Sergi Roberto: Jestem szczęśliwy, że mogę znów grać z moimi kolegami

Maciej Łoś

31 stycznia 2021, 23:26

Barca TV

240 komentarzy

Fot. Getty Images

Sergi Roberto wrócił dziś do składu Barçy po przerwie spowodowanej kontuzją. Po meczu udzielił krótkego wywiadu dla Barça TV

[Marc Brau Barça TV] Barcelona dziś wygrała, to bardzo ważne. Ale ty masz także inne powody do zadowolenia?

To prawda, najważniejsze było zwycięstwo. Ale ja cieszę się również z tego, że znów mogłem wybiec na boisko po dwóch miesiącach przerwy. Jestem szczęśliwy, że jestem tutaj z moimi kolegami. Trenowałem ciężko, żeby wrócić jak najszybciej. Cieszę się z tych trzech punktów.

Jak trudne były dla ciebie te dwa miesiące bez Barcelony?

Były ciężkie, szczególnie ostatni miesiąc, gdy Barça grała mecze na wyjeździe i nie mogłem przychodzić na stadion oglądać moich kolegów. Wszystko musiałem oglądać w telewizji. Ale na szczęście to już za mną.

Jak ważne jest zwycięstwo nad rywalem, z którym przegraliście niedawno w finale Superpucharu Hiszpanii?

Oczywiście, że ma to duże znaczenie. Po przyjściu do Athleticu nowego szkoleniowca widać, jak ten zespół się zmienił. Drużyna gra bardzo dobrze w obronie, zawodnicy stosują pressing i umieją się ustawiać. Walczyli do samego końca o urwanie nam punktów.

To piąte z rzędu zwycięstwo w lidze, awansowaliście na drugie miejsce w tabeli. Choć Atlético Madryt jest na razie poza zasięgiem, to dobra seria pozwala wam być bardziej pewnymi siebie niż na początku sezonu?

Tak, to jest bardzo ważne. Presezon był nietypowy, potem w niektórych meczach zasłużyliśmy na zdobycie większej liczby punktów. Dlatego teraz ta seria jest nam bardzo pomocna. Chcemy wywierać presję na Atlético, które jest w świetnej formie, ale każdemu mogą przydarzyć się gorsze momenty. Nic nie jest jeszcze stracone.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Roberto, tak jak uważam Cię za najsłabszego PO od czasów kiedy kibicuję Barcelonie (2003), to jednak proszę Cię, bądź zdrowy i graj zamiast Minguezy. Młody jest tak naelektryzowany, że każdy jego kontakt to ciarki na plecach, że będzie strata.

@FutbolToMagia a co robiłeś podczas meczów z udziałem Oleguera? :D

@FutbolToMagia Montoya zdecydowanie nie był lepszy od Roberto

@FutbolToMagia Bo Mingueza jeszcze na wiosnę zeszłego roku był rezerwowym środkowym obrońcą w rezerwach,gra nie na swojej pozycji z konieczności-więc proponuję to uwzględnić,to nie on się wystawia na prawej obronie do gry.

@karci0 Oleguerem grałem w pes4 :D lubiłem go

@andbarca oczywiście, że to uwzględniam, co nie zmienia faktu, że słabo się prezentuje. Zbyt dużo już miał szans w pierwszym zespole, aby popełniać te same błędy, np. w ustawieniu.

@FutbolToMagia Przecież jeszcze nie tak dawno temu w klubie był Douglas ;)

@FutbolToMagia Nie no bez jaj Oleguer, Belletti (choć bramka na wagę LM), Montoya, Douglas, Aleix Vidal, Semedo.. przecież on jest naszym najlepszym PO poza Danim Alvesem w ostanich 20 latach XD Polemikę o drugie miejsce można toczyć ewentualnie z Zambrottą, choć u nas raczej już był zjazd. Przy czym nie twierdze ze świadczy to o wielkości samego Roberto.

@infamusse Vidal lepszy, Semedo również.

@Coutinho007 nie mówię o obrońcach, którzy nie dostali szansy na grę , chodzi mi o tych, którzy trochę pograli :)

@infamusse Beletti był bardzo dobry, tych co nie mieli szans nie liczę, a Semedo to najlepszy po Alvesie PO w historii Barcelony. Roberto niestety moim zdaniem jest najsłabszym PO dwudziestolecia, z tych którzy dostali więcej szans na grę niż pojedyncze spotkania.

@andbarca Prosze o spokój wobec Minguezy.To jest nasz wychowanek i trzeba dać mu szanse.Pózniej pier.enie że Koeman mało wystawia młodych.W tym roku nie zdobędziemy tytułów a rolą Koemana jest ogrywanie jak największej ilości małolatów z potencjałem ze szkółki jeśli jeszzce ktoś tego nie rozumie to jest debilem.Dobrze napisałeś.

@FutbolToMagia
‚a Semedo to najlepszy po Alvesie PO w historii Barcelony’. XDDDDDD
W sumie na tym można zakończyć, ale wkleję statystyki które kiedyś przytoczyłem:

Semedo - 124 mecze, jedna asysta na 761 minut. Wiecie kto ma lepszą statystkę? Kurwa Douglas - ale okej on w ogóle ma jedną asystę. Spójrzmy na naszych pozostałych asów z ostatnich lat:

- Maxwell - 89 spotkań, asysta co 645 min

- Martin Montoya - 67 spotkań, asysta co 402 minuty,

- Aleix Vidal - 51 spotkań (czasem grał wyżej, ale Semedo też), aysta co 252 min

- Adriano - 189 spotkań (sporo na środku obrony), asysta co 536 min, do tego 17! bramek, ww. po 2, Aleix 4

I gdzie Sergi Roberto grający na każdej pozycji w tym klubie poza bramką z 283 meczami i asystą co 548 min.

Do Daniego Alvesa, z szacunku do Brazyliczyka - porównań nie będzie.

Semedo to totalny przeciętniak który był tragiczny w obronie - słaby fizycznie i z zerowym przeglądem pola i umiejętnością ustawiania się, słaby w grze kombinacyjnej i w miarę szybko biegał - choć jak mawia klasyk już lepiej mądrze stać niż głupio biegać.

W sumie jakby nie Dani Alves, Adriano mógłby zrobić u nas większa karierę, a i swoje liczby by miał lepsze. Choć zdążały mu się farfocle w obronie zaryzykowałbym stwierdzenie ze to on mógłby jako jedyny walczyć z Roberto o miano drugiego prawego obrońcy w ostanich 20 latach.

@infamusse Jestem super fachowcem i oprę całą grę obrońcy do tego ile miał asyst dzięki czemu pokażę jak dobry jest to piłkarz :D Po czym wymieszam lewych i prawych obrońców (nie wiadomo czemu nie wszystkich). Na koniec zbłaźnię się do końca pisząc że Adriano (LO) jako jedyny mógł rywalizować z Roberto (PO) :D

@Wymyslilemtosobie
Wymieniłem różnych średnio poważanych naszych bocznych, ofensywnych obrońców żeby pokazać ze na ich tle Semedo wyglada słabo z liczbami.
Z sama pokraczna grą proponuje ci odkopać stare wpisy @pax’a któremu zdazalo się dogłębniej analizować zachowanie naszego portugalskiego asa.
Adriano grał na lewej stronie mocno z konieczności, przychodził do nas jako prawy obrońca (grał na tej pozycji w Sevilli bezpośrednio po odejściu Daniego), okazał się po prostu wybitnie obunożny i lepszy od Maxwella.

@infamusse pax jest tak samo ograniczony przez te analizy i statystyki jak ty i rewolucja. Oglądam mecze, widzę jak kto gra i nie potrzebuje do tego jakiś cyferek wyjętych z kontekstu. Wąskie widzenie tematu i spłycanie charakterystyki zawodnika tyle widzicie dzięki tym waszym cyferkom.

@Wymyslilemtosobie
Jak robiłem analizy Semedo to statystyki był jedną z wielu kwestii, ale jedną z wielu. Opisywałem jego błędy w ustawieniu, braki powrotów, truchtanie coś co się nie mieści w statystykach.
A co do statystyk to piłka nożna to taka gra, że statystycznie trzeba strzelić bramkę więcej od przeciwka aby wygrać spotkanie.

@pax dla ciebie. Dla mnie jest miłością i czymś co swym pięknem przyciąga i zachęca do kolejnego meczu czy ty na żywo czy w TV czy na konsoli. Pięknej gry nie opiszesz statystykami. Jak dla mnie w ogóle nie musicie oglądać piłki. Poczytajcie sobie statystyki po meczu i będziecie widzieć to samo co teraz piszecie. I co roku inny klub bo cyferki ma lepsze.

@Wymyslilemtosobie ale przecież my to wiemy. Iniesta miał słabe statystki ale każdy wie ze jest geniuszem.

Geniuszem za to nie trzeba być, żeby wiedzieć ze Semedo może i nie jest najgorszym zawodnikiem jakiego miał ten klub, ale jego rozumienie i czytanie gry - szczególnie błędy w ustawieniu i grą z innymi zawodnikami (to opisywał @pax, nie statystki), pokazywały ze po 3 latach w Barcelonie gość nie zrobił ani kroku do przodu. Gość do nas ani nie pasował, ani nie próbował się dopasować, ani z jego niepasowania nie było czegoś ekstra zaskakującego (jak w przypadku nie wiem Vidala czy Dembele).

Jako dobremu atlecie życzę mu dobrego w Premier Legaue - w której, nawiasem mówiąc również nie idzie mu za wybitnie. Pomimo gry w całkiem niezłym zespole i ustaleniu go w chyba idealnej dla niego roli (wahadłowy, z Adama i wysokim, kontuzjowanym ostanio niestety Jimenezem z przodu - ma dzięki temu ograniczone zadania defensywne grając przed trójka obrońców), zaczyna być w tym roku wygryzany przez ledwo 19 letniego, wypożyczonego z Liverpoolu Kijana Hoovera. No i ma powalającą, jedna asystę. Tyle samo co grający po drugiej stronie Nouri, mający do tego bramkę i rozegranych ponad dwa razy mniej minut.

@Wymyslilemtosobie
Hmmm, czyli wrażenie artystyczne. Czyli cos co moze nie miec nic wspólnego z poziomem piłki noznej, ale po prostu bo lubisz oglądać danych zawodinków. Nawet jak zawodnik gra słabo to go cenisz, nie dlatego że prezentuje odpowiedni poziom ale bo Ci sie podoba jego gra. Co z tego, że ma mega liczbę strat, że nie potrafi dobrze podać, nie ma przeglądu pola, nie potrafi się ustawić, nie potrafiu pokryc, ale.... jak sie rozpędzi to wygląda niesamowicie jak gazela na sawannie.

@pax to prawda był jak gazela:) miał ten ciąg na bramkę. Pytanie jak ktoś kto nie wie jak podać może grać ładna piłkę? Lubię oglądać wirtuozów i nie ważne dla jakiego klubu grają. Czasem warto obejrzeć mecz tylko dla jednego zawodnika. To że np. Coutinho gra u nas słabo nie zmieni tego że to świetny piłkarz i nie ważne jakie cyferki będziesz miał w swoim kajeciku. Wciskajcie sobie ludzi w tabelki a ja dalej będę po swojemu ich oceniał.

@Wymyslilemtosobie
Raczej narzucasz swój sposób dyskusji. Ktoś Ci pokazuje, że nie tylko statystyki się liczą, ale wiele innych nie mierzalnych elementów ale Ty jednak piszesz tylko o statystykach. Pokazują Ci kwestie ustawień, braku asekuracji, błędów, braku wizji gry ale Ty zarzucasz, że ktoś posługuje się tylko statystykami. Statystyki są pomocnym instrumentem do opisu zawodnika, jednak nie jedynym - Ty natomiast pomijasz i opisy i statystyki.
Chcesz napisać, że Coutinho gra świetnie w Barcelonie? A kajecik tylko to potwierdza? Tak napisałeś, ale czy się do tego przyznasz?

"Coutinho gra u nas słabo (nie zmieni tego że to świetny piłkarz - nikt nie twierdzi inaczej) i nie ważne jakie cyferki będziesz miał w swoim kajeciku".
Gra słabo i kajecik to potwierdza. To, że może być świetnym piłkarzem nie oznacza, że może nie mieć formy czy nie odnajdywać się w zespole i jego gra ma odbicie w statystykach.

@infamusse dla mnie grał na dobrym poziomie, nie wybitnym ale dobrym. Pod koniec przygody z naszym klubem grał coraz lepiej. Moim zdaniem miał więcej do zaoferowania niż Roberto na prawej obronie.

@pax nic nie pokazaliscie? Piszecie tylko swoje zdanie na ten temat. O tym twoim "dobrym ustawianiu się" mieliśmy już rozmowę i nie pokazałeś mi że wiesz co mówisz. Piszę o statystyce bo na tym opierała się konwersacja. Jeżeli osoba która błędnie rozumie piłkę robi analizę to jaka ona ma wartość? Pisząc że Roberto jest lepszy bo miał więcej asyst jest właśnie takim twierdzeniem o którym pisze odnośnie kajeciku i statystyk. Nigdy nie dam sobie wmówić że Tomas Muller jest lepszym piłkarzem niż Iniesta czy Xavi.

@infamusse chłopie, po słowie "statystyki" przestałem czytać. Wracaj do Fify, skoro o piłce mówisz w kontekście statystyk. Ja Ci podam tylko cenę za Semedo. 40 mln w czasach największego kryzysu finansowego w historii futbolu. Nie było oprócz Alvesa lepszego obrońcy PO w Barcelonie niż Semedo. Znakomicie się ustawiał, miał najlepszą technikę w zespole, inicjował grę, grał znakomicie 1v1 w ofensywie i defensywie, piekielnie szybki, świetny przegląd pola, nie bał się strzelić , wychodził na wolne pola, był motorem napędowym druzyny. Przez kolejne 20 lat możemy nie mieć tak dobrego zawodnika na tej pozycji.

@Wymyslilemtosobie zgadzam się z Tobą. Po prostu ktoś kto posługuje się statystykami jest automatycznie wyłączony z merytorycznej dyskusji o piłce. To ludzie, którzy nigdy nie trenowali jako zawodnicy, już nie wspominając o pracy trenera, ale takie życie że można się wypowiadać nawet przed telewizorem z piwem w ręku. Roberto za wiele zespołowi nie oferuje poza zagrywaniem do najbliższego. Semedo grał wybitnie dobrze i ofensywnie, przebojowo, jak Setien dał mu szansę zagrania kilku meczów z rzędu. Wcześniej w zasadzie za Valverde nie dostał zaufania, więc trudno ocenić tamten okres. Dest mi trochę przypomina Semedo, ale duuuzo pracy przed chłopakiem, bo jednak robi sporo błędów. Ale potencjał jest aby chociaż częściowo zastąpić Portugalczyka.

@FutbolToMagia
Rozmawialem z Tobą dziesiątki razy. Doskonale wiesz jak słabo grał w Barcelonie, podobnie słabo gra w swoim nowym klubie.
"Znakomicie się ustawiał" - ustawiał się źle, w obronie wprost tragicznie, przesuwał się za wysoko do przodu, zostawiając autostradę. NIe łapał ani przesuniętej obrony którą Barcelona gra od Lucho, krycia w strefach czy indywidualnie. Dest po 2 tygodniach już był lepszy w ustawieniu się.

"miał najlepszą technikę w zespole" - najlepszą to ma Messi, potem chociażby Coutinho, Busquets i tak można wymieniać.

"inicjował grę" - tzn.? jak inicjował ? jakoś przerzuty to byla słaba strona, podania wertykale, prostopadłe również, podawał do najbliższego i tym inicjował ?

"grał znakomicie 1v1 w ofensywie i defensywie" - w defensywie był wyjaśniany przez wielu skrzydłowych w LaLiga, nie będę się znęcał za mecz z Bayernem. W Ofensywie prawie nie wygrywał pojedynków na skrzydle, miał niezły drybling w środkowej strefie po czym oddawał do tyłu.

"piekielnie szybki"- to byłby atut gdyby go potrafił wykorzystać, ale tak nie było, w obronie był najwolniej wracającym zawodnikiem a w ofensywie nawet jak przyspieszył to głównie stracił piłkę

"świetny przegląd pola" - chyba najsłabsza umiejętność - powtarzam ilość przerzutów, kluczowych podań, asyst, podań prostopadłych, wertykalnych, wrzutek by to wykazała
"nie bał się strzelić" - oddał 23 strzały w 106 spotkaniach czyli oddawał strzał co 4-5 spotkań, no to faktycznie nie bał się (LL+LM).
"wychodził na wolne pola" - podobnie jak Roberto i Alba ale oni potrafili z tych wyjść dużo więcej skonstruować
"był motorem napędowym drużyny" - czym ?? W jaki sposób? On nie napędzał akcji podaniami, nie miał zbytnio jakiś rajdów (to były incydenty raz na kilka spotkań).
Z zawodnikó którzy grali w pierwszej 11-tce czy jako rezerwowi w pierwszej drużynie był najsłabszym zawodnikiem na tej pozycji od co najmniej 10 lat. Montoya, Vidal, Roberto są średniakami ale przy Semedo wyglądali jakby grali poziom wyżej.

@Wymyslilemtosobie
Uważasz, że Nelson miał więcej do zaoferowania od Roberto. Napisz w czym? W jaki sposób dawał więcej w ofensywie i w defensywie ? Wskaż to.

"Pisząc że Roberto jest lepszy bo miał więcej asyst jest właśnie takim twierdzeniem o którym pisze odnośnie kajeciku i statystyk". Wskaż w jaki sposób wykażesz w przypadku dwóch zawodników na tej samej pozycji w tym samym klubie, grających w tym samym czasie, który grał lepiej. W jaki sposób wskażesz bez statystyk czyli - kluczowych podań, asyst, bramek, przerzutów, wykreowanych sytuacji, dryblingów, wrzutek kto ma większy pozytywny wpływ na grę i wynik.

@pax nawet nie czytam Twoich pełnych wpisow, bo szkoda czasu na bełkot. W Barcelonie Semedo był jednym z wiodących zawodników. Absolutny top światowy. W nowym klubie też gra super.

@FutbolToMagia
Tego byłem pewny że się nie odniesiesz. Oprócz wymyślonych haseł typu : "absolutny top światowy" może napisz coś zgodnego z rzeczywistością.

A jak gra w obecnym klubie?
0:40
https://www.youtube.com/watch?v=ICjTiy8JNls
Totalne zawalenie krycia i strata punktów

1:56
https://www.youtube.com/watch?v=JxeA20KUR8w
Bezsensowne sprokurowanie karnego w 90 minucie, i przegrana 0:1, jeszcze bardziej porobiony jak z Bayernem.

I tak można wymieniać, tu bramka samobójcza z Liverpoolem, tu nie pokrycie asystenta z z Evertonem itd...., itd...
I czy tu są podane jakieś statystyki ?

@pax kompilacje błędów można zrobić o każdym . Wiesz dlaczego nie znasz się na piłce? Ty po prostu nie rozumiesz na czym polega potencjał i umiejętności piłkarskie. Skupiasz się na tym, kto popełnia błędy. Masz odwrócone myślenie. Jasne, wolność słowa, możesz trolowac, Twój wybór. Ciekawe czy kiedyś z tego wyrosniesz. Jak chcesz wiedzieć dlaczego Semedo to absolutny światowy top i dlaczego to drugi najlepszy w historii Barcelony PO to obejrzyj sobie filmik. https://youtu.be/tnHWf7-DZVQ

@FutbolToMagia
Obejrzałem i trochę to śmieszne, że z trzech lat kariery udało się zrobić taką kompilację. podania do tyłu, nieudane podania, złe wrzutki - oczywiście wiele jest udanych zagrań, ale jak na kompilację z najlepszymi zagraniami to jest to bardzo słabe.
0:41 niecelna wrzutka
0:45 niecelna wrzutka
0:47 złe podanie
1:05 niecelna wrzutka
1:13 dobry pomysł ale za słabe podanie
1:16 złe, niecelne podanie
1:43 niecelne dośrodkowanie
1:51 strata
1:56 niecelna wrzutka
1:59 niecelne dośrodkowanie
2:18 niecelne dogranie
2:26 niecelne dogranie
2:38 niecelne wrzutka do nikogo
3:06 niecelna wrzutka
3:12 niecelna podanie
3:40 niecelne podanie
3:45 zablokowana wrzutka
3:48 złe niecelne dośrodkowanie
3:51 niecelne dogranie
4:18 niecelne dogranie
4:22 niecelne dogranie
4:43 niecelne dogranie
4:48 zablokowane dośrodkowanie
4:53 spóźniona interwencja i faulował
5:22 niecelne dośrodkowanie

Trochę śmieszny jest ten filmik, pokazane wybicia, podbiegnięcia, podania do najbliższego, straty i złe dośrodkowania. Jeśli to są najlepsze zagrania zawodnika z 3 lat gry, to widać dlaczego w hierarchii stał niżej od Roberto i był daleko w hierarchii PO w samej lidze hiszpańskiej.

"Absolutny top światowy" - w czym ?

@FutbolToMagia co do Twojego filmiku
33 sekunda strata, 38 wybicie na chaos, 40 niecelne podanie, 44 zła wrzutka, 1:05 złe podanie, 1:17 nic nie było z tej akcji bo piłka podana za wysoko i za lekko, 1:32 to faul, 1:43 podanie na pamięć tam gdzie nikogo nie było, 1:50 strata, nie chce mi się dalej już oglądać bo ten filmik wygląda jakby go robił jakiś troll co wyśmiewa Semedo dając w jego najlepsze zagrania faul czy stratę. No chyba, że nie było w czym wybierać i dano takie byle co. Śmiesznie brzmi tytuł skills and goals, a tych drugich miał uwaga.... 2. Jeden mniej i byłoby skills and goal.
Semedo to średni gracz grający w średniej drużynie, nawet na filmikach wygląda słabo.
https://www.youtube.com/watch?v=MOLfshgVO3s&ab_channel=HenrikLehmann a tu nawet z Roberto zrobili dobrego zawodnika.
Editt:
@pax uprzedziłeś mnie i wielki szacunek, że chciało Ci się to oglądać do końca bo parafrazując klasyka "tam niczego nie ma"

@pax Nie potrzebuje wskazywać który grał lepiej. Nie ma możliwości obiektywnie tego ocenić. Nie dasz rady udowodnić mi że Roberto zagrał by lepiej w tym samym meczu w którym grał Semedo. Nie da się. Sposób żeby wskazać kto więcej może dać zespołowi jest obserwacja. Nie potrzeba do tego statystyk. Statystyka mówi ci jedynie skrót tego co się stało w danym okresie czasu. Czy można powiedzieć że skoro Mingueza miał asystę w ostatnim meczu to będzie asystował teraz co mecz? Czy ta statystyka coś zmieni w następnym meczu? Czy to znaczy że był lepszy od Pedriego w tym meczu bo nie miał asysty? Jak dla mnie nie ale według waszych kryteriów owszem.

@pax Nelson był lepszy technicznie, drybling miał lepszy, dobre przyjęcie piłki, szybkość. Oczywiście ze filmik to tylko wycięcie dobrych akcji ale może pokazać co mógł by dawać. https://www.youtube.com/watch?v=-B4PYtfzIuk

@Wymyslilemtosobie
Niestety tylko statystyki są obiektywne, reszta to nasze osobiste wrażenia, odczucia. Statystyki nie oddają wielu rzeczy na boisku, ale są równe dla wszystkich i nie kierują się sympatiami.
"Czy można powiedzieć że skoro Mingueza miał asystę w ostatnim meczu to będzie asystował teraz co mecz? Czy ta statystyka coś zmieni w następnym meczu?"
Tu głupotę napisałeś. Jak można statystycznie ocenić mecz który się nie odbył? Statystykę podaje się za spotkania które się odbyły. Co to za argument, w kontekście kolejnego spotkania, ktoś takie rzeczy wymyśla ?Ktoś tu ocenia na przyszłość?
"Czy to znaczy że był lepszy od Pedriego w tym meczu bo nie miał asysty? Jak dla mnie nie ale według waszych kryteriów owszem".
Jak mówiłem lubisz narzucać sposób dyskusji, nie dostrzegając że ma ona inny przebieg. Nikt tu nie pisze, że statystyki są jedynym kryterium. Ty starasz się to wszystkim wmówić, że twoi oponenci tak uważają. Mimo, że wielokrotnie wskazywano Ci niestatystyczne elementy w grze.
Komentarz usunięty

@Murazor o, papuga. Jak zobaczyłem kontem oka sekundy to przestałem czytać post. Nie masz kompetencji aby się wymadrzac, przykro mi. Pójdź na jakiś kurs trenerski, pograj trochę w piłkę, może wtedy wrócimy do rozmowy. Bo na razie tak jak Twój kolega wypowiadasz się jak typowy widz z piwem w ręku.

@Wymyslilemtosobie dokładnie, masz rację. Statystyka to najmniej obiektywna ocena piłkarza. Najważniejszy jest potencjał i umiejętności, a w tym Semedo byl znakomity. Ale trzeba znać się na piłce, żeby to rozumieć. Z drugiej strony trzeba się nie znać, aby w ogóle porównywać przeciętnego Roberto do Nelsona, który technicznie brylował i napędzał akcje. Portugalczyk po prostu był jednym z najlepszych naszych piłkarzy ostatnich lat, jeżeli chodzi o możliwości. Szybkość, technika, gra 1v1, drybling, wychodzenie na wolne pole, decyzyjność. Mało kto ma te cechy wśród bocznych obrońców.

@pax a ja ci pisałem że poza statystykami mylisz się do oceny gry. Statystyki nie są obiektywne. Statystyki są płaskie. Dlatego zarzucam ci wąskie spojrzenie na piłkę. Twoja wizja piłki jest błędna więc poza statystykami nie masz żadnej karty. Napisałem głupotę która ty starasz mi się wmówić. Bronisz wpisów Pana infamusse typu:"Semedo - 124 mecze, jedna asysta na 761 minut. Wiecie kto ma lepszą statystkę? Kurwa Douglas - ale okej on w ogóle ma jedną asystę."
Pokazujecie statystyki że ktoś miał asystę, dlatego jest lepszy niż inny zawodnik i dlatego powinien grać. Logika.
"Jak można statystycznie ocenić mecz który się nie odbył?" - a kto to robi? (ty?)
"Co to za argument, w kontekście kolejnego spotkania, ktoś takie rzeczy wymyśla ?Ktoś tu ocenia na przyszłość?" - no wy?
Nie lubię narzucać sposobu dyskusji. Lubie jak ktoś wie o czym mówi bo może mieć rację i może pokazać mi inne spojrzenie na sytuację. Z tobą niestety jest na odwrót. Nie wiesz o czym mówisz i tylko kryjesz swoją niewiedze i swoje przekonania statystykami. Z tobą rozmowa jest jak z kobietą, jak nie masz już argumentów to przeskakujesz gdzie indziej żeby może tam coś ugrać.

@Wymyslilemtosobie
Napisz jakiś argument.
Cały czas narzucasz sposób dyskusji, bo nie za bardzo wychodzi Ci dyskusja na argumenty. Przeczytaj mój pierwszy wpis w tej dyskusji - odnosi się do kwestii poza statystycznych. Jednak nie masz argumentów więc jedynie formułujesz fałszywy zarzut że ktoś pisze tylko o statystykach.
Już w pierwszym wpisie napisałem: "Opisywałem jego błędy w ustawieniu, braki powrotów, truchtanie coś co się nie mieści w statystykach". Odniosłeś się do tego? Nie. Wiesz, że mam rację wiec postanowiłeś narzucić dyskusję o tylko statystykach.

Co do pisania o przyszłości. "Czy można powiedzieć że skoro Mingueza miał asystę w ostatnim meczu to będzie asystował teraz co mecz? Czy ta statystyka coś zmieni w następnym meczu?" Brakuje podstawowej wiedzy z logiki. Nikt tu nie ocenia zawodnika w spotkaniu które się nie odbyło statystyki spotkania które się odbyło. Znowu coś głupiego wymyśliłeś i starasz się na tym budować swoje dziwne tezy. Wskaż kto tu ocenia zawodnika w jednym spotkaniu jego grą w innym spotkaniu.
Rozmawiamy o Nelsonie a Ty piszesz o Pedrim czy Minguezie. Gdzieś czytałem takie stwierdzenie "Z tobą rozmowa jest jak z kobietą, jak nie masz już argumentów to przeskakujesz gdzie indziej żeby może tam coś ugrać".
Nelson był lepszy technicznie - własne odczucia, raczej niemierzalne, ale może tak być lecz nie musi.
drybling miał lepszy - statystyka, zgadza się miał lepszy, co da się wskazać statystycznie, czyli czymś czego nie akceptujesz, statystyka wskazuje ilość dryblingów i wygrane dryblingi. Skąd wiesz że miał lepszy? Na podstawie "płaskiej" twoim zdaniem statystyki.
dobre przyjęcie piłki - to nie orlik, dobre przyjęcie piłki ma większość z kilkuset zawodników w LaLiga
szybkość - znowu element mierzalny

Gdzie odniesienie się do ustawienia, wyprowadzania piłki, przeglądu pola, asekuracji, powrotów, wychodzenia pozycję itd. - to elementy nie statystyczne, ale pewnie się nie odniesiesz tylko napiszesz zarzut o.... statystyki.

@FutbolToMagia
"Semedo nawet nie ma co porównywać bo to top3 na świecie na swojej pozycji".
Uważasz, że jak napiszesz taką bzdurę kilkadziesiąt razy przez ostatnie 2 lata to stanie się to prawdą. Nelson to jak już pisałem 3-4 dziesiątka być może. W każdej lidze top5 znajdziesz dużo lepszych prawych obrońców.

@Murazor
"o, papuga [...] Nie masz kompetencji aby się wymadrzac [...] wypowiadasz się jak typowy widz z piwem w ręku".
Chyba nie sądziłeś że pisząc merytorycznie dostaniesz merytoryczną odpowiedz. Zawsze jest personalna agresja, bez argumentów byleby zakrzyczeć rzeczywistość że Semedo pokazuje się słabiutko od 3,5 sezonu.

@FutbolToMagia a jakieś argumenty zamiast pisania, że wszyscy widzący przeciętność Semedo się nie znają?
Przecież on nawet na Twoim filmiku wygląda przeciętnie. Minguezie byś znalazł tyle dobrych zagrań.
Niezależnie od tego jak będziesz starał się zrobić z siebie eksperta Semedo dalej będzie średnim graczem w średnim zespole. Niezależnie od tego jakich idiotycznych wycieczek personalnych będziesz używał.
Twoim sposobem argumentacji mógłbym zrobić światowy top z każdego gracza bo puste frazesy o inicjowaniu akcji czy też braku strachu przed oddaniem strzału to Twoje niczym nie poparte wymysły.

@pax to, że nie znasz się na piłce i nie rozumiesz co jest jakością, nie znaczy że tak nie jest. Semedo to drugi najlepszy PO w historii Barcelony pod względem umiejętności i jakości piłkarskiej

@pax miał problemy z powrotem, co do ustawiania już pisaliśmy na ten temat, każdy zawodnik truchta. Lepiej? Czy to zmieniło coś w głównej sprawie? Nie masz racji i co chwile ci to powtarzam. Co do logiki bo widzę moje skróty myślowe powodują twoje zagubienie. Sam sobie wymyśliłeś te ocenianie meczy które się nie odbyły. W mojej wypowiedzi chodziło o to że wy na podstawie statystyk i błędnych obserwacji oraz wniosków (lepiej?) typujecie kto jest "lepszym" piłkarzem i kto powinien grać. Pedri czy Mingueza są to przykłady na czasie który niejako obrazują sens waszego postrzegania zawodników. Nie miał lepszego dryblingu bo tak mówi statystyka dryblingów (widzisz sam do niej co chwile wracasz). Mi chodziło o jakość, nie ilość ale co ty możesz o tym wiedzieć jak na flashscorze nie ma tej rubryki i tego nie widzisz.
Takimi zdaniami : "dobre przyjęcie piłki - to nie orlik, dobre przyjęcie piłki ma większość z kilkuset zawodników w LaLiga"
""miał najlepszą technikę w zespole" - najlepszą to ma Messi, potem chociażby Coutinho, Busquets i tak można wymieniać." pokazujesz tylko jak bardzo nie znasz się na piłce.
Ostatni akapit odnośnie czego to jest? Semedo? Dobrze wyprowadzał piłkę, miał dobry przegląd pola, jakiś większych błędów poza pojedynczymi w asekuracji też nie zaobserwowałem, z powrotami miał problem(tu go akurat rozumiem), wychodził dobrze na pozycje.

@Murazor no tak, teraz jeszcze Mingueze porównuj do Semedo. Gratuluję nosa piłkarskiego. Czekam aż porównasz TerStegena. Szkoda, że Wolves nie zapytali Cię o opinie. Oszczędziliby 40 baniek. Guardiola i Simeone na szczęście do Ciebie zadzwonili, gdy Semedo był wyceniany przez Barce na 100 mln, wtedy im odradziles kupno Portugalczyka. Chwała Ci, że robisz tyle dobrego dla piłki.

@FutbolToMagia ależ nie muszę być żadnym ekspertem żeby zauważyć, że strata to strata, złe dośrodkowanie jest złym dośrodkowaniem. Co mają pieniądze do jakości xd. Real kupił w tamtym sezonie obrońcę za 50 milionów , który nie gra, Jovica za 60 co strzelił im dwa gole, United Maguira, który nie mieści się pewnie w top 10 obrońców. Zresztą źródła podają 30+ 10, a nie 40 to raz. Dwa że nawet beniaminek tam potrafi wydać 30 mln. Był wyceniany na 100 milionów, sprzedali za 30+ 10, no faktycznie. Znowu te wycieczki personalne bo nie uznaje średniego Semedo co nawet w reprezentacji nie jest pierwszym wyborem, ale pan ekspert uznaje go za top 3.
Zresztą bądźmy poważni, wstawiasz filmik gdzie połowa zagrań Semedo jest zła i piszesz, że się nie znamy. Cyrk

@FutbolToMagia
"Semedo to drugi najlepszy PO w historii Barcelony pod względem umiejętności i jakości piłkarskiej" - taaa, nie wiadomo ile razy jeszcze powtórzysz swoje teksty nie staną się one prawdą.

@Wymyslilemtosobie
Nie każdy zawodnik truchta tyle ile Nelson, nie każdy truchty do obrony w chwili gdy żle się ustawił, albo został ominiety i truchta.
Co zmieniło w głównej sprawie ? Główna sprawa to ocena PO na przestrzeni lat. Dopiero w 13 komentarzu od góry @infamusse posłużył się statystykami, ja gdy zostałem wywołany posłużyłem się opisem niestatystycznym.
Potem już było twoje bajdurzenie i nieudolne próby zmiany tematu (Pedri, Mingueza). Sam piszesz, o ocenianiu zawodników za mecze które się nie odbyły a złapany na takiej głupocie szukasz innego winnego.
Wskaż na czym polega jakość dryblingu? Podpowiem na jego efektywności, czy uda się okiwać przeciwnika i to jest wartość ujmowana statystycznie. Jednak Ty wybierasz tylko pewne elementy w dyskusji - ja w dryblingu wskazałem ilość ogólną i ilość wygranych. Ty wybiórczo jak zwykle odniosłeś się tylko do jednej kwestii.
"miał najlepszą technikę w zespole" - najlepszą to ma Messi, potem chociażby Coutinho, Busquets i tak można wymieniać." pokazujesz tylko jak bardzo nie znasz się na piłce". - odpowiedz skoro Ci się wpis nie podoba, uważasz że Messi ma gorszą technikę od Semedo? Napisz wprost, bo pejoratywnym komentarzem pokazujesz jedynie brak argumentacji, a do meritum się nie odnosisz.
"Dobrze wyprowadzał piłkę, miał dobry przegląd pola, jakiś większych błędów poza pojedynczymi w asekuracji też nie zaobserwowałem, z powrotami miał problem(tu go akurat rozumiem), wychodził dobrze na pozycje".
Odpowiedz sobie na czym polega przegląd pola zanim coś na ten temat napiszesz. W jaki sposób można stwierdzić że ktoś ma dobry przegląd pola. Podobnie z wyprowadzaniem piłki. W asekuracji nie łapał przesuniętej obrony, bezsensownie ustawiał się za wysoko zostawiając autostradę za sobą i tak można cały czas. Możesz różne rzeczy wymyślać ale jeśli to nie ma potwierdzenia to zostanie to wypunktowane.
Komentarz usunięty

@pax odnośnie tego twojego upartego dążenia do głupoty.
"Czy można powiedzieć że skoro Mingueza miał asystę w ostatnim meczu to będzie asystował teraz co mecz? Czy ta statystyka coś zmieni w następnym meczu?"
Tu głupotę napisałeś. Jak można statystycznie ocenić mecz który się nie odbył? Statystykę podaje się za spotkania które się odbyły. Co to za argument, w kontekście kolejnego spotkania, ktoś takie rzeczy wymyśla ?Ktoś tu ocenia na przyszłość?
Teraz przetłumaczę żebyś mógł zrozumieć. Mingueza miał asyste w ostatnim meczu, co nie znaczy że będzie tak w każdym. Miał jedna asystę ale nie daje to żadnej gwarancji że w przyszłości się to powtórzy. Nadążasz czy jeszcze to rozpisać? W kolejnym meczu ta statystyka (asysta) twoim zdaniem wpłynie na losy meczu? (oczywiście że nie). Dajesz rade? Czy to jest głupota o która walczysz i mi zarzucasz? Stworzyłeś coś "Tu głupotę napisałeś. Jak można statystycznie ocenić mecz który się nie odbył? " nie wiem jakim sposobem (chociaż się domyślam) i wałkujesz to w co drugim poście.

@Wymyslilemtosobie w tym sezonie Mingueza ma 2 asysty, Semedo przez 3 sezony zdobył bodaj 3. Z tego można wywnioskować, że prędzej asystę zdobędzie Hiszpan niż Portugalczyk.

@Murazor Jest to granie na loterii.

@Wymyslilemtosobie
"Teraz przetłumaczę żebyś mógł zrozumieć. Mingueza miał asyste w ostatnim meczu, co nie znaczy że będzie tak w każdym. Miał jedna asystę ale nie daje to żadnej gwarancji że w przyszłości się to powtórzy. Nadążasz czy jeszcze to rozpisać? W kolejnym meczu ta statystyka (asysta) twoim zdaniem wpłynie na losy meczu? (oczywiście że nie). Dajesz rade? Czy to jest głupota o która walczysz i mi zarzucasz? Stworzyłeś coś "Tu głupotę napisałeś. Jak można statystycznie ocenić mecz który się nie odbył? " nie wiem jakim sposobem (chociaż się domyślam) i wałkujesz to w co drugim poście".
Napisałeś głupotę i brniesz w nią coraz bardziej. Nikt nie napisał że Mingueza będzie miał asystę w kolejnym czy kolejnych spotkaniach. Po co pisać bzdurę, potem ją komentować mi na tej bzdurze budować swoją argumentację. Wytłumacz co twój wpis miał udowadniać? Nikt nie twierdził, że Mingueza w kolejnych meczach to powtórzy, Ty natomiast podałeś na przyszłośc taką wątpliwość, tylko co to ma pokazywać? Po co taką bzdurę napisałeś ? Po co zadajesz pytanie czy asysta w jednym spotkaniu wpłynie na grę w innym - to jest głupie co napisałeś, szkoda że nie zdajesz sobie z tego sprawy, jak głupie jest sformułowanie tak pytania.
Zadałem Ci pytanie czy twoim zdaniem Messi ma gorszą technikę od Semedo? Nie odpowiedziałeś. Wolałeś popisać bzdury zamiast odpowiedzieć na pytanie.
"Proszę odpowiedź: nie znasz się na piłce jeżeli uważasz ze technicznie Busi jest lepszy od Semedo". Jak pisałem, nie odpowiedziałeś na pytanie, zadając swoje z tezą. Jest to głupie i naiwne. Sam wpadasz w swoje teksty i dodatkowo cytujesz wyrwane, słabe to. ""miał najlepszą technikę w zespole" - najlepszą to ma Messi, potem chociażby Coutinho, Busquets i tak można wymieniać." pokazujesz tylko jak bardzo nie znasz się na piłce". - odpowiedz skoro Ci się wpis nie podoba, uważasz że Messi ma gorszą technikę od Semedo?" Messi zjada pod każdym elementem technicznie Semedo, podobnie Coutinho, chcesz przyczepić sie Busquetsa, on jest lata świetlne przed Nelsonem - jest wolniejszy i mniej zwrotny, ale technicznie go wyprzedza.
https://www.youtube.com/watch?v=e890Rq4YqfI
To jak Messi czy Coutinho mają gorszą technikę?

@Murazor po prostu nie znasz się na piłce i nie wiesz co jest istotne. Dla mnie tłumaczenie Tobie , że Semedo top światowy przypomina trochę rzucanie pereł przed wieprze.

@Murazor
Raczej nie stosuje się takich dywagacji, mogą być kontuzje, brak powołania, gorsza forma inna rola boiskowa. Można jedynie patrzeć na to co jest. A jest jedynie fakt, że Nelson zdobył swoją pierwszą asystę w lidze w 3 sezonie w Barcelonie w 50tym którymś spotkaniu, Mingueza w 2-3 spotkaniu ligowym w którym grał na PO.

@pax nie muszę powtarzać, bo to jest prawdą. 40 baniek w najwiekszym w historii kryzysie mówi o jego jakości.

@FutbolToMagia
"po prostu nie znasz się na piłce i nie wiesz co jest istotne. Dla mnie tłumaczenie Tobie , że Semedo top światowy przypomina trochę rzucanie pereł przed wieprze".

Jak zwykle chylę czoła przed argumentacją, wnikliwą analizą i merytoryczną wypowiedzią, Zmiażdżyłeś oponenta swoim tekstem, a nie czekaj, .... to nie było na temat co wypisałeś, bo temat prawdziwej słabej postawy Nelsona Cię nie interesuje.

@Wymyslilemtosobie oni totalnie nie rozumieją o co chodzi w piłce nożnej. Jak bramkarz by miał asystę to powiedzieliby że jest lepszy niż Iniesta, który miał rok bez gola i asysty. Po prostu kompromitują się z każdym słowem. Szkoda mi ich. Ważne, że Ty wiesz o co chodzi w piłce i na jakiej podstawie ocenia się piłkarza. A oni niech dalej oglądają mecze na flashscorach.

@pax chłopie skończ. Nie kompromituj się.

@FutbolToMagia
Nie denerwuj się, to tylko dyskusja w której twoje głupoty są jak zawsze punktowane. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Atakujesz ludzi, obrażasz - jedyną rzeczą której nie robisz to nie dyskutujesz na temat, bo tu trzeba byłoby posłużyć się argumentami.

@FutbolToMagia
Jego jakość zweryfikowała jego gra - najgorszy występ obrońcy w historii LM pamiętasz ? Tak, tak, tak został oceniony przez komentatorow ESPN i elPais występ Nelsona przeciwko Bayernowi. Cała drużyna grała słabo, ale on katastrofalnie.

Nie no @pax , @Murazor to nie ma sensu. Rozmowa jak z Najmanem XD

@Wymyslilemtosobie Źle to sobie wymyśliłeś.

@pax Czyli jeszcze prościej bo na zwykłego barana nie trafiłem :D Od początku. infamusse statystykami chciał podważyć wypowiedź FutbolToMagia wypisując liczbę asyst co miało być dowodem na to że Semedo nie jest drugim po Alvesie. Jak napisałem że nijak się to ma do podważania plus wypisałem nielogiczność jego posta to nagle do obrony został przywołany nadworny statystyk(tak wiem masz tam argumenty nie będące statystyką, ale ja się z większością tych niestatystyk nie zgadzam czego nie możesz przyswoić).
"Wskaż w jaki sposób wykażesz w przypadku dwóch zawodników na tej samej pozycji w tym samym klubie, grających w tym samym czasie, który grał lepiej. W jaki sposób wskażesz bez statystyk czyli - kluczowych podań, asyst, bramek, przerzutów, wykreowanych sytuacji, dryblingów, wrzutek kto ma większy pozytywny wpływ na grę i wynik. " - cały czas mówię o tym że tylko na cyferki patrzysz po czym się obruszasz że tak nie jest i dalej ciągniesz w ich stronę. Więc na podstawie tego przekonania napisałem przykład Minguezy maksymalnie upraszczając żeby wyraźnie było widać co widzę w waszych wypowiedziach i jak płytkie one są. To jest przykład. Na pewno nie jest idealny ale obrazuje to co infamusse pisał. Nigdzie nie twierdziłem ze ktoś tak napisał słowo w słowo(zawsze ty masz jakieś takie wytwory w swojej głowie(tu oklaski dla twórcy)).
"Zadałem Ci pytanie czy twoim zdaniem Messi ma gorszą technikę od Semedo?"
- to pytanie jest tak głupie że tylko ty potrafiłeś je wymyślić i dziwi tylko fakt że oczekujesz odpowiedzi :D Uwaga!! znowu przykład: Jeżeli napiszę że od Neto lepiej na linii radzi sobie Neuer,Oblak i Bednarek(ten ostatni tak dla kontrastu żębyś widział gdzie patrzeć) to uważasz że znam się na piłce?. Widzisz jak śmiesznie to wygląda? Zapala się czerwona lampka że nie można cię poważnie brać? Dlaczego nie zapytałem o Mesiego czy Coutinho tylko o Busiego?(oczywiste że zgadzam się że obaj mają lepszą technikę i że ten ostatni podany przez ciebie to żart).

@pax niestety Ty sam siebie punktujesz pokazując jak duży brak wiedzy piłkarskiej Ci doskwiera. Ciekawe jest to, że nie masz żadnych kompetencji, wymadrzasz się, nie mając racji, a nawet nigdy nie pomyślałeś , aby dokonać jakiejs refleksji. Zazwyczaj ludzie wyciąganą wnioski, edukują się. Tobie to jednak nie grozi. Ani kultury, ani merytoryki. Jakość Nelsona to 40 mln transfer w czasach największego kryzysu na świecie i zainteresowanie takich trenerów jak Guardiola i Simeone. Transfermarkt wycenia go znacznie wyżej niż Roberto. Mimo, że obaj są w świetnym dla piłkarza okresie. Semedo gra w słabym klubie, a Roberto w jednym z najlepszych. To powinno dać Ci do myślenia.

@kimpanjest dobrze wymyśliłem:D Jak na razie na mojej szachownicy mam asa i dwa jopki :D i pytanie mam kimpanjest?

@FutbolToMagia przestań się kompromitować. Ewidentnie to Ty masz problem z rzeczową argumentacją. Wrzucasz filmik w którym Semedo prezentuje się średnio i robisz z siebie nie wiadomo jakiego eksperta. Granie czy trenowanie zespołu z Pszczyny Dolnej nie czyni cię ekspertem.
30+ 10 milionów to połowa tego co City zapłaciło za Diasa. Ten to dopiero musi być top 1 na świecie skoro podczas kryzysu ktoś tyle za niego zapłacił, a nie czekaj w Anglii sporo klubów wydało dużo pieniędzy, na taką Chelsea 200 mln, czy to oznacza że tamci gracze dadzą im tryplet?
Czytając twoje posty to ciągłe bla bla kosztował 40 mln, bla bla nie znasz się. A tymczasem wielki Semedo odkąd dołączył do Wolves to Ci są na 14 miejscu. No bardzo poprawił ich grę, wręcz odmienił.
@infamusse już jest argument ceny jako wskaźnik jakości, a wyśmiewane jest podawanie statystyk, no cyrk. Zaraz któryś z nich napiszę, że Semedo najszybciej wiąże buty w drużynie więc jest lepszy od Alvesa.

@FutbolToMagia @pax @Wymyslilemtosobie @infamusse @Murazor

najlepsze jest to, że odkąd Roberto ma kontuzje i Semedo nie ma już w klubie, to Pan Pax nie robi już żadnych swoich słynnych analiz. Przecież mamy kapitalny materiał z występów Minguezy czy Desta, nawet Firpo ostatnio grywał na PO. Może warto przeanalizować jego grę w meczu z Bilbao, bo zaliczył asystę i 97% celnych podań - Semedo mógł tylko pomarzyć o takiej liczbie. Zachęcam, Panie Pax.

Bo wydaje się, że dalej analizujesz tylko Semedo i to nawet jak gra w innym klubie już od pół roku :D Pachnie mi to jakąś niezdrową obsesją na temat tego zawodnika, na którą nawet znalazłem parę mocnych sugestii swego czasu.

Co do jego gry w naszych barwach to mam opinię mocno wypośrodkowaną między uczestnikami tej ciekawej debaty. Nie uważam, że był jakiś topowy, ani że był jakiś tragiczny. Z pewnością szkodziło mu to, że przez te 3 lata głównie kwitła relacja Messi - Alba, gdzie ciężko by było komukolwiek kto nie jest Alvesem - amigosem Messiego, z którym to Leo uwielbiał wymieniać piłki. Jedynym z najlepszych meczów Semedo jaki pamiętam był ten z Realem Madryt, gdzie grał na jednej flance z Malcomem. Pozostaje mu życzyć zdrowia i wszystkiego dobrego w nowym klubie. Na koniec zostawił rekordowo wysoką kwotę ze sprzedaży w klubowej kasie (mogę się mylić, ale nie przypominam sobie nikogo sprzedanego drożej przez Bartomeu poza Neymarem i jego klauzulą).

@Wymyslilemtosobie A ja jestem kimpanjest. A pan kim jest, by mnie pytać kim pan jest? Żarty żartami, ale Semedo tragicznie nie dojeżdżał do poziomu gry i stylu Barcelony. Nie będę się wdawał w dyskusję w stylu kopaniny z koniem, ale ciebie chyba nieźle jakiś ogier pokopał, jeśli jeszcze nie dotarła ci do przystanku w mózgownicy wiadomość, że Semedo nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań i jego cztery (cztery?!) lata w Barcelonie były niczym innym, jak przydługą dokumentacją absolutnej pomyłki transferowej - która zresztą z dramaturgicznego punktu widzenia nie mogła zakończyć się smakowiciej, gwóźdź do trumny pobytu Semedo na Camp Nou nie mógł zostać wbity głębiej i z donośniejszym hukiem.

https://www.youtube.com/watch?v=y-nOOk-bacs

Błagam, ciszej nad tą trumną. Bo tu o zmarłym nie da się powiedzieć zbyt wielu dobrych rzeczy.

@Peciak
Akurat Desta chwaliłem, nie robiłem analiz czy ocen mniej wiecej od listopada (wczesniej robiłem) z powodów o ktorych kilka osób wie. Potem analizy zamieniłem na cykl o straconych bramkach bo ktos inny zaczal robic analizy.
Dziwne jest to, że nigdy od czasu przenosin do Anglii nie rozpoczalem o Semedo watku, conajwyżej udzielam sie jak ktos pisze bzdury czy jak tu, gdy zostasłem zaproszony do dyskusji. Więc chyba cos tu nie gra z tym twierdzeniem o obsesji, przez miesiące omijałem jego watki. Więc mija się to z twoim twierdzeniem.

@kimpanjest Nie zgodzę się. Dla mnie Valverde był dużym błędem i za jego czasów nie mieliśmy żadnego stylu. To nie mogło się udać. Semedo źle trafił na niego. Akcja z Devisem mogła przydarzyć się każdemu (pięknie tam Busi asekuruje go :D). Na pewno Roberto, pax albo kimpanjest zatrzymali by go:)

@Wymyslilemtosobie Mogła przydarzyć się każdemu, ale przydarzyła się jemu. I bardzo, kurna, słusznie. Jaki koń jest, każdy widzi (no, niestety nie każdy).

@Murazor odrob lekcję, zrób coś pozytywnego zamiast gadać na temat piłki nożnej, na temat o którym nie masz bladego pojęcia.

@kimpanjest Semedo grał wybitnie dobrze w większości meczów. On mi przypomina Puiga. Wielki talent, wielkie zaangażowanie, wielkie umiejętności, a obaj nie dostawali szans na grę w takim stopniu na jaki zasługują, jednak zawsze wchodząc robili różnice i byli wiodącymi postaciami. Niestety mieliśmy w ostatnich latach słabych trenerów

@FutbolToMagia przed napisaniem komentarza należało by pomyśleć nad użyciem w nim jakiegoś argumentu.
Niezależnie jak bardzo będziesz mnie obrażał czy też zarzucał brak wiedzy to w żaden sposób twoja argumentacja nie zyska dzięki temu sensu. Bo widzisz, do dyskusji trzeba dorosnąć.
Przykro mi, że nie trafia do ciebie fakt o nijakości Semedo. Twoje argumenty również opierają się na obiektywnych frazesach i zakrzywianiu rzeczywistości. Nie grał wybitnie, nie robił różnicy na w ataku był wręcz daremny, nie wyróżniał się zaangażowaniem na tle innych, otrzymał swoją szansę.
Komentarz usunięty

@FutbolToMagia
Po co Ty ludzi obrażasz. Czy starasz się tym dowartościować.

@Murazor ja Cię nie obrażam, tylko stwierdzam, że nie masz podstawowej wiedzy na temat piłki nożnej. Załóż korki raz w życiu, może coś zrozumiesz.

@infamusse
Zgadzam się, tak zawsze było.

@pax jeżeli ktoś kogoś obraża, to głównie Ty

@FutbolToMagia
"ja Cię nie obrażam, tylko stwierdzam, że nie masz podstawowej wiedzy na temat piłki nożnej. Załóż korki raz w życiu, może coś zrozumiesz."
Jak napisze że zalożył korki kilka razy w zyciu to wtedy jego przyjmiesz? Czy wymyslisz coś kolejnego ?

@FutbolToMagia
Wskaż to a ja wskaże twoje. Wskaż jak Ciebie obrażam, jakich epitetów uzywam czy obrazajacych zwrotów dotyczących twojej osoby. jak zwykle cos napiszesz ale nie ma to związku z rzeczywistością.

@pax to przenośnia. Chodzi o to, że ludzie którzy nie mają ani wiedzy zawodniczej, ani trenerskiej, próbują udawać ekspertów. Nie da się rozmawiać z kimś, kto używa argumentów typowych dla statystycznej kobiety, która nie wie co to jest spalony. Argumenty typu kto ma więcej asyst, mogłaby podać moja mama. To nie ja płaczę, że ktoś kogoś obraża, mam ciekawsze zajęcie, niż narzekanie, że nie zachowujesz kultury w dyskusji, jak chcesz to sobie szukaj i wskaż moje. Widzę, że lubisz takie rzeczy.

@FutbolToMagia Haha, hihi, oho-oho-hoooooo.... Dobrze, MagioFutbolu. No i teraz ten twój wielki talent z wielkimi umiejętnościami wylądował w średniaku angielskiej ligi, czyli na swoim miejscu - i nie wierzę, by stamtąd ruszył wyżej. Ale ty pewnie do zafajdanej śmierci będziesz twierdzić, że miał "wielki talent, wielkie zaangażowanie i wielkie umiejętności", bo zapewne broniłeś na tym forum Semedo jak Kordecki Częstochowy i twój system nerwowy zrobi wszystko, by nie przyznać się do popełnionego w tym elemencie błędu.

@FutbolToMagia oho napisz jeszcze, że nie wiem jak wygląda piłka do gry. Kompromitujesz się totalnie, jesteś jak dziecko w piaskownicy, które krzyczy do przechodniów "jesteś głupi".
Twoje wymysły i fantazje na temat jakości Semedo nie staną się faktem niezależnie jak bardzo będziesz wmawiał innym brak wiedzy o footballu. Bo czytając ciebie odnoszę wrażenie, że znasz się na piłce jak świnia na gwiazdach.
@kimpanjest Kordecki to zły przykład, ta obrona jest bardziej mityczna niż realna. Ot przyszli chłopaki, postrzelali zginęło ze 3 obrońców i sobie poszli. Szwedzi w tym przypadku byli skuteczni jak Semedo z Bayernem :D

@kimpanjest akurat miałem rację co do Semedo że jest jednym z najlepszych PO na świecie, co dowodzi jego wartość i cena transferu. Mimo że gra w słabym klubie wartość to 35mln. Paulinho też wylądował w Chinach, a potem poszedł do Barcelony. To, że ktoś gra w słabszym w danej lidze klubie, czy w słabszej lidze, nie oznacza, że jest słaby.

@FutbolToMagia
Zasypujesz od conajmniej dwóch lat komentarzami że Semedo jest najlepszym PO na świecie, potem pisałeś że w top3, że w Barcelonie ma najlepszą technikę. Asysty to jeden z elementów - ale u Nelsona oprócz dryblingu prawie nic nie funkcjonowało w Barcelonie.

@Murazor skończ, serio. Zdobądź jakąś wiedzę , wtedy pogadamy, nie chce mi się zniżać do Twojego poziomu i przerzucać obelgami.

@pax u Semedo wszystko funkcjonowało na najwyższym poziomie światowym

@Murazor Nie psuj mi tu polskiej frazeologii i mitów niepotrzebnym mędrkowaniem, panie Murazor. "Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko", hehe.

@pax "u Semedo wszystko funkcjonowało na najwyższym poziomie światowym"

Toż to troll.

@FutbolToMagia sam zacząłeś. Dopiero ja w ostatnich postach zbliżyłem się do swojego.
"Semedo wszystko funkcjonowało na najwyższym poziomie światowym" masz coś na poparcie tych wymysłów? Tylko proszę niech argumentem nie będzie znowu cena.
@kimpanjest mi też ktoś zepsuł. Tyle pięknych słów na lekcji historii o bohaterstwie, nieugiętej postawie, a tymczasem przez półtora miesiąca straty obrońców to 4 osoby. Strzelam, że połowa umarła z nudów reszta ze starości.

@Murazor Semedo sam się obronił, gdy zbierał wysokie noty w meczach , gdy grał przebojowo i ciągnął zespół. Suma transferu też go obroniła.

@Murazor Jezu, znam historię obrony Częstochowy. A ty, jak domniemywam, znasz język polski i znaczenie w nim frazeologizmu "obrona Częstochowy". Mity też są ważne, a ten został natychmiastowo wytworzony i skutecznie wykorzystany przez propagandę polską i jako taki odegrał ważną rolę w osuszeniu ziem polskich z potopu tych prześmierdłych Szwedów.

@Murazor Ja rowniez uwazam, ze Semedo to najwspanialszy prawy obronca jakiemu dane bylo biegac w koszulce Barcelony. Zawsze dzielny, pelen zapalu, nigdy nie odpuszczal, do tego naprawde elegancko wygladal z pilka przy nodze i mial piekny, pelny usmiech, ktory czesto prezentowal po swoich udanych akcjach. Warto dodac, ze przeszedl do Anglii za astronomiczna kwote 35 mln EUR i obecnie podbija Premier League swoja wspaniala gra. Oddanie tego zawodnika do Wolves to byla jedna z najgorszych decyzji transferowych w historii naszego klubu.

@FutbolToMagia
Sam sie obronił. W jakich meczach, kto oceniał? Prasa hiszpanska czy portale piłkarskie/statystyczne oceniały go w każdym sezonie gorzej od Roberto.

@JimMorrisonFCB I świetnie tańczył, i kocha swoją mamę:)

@kimpanjest A tego to juz nie wiem, jak go znam tylko z pieknego tanca z pilka na boisku.

@JimMorrisonFCB Jak każdy, oczywiście. FutbolToMagia, jesteś zadowolony? Dasz sobie już spokój?

@pax dziwne, że Roberto nikt nie chciał kupić, a Semedo został kupiony za 40 mln. Wartość Roberto 25mln grając w klubie , które zwiększą wartość zawodników, wartość Semedo 35 mln grając w klubie, który zmniejsza wartość zawodników.

@kimpanjest ja dam spokój? Ja Cię nie zapraszałem do tej dyskusji, Ty tu przyszedłeś i wprowadzasz brak spokoju.

@FutbolToMagia
Może Roberto nikt nie chcial sprzedać. To chyba dobrze dla klubu że sprzedawany jest zawodnik który się nie sprawdza a zostaje ten lepszy a mimo to przeciętny.

Lubię te twoje argumenty. Nie oceniajmy zawodnika na podstawie statystyk z jego gry, ale na podstawie cen z transfermarktu :)

@pax to nie cena z Transfermarkt, tylko realna zapłacona. Semedo został sprzedany, bo Barcelona potrzebowała pieniędzy, a wtedy był to jeden z naszych najbardziej wartościowych zawodników. Za Roberto pewnie by dali 10-15 mln, bo to solidny rezerwowy ale nic więcej.

@FutbolToMagia
"... tylko realna zapłacona ... Za Roberto pewnie by dali 10-15 mln".
Więc co porównujesz. Piszesz, że nie porównujesz cenę z transfermarkt ale cenę realną, gdy jednego się pozbyli a drugiego nie. Z jednej strony masz cenę zapłaconą a z drugiej jakąś wirtualną wymyśloną przez Ciebie. Solidny jesteś w argumentacji, nie ma co :)

@pax Neymara też sie pozbyli, także Yaya Toure (gdybyś czepiał się klauzuli) a byli to najlepsi zawodnicy na swoich pozycjach. Tak samo jest z Semedo, odszedł, bo swoją świetną grą pozwolił na zarobek. Tak naprawde transfer za 40 mln w czasach kryzysu, to tak jakby sprzedać go za 100 bez kryzysu. Taka jest wartość transferu. Roberto po prostu nikt nie chciał kupić, bo w żadnym klubie nie byłby wzmocnieniem, a Barcelona nie ma jak go się pozbyć bo jest wychowankiem, którymś tam kapitanem i kulą u nogi.

@FutbolToMagia
Neymara się nie pozbyli co sam odszedł bez zgody klubu wykupując klauzulę. Yaya Toure ze względu na decyzję Guardioli. Jedyny twój argument to, że Barcelona go wypchnęła z klubu starając się jak najmniej na nim stracić. Zapłacili ponad 40 mln a dostali może lekko ponad 30, czyli klub stracił oprócz sportowo to finansowo 10 milionów plus pensja. Co chcesz porównywać do wychowanka na którym przy każdej sprzedaży klub by zarobił. Postaraj się lepiej :)

@FutbolToMagia Przeczytałem ten "elaborat" i zdecydowanie widać, że brak Ci argumentów ,a logika u Ciebie kuleje. Ewidentnie z kolegą @Wymyslilemtosobie macie braki w wiedzy piłkarskiej i jesteście zwykłymi Hejterami Roberto Deprecjonującymi jego umiejętności jako bardzo dobrego piłkarza.

Taki piłkarz to skarb dla każdej drużyny.

@FutbolToMagia
Semedo nigdy nie był i nie bedzie w Top 3 najlepszych PO na świecie. W odróżnieniu od Ciebie jego gre obserwuje już od czasów gdy był w Benfice. Miał zadatki na bardzo dobrego obronce ,ale niestety przez brak inteligencji boiskowej i przysposabiania taktyki będzie co najwyżej średniakiem.

@pax no właśnie na Semedo Barca zarobiła, bo w czasach kryzysu, gdzie nie ma 5mln na Depaya, dostaje 40 za Semedo. To tak jakby porównać 100 zł sprzed 30 lat do 100zl teraz. Wartość Semedo gigantyczne wzrosła przez jego znakomite występy. Roberto z kolei nikt nie chciał , mimo że jego koszt to 20 mln , tyle lat gra w takim klubie, a nadal na świecie nie zyskał uznania.

@MarioVeB! Niestety nie masz pojęcia o piłce, a Semedo to top3 PO na świecie. Wracaj do lekcji.

@FutbolToMagia Co najwyżej w twoim świecie :D nie ma żadnego trenera który nawet twoje zdanie podziela.
Przykro mi.

@MarioVeB! Przede wszyskim Roberto taktycznie i w rozumieniu gry Barcy zjadał Semedo, Semedo tylko jest szybszy i więcej drybluje ale to tyle a obecnie do Roberto z początku sezonu to nawet podjazdu nie miał.

@FutbolToMagia po pierwsze nie ma nigdzie informacji, że Barcelona wyceniła Roberto na 20 mln oraz że nikt go nie chciał, ponieważ jest słaby, to wyłącznie Twoje domysły.
Dochody klubów z PL spadły o 10- 15%, do tego dalej przeprowadzane są tam transfery za 70 mln+ więc znowu tworzysz bajki o tym, że 40 mln w trakcie kryzysu to 100 mln w normalnych czasach. Mało tego, Semedo to 30+ 10 zmiennych, a nie 40 mln.
Wartość Semedo nie wzrosła przez jego znakomite występy, jego cena to efekt między innymi narodowości, ponieważ trener Wolves preferuje Portugalczyków.
To, że Barcelona nie ma na Depaya nie oznacza, że reszta klubów również.
Semedo ma takie uznanie, że siedzi w 14 Wolves w reprezentacji będąc drugim wyborem.

@MarioVeB! Ja nie hejtuje Roberto, po prostu nie widzę większego sensu trzymania go w klubie(może teraz bo nie ma możliwości kupienia kogokolwiek). Dla mnie więcej możliwości jak i jakości miał Semedo. Roberto gra dobrze ale żadnych postępów nie robił. Wątpię żeby którykolwiek klub z topu go chciał. Wątpię że którykolwiek klub chciał dać jakiś porządny pieniądz za niego.

@FutbolToMagia
Kosztował ponad 40 (z zmiennymi miał około 45), sprzedano za ponad 30, bilans bezpośredni jest - 10-15 na minus plus kilka milionów pensji i nie spełniająca oczekiwań wartość sportowa. Naginasz każdą rzecz - sportowo i finansowo Barcelona straciła na transferze a Ty zaklinasz rzeczywistość że minus 10-15 to tak naprawdę plus :)

@MarioVeB! Guardiola , Simeone i trener Wolves podziela moje zdanie, a Twoje koledzy z La rambli

@pax sprzedany za 40. Barca zyskała na Semedo dużo więcej niż wydała. To tylko świadczy o tym, że Semedo to top światowy

@Murazor to czemu nie było propozycji za Roberto? Odpowiedz, bo Semedo to crack, a Roberto przeciętniak.

@FutbolToMagia
Czemu bezczelnie kłamiesz? wiesz ,że powtarzanie kłamstw nie staje sie prawda? :D
Gdyby był taaaki dobry grałby w klubie z Topu ,a skończył w średniaku. Nie gra ani w City ani w Atletico ,a Pep nawet wolał przeciętnego Cancelo

Ty ewidentnie masz jakieś urojenia, bo z premedytacja stosujesz retorykę Goebbelsa

@FutbolToMagia
" Barca zyskała na Semedo dużo więcej niż wydała. To tylko świadczy o tym, że Semedo to top światowy"

hahahahah nie no to jest hit aż się zakrztusiłem hahah
Zrobiłes mi wieczór hahahahaha

@FutbolToMagia https://www.caughtoffside.com/2020/09/08/man-city-and-barcelona-stall-on-talks-for-sergi-roberto/" target="_blank" rel="nofollow">https://www.caughtoffside.com/2020/09/08/man-city-and-barcelona-stall-on-talks-for-sergi-roberto/ były plotki o zainteresowaniem Sergio Roberto. Zresztą Semedo poszedł do zespołu gdzie większość graczy to kolonia Portugalii i stąd taka cena. Póki co wydaliśmy na niego 35,5 mln, a wpłynęło 30, 10 mln to zmienne.
Powtórzę po raz kolejny. Co ma cena do jakości gracza? Czy Coutinho za 120 mln gra lepiej od Thiago za 22?

@MarioVeB! Nie znasz się na piłce to się nie wypowiadaj. Semedo grał w klubie z topu jakim była Barcelona i był w niej jednym z najlepszych, dlatego też kupiono go za rekordową w Barcelonie kwotę 40mln w czasach kryzysu.

@Murazor Coutinho i Thiago obaj są super piłkarzami. Obaj mają podobną wartość. Więc wszystko się zgadza. Po prostu wartość zawodnika jest bardzo mądrze opracowana wedle wieku, potencjału i formy, a także czasu gry na boisku. Roberto na początku sezonu miał super formę jak na niego a wartość była 25. Semedo ma 35 grając w wiele słabszym zespole, to tylko świadczy o światowej klasie Semedo.

@FutbolToMagia no, ale przeszli za różne sumy. Zresztą patrząc na cenę z transfermarkt możemy mieć wrażenie, że są na podobnym poziomie. A tymczasem Thiago to rozchwytywana marka, jeden z najlepszych rozgrywających, zaś Coutinho chcą jedynie wypożyczać.

@FutbolToMagia
Wymień kwotę za którą został kupiony a następnie sprzedany. Nawet prawa matematyki podważasz.

@Murazor
Musisz do kupna Nelsona doliczyć zmienne które zapłaciła Barcelona. Za każde 50 rozegranych spotkań doliczysz z tego co pamiętam 5 mln, czyli dodajesz 10.

@pax byłem przekonany, że rozegrał maks 80 meczów. Faktycznie + 10. Czyli w najlepszym wypadku wyjdziemy na 500 tyś euro straty.

@Murazor
Jeśli liczyć samo finansowo to narazie jest ponad 10 mln straty. Miał być kupiony za 35,7 plus te zmienne.

@Murazor obaj są marzeniem każdego klubu, są świetnymi piłkarzami, przeszli za ówczesna dyspozycje i owszesne warunki rynkowe, finansowe. Dziś nikogo nie stać na takie transfery, dlatego 40 mln jest wyjatkowym wydatkiem w tych czasach.

@pax dla Ciebie 100zl 30 lat temu jest tyle samo warte co 100zl dzisiaj. Nie masz pojęcia o ekonomii. Semedo został sprzedany z gigantycznym zyskiem, biorąc pod uwagę czasy. Normalnie ten piłkarz zostałby sprzedany za 100 mln bo taka jest wartość jego umiejętności, ale że jest kryzys to 40 mln jest i tak potężną kwotą. Warto dodać, że wypracowaną przez pół sezonu za czasu gry u Setiena.

@FutbolToMagia no stać Dias czy Havertz, każdy po 80. Anglicy akurat dalej dużo wydają. Mieszasz zresztą pojęcia zestawiając spadek cen piłkarzy przez covid (domniemany) co jest deflacją, porównując to z inflacją. Mieszasz pojęcia i jeszcze wmawiasz komuś, że się nie zna. Co to za argument z piaskownicy? Dodatkowo tworzysz chochoły. 30 milionów za Semedo naprawdę w Anglii nie robi wielkiego wrażenia. Zobacz sobie transfery z tego roku i za ile przychodzili gracze. Nawet Leeds tyle wydało na gracza, a jest beniaminkiem.

@Murazor żaden argument do Ciebie nie dociera. To może dotrzeć, że Semedo grając w wolverhamptons ma dość znacznie lepsze noty w całym sezonie niż Walker z City czy trent Arnold z Liverpoolu, którego na początku sezonu wymienialoscie jako top światowy?
https://www.whoscored.com/Players/69778/Show/Kyle-Walker" target="_blank" rel="nofollow">https://www.whoscored.com/Players/69778/Show/Kyle-Walker
https://www.whoscored.com/Players/318871/Show/Trent-Alexander-Arnold" target="_blank" rel="nofollow">https://www.whoscored.com/Players/318871/Show/Trent-Alexander-Arnold
https://www.whoscored.com/Players/296363/Show/N%C3%A9lson-Semedo" target="_blank" rel="nofollow">https://www.whoscored.com/Players/296363/Show/N%C3%A9lson-Semedo
Źródło whoscored tak chętnie stawiane przez paxa za eksperckie i fachowe. Może zarzucicie mi, że to ja tam wystawiam noty?

@FutbolToMagia statystyki nie są ważne, ale jako argument podajesz noty z whoscored, które są wystawiane za pomocą algorytmów bazujących na statystykach? Czy ty jesteś poważny ze swoją pokrętną logiką?
Semedo 7.03, a zobacz kto tu ma 7.16 https://www.whoscored.com/Players/90782/Show/Sergi-Roberto." target="_blank" rel="nofollow">https://www.whoscored.com/Players/90782/Show/Sergi-Roberto.
Super jednak, że traktujesz whoscored jako argument bo sobie możesz zobaczyć oceny Semedo z Barcelony. Do tego dziś zawalił bramkę i dostał wysoką ocenę dziwne bo na Sofascored ocenili to zagranie i ma ocenę 6,4
https://www.sofascore.com/team/football/wolverhampton/3.

@FutbolToMagia Alexander Arnold miał wyraźny spadek formy w pierwszej połowie tego sezonu. Walker jest powoli wygryzany z podstawowej jedenastki przez Joao Cancelo - nie bez powodu, tu niżej masz jego średnią ocenę.

https://www.whoscored.com/Players/128967/Show/Jo%C3%A3o-Cancelo

Lepsza od Semedo? Wyraźnie? Przywołałeś dwóch piłkarzy przeżywających głęboki kryzys formy, spójrz sobie na oceny Trenta sprzed roku. To, że portal whoscored (do którego wyroków zalecam się zbytnio nie przywiązywać) uznał grę Semedo za wartościowszą od postawy Walkera i Arnolda w żadnym wypadku nie udowadnia tak przez ciebie krzewionej tezy o piłkarskiej wybitności Portugalczyka. Skoro musisz - próbuj dalej.

@Murazor chłopie, Ty nie rozumiesz nawet prostych pojęć. Nie wiesz co to są statystyki i co to są noty. Może weź słownik do ręki bo ciężko się dyskutuje. Porównałem Ci zawodników z tej samej ligi, którzy grają z tymi samymi przeciwnikami i stają naprzeciwko sobie. Może weź jeszcze noty z wieczystej Kraków i porównaj Peszkę, że jest lepszy od nich . Wyraźnie tu widać, że Semedo zbiera w dużo gorszym zespole lepsze noty niż w lepszych zespołach wymieniani jako najlepsi na świecie obrońcy. To tylko siwadczy o formie i klasie Semedo. Po prostu absolutny top światowy.

@kimpanjest co za hipokryzja. Jak trent był w formie to jego noty były tu wymieniane i był stawiany za przykład, a Semedo ganiony, że mu brakuje do Trenta. Teraz jak Semedo jest w gazie, to wymówka , że Trent pod formą. To jest żałosne. Liczy się co jest tu i teraz i Semedo wyraźnie bryluje w najmocniejszej lidze świata, przeciw najlepszym piłkarzom, grając w słabej drużynie. To oznacza tylko, że jest to absolutny top3 na świecie na swojej pozycji.

@FutbolToMagia ech znowu tworzysz własną rzeczywistość. Zgadnij na jakiej podstawie wystawiane są noty. Podpowiem, właśnie na bazie statystyk takich jak dryblingi, celne podania, odbiory etc. Przecież to Ty porównujesz noty zawodników więc co mi wyskakujesz z tym Peszko.
Tworzysz chochoły, non stop .Sam sobie zaprzeczasz.
Dorośnij do dyskusji i używaj argumentów bo zachowujesz się jak dziecko krzyczące "on jest gupi". Jesteś głuchy na to co piszą ludzie z innym zdaniem i zamiast próbować merytorycznie podejść do tematu to obrażasz adwersarzy.
Mogę używać słownika, ale co to da skoro masz zamknięty umysł z Semedo w środku.
Dyskusja z Tobą to jak szachy z gołębiem.

@FutbolToMagia Trent jest pod formą czy nie jest? Bo jeśli jest, to nie jest to wymówka, tylko ważna w kontekście naszej rozmowy informacja. Walker stracił miejsce w podstawowej jedenastce na rzecz Cancelo czy nie? Bo jeśli tak, to obniżył loty i należy to przywołać w wypadku porównywania jego gry z Semedo. Cancelo ma wyraźnie lepsze noty od Semedo czy nie? Bo jeśli ma, to należy to podkreślić, jeśli chce się zweryfikować tezę o królowaniu Semedo na pozycji prawego obrońcy w Premier League. Dokładnie, liczy się tu i teraz. Poniżej masz listę prawych obrońców Premier League, których grę whoscored wycenił na wyższą notę niż Semedo. Jak rozumiem oni wszyscy zaliczają się do światowego top 3, wraz z osławionym i niepokonanym Nelsonem, współczesną hybrydą Roberto Carlosa, Pele i Garrinchy.

https://www.whoscored.com/Players/83683/Show/Serge-Aurier
https://www.whoscored.com/Players/331924/Show/Aaron-Wan-Bissaka
https://www.whoscored.com/Players/313672/Show/Kyle-Walker-Peters
https://www.whoscored.com/Players/361330/Show/Reece-James
https://www.whoscored.com/Players/297544/Show/Mason-Holgate
https://www.whoscored.com/Players/111372/Show/Vladimir-Coufal
https://www.whoscored.com/Players/322043/Show/Matthew-Cash

Plus Cancelo , z największą przewagą.

@Murazor o, w końcu zrozumiałeś, że nota to nie tylko asysty, brawo. Zobacz, że Nelson bez asyst ma jedne z najwyższych not w premier league , a co by było, gdyby koledzy wykańczali jego podania , wtedy miałby dużo wyższe.

@FutbolToMagia ech jak mają wykorzystywać jego podania skoro kreuje na mecz 0 dużych szans i notuje 0,6 kluczowego podania na mecz, a często gra na wahadle. Co oni mają wykorzystywać?

@kimpanjest cieszę się , że przedstawiłes noty tych obrońców, Semedo ma takie same lub wyższe poza Vladimirem, Matthew i Cancelo. Patrzę na overall cały sezon. Także ośmieszyłeś się trochę. Ale może dzięki temu zrozumiesz, jak wybitnie dobry jest Semedo, skoro jest w ścisłej czołówce światowej, grając w słabiutkiej drużynie, a ma lepsze noty niż grający w światowych potęgach.

@Murazor zobacz sobie filmik Semedo z akcjami z okresu Barcelony , zobaczysz ile patelni wyłożył i gdyby koledzy trafiali z sytuacji pewnych, to miałby kilkanaście asyst więcej. Trzeba być totalnie nieświadomym , porównując kreowanie sytuacji w wolverhamptons, do kreowania sytuacji przez Liverpool czy inne top zespoły. Kolejny dowód, że nie masz pojęcia na czym polega porównywanie jakości poszczególnych zawodników.

@FutbolToMagia no przecież widziałem. Zacytuję bo nie chce mi się jeszcze raz oglądać
"0:41 niecelna wrzutka

0:45 niecelna wrzutka

0:47 złe podanie

1:05 niecelna wrzutka

1:13 dobry pomysł ale za słabe podanie

1:16 złe, niecelne podanie

1:43 niecelne dośrodkowanie

1:51 strata

1:56 niecelna wrzutka

1:59 niecelne dośrodkowanie

2:18 niecelne dogranie

2:26 niecelne dogranie

2:38 niecelne wrzutka do nikogo

3:06 niecelna wrzutka

3:12 niecelna podanie

3:40 niecelne podanie

3:45 zablokowana wrzutka

3:48 złe niecelne dośrodkowanie

3:51 niecelne dogranie

4:18 niecelne dogranie

4:22 niecelne dogranie

4:43 niecelne dogranie

4:48 zablokowane dośrodkowanie

4:53 spóźniona interwencja i faulował

5:22 niecelne dośrodkowanie"
W footballu nie ma statystyki "miałby tyle asyst" jakoś Roberto potrafił w tym sezonie zdobyć w 8 meczach niemal tyle asyst co Semedo przez całą przygodę w Barcelonie.

@FutbolToMagia Każdy z podanych tam piłkarzy ma wyższą średnią ocenę w perspektywie całego sezonu uzyskaną za występy na pozycji prawego obrońcy. Spójrz na mapkę na dole. West Ham to światowa potęga? Aston Villa? Everton? Southampton? Dobra, co ja robię.... Goodnight and good luck, ty trollu nieustępliwy.

@Murazor nie, o był filmik z skillsami prezentujący go w wolversach. Widać tam było mistrzowskie umiejętności , a Ty oczywiście nie znając się na piłce szukałeś rzekomych błędów. A ja mówię o innym filmiku, gdzie , jak wpiszesz Semedo Barcelona skills to znajdziesz. Tam jest mnóstwo podań na setki, zmarnowane przez jego kolegów.

@kimpanjest nie, większość ma niższa od Semedo note, więc łaskawie spójrz jeszcze raz. Licząc wszystkie mecze zawodnika w sezonie.

@FutbolToMagia Najchętniej wziąłbym cię teraz za pysk i wsadził go w tę część ekranu, na którą powinieneś patrzeć. Nienawidzę cię, spadaj na bambus. Koniec tego.

@FutbolToMagia filmik nie jest żadnym argumentem, to są najlepsze zagrania gracza i tyle.

@kimpanjest no cóż. Sam podales te noty, gratuluję zachowania.

@Murazor filmik pokazuje umiejętności i potencjał zawodnika, to bardzo ważny materiał w ocenie czy ktoś jest dobry czy nie i czy ma talent. Nie każdemu można zrobić tak ładną kompilację

@FutbolToMagia nie rozumiesz. Masz na dole takie jakby boisko z ocenami. I tam są poszczególne noty za grę na danej pozycji. @kimpanjest zwrócił uwagę, że prawych obrońców powinniśmy rozliczać za grę na prawej obronie.
Filmik nic nie pokazuje, ponieważ każdemu można wyciąć dobre zagrania i złożyć z tego kompilację. Mecz to jednak nie kompilacje, a również inne zagadnienia. Jeśli oceniasz Semedo po kompilacjach z youtuba to nie dziwię się, że dla ciebie jest top 3.

@FutbolToMagia
Zobaczymy czy wykażesz się hipokryzją.

"Nie wiesz co to są statystyki i co to są noty. Może weź słownik do ręki bo ciężko się dyskutuje. Porównałem Ci zawodników z tej samej ligi, którzy grają z tymi samymi przeciwnikami i stają naprzeciwko sobie".

Semedo i Roberto przez 3 lata grali w tej samej drużynie, mających tych samych przeciwników, grając na tej samej pozycji. W każdym sezonie grając na PO Roberto był wyżej oceniany od Semedo przez portal który przytoczyłeś. W KAŻDYM. I jak? Przyznasz który był lepszy? Czy tym razem już portal nie pasuje?

@kimpanjest
Nie za bardzo sens dalszej dyskusji. Nasz Kolega już dwukrotnie ostatnio pisał podając mecze że Nelson był najlepszym zawodnikiem spotkania w Anglii według whoscored, potem się okazywało, że on w tych spotkaniach nie brał udziału lub był jednym z najsłabszych.

@Murazor to sobie zerknij na noty overall podane w statystykach.
To złóż mi taki filmik z Roberto. Nie złożysz bo chłopak nie ma takich umiejętności. Ja oceniam Semedo za to co pokazuje na boisku a to klasa światowa.

@pax podałem Ci zgodnie z whoscored, więcnie kłam znowu.
Wartość Roberto to 25 mln, chłopak, który całe życie grał w Barcelonie i zna system na wylot, ciekawe czemu to nikt nie chciał Roberto kupić za grosze, a Semedo chciał cały świat, do tego wartość Portugalczyka to 35 mln , a zapłacono 40, mimo że grał dużo mniej niż Roberto. Tyle w temacie.

@pax Wiem, zakończyłem ją jak widać dość definitywnie. Pożegnywam.

@FutbolToMagia
Pokazałeś kompilację gdzie nie było nic wielkiego. Z kompilacjami jest tak, że pokazuje najlepsze zagrania i na tej podstawie nie da się ocenić zawodnika. Pokażę Ci kompilację wskazującą na to że ten bohater jest jednym z najlepszych napastników w historii futbolu który zjada Lewandowskiego i Suareza, tak przynajmniej można sądzić po kompilacji.
https://www.youtube.com/watch?v=USL-4MDaxOk

Nie widzę, abyś przedstawił jakikolwiek argument że Nelson był lepszy od Roberto, albo że jest top3 na świecie.

@FutbolToMagia
Po co piszesz o kłamstwach, jesteś jedyną osobą tutaj wielokrotnie na tym złapaną.
Przedstawiłeś oceny Roberto i Semedo ? Z ostatnich 3 sezonów. Nie zauważyłem. Chcesz porównywać posługując się whoscored, ale ten portal co roku wyżej ocenia Roberto. Zaprzeczysz ?

@FutbolToMagia https://www.youtube.com/watch?v=MOLfshgVO3s&ab_channel=HenrikLehmann" target="_blank" rel="nofollow">https://www.youtube.com/watch?v=MOLfshgVO3s&ab_channel=HenrikLehmann znalazłem bez trudu. Po co overall skoro dyskutujemy o Semedo jako prawym obrońcy?

@pax tylko Ty tutaj kłamiesz. W pierwszych 2,5 sezonach Semedo nie dostał realnej szansy na grę. Dopiero od czasu Setiena został podstawowym zawodnikiem, wtedy był oceniany jako jeden z najlepszych na boisku, udowodnił swoją grą wartość. Wyceniany był na 40 i za 40 go sprzedano. Niestety dla Roberto, przez jego słaba grę wartość spadła z 40 mln do 25, a nadal go nikt nie chce.

@Murazor swietna kompilacja Roberto z podaniami do najbliższego. Gratuluję potencjału

@FutbolToMagia
"tylko Ty tutaj kłamiesz".
Wskaż to, czy jak zwykle napiszesz coś nie na temat przy okazji oskarżając czy oczerniając kogoś.
Za Setiena pokazał dlaczego dla dobra Barcelony trzeba się go pozbyć z klubu.
Odpowiedz, zaprzeczasz, że w każdym sezonie Roberto był wyżej oceniany od Semedo? Wystarczy odpowiedż, tak lub nie.

@pax tak, pamiętam Twoje analizy, gdzie krytykowałes Semedo w meczach, w ktorych był najlepszy lub jeden z najlepszych na boisku i była to opinia moja i uznanych światowych dzienników. Barcelona nie pozbyła się go z klubu, tylko z żalem sprzedała swojego najlepszego piłkarza wiosennego okresu za gigantyczne pieniądze. Roberto u Setiena już się nie łapał za często na PO bo Setien zobaczył, że po prostu chłopak nie jest zbyt dobry.

@FutbolToMagia
Powtarzasz te same które nie mając nic wspólnego z rzeczywistością. Ja zadaję konkretne pytanie na które nie odpowiadasz. Posługujesz się whoscored i piszesz jak wysoko według Ciebie oceniany jest tam Semedo. Więc odpowiedź na pytanie czy Roberto czy Semedo byli wyżej oceniani w ostatnich 3 sezonach przez ten portal nie powinno sprawić problemu. Przyznasz, że Roberto czy będziesz wił się, kluczył, obrażał, zmieniał temat.

@pax właśnie sprawdziłem. Semedo u Setiena zagrał w 14 meczach na prawej obronie, Roberto w 6. I tymi czternastoma meczami Semedo udowodnił większą wartość na PO niż Roberto przez całą swoją karierę.

@pax idzcie spac, wystarczy tego trollowania na dzis, dokonczycie zabawe jutro.

@JimMorrisonFCB Już jest jutro. I co to za kontrola rodzicielska? ;)

@FutbolToMagia
Zadałem proste pytanie. Który był wyżej oceniony w każdym sezonie w Barcelonie.

@FutbolToMagia ech na tym filmiku Roberto robi rajd za rajdem, a ty widzisz podania do najbliższego, mniejsza że na twoim video Semedo dośrodkowuje niecelnie, to top 5 zawodników.
Ty nawet nie wiesz za ile Semedo został sprzedany, ja odpuszczę już udział w tej dyskusji bo wałkujemy ci, że cena to 30+ 10 zmiennych. Tworzysz jakieś bajki nie mające pokrycia w faktach. Równie dobrze ja mogę napisać, że pozbyli się Semedo bo Roberto jest po prostu lepszy więc logiczne, że klub wybrał właśnie gracza z Hiszpanii.
Nie używasz faktów tylko jakieś frazesy typu "I tymi czternastoma meczami Semedo udowodnił większą wartość na PO niż Roberto przez całą swoją karierę." Dyskusja z gołębiem.
Skoro tak lubisz filmiki https://youtu.be/Km50KziNjxs?t=22 świeży z dziś.

@Murazor rajd za rajdem? Chyba nie wiesz na czym polega drybling j gra 1v1. Roberto totalnie nic nie pokazuje poza umiejętnościami defensywnymi. Semedo za to jest wybitnie usposobiony ofensywnie, przez co daje przewagę drużynie w ataku. Wartość Roberto i Semedo była po 40 mln , Roberto spadła do 25 mimo że nadal gra w Barcelonie (w której wartość rośnie) a Semedo to 35, mimo że gra w drużynie niskiej renomy . To tylko mówi o kolosalnej różnicy między wartością i przydatnością tych graczy.

@FutbolToMagia ech Semedo daje tyle w ataku, że ma 0,6 kluczowego podania na mecz i 0 wykreowanych wielkich szans. Szczerze ja jestem już zmęczony tą dyskusją. Masz klapki na oczach z napisem Semedo i zawsze będziesz odwracał kota ogonem niezależnie od argumentu.
Jaki jest Semedo, w jakiej drużynie gra każdy z nas widzi.

@FutbolToMagia
Raz napisz jakieś konkrety. Ludzie pokazuję Ci filmy, wskazują sytuację, podają statystyki a TY zakłamujesz rzeczywistość. W ofensywie Roberto dawał drużynie kilka razy więcej niż Nelson.
Wyjaśnij nam co oznacza "wybitnie usposobiony ofensywnie" - prawie nie oddaje strzałów, prawie nie ma kluczowych podań, prawie nie ma bramek, asyst, nie kreuje sytuacji, nie ma przeglądu pola, prawie nie ma przerzutów. Napisz konkretnie (wiem że dużo wymagam) co dał SEmedo w ofensywie, które spotkania Barcelona wygrał, ile ich było.

@Murazor tak, bo murazor z La rambli wie lepiej. To nic , że chciał go Guardiola, Simeone, że ma jedną z najlepszych not PO w premier league, że kosztował rekordową kwotę i jest najdroższym sprzedanym obrońca w historii Barcelony i to w czasach największego kryzysu. Ważne, że Murazor jest uprzedzony i go nie lubi. Bez sensu jest z Tobą dyskusja skoro podwazasz fakty.

@pax Roberto w ofensywie nie istnieje, to zawodnik nie biorący na siebie zbyt dużej odpowiedzialności. To zawodnik, którego ciągnie zespół. Z kolei Semedo to motor napędowy drużyny, piłkarz o niezwykłych umiejętnościach piłkarskich i wolicjonalnych. Właśnie dlatego został najdroższym obrońca w historii Barcelony w transferach out. Poza Alvesem nie mieliśmy na tej pozycji piłkarza o tak dużej wartości. Crack. Ma świetny przegląd pola, wydaje się w dryblingi 1v1 , umie zagrać na jeden kontakt, wychodzi na pozycje, inicjuje akcje, często jest krok przed innymi kolegami, nie boi się uderzyć , po prostu idealny prawy obrońca. Dziś widocznie brakuje go w Barcelonie.

@FutbolToMagia Może podałbyś TOP 5 PO obecnie? Ciekawi mnie to.

@FutbolToMagia
Jest szansa że zamiast cały czas wklejac te same swoje wypowiedzi odpowiesz na pytania, które sa podstawą tej dyskusji ?

@pax Po takim czasie, dalej wierzysz, że Ci jakoś sensownie odpisze? :D

@Progressive
Oczywiście, że nie. Wiara już wiele miesięcy temu upadła, jednak czasem sama dyskusja jest zaskakująca jak można zminiać temat, kłamać, omijać pytania, manipulować, zakłamywać zdjęcia, statystyki i pisać cały czas to samo. Może ja z tego nic nie wyniosę, ale może druga strona dyskusji.

@FutbolToMagia Piękny post.Jestem zachwycony i potwiedzam tą opinię.

@grejtxkrzychu możesz wstawić kogo chcesz. Ja mówię o swoich odczuciach. Jak Modric wygrywał złota piłkę, nie był dla mnie w tamtej chwili najlepszy
Komentarz usunięty

@FutbolToMagia
Zadałem kilka pytań, na które zamiast odpowiadać obrażasz mnie, ale tutaj nie tylko mnie.
Pytania.
Czy to prawda, że w każdym roku gdy Semedo był w Barcelonie to Roberto był oceniany wyżej przez whoscored (na który chętnie sie powołujesz)?
Czy Barcelona kwotowo straciła na transferze Semedo? (podaj ostateczną kwotę kupna i kwotę uzyskaną z sprzedazy).
Pewnie nie odpowiesz, lub napiszesz coś nie na temat, lub znowu wymyślisz o jakiś cenach sprzed 30 lat.

@pax bo manipulujesz. Nie uwzględniasz warunków w danym momencie. W kryzysie ceny piłkarzy mocno pospadały, bo kluby nie mają pieniędzy. Dlatego sprzedaż Semedo za 40 to wyjątkowo wysoki transfer. Barcelona na nim zyskała. Semedo na wiosnę grał jako podstawowy zawodnik, Setien zauważył, że Roberto znający DNa Barcelony od podszewki, nie jest tak dobry jak Nelson, który nawet nie dostał odpowiedniej szansy za poprzedniego trenera. Swoimi występami doprowadził do rekordowego w historii Barcelony transferu out. Ronaldo też został sprzedany do Juve, a nadal jest jednym z najlepszych na swiecie. Po prostu real potrzebował pieniędzy, nie musiał go sprzedawać i piłkarsko nie było to korzystne dla Realu. Podobną sytuacja jest z Barcą i Semedo. Barca straciła sportowo, ale zyskała ogromne fundusze , bo jest na skraju bankructwa. Twoje pytania nie są uczciwe, więc nie licz , że dam się wciągnąć w manipulację.

@FutbolToMagia
Zadałem dwa proste pytania, na ani jedno nie odpowiedziałeś. Podaj dane z których wynika że Semedo kosztował 40 mln. Powtarzam dwa proste pytania.
Czy to prawda, że w każdym roku gdy Semedo był w Barcelonie to Roberto był oceniany wyżej przez whoscored (na który chętnie sie powołujesz)?

Czy Barcelona kwotowo straciła na transferze Semedo? (podaj ostateczną kwotę kupna i kwotę uzyskaną z sprzedaży).

@pax poszukaj sobie posta na tej stronie, który mówił o 30 mln+10 zmiennych. Nie będę Ci usługiwał.

Pozostałe pytania są manipulacją.

@FutbolToMagia
czyli zapłacono za niego 45,7 a sprzedano za 30 plus ewentualnie 10mln zmiennych ?
Tzn.? Jaka manipulacja? To, że posługujesz się się whoscored jak wyrocznią to nie manipulacja bo w jednym przypadku Ci oceny pasują ale jak oceny z tego portalu nie pasują to już manipulacja?
Semedo co roku był gorzej oceniany przez whoscored od Roberto, tyle.

@pax Semedo wygryzł ze składu Roberto, bo był lepszy. Semedo został najdroższym transferem obrońcy, Roberto nikt nie chce nawet za 25 milionów. 40 milionów teraz to jak 100 milionów (na oko) 2 lata temu.

@FutbolToMagia
Możesz to powtarzać ile chcesz, nikt Ci tego nie zabroni.
Finansowo Barcelona straciła, Roberto okazał sie lepszym zawodnikiem. Tyle.
Roberto nikt nie chciał sprzedać, klub stwierdził, że jak ma walczyc o najwyższe cele to lepiej zostawic w klubie zawodnika który gra po prostu lepiej. Tak się stało pozbyto się jednego, mimo straty finansowej.

@FutbolToMagia KŁAMSTWO. W tym sezonie były w Angli 2 czy 3 transfery po 80 mln. Ile by byli warci Ci piłkarze bez pandemii? 200 mln? Przecież to nonsen. Dochody klubów angielskich spadły o 10- 15%, a nie 60%.
Z wygryzieniem Roberto to również KŁAMSTWO, nawet nie sprawdziłeś tego, że Roberto grał u Setiena wyżej. Ty nawet nie patrzysz jak wyglądała ówczesna 11.
Po tym co piszesz mam wrażenie, że Semedo to Ty oglądasz, ale na kompilacjach.
Non stop zaginasz rzeczywistość. Argument z oceną Semedo po cenie jest niesamowice głupi, za pół roku jeśli wartość Semedo spadnie, a Roberto wzrośnie to co wymyślisz?

@FutbolToMagia
"40 milionów teraz to jak 100 milionów (na oko) 2 lata temu".

Ja naprawdę lubię czytać te twoje wpisy.
40 mln za semedo (notabene 30) to jak 100mln dwa lata temu? Hmmm, więc rozumiem Semedo według Ciebie był zaraz po Ronaldo i Mbappe najwięcej wart, przed Lemarem, Mahrezem czy Allisonem. fajnie, fajnie :)
To rozumiem, że poprostu wartośc Nelsona była wtedy 100mln a teraz przez pandemie spadła, sprawdzam, sprawdzam, nic takiego nie miało miejsca.

@pax nie bo w tym sezonie był jeszcze Dias za niecałe 80 mln i Havertz za ponad 80 mln (to gracze o których piszę z pamięci) ich cenę również musisz przemnożyć.

@Murazor
200 mln za Havertza czy ponad 170 za diasa, 120 za Wernera, Jota 90 - takie by były ceny dwa lata temu. na bank.

@pax @Murazor Panowie naprawdę podziwiam, że Wam się chce jeszcze walczyć z tym fantazjowaniem xD tutaj żadne logiczne argumenty nie mają szansy trafić do odbiorcy. Życzcie szczęścia z "najlepszym absolutnym talentem" i nie traćcie czasu :D

@pax finansowo Barcelona zyskała. Semedo okazał się bardziej wartościowym zawodnikiem, tak jak C Ronaldo w realu. Dlatego zostali sprzedania, dla kasy w trudnych czasach. Roberto niestety dla Barcelony nikt nie chce nawet za 15 mln. Nikt o niego nie pyta, bo szkoda kasy na przecietnego obrońcę. Dobrze, że jest Dest to chociaż w połowie zastąpi Semedo. Z czasem wierzę, że dorówna mu poziomem.

@ViscaElBarca98 zgadzam się, nie docierają do nich logiczne argumenty

@Murazor przykro mi ale w temacie piłki jesteś zielony jak trawa na boisku. Po prostu szkoda dyskutować. Wiem, że chcesz zaistnieć, ale najpierw zdobądź wiedzę piłkarską.

@FutbolToMagia
Dest pod wieloma aspektami już po tygodniu był lepszy od Nelsona. Dalej nie wytłumaczyłeś jak tracąc 10 milionów można uważać że się zyskuje.

@FutbolToMagia czyli standardowo wycieczki personalne. Zero merytoryki. Zachowujesz się jak dziecko, małe dziecko. Zarzucasz innym brak wiedzy samemu oceniając graczy po notach z whooscored, cenie na transfermarkt i tajemnego mnożnika robiącego z 40 milionów 100 mln w dwa lata.
Lubię czytać jak się kompromitujesz, dlatego uczestniczę w tej dyskusji, w żadnym wypadku moim celem nie jest zaistnienie na tej stronie bo i tak jestem ukryty pod nickiem.

@pax dla Ciebie niestety zbyt trudne jest do zrozumienia ile pieniądz jest warty w kryzysie. Barcelona potrafiła wydawać po 150 mln na transfery, a teraz nie miała 5 na Depaya. A ktoś dał 8 razy tyle za naszego.najlepszego obrońcę. Stąd decyzja o sprzedaży. Z kolei Dest jeszcze gra dość słabo, ale nadal kilkukrotnie lepiej niż Roberto. Widać, że Dest próbuje naśladować Nelsona, wdaje się w kiwki, inicjuje akcje, ale robi dużo błędów. Semedo był znacznie bardziej pewny i skuteczny, jego akcje dawały więcej możliwości. Wierzę, że Dest kiedyś dorówna poziomem Portugalczykowi, nawet życzę aby go przeskoczył, ale pewnie z 2-3 lata gry na to potrzebuje. Oby przeciętny Roberto nie zabierał mu tylko miejsca w składzie.

@Murazor przykro mi ale nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji. Nigdy nie grałeś w piłkę, nie masz wiedzy trenerskiej, podwazasz portal ekspercki, który wycenia piłkarzy na podstawie ich jakości, podwazasz transfery na wielkie.sumy, które się dokonały. Nie masz żadnych logicznych argumentów. Pograzasz się z każdym postem.

@FutbolToMagia owszem nie jestem partnerem dla ciebie w dyskusji ponieważ używam argumentów zamiast wycieczek personalnych. Nie wiesz czy grałem, czy nie trenuje ciągle te twoje domysły. Co znaczy te 30 milionów przy Havertzie czy Diasie, którzy kosztowali dużo więcej. Nie rozumiesz nawet jak wpłynął kryzys na kluby ], bo nie masz pojęcia o ile spadły przychody. Wiesz ile było transferów w tym sezonie 30+? do tego jesteś na bakier z logiką skoro myślisz, że jeśli Barca nie ma 5 mln na Depaya to znaczy, że wszyscy mają problemy finansowe. Widzisz bo między 5 mln za Depaya, a 30 milionami za Semedo nie ma żadnej korelacji. Do tego nie odnosisz się do pytań i argumentów tylko jak dziecko powtarzasz do wszystkich, którzy cię punktują "nie znasz się", "nie grałeś w piłkę", wiesz że kopanie w A klasie nie czyni z ciebie eksperta? Używaj argumentów to może ludzie nie będą cię mieć za trolla.

@Murazor na razie to tylko ja Ciebie punktowałem, ale nie jestem z tego dumny, wolałbym pogadać z kimś kto zna się na piłce, albo z kimś kto chciałby się czegoś dowiedzieć. Gadanie na jakiś temat bez wiedzy nie jest mądrym pomysłem. Trenowałem z piłkarzami ekstraklasy, gralem w rezerwach jednej z czołowych drużyn, także proszę Cię po prostu nie kompromituj się. Graj w Fifę , tam na pewno znasz się lepiej ode mnie.

@FutbolToMagia Xd ja byłem w szatni Barcelony, zbijałem piątki z Messim więc odpalaj tam Pesa i nie marudź. Ty dodawać nawet nie umiesz widząc twoje posty o cenie i zysku z Semedo.
Nawet granie w Estraklapie nie czyni z nikogo eksperta, Kowalczyk jest tu przykładem.
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty

@MarioVeB! Naucz.sie kultury chłopcze. Guardiola go chciał i Simeone, było na tej stronie sporo artykułów o tym. Barcelona podniosła klauzule do 100mln, bo Semedo był nie na sprzedaż. To drugi PO w historii Barcelony. Tylko Alves był od niego lepszy.

@FutbolToMagia Żaden Siemone a czy Pep go nie chcieli wiec skończ łgac.
nie masz dowodów na żadne z twoich kłamstw .skończył w średniaku po to jest jego poziom

Pep od tego przeciętniaka woli nawet marnego Cancelo

Szach Mat i chłopczyk wypunktowany.

@MarioVeB! Przykro mi ale na tej stronie wiele razy pisano o zainteresowaniu poważnym Guardioli i Simeone. Simeone to nawet już miał prawie dogadamy transfer, to tylko pokazuje, że Semedo był u nas najlepszym obrońcą w składzie, szczególnie prawym najlepszym. Naucz się kultury, bo inaczej nikt Cię nie będzie szanował.

@FutbolToMagia
Kłamiesz. Stosujesz retoryke Goebbelsa

@MarioVeB! Mówiąc tak zarzucasz kłamstwo redaktorom fcbarca.com , którzy takie informacje przedstawili. Jak chcesz to żyj w niewiedzy, who cares.

@MarioVeB! marny Cancelo jest pierwszym wyborem w reprze Portugali. Semedo drugim, wnioski niech każdy wyciągnie

@Murazor noty Cancelo w reprezentacji 7.22
Noty Semedo w reprezentacji 7.53
A marne to są komentarze, podważające klasę obu tych zawodników, którzy są światowym topem.

@FutbolToMagia
Semedo to zwykły średniak gra w średnim klubie wszystko sie zgadza
Niestety kompromitujesz sie i nie zakrzywisz faktów.
Musisz z tym życ.

@MarioVeB! Przykro mi, ale Semedo to top światowy, który odszedł za najwyższą w historii sumę w czasach największego kryzysu na świecie. Absolutny world Class.

@FutbolToMagia
Semedo to zwykły średniak gra w średnim klubie wszystko sie zgadza

Niestety kompromitujesz sie i nie zakrzywisz faktów.

Musisz z tym życ.

@FutbolToMagia super porównałeś dwa mecze Semedo i wyciągnąłeś wnioski Xd ty trollujesz.
Ja się nie dziwię, że Polska Liga jest tak nisko w Europie skoro ludzie z nią związani wyciągają wnioski po 2 meczach.

@MarioVeB! Przykro mi, ale Semedo to top3 na świecie, Twoje gadanie tego nie zmieni.

@Murazor Cancelo zagrał niewiele więcej, więc chyba nie wiesz o czym mówisz. Wyciągasz Cancelo w repreztacji, to odniosłem się do tego. Sam dajesz głupie przykłady, więc tak się kończy Twój brak argumentów.

@FutbolToMagia
Nigdy nie był i nie będzie :)

@MarioVeB! Był, jest i będzie :)

@FutbolToMagia
co najwyżej w twoich bajeczkach.

@FutbolToMagia a może zobaczysz dłuższy okres niż tylko ten sezon?
Komentarz usunięty

@don'T.R.I.P.e sporo w tym racji.
Komentarz usunięty

@Murazor niestety żadnej w tym racji
« Powrót do wszystkich komentarzy