Un Toc de La Rambla #36: Czas na zmianę?

Redakcja

24 stycznia 2021, 10:25

10 komentarzy

Zapraszamy na 36. odcinek Un Toc de La Rambla – podcastu FCBarca.com, w którym poruszamy najświeższe i najgorętsze tematy. Tym razem rozmawialiśmy o katastrofalnej formie Trincão i piłkarzach rezerw, którzy być może zasługują na więcej szans.

Zakup 21-letniego Trincão do Barcelony był dość nieoczekiwanym, ale na pewno przemyślanym ruchem transferowym klubu. Portugalczyk miał za sobą świetny sezon w Bradze, co potwierdzają liczby: pod względem statystyk jedynie trzech piłkarzy urodzonych w 1999 roku lub wcześniej prezentowało się lepiej niż Trincão. Ponadto talent, skromna postawa młodego zawodnika i solidna praca na treningach pozwalały upatrywać w nim wzmocnienia pierwszego zespołu.

Tymczasem forma Trincão jest katastrofalna. Mimo występów niemal w każdym meczu po 20-30 minut obecność na murawie Portugalczyka nie wnosi kompletnie niczego pozytywnego do gry Barcelony, a on sam wygląda jak dziecko we mgle. Inną opcją dla trenera są Konrad de la Fuente i Alex Collado - liderzy Barcelony B - ale oni kompletnie nie liczą się w planach Koemana pomimo tak kiepskiej dyspozycji Trincão.

  • Dlaczego forma Trincão tak bardzo odbiega od tej prezentowanej w Bradze?
  • Czemu Koeman uparcie na niego stawia?
  • Jaki profil gry prezentują Collado i Konrad? Co wnieśliby do pierwszej drużyny?
  • Z jakiego powodu mister daje im tak mało minut?

Odpowiedzi na te i jeszcze więcej kwestii znajdziecie w dzisiejszym podcaście. Zachęcamy do podzielenia się Waszymi opiniami w komentarzach pod podcastem. Pamiętajcie o używaniu hashtagu #utdlarambla w komentarzach pod tym artykułem, w La Rambla, na Twitterze i YouTube.

Un Toc de La Rambla możecie znaleźć na platformie YouTube, a także Spotify, Anchor i wielu innych.

Zapraszamy do odsłuchu! Koniecznie zostawcie komentarz, łapkę w górę pod filmem, podzielcie się odcinkiem ze znajomymi i motywujcie nas, subskrybując kanał.

Prowadzący: Rafał Kowalczyk (@Aveiro)

Goście: Błażej Gwozdowski (@Blazeq)

Wszystkie odcinki podcastu znajdziecie także na platformach:

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tak w ogóle to dostrzegam, że zainteresowanie sprawami Barcelony drastycznie spadło. Wystarczy spojrzeć na ilość komentarzy pod artykułami, by zrozumieć, że wiele osób zniechęconych jest obecna sytuacją. Dopiero w trakcie spotkania pojawia się ich więcej, ale 3/4 to jednozdaniowe kopiuj/wklej. Rambla jest bardziej popularna ( z wiadomych względów) i tam jest główny ośrodek polemik wszelakich. Trochę szkoda, bo przecież ludzie, którzy tworzą tę stronę nie wykonują tej pracy dla siebie.

38 panowie, bo 7 wziął Mendes w ramach premii za transfer.,

Świetnie się Was słucha, te podcasty to strzał w dychę z Waszej strony, podoba mi się też swoboda z jaką prowadzi całość Rafał Kowalczyk. Doskonałe uzupełnienie tej strony i fajne nowe intro :D
Co do tematu, to myślę, że Collado raczej ma małe szanse na dostanie się do składu, raczej podzieli los Monchu, a szkoda bo to piłkarze od których Pimenta zaczyna/ł ustalanie składu.
Jeśli De La Fuente urośnie do poziomu Pedro to jestem jak najbardziej za, bo to był bardzo przydatny zawodnik, bardzo bramkostrzelny, świetnie rozumiejący grę Barcy i nakładający szalony pressing.
Nie jestem zwolennikiem skreślania zawodników po jednym sezonie, a tym bardziej po połowie sezonu, Barcelona to bardzo nieprzyjemne miejsce dla nowych, myślę że jeśli Trincao nie poprawi się znacznie do końca sezonu, to pozostaje wypożyczenie do tego środka tabeli, ale tu znowu leżymy finansowo, no ale to znak firmowy BartoPajaca.

Świetny podcast Panowie, szczególnie ten odcinek powinien być promowany na stronie głównej jak najdłużej - z racji tego że oglądam mecze Barcelony B to w pełni się zgadzam ze wszystkim co było powiedziane.
Nie mogę wyjść z podziwu, że zdecydowana większość użytkowników wypowiedziała się już pod każdym artykułem lub na La Ramblii odnośnie Trincao, Konrada czy Collado a tutaj komentarzy brak, pomimo tego że jest to świetna kopalnia wiedzy i przemyśleń. Bardzo celne uwagi odnośnie Trincao, Collado i Konrada, ciekawe odniesienia do Puiga - bardzo przyjemnie się tego słuchało.
Warto by było aby więcej użytkowników to usłyszało bo ilość głupot pisanych kto, kiedy i na jakiej pozycji może grać przekracza wszelkie normy głupoty:) Dobra okazja będzie po meczu z Rayo Vallecano aby szerzej poruszyć temat naszej młodzieży - taka moja sugestia:)

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Oczywiście to tylko moje domysły , ale jeżeli takiej jakości zawodnik dostaję to grania tyle minut, to czy nie warto dopytać o klauzulę w kontrakcie? Bo może się okazać, iż po zaliczeniu jakieś ilości minut,manager, klub sprzedający otrzyma pokaźną premię.
Historia zna podobne sytuację .