomocnym instrumentem do opisu zawodnika, jednak nie jedynym - Ty natomiast pomijasz i opisy i statystyki.
Chcesz napisać, że Coutinho gra świetnie w Barcelonie? A kajecik tylko to potwierdza? Tak napisałeś, ale czy się do tego przyznasz?

"Coutinho gra u nas słabo (nie zmieni tego że to świetny piłkarz - nikt nie twierdzi inaczej) i nie ważne jakie cyferki będziesz miał w swoim kajeciku".
Gra słabo i kajecik to potwierdza. To, że może być świetnym piłkarzem nie oznacza, że może nie mieć formy czy nie odnajdywać się w zespole i jego gra ma odbicie w statystykach.

@Wymyslilemtosobie ale przecież my to wiemy. Iniesta miał słabe statystki ale każdy wie ze jest geniuszem.

Geniuszem za to nie trzeba być, żeby wiedzieć ze Semedo może i nie jest najgorszym zawodnikiem jakiego miał ten klub, ale jego rozumienie i czytanie gry - szczególnie błędy w ustawieniu i grą z innymi zawodnikami (to opisywał @pax, nie statystki), pokazywały ze po 3 latach w Barcelonie gość nie zrobił ani kroku do przodu. Gość do nas ani nie pasował, ani nie próbował się dopasować, ani z jego niepasowania nie było czegoś ekstra zaskakującego (jak w przypadku nie wiem Vidala czy Dembele).

Jako dobremu atlecie życzę mu dobrego w Premier Legaue - w której, nawiasem mówiąc również nie idzie mu za wybitnie. Pomimo gry w całkiem niezłym zespole i ustaleniu go w chyba idealnej dla niego roli (wahadłowy, z Adama i wysokim, kontuzjowanym ostanio niestety Jimenezem z przodu - ma dzięki temu ograniczone zadania defensywne grając przed trójka obrońców), zaczyna być w tym roku wygryzany przez ledwo 19 letniego, wypożyczonego z Liverpoolu Kijana Hoovera. No i ma powalającą, jedna asystę. Tyle samo co grający po drugiej stronie Nouri, mający do tego bramkę i rozegranych ponad dwa razy mniej minut.

Cieszy powrót Roberto! To duże wzmocnienie.
PS: słaby Mingueza i tak jest lepszy niż Semedo - w obronie oboje nie istnieli, ale w ataku młody stara się wspierać ataki jak tylko się da, dzisiaj miał multum obiegów zatem fajnie że raz dostał dobre podanie. Semedo do końca swojej kariery w Barcelonie nie nauczył się taktyki zespołu, a w swoim pierwszym sezonie w La Lidze w 24 występach zaliczył asystę - Mingueza zdecydowanie lepiej rokuje bo jest młody (trochę za wcześnie dla niego na pierwszy skład, ale nie wiemy jak rozwinie się np za 2 lata).

@FutbolToMagia Haha, hihi, oho-oho-hoooooo.... Dobrze, MagioFutbolu. No i teraz ten twój wielki talent z wielkimi umiejętnościami wylądował w średniaku angielskiej ligi, czyli na swoim miejscu - i nie wierzę, by stamtąd ruszył wyżej. Ale ty pewnie do zafajdanej śmierci będziesz twierdzić, że miał "wielki talent, wielkie zaangażowanie i wielkie umiejętności", bo zapewne broniłeś na tym forum Semedo jak Kordecki Częstochowy i twój system nerwowy zrobi wszystko, by nie przyznać się do popełnionego w tym elemencie błędu.

@Wymyslilemtosobie w tym sezonie Mingueza ma 2 asysty, Semedo przez 3 sezony zdobył bodaj 3. Z tego można wywnioskować, że prędzej asystę zdobędzie Hiszpan niż Portugalczyk.

@Wymyslilemtosobie
Napisz jakiś argument.
Cały czas narzucasz sposób dyskusji, bo nie za bardzo wychodzi Ci dyskusja na argumenty. Przeczytaj mój pierwszy wpis w tej dyskusji - odnosi się do kwestii poza statystycznych. Jednak nie masz argumentów więc jedynie formułujesz fałszywy zarzut że ktoś pisze tylko o statystykach.
Już w pierwszym wpisie napisałem: "Opisywałem jego błędy w ustawieniu, braki powrotów, truchtanie coś co się nie mieści w statystykach". Odniosłeś się do tego? Nie. Wiesz, że mam rację wiec postanowiłeś narzucić dyskusję o tylko statystykach.

Co do pisania o przyszłości. "Czy można powiedzieć że skoro Mingueza miał asystę w ostatnim meczu to będzie asystował teraz co mecz? Czy ta statystyka coś zmieni w następnym meczu?" Brakuje podstawowej wiedzy z logiki. Nikt tu nie ocenia zawodnika w spotkaniu które się nie odbyło statystyki spotkania które się odbyło. Znowu coś głupiego wymyśliłeś i starasz się na tym budować swoje dziwne tezy. Wskaż kto tu ocenia zawodnika w jednym spotkaniu jego grą w innym spotkaniu.
Rozmawiamy o Nelsonie a Ty piszesz o Pedrim czy Minguezie. Gdzieś czytałem takie stwierdzenie "Z tobą rozmowa jest jak z kobietą, jak nie masz już argumentów to przeskakujesz gdzie indziej żeby może tam coś ugrać".
Nelson był lepszy technicznie - własne odczucia, raczej niemierzalne, ale może tak być lecz nie musi.
drybling miał lepszy - statystyka, zgadza się miał lepszy, co da się wskazać statystycznie, czyli czymś czego nie akceptujesz, statystyka wskazuje ilość dryblingów i wygrane dryblingi. Skąd wiesz że miał lepszy? Na podstawie "płaskiej" twoim zdaniem statystyki.
dobre przyjęcie piłki - to nie orlik, dobre przyjęcie piłki ma większość z kilkuset zawodników w LaLiga
szybkość - znowu element mierzalny

Gdzie odniesienie się do ustawienia, wyprowadzania piłki, przeglądu pola, asekuracji, powrotów, wychodzenia pozycję itd. - to elementy nie statystyczne, ale pewnie się nie odniesiesz tylko napiszesz zarzut o.... statystyki.

@pax a ja ci pisałem że poza statystykami mylisz się do oceny gry. Statystyki nie są obiektywne. Statystyki są płaskie. Dlatego zarzucam ci wąskie spojrzenie na piłkę. Twoja wizja piłki jest błędna więc poza statystykami nie masz żadnej karty. Napisałem głupotę która ty starasz mi się wmówić. Bronisz wpisów Pana infamusse typu:"Semedo - 124 mecze, jedna asysta na 761 minut. Wiecie kto ma lepszą statystkę? Kurwa Douglas - ale okej on w ogóle ma jedną asystę."
Pokazujecie statystyki że ktoś miał asystę, dlatego jest lepszy niż inny zawodnik i dlatego powinien grać. Logika.
"Jak można statystycznie ocenić mecz który się nie odbył?" - a kto to robi? (ty?)
"Co to za argument, w kontekście kolejnego spotkania, ktoś takie rzeczy wymyśla ?Ktoś tu ocenia na przyszłość?" - no wy?
Nie lubię narzucać sposobu dyskusji. Lubie jak ktoś wie o czym mówi bo może mieć rację i może pokazać mi inne spojrzenie na sytuację. Z tobą niestety jest na odwrót. Nie wiesz o czym mówisz i tylko kryjesz swoją niewiedze i swoje przekonania statystykami. Z tobą rozmowa jest jak z kobietą, jak nie masz już argumentów to przeskakujesz gdzie indziej żeby może tam coś ugrać.

@Wymyslilemtosobie
Niestety tylko statystyki są obiektywne, reszta to nasze osobiste wrażenia, odczucia. Statystyki nie oddają wielu rzeczy na boisku, ale są równe dla wszystkich i nie kierują się sympatiami.
"Czy można powiedzieć że skoro Mingueza miał asystę w ostatnim meczu to będzie asystował teraz co mecz? Czy ta statystyka coś zmieni w następnym meczu?"
Tu głupotę napisałeś. Jak można statystycznie ocenić mecz który się nie odbył? Statystykę podaje się za spotkania które się odbyły. Co to za argument, w kontekście kolejnego spotkania, ktoś takie rzeczy wymyśla ?Ktoś tu ocenia na przyszłość?
"Czy to znaczy że był lepszy od Pedriego w tym meczu bo nie miał asysty? Jak dla mnie nie ale według waszych kryteriów owszem".
Jak mówiłem lubisz narzucać sposób dyskusji, nie dostrzegając że ma ona inny przebieg. Nikt tu nie pisze, że statystyki są jedynym kryterium. Ty starasz się to wszystkim wmówić, że twoi oponenci tak uważają. Mimo, że wielokrotnie wskazywano Ci niestatystyczne elementy w grze.

@FutbolToMagia
Tego byłem pewny że się nie odniesiesz. Oprócz wymyślonych haseł typu : "absolutny top światowy" może napisz coś zgodnego z rzeczywistością.

A jak gra w obecnym klubie?
0:40
https://www.youtube.com/watch?v=ICjTiy8JNls
Totalne zawalenie krycia i strata punktów

1:56
https://www.youtube.com/watch?v=JxeA20KUR8w
Bezsensowne sprokurowanie karnego w 90 minucie, i przegrana 0:1, jeszcze bardziej porobiony jak z Bayernem.

I tak można wymieniać, tu bramka samobójcza z Liverpoolem, tu nie pokrycie asystenta z z Evertonem itd...., itd...
I czy tu są podane jakieś statystyki ?

@Wymyslilemtosobie
Wymieniłem różnych średnio poważanych naszych bocznych, ofensywnych obrońców żeby pokazać ze na ich tle Semedo wyglada słabo z liczbami.
Z sama pokraczna grą proponuje ci odkopać stare wpisy @pax’a któremu zdazalo się dogłębniej analizować zachowanie naszego portugalskiego asa.
Adriano grał na lewej stronie mocno z konieczności, przychodził do nas jako prawy obrońca (grał na tej pozycji w Sevilli bezpośrednio po odejściu Daniego), okazał się po prostu wybitnie obunożny i lepszy od Maxwella.

@JarekS Cieszy powrót ale duże wzmocnienie? Na jakiej pozycji on nas dużo wzmocni? Co do Minguezy to jakoś go nie widzę na PO. Problemy z mobilnością, problemy z dryblingiem, z profilu środkowy obrońca któremu nie idzie w obronie na skrzydle. Większość groźnych akcji po jego stronie. Moim zdaniem Semedo był przyzwoitym zawodnikiem i raczej nie potrafiliśmy wykorzystać jego mocnych stron. Całe te "PS:" jest niepoważne.

@FutbolToMagia
Po co Ty ludzi obrażasz. Czy starasz się tym dowartościować.

@FutbolToMagia przestań się kompromitować. Ewidentnie to Ty masz problem z rzeczową argumentacją. Wrzucasz filmik w którym Semedo prezentuje się średnio i robisz z siebie nie wiadomo jakiego eksperta. Granie czy trenowanie zespołu z Pszczyny Dolnej nie czyni cię ekspertem.
30+ 10 milionów to połowa tego co City zapłaciło za Diasa. Ten to dopiero musi być top 1 na świecie skoro podczas kryzysu ktoś tyle za niego zapłacił, a nie czekaj w Anglii sporo klubów wydało dużo pieniędzy, na taką Chelsea 200 mln, czy to oznacza że tamci gracze dadzą im tryplet?
Czytając twoje posty to ciągłe bla bla kosztował 40 mln, bla bla nie znasz się. A tymczasem wielki Semedo odkąd dołączył do Wolves to Ci są na 14 miejscu. No bardzo poprawił ich grę, wręcz odmienił.
@infamusse już jest argument ceny jako wskaźnik jakości, a wyśmiewane jest podawanie statystyk, no cyrk. Zaraz któryś z nich napiszę, że Semedo najszybciej wiąże buty w drużynie więc jest lepszy od Alvesa.

@Wymyslilemtosobie Źle to sobie wymyśliłeś.

@FutbolToMagia
Jego jakość zweryfikowała jego gra - najgorszy występ obrońcy w historii LM pamiętasz ? Tak, tak, tak został oceniony przez komentatorow ESPN i elPais występ Nelsona przeciwko Bayernowi. Cała drużyna grała słabo, ale on katastrofalnie.

@FutbolToMagia
Nie denerwuj się, to tylko dyskusja w której twoje głupoty są jak zawsze punktowane. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Atakujesz ludzi, obrażasz - jedyną rzeczą której nie robisz to nie dyskutujesz na temat, bo tu trzeba byłoby posłużyć się argumentami.

@pax Nie potrzebuje wskazywać który grał lepiej. Nie ma możliwości obiektywnie tego ocenić. Nie dasz rady udowodnić mi że Roberto zagrał by lepiej w tym samym meczu w którym grał Semedo. Nie da się. Sposób żeby wskazać kto więcej może dać zespołowi jest obserwacja. Nie potrzeba do tego statystyk. Statystyka mówi ci jedynie skrót tego co się stało w danym okresie czasu. Czy można powiedzieć że skoro Mingueza miał asystę w ostatnim meczu to będzie asystował teraz co mecz? Czy ta statystyka coś zmieni w następnym meczu? Czy to znaczy że był lepszy od Pedriego w tym meczu bo nie miał asysty? Jak dla mnie nie ale według waszych kryteriów owszem.

@infamusse dla mnie grał na dobrym poziomie, nie wybitnym ale dobrym. Pod koniec przygody z naszym klubem grał coraz lepiej. Moim zdaniem miał więcej do zaoferowania niż Roberto na prawej obronie.

@andbarca Prosze o spokój wobec Minguezy.To jest nasz wychowanek i trzeba dać mu szanse.Pózniej pier.enie że Koeman mało wystawia młodych.W tym roku nie zdobędziemy tytułów a rolą Koemana jest ogrywanie jak największej ilości małolatów z potencjałem ze szkółki jeśli jeszzce ktoś tego nie rozumie to jest debilem.Dobrze napisałeś.

@Wymyslilemtosobie Pomyśl trochę - przed kontuzją Roberto był w mega formie, Dest długie tygodnie by siedział na ławce zanim mógłby wogóle zacząć walczyć z Roberto o skład. Jeśli Roberto wróci do formy sprzed kontuzji to twoja opinia będzie jedynie urojeniem.
Odnośnie Minguezy tu nie ma nic odkrywczego - oczywiste jest że nie daje rady, ale Semedo dawał? Montoya dawał? Mingueza nawet nie jest PO, zatem tylko doceniam to że walczy nie na swojej pozycji i tyle. Nie wiem po co się ciskasz, jak Dest/Roberto byli kontuzjowani, a w Barcelonie B nie ma innych bocznych obrońców godnych uwagi - Puig, Planic czy Braithwaite na boku obrony byliby lepsi? Porównałem go do Semedo bo zdobył asystę - Semedo przez cały swój pierwszy sezon zdobył jedną i tyle.

@pax Po takim czasie, dalej wierzysz, że Ci jakoś sensownie odpisze? :D

Cieszy jego powrót to duże wzmocnienie drużyny :)

@pax "u Semedo wszystko funkcjonowało na najwyższym poziomie światowym"

Toż to troll.

@FutbolToMagia oho napisz jeszcze, że nie wiem jak wygląda piłka do gry. Kompromitujesz się totalnie, jesteś jak dziecko w piaskownicy, które krzyczy do przechodniów "jesteś głupi".
Twoje wymysły i fantazje na temat jakości Semedo nie staną się faktem niezależnie jak bardzo będziesz wmawiał innym brak wiedzy o footballu. Bo czytając ciebie odnoszę wrażenie, że znasz się na piłce jak świnia na gwiazdach.
@kimpanjest Kordecki to zły przykład, ta obrona jest bardziej mityczna niż realna. Ot przyszli chłopaki, postrzelali zginęło ze 3 obrońców i sobie poszli. Szwedzi w tym przypadku byli skuteczni jak Semedo z Bayernem :D

@FutbolToMagia przed napisaniem komentarza należało by pomyśleć nad użyciem w nim jakiegoś argumentu.
Niezależnie jak bardzo będziesz mnie obrażał czy też zarzucał brak wiedzy to w żaden sposób twoja argumentacja nie zyska dzięki temu sensu. Bo widzisz, do dyskusji trzeba dorosnąć.
Przykro mi, że nie trafia do ciebie fakt o nijakości Semedo. Twoje argumenty również opierają się na obiektywnych frazesach i zakrzywianiu rzeczywistości. Nie grał wybitnie, nie robił różnicy na w ataku był wręcz daremny, nie wyróżniał się zaangażowaniem na tle innych, otrzymał swoją szansę.

@FutbolToMagia @pax @Wymyslilemtosobie @infamusse @Murazor

najlepsze jest to, że odkąd Roberto ma kontuzje i Semedo nie ma już w klubie, to Pan Pax nie robi już żadnych swoich słynnych analiz. Przecież mamy kapitalny materiał z występów Minguezy czy Desta, nawet Firpo ostatnio grywał na PO. Może warto przeanalizować jego grę w meczu z Bilbao, bo zaliczył asystę i 97% celnych podań - Semedo mógł tylko pomarzyć o takiej liczbie. Zachęcam, Panie Pax.

Bo wydaje się, że dalej analizujesz tylko Semedo i to nawet jak gra w innym klubie już od pół roku :D Pachnie mi to jakąś niezdrową obsesją na temat tego zawodnika, na którą nawet znalazłem parę mocnych sugestii swego czasu.

Co do jego gry w naszych barwach to mam opinię mocno wypośrodkowaną między uczestnikami tej ciekawej debaty. Nie uważam, że był jakiś topowy, ani że był jakiś tragiczny. Z pewnością szkodziło mu to, że przez te 3 lata głównie kwitła relacja Messi - Alba, gdzie ciężko by było komukolwiek kto nie jest Alvesem - amigosem Messiego, z którym to Leo uwielbiał wymieniać piłki. Jedynym z najlepszych meczów Semedo jaki pamiętam był ten z Realem Madryt, gdzie grał na jednej flance z Malcomem. Pozostaje mu życzyć zdrowia i wszystkiego dobrego w nowym klubie. Na koniec zostawił rekordowo wysoką kwotę ze sprzedaży w klubowej kasie (mogę się mylić, ale nie przypominam sobie nikogo sprzedanego drożej przez Bartomeu poza Neymarem i jego klauzulą).

Nie no @pax , @Murazor to nie ma sensu. Rozmowa jak z Najmanem XD

@Wymyslilemtosobie oni totalnie nie rozumieją o co chodzi w piłce nożnej. Jak bramkarz by miał asystę to powiedzieliby że jest lepszy niż Iniesta, który miał rok bez gola i asysty. Po prostu kompromitują się z każdym słowem. Szkoda mi ich. Ważne, że Ty wiesz o co chodzi w piłce i na jakiej podstawie ocenia się piłkarza. A oni niech dalej oglądają mecze na flashscorach.

@Wymyslilemtosobie
Nie każdy zawodnik truchta tyle ile Nelson, nie każdy truchty do obrony w chwili gdy żle się ustawił, albo został ominiety i truchta.
Co zmieniło w głównej sprawie ? Główna sprawa to ocena PO na przestrzeni lat. Dopiero w 13 komentarzu od góry @infamusse posłużył się statystykami, ja gdy zostałem wywołany posłużyłem się opisem niestatystycznym.
Potem już było twoje bajdurzenie i nieudolne próby zmiany tematu (Pedri, Mingueza). Sam piszesz, o ocenianiu zawodników za mecze które się nie odbyły a złapany na takiej głupocie szukasz innego winnego.
Wskaż na czym polega jakość dryblingu? Podpowiem na jego efektywności, czy uda się okiwać przeciwnika i to jest wartość ujmowana statystycznie. Jednak Ty wybierasz tylko pewne elementy w dyskusji - ja w dryblingu wskazałem ilość ogólną i ilość wygranych. Ty wybiórczo jak zwykle odniosłeś się tylko do jednej kwestii.
"miał najlepszą technikę w zespole" - najlepszą to ma Messi, potem chociażby Coutinho, Busquets i tak można wymieniać." pokazujesz tylko jak bardzo nie znasz się na piłce". - odpowiedz skoro Ci się wpis nie podoba, uważasz że Messi ma gorszą technikę od Semedo? Napisz wprost, bo pejoratywnym komentarzem pokazujesz jedynie brak argumentacji, a do meritum się nie odnosisz.
"Dobrze wyprowadzał piłkę, miał dobry przegląd pola, jakiś większych błędów poza pojedynczymi w asekuracji też nie zaobserwowałem, z powrotami miał problem(tu go akurat rozumiem), wychodził dobrze na pozycje".
Odpowiedz sobie na czym polega przegląd pola zanim coś na ten temat napiszesz. W jaki sposób można stwierdzić że ktoś ma dobry przegląd pola. Podobnie z wyprowadzaniem piłki. W asekuracji nie łapał przesuniętej obrony, bezsensownie ustawiał się za wysoko zostawiając autostradę za sobą i tak można cały czas. Możesz różne rzeczy wymyślać ale jeśli to nie ma potwierdzenia to zostanie to wypunktowane.

@pax Nelson był lepszy technicznie, drybling miał lepszy, dobre przyjęcie piłki, szybkość. Oczywiście ze filmik to tylko wycięcie dobrych akcji ale może pokazać co mógł by dawać. https://www.youtube.com/watch?v=-B4PYtfzIuk

@pax nic nie pokazaliscie? Piszecie tylko swoje zdanie na ten temat. O tym twoim "dobrym ustawianiu się" mieliśmy już rozmowę i nie pokazałeś mi że wiesz co mówisz. Piszę o statystyce bo na tym opierała się konwersacja. Jeżeli osoba która błędnie rozumie piłkę robi analizę to jaka ona ma wartość? Pisząc że Roberto jest lepszy bo miał więcej asyst jest właśnie takim twierdzeniem o którym pisze odnośnie kajeciku i statystyk. Nigdy nie dam sobie wmówić że Tomas Muller jest lepszym piłkarzem niż Iniesta czy Xavi.

@pax to prawda był jak gazela:) miał ten ciąg na bramkę. Pytanie jak ktoś kto nie wie jak podać może grać ładna piłkę? Lubię oglądać wirtuozów i nie ważne dla jakiego klubu grają. Czasem warto obejrzeć mecz tylko dla jednego zawodnika. To że np. Coutinho gra u nas słabo nie zmieni tego że to świetny piłkarz i nie ważne jakie cyferki będziesz miał w swoim kajeciku. Wciskajcie sobie ludzi w tabelki a ja dalej będę po swojemu ich oceniał.

@pax dla ciebie. Dla mnie jest miłością i czymś co swym pięknem przyciąga i zachęca do kolejnego meczu czy ty na żywo czy w TV czy na konsoli. Pięknej gry nie opiszesz statystykami. Jak dla mnie w ogóle nie musicie oglądać piłki. Poczytajcie sobie statystyki po meczu i będziecie widzieć to samo co teraz piszecie. I co roku inny klub bo cyferki ma lepsze.

@infamusse Jestem super fachowcem i oprę całą grę obrońcy do tego ile miał asyst dzięki czemu pokażę jak dobry jest to piłkarz :D Po czym wymieszam lewych i prawych obrońców (nie wiadomo czemu nie wszystkich). Na koniec zbłaźnię się do końca pisząc że Adriano (LO) jako jedyny mógł rywalizować z Roberto (PO) :D

@Wymyslilemtosobie Roberto to wzmocnienie PO i od czasu do czasu możliwe wsparcie pomocy. Wątplię aby Dest go wygryzł w tym sezonie przy założeniu że oboje są zdrowi.
Mingueza to SO, a nie żaden PO - postawiono go na boku obrony i robi co może, walczy z serduchem. Ogólnie Semedo przyzwoitym zawodnikiem jest, ale w Barcelonie to był kiepski pod każdym względem. Mingueza będąc z totalnie innej bajki "daje radę" podobnie jak "dawał radę" Semedo - ale jest od niego młodszy i bardziej perspektywyczny. Mingueza ma pół sezonu w seniorskie piłce, Semedo zaś 2 lata gry w Benfice i w 3 lata w Barcelonie, a i tak nie nauczył się obiegać i wspierać atak jak Mingueza.

@FutbolToMagia owszem nie jestem partnerem dla ciebie w dyskusji ponieważ używam argumentów zamiast wycieczek personalnych. Nie wiesz czy grałem, czy nie trenuje ciągle te twoje domysły. Co znaczy te 30 milionów przy Havertzie czy Diasie, którzy kosztowali dużo więcej. Nie rozumiesz nawet jak wpłynął kryzys na kluby ], bo nie masz pojęcia o ile spadły przychody. Wiesz ile było transferów w tym sezonie 30+? do tego jesteś na bakier z logiką skoro myślisz, że jeśli Barca nie ma 5 mln na Depaya to znaczy, że wszyscy mają problemy finansowe. Widzisz bo między 5 mln za Depaya, a 30 milionami za Semedo nie ma żadnej korelacji. Do tego nie odnosisz się do pytań i argumentów tylko jak dziecko powtarzasz do wszystkich, którzy cię punktują "nie znasz się", "nie grałeś w piłkę", wiesz że kopanie w A klasie nie czyni z ciebie eksperta? Używaj argumentów to może ludzie nie będą cię mieć za trolla.

@pax @Murazor Panowie naprawdę podziwiam, że Wam się chce jeszcze walczyć z tym fantazjowaniem xD tutaj żadne logiczne argumenty nie mają szansy trafić do odbiorcy. Życzcie szczęścia z "najlepszym absolutnym talentem" i nie traćcie czasu :D

@FutbolToMagia
Jest szansa że zamiast cały czas wklejac te same swoje wypowiedzi odpowiesz na pytania, które sa podstawą tej dyskusji ?

@FutbolToMagia
"tylko Ty tutaj kłamiesz".
Wskaż to, czy jak zwykle napiszesz coś nie na temat przy okazji oskarżając czy oczerniając kogoś.
Za Setiena pokazał dlaczego dla dobra Barcelony trzeba się go pozbyć z klubu.
Odpowiedz, zaprzeczasz, że w każdym sezonie Roberto był wyżej oceniany od Semedo? Wystarczy odpowiedż, tak lub nie.

@FutbolToMagia
A ten Semedo to w jakiej dyscyplinie jest drugi w historii?

@FutbolToMagia
Pokazałeś kompilację gdzie nie było nic wielkiego. Z kompilacjami jest tak, że pokazuje najlepsze zagrania i na tej podstawie nie da się ocenić zawodnika. Pokażę Ci kompilację wskazującą na to że ten bohater jest jednym z najlepszych napastników w historii futbolu który zjada Lewandowskiego i Suareza, tak przynajmniej można sądzić po kompilacji.
https://www.youtube.com/watch?v=USL-4MDaxOk

Nie widzę, abyś przedstawił jakikolwiek argument że Nelson był lepszy od Roberto, albo że jest top3 na świecie.

@FutbolToMagia
" Barca zyskała na Semedo dużo więcej niż wydała. To tylko świadczy o tym, że Semedo to top światowy"

hahahahah nie no to jest hit aż się zakrztusiłem hahah
Zrobiłes mi wieczór hahahahaha

@FutbolToMagia Przeczytałem ten "elaborat" i zdecydowanie widać, że brak Ci argumentów ,a logika u Ciebie kuleje. Ewidentnie z kolegą @Wymyslilemtosobie macie braki w wiedzy piłkarskiej i jesteście zwykłymi Hejterami Roberto Deprecjonującymi jego umiejętności jako bardzo dobrego piłkarza.

Taki piłkarz to skarb dla każdej drużyny.

@JimMorrisonFCB I świetnie tańczył, i kocha swoją mamę:)

@kimpanjest Nie zgodzę się. Dla mnie Valverde był dużym błędem i za jego czasów nie mieliśmy żadnego stylu. To nie mogło się udać. Semedo źle trafił na niego. Akcja z Devisem mogła przydarzyć się każdemu (pięknie tam Busi asekuruje go :D). Na pewno Roberto, pax albo kimpanjest zatrzymali by go:)