Sergi Roberto: Jestem szczęśliwy, że mogę znów grać z moimi kolegami

Maciej Łoś

31 stycznia 2021, 23:26

Barca TV

240 komentarzy

Fot. Getty Images

Sergi Roberto wrócił dziś do składu Barçy po przerwie spowodowanej kontuzją. Po meczu udzielił krótkego wywiadu dla Barça TV

[Marc Brau Barça TV] Barcelona dziś wygrała, to bardzo ważne. Ale ty masz także inne powody do zadowolenia?

To prawda, najważniejsze było zwycięstwo. Ale ja cieszę się również z tego, że znów mogłem wybiec na boisko po dwóch miesiącach przerwy. Jestem szczęśliwy, że jestem tutaj z moimi kolegami. Trenowałem ciężko, żeby wrócić jak najszybciej. Cieszę się z tych trzech punktów.

Jak trudne były dla ciebie te dwa miesiące bez Barcelony?

Były ciężkie, szczególnie ostatni miesiąc, gdy Barça grała mecze na wyjeździe i nie mogłem przychodzić na stadion oglądać moich kolegów. Wszystko musiałem oglądać w telewizji. Ale na szczęście to już za mną.

Jak ważne jest zwycięstwo nad rywalem, z którym przegraliście niedawno w finale Superpucharu Hiszpanii?

Oczywiście, że ma to duże znaczenie. Po przyjściu do Athleticu nowego szkoleniowca widać, jak ten zespół się zmienił. Drużyna gra bardzo dobrze w obronie, zawodnicy stosują pressing i umieją się ustawiać. Walczyli do samego końca o urwanie nam punktów.

To piąte z rzędu zwycięstwo w lidze, awansowaliście na drugie miejsce w tabeli. Choć Atlético Madryt jest na razie poza zasięgiem, to dobra seria pozwala wam być bardziej pewnymi siebie niż na początku sezonu?

Tak, to jest bardzo ważne. Presezon był nietypowy, potem w niektórych meczach zasłużyliśmy na zdobycie większej liczby punktów. Dlatego teraz ta seria jest nam bardzo pomocna. Chcemy wywierać presję na Atlético, które jest w świetnej formie, ale każdemu mogą przydarzyć się gorsze momenty. Nic nie jest jeszcze stracone.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To chłopak sobie pograł.
« Powrót do wszystkich komentarzy