Którzy piłkarze Barcelony mogą dostać szansę w meczu z Cornellą w Pucharze Króla?

Dariusz Maruszczak

20 stycznia 2021, 19:45

Sport, Mundo Deportivo

30 komentarzy

Fot. Getty Images

• Mecz z Cornellą powinien stanowić okazję dla kilku piłkarzy na pokazanie się z dobrej strony przed Ronaldem Koemanem
  • Dla Holendra będzie to przegląd kadr i okazja do odpoczynku dla podstawowych zawodników
  • Gracze Barcelony B liczą na szansę w rywalizacji z drużyną, z którą mierzyli się w Segunda División B

Po intensywnych zmaganiach w Superpucharze Hiszpanii podstawowi zawodnicy Barcelony potrzebują odpoczynku i zapewne niektórzy z nich zasiądą na ławce rezerwowych w spotkaniu z Cornellą. Z drugiej strony mało prawdopodobne, żeby Ronald Koeman miał wymienić w komplecie wszystkie elementy swojego zespołu, ponieważ w 1/16 finału odbywa się tylko jeden mecz, więc ryzyko nie zachęca do przeprowadzania zbyt wielu eksperymentów. Tym bardziej, że Cornella w poprzedniej rundzie wyeliminowała Atlético. Trener Barcelony będzie mógł powołać na tę konfrontację 20 piłkarzy, z czego tylko sześciu może być członkami drużyny rezerw.

Jak to zwykle bywa w Pucharze Króla, od pierwszej minuty powinien wystąpić rezerwowy bramkarz Neto. Nie wiadomo, jakie podejście do rotacji golkiperami ma Koeman, ponieważ to dla niego pierwszy pojedynek w tych rozgrywkach w Barcelonie, ale powinien dać szansę Brazylijczykowi, który nosił się niedawno z zamiarem odejścia z klubu po tym, jak ostatni występ zanotował 2 grudnia.

Test sprawności Umtitiego

Na prawej obronie na pewno nie zobaczymy Sergiño Desta, który zmaga się z dolegliwościami. Można więc przypuszczać, że miejsce w składzie zachowa Oscar Mingueza, ponieważ nawet w kadrze Barcelony B nie ma obecnie innego prawego obrońcy. Na środku defensywy egzamin czeka Samuela Umtitiego, dla którego może być to drugi występ od pierwszej minuty w tym sezonie. Obrońca musi zacząć przekonywać do siebie Ronalda Koemana, jeśli chce zostać w klubie, i potwierdzić dobre odczucia odnośnie swojego stanu zdrowia. Wiele minut w nogach ma za to Jordi Alba, który w końcu powinien odpocząć. Lewy obrońca w dwunastu z ostatnich trzynastu spotkań wybiegał na murawę od pierwszej minuty i tylko trzy razy był zmieniany. Zasadne byłoby więc w tej sytuacji danie szansy Juniorowi FIrpo, którym jest zainteresowanych kilka klubów.

Ilu wychowanków w środku pola?

W środku pola na pewno wystąpi Miralem Pjanić, który ostatnio oglądał plecy Sergio Busquetsa i Frenkiego de Jonga. Pozostaje pytanie, kto z nich zasiądzie na ławce. Odpocząć powinien też mocno eksploatowany Pedri. Kanaryjczyk nie wystąpił tylko w jednym spotkaniu w tym sezonie. Mecz z Cornellą byłby więc doskonałą okazją dla Riquiego Puiga, aby znów spróbować przekonać do siebie Ronalda Koemana. Mało prawdopodobne, żeby Holender wymieniał dwóch piwotów i postawił na Matheusa Fernandesa od pierwszej minuty. Być może większe szanse od niechcianego Brazylijczyka miałby wychowanek Ilaix Moriba. Pomocnik wczoraj skończył 18 lat i najwyższy czas, żeby zadebiutował w Barcelonie.

Z pewnością nie wystąpi za to Leo Messi, który jest zawieszony za czerwoną kartkę otrzymaną w spotkaniu z Athletikiem. W jego miejsce na murawie powinien pojawić się Francisco Trincão. Dla Portugalczyka będzie to okazja do nabrania pewności siebie. 21-latek potrzebuje też liczb, ponieważ w tym sezonie zanotował tylko jedną asystę. Nie wiadomo, jaką strategię Koeman przyjmie względem pozostałych napastników, choć Ousmane Dembélé też powinien odpocząć. Niewykluczone, że w jego miejsce Holender postawi na Martína Braithwaite’a, a z ostrożności pośle też do gry Antoine'a Griezmanna.

Młodzi czekają na szansę

Bardzo długo na występ czeka Konrad de la Fuente, więc nie można lekceważyć jego szans. Obok młodego skrzydłowego z pierwszą drużyną trenował też dziś Alex Collado, który najczęściej gra z boku boiska, ale może też być ustawiony w środku. Jego dodatkowym atutem jest znajomość Cornelli, ponieważ to właśnie on zdobył bramkę na wagę zwycięstwa w grudniowym meczu wyjazdowym Barcelony B z tym zespołem (1:0). Moriba i De la Fuente też wzięli udział w tym spotkaniu. Z kolei Puig trzykrotnie mierzył się już z Cornellą. To jednak nie będzie główny powód, dla którego to właśnie 21-latek będzie wzbudzał największe oczekiwania w rywalizacji pucharowej. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Puiq to fajny chłopak i co najważniejsze utalentowany. Mam nadzieję, że dostanie szansę od Koemana

Moim zdaniem występ Umtitiego w tym akurat meczu nie byłby dobrym rozwiązaniem, zważywszy na jego problemy z kolanami ,rodzaj nawierzchni i stawkę meczu. W kwestii środka pola natomiast mam nadzieję, że Koeman nie postawi jednak na dwóch piwotów. To byłby chyba kres jego myśli szkoleniowej w kontekście Barcy.

Byle nie zrobić z siebie błaznów jak real. Ja liczę na coś takiego: Neto - Firpo, Umtiti, Araujo, Mingueza - Pjanic, Puig - Trincao, Griezmann, De La Fuente - Duńczyk

W gazetach już pisało że chcą uniknąć porażki to wyjdzie silny skład czyli już widzę jak Pedri i de Jong odpoczywają

Neto, Firpo, Umtitti, Pjanic , Puiq, Trincao tych 6 napewno..

Griezmann i Dembele tez bym z chęcią zobaczył.

Zarwałem noc a o 4 rano do pracy. Nic jednak nie odbierze mi frajdy z meczu Realu z trzecioligowcem, który do ostatniej sekundy oglądałem. Brawo dla Alcoyano, w dziesiątkę potrafili strzelić na 2:1 i dowieźć do końca, coś nieprawdopodobnego.

hehehe ale fantazja ze składami w komentarzach kibiców ostro poniosła.
Nie mam zielonego pojęcia jakim kluczem kierowali się to piszący ale bardziej mi to przypomina listę pobożnych życzeń.
Przykładowo jak widzę propozycję ataku Trincao, Braithwaite, Konrad to przypomina mi się dlaczego jestem przeciwnikiem jakichkolwiek dopalaczy:) Zagubiony ogólnie Trincao, zagubiony taktycznie Konrad i łączący naszych dzieciaczków niedokładny w przyjęciu Braithwaite. Sorry, ale nawet 10-letni Maciuś między Trincao, a Konradem wstawiłby Grieziego aby zmusić młodzież do gry kombinacyjnej. Bez zawodnika "ogarniającego" to nie ma sensu i dotyczy to wszystkich formacji.

Gdybym to ja byl trenerem to mój skład jutro wyglądałby następująco
Neto Firpo Umtiti Mingueza Balde Moriba Pjanic Puig
Trincao Griezman Konrad

Neto - Mingueza, Araujo, Umtiti, Firpo - Orellana, Pjanić, Puig - Trincao, Braithwaite, Konrad
Chciałbym żeby kosztem Moriby zagrał Orellana (przynajmniej od 1 minuty zawsze się mogą zmienić) oraz Collado kosztem tragicznego Trincao ale ta opcja jest raczej niemożliwa.

Dla Trincão to będzie okazja do nabrania... czegokolwiek. Chłop na razie nie wie, po co tam jest. A ja nie rozumiem, jak mógł robić za „dżokera” aż tyle razy, bo im dalej, tym gorzej...

Taaaaa ...... Puig wejdzie w 88 minucie pewnie.

Neto, Mingueza, Araujo, Umtiti, Firpo, Ilaix, Pjanić, Puig, Trincao, Braith, Konrad. Fajnie by było dać odpocząć Araujo ale nie bardzo jest kogo tam postawić. No i chciałbym w końcu zobaczyć Alexa Collado w pierwszej drużynie.

Skoro Mingueza na PO to ciekawe kto wystąpi obok Umtitiego w środku obrony

a jakis mlody PO z Barcy B trenowal z pierwsza druzyna? Czy Mingueza bedzie jedyna opcja?