Ter Stegen: W finale wszystko może się zdarzyć

Maciej Łoś

14 stycznia 2021, 00:00

Barca TV

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Marc-André ter Stegen udzielił krótkiego wywiadu po zakończeniu serii rzutów karnych w meczu z Realem Sociedad.

[Barça TV] Czy czujesz się jak bohater dzisiejszej nocy?

Dla mnie najważniejsze jest to, że przeszliśmy dalej i będziemy mogli zagrać w finale. Jestem zadowolony, to było bardzo ciężkie spotkanie dla obydwu drużyn. Real Sociedad ma swoją filozofię gry przeciwko innym rywalom, na początku było nam trudno wyjść do przodu, potem brakowało trochę energii. Najważniejsze, że wygraliśmy, jestem bardzo szczęśliwy.

Czy rzut karny dla Realu Sociedad odmienił trochę oblicze meczu? Wcześniej kontrolowaliście spotkanie, potem sprawy potoczyły się tak, że trzeba było grać dłużej niż 90 minut.

Nie widziałem dobrze tej sytuacji, nie wiem, czy była tam ręka. Jeśli sędzia tak zadecydował, to było przewinienie, jest wiele kamer, żeby to potwierdzić. Mogliśmy oszczędzić sobie tych dodatkowych minut dogrywki, ale ostatecznie wygraliśmy, jesteśmy bardzo szczęśliwi i będziemy walczyć o zwycięstwo w finale.

Oyarzabaal strzelił ci gola z rzutu karnego w trakcie meczu, ale w serii jedenastek to ty byłeś lepszy. Jak ci się to udało? W końcu jest to zawodnik bardzo skuteczny w tym aspekcie gry.

Ma duże doświadczenie w strzelaniu rzutów karnych. W momencie strzału miał w głowie podjętą decyzję, gdzie chce uderzyć. Ja zdecydowałem się rzucić właśnie w tę stronę. Jestem bardzo szczęśliwy. Mogłem obronić jeszcze więcej, ale na szczęście nie było potrzeby.

To twoja pierwsza seria rzutów karnych jako bramkarza Barcelony. Jakie masz wrażenia?

Byłem bardzo pewny, że to wygramy. Gdy staliśmy jeszcze ze wszystkimi zawodnikami, to powiedziałem im, że musimy być bardzo skoncentrowani i pewni siebie, a jeśli ktoś nie trafi, to nic się nie stanie. Widziałem na ich twarzach, że są skupieni. Ja również miałem swoją pracę do wykonania, obronić jedną lub dwie jedenastki.

Jak ta męcząca dogrywka może wpłynąć na wasze szanse w finale?

Możemy być bardziej zmęczeni, ale to nie jest wymówka, ponieważ mamy jeden dzień więcej od naszego rywala. Chcemy się zregenerować, każdy będzie starał się być gotowy w 100%. Mamy dużą szansę wygrania tytułu, a w finale wszystko może się zdarzyć.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jest tytan wśród bramkarzy. Ewidentnie Top bramkarzy na kuli ziemskiej. To co on wczoraj wyprawiał... :))))

Valdes (+Pinto ;) )- Bravo - Ter Stegen, nie ma co, mamy ostatnio nosa do bramkarzy :D

Brawo ter Stegen, prawdę powiedziawszy na przestrzeni tych kilku lat w Barcelonie brakowało mi u niego zaliczenia pierwszej serii jedenastek. Świetnie sobie poradził!

Puma w bramce. Udowadnia to praktycznie w każdym meczu. El Crack Total!

Mogłem obronić jeszcze więcej ale nie było potrzeby :D

Również jestem bohaterem w moim wieku nie dostałem zawału ! Vamos Barça !

Ter Airlines Stegen :DD

Królu złoty. Coś ty zrobił to nie mam pytań.