Znakomite statystyki i rekord celnych podań Sergio Busquetsa w meczu z Granadą

Łukasz Lewtak

10 stycznia 2021, 14:00

Mundo Deportivo, Opta

42 komentarze

Fot. Getty Images

W sobotę w Grenadzie drugi kapitan FC Barcelony Sergio Busquets rozegrał 600. mecz w koszulce Blaugrany. Katalończyk uczcił swój jubileusz znakomitym występem, który potwierdzają statystyki opublikowane przez Opta.

Jedynie Xavi (767), Leo Messi (751) i Andrés Iniesta (674) rozegrali więcej meczów w koszulce Barcelony od Sergio Busquetsa. Obecny drugi kapitan zespołu zostawił bardzo dobre wrażenie po swoim jubileuszowym występie w barwach Blaugrany na Nuevo Los Cármenes. Był przy piłce najwięcej razy ze wszystkich zawodników Barçy (135). Wykonał też zdecydowanie najwięcej celnych podań w swoim zespole (116). Na kolejnych miejscach pod tym względem znaleźli się Oscar Mingueza (92) i Samuel Umtiti (75), a pozostali piłkarze Barcelony mieli o połowę mniej celnych podań niż Busquets. Sergio wykonał siedem długich celnych podań i w tej statystyce również był liderem drużyny. Busquets wypracował dla zespołu trzy okazje bramkowe. 

Warto podkreślić, że 116 celnych podań w jednym meczu to rekord w zespole Barçy w obecnym sezonie LaLigi. Wcześniej najlepszym osiągnięciem pod tym względem mógł pochwalić się Jordi Alba w starciu z Huescą (111). W Lidze Mistrzów najwięcej celnych podań wykonał Miralem Pjanić w konfrontacji z Ferencvárosi (126).

Warte podkreślenia jest również to, że w meczu z Granadą Sergio Busquets wykonał dwa razy więcej celnych podań, niż średnio robił to w tym sezonie (58,56). Ponadto kataloński defensywny pomocnik odebrał siedem piłek, co było drugim najlepszym wynikiem w drużynie Barçy.

Statystyki Sergio Busquetsa w meczu z Granadą:

• 90 minut
  • 116 celnych podań
  • 10 niecelnych podań
  • 1 celne podanie na wolne pole
  • 7 celnych długich podań
  • 1 podanie za plecy
  • 3 wykreowane okazje 
  • 7 odbiorów
  • 10 strat
  • 1 raz przedryblowany przez rywala
  • 3 razy faulowany
  • 1 żółta kartka

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Sergio Busquets (@5sergiob)

Sergio Busquets odniósł się również do rozegrania 600. spotkania w barwach Barçy w specjalnym wpisie w mediach społecznościowych. "Jestem bardzo zadowolony z kolejnych występów i osiągnięcia liczby 600 meczów w barwach FC Barcelony. Wspaniałe zwycięstwo, idziemy dalej" - napisał Sergio Busquets na Instagramie po meczu z Granadą.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak Barca gra swoim ulubionym systemem 4-3-3 to Busi znakomicie się sprawdza, wręcz najlepiej. Wtedy Barca i wygrywa i ładnie gra. Busi swoim występem po raz kolejny udowodnił, że na swojej pozycji w takim stylu jest najlepszy. A, że boli dooopa hejterom i ślepcom to nie jest jego problemem, tylko ich. Dla mnie Busi może grać z taką dyspozycją cały czas, za rok, dwa czy trzy lata. Brawo Busi!

Jak ma tak grać dobrze, to niech w następnym meczu ma jubileusz 700 meczy w karierze ;)

Brawo Busi! Trzeba przyznać że z Bilbao też zagrał bardzo dobrze. Czego by nie powiedzieć Busi jest skrojony do boiskowej kontroli i dominacji przeciwnika, a jak Barcelona ma się bronić warto poszukać innych rozwiązań. Mimo wszystko zespołów które powinniśmy dominować jest wiele dlatego Busi jest nam potrzebny, nie ze względu że jest najlepszy na tej pozycji, lecz ze względu że nawet nie ma konkurencji na ławce. To wina Bartomeu a nie zawodnika.
Wielkie gratulacje za świetny mecz i oby takich było więcej.

Jak ten pan zagra 10 dobrych nawet nie bardzo dobrych to uwierzę. Na teraz dla mnie najabsze ogniwo

Jestem przeciwnikiem jego gry w 1 skladzie natomiast nie moge odmowic tego, ze zagral naprawde dobre spotkanie. Gratulacje.

Myślę że to przebłysk i na tym się skończy, nam sa potrzebni piłkarze regularni, a nie tacy co 1/10 meczów zagrają super

Nowy rok , nowy Busquets :p

Jak tam zdrowie Leo Messiego ?? Cos gdzies czytaliście.. ?

Busquets wyglądał dobrze bo Barca miała kontrolę i grała to jak jemu to pasuje. Myśle, że on sam jakoś szczególnie się nie zmienił. Po prostu kiedy gramy z drużyną stawiająca na kontratak z autobusu stawianego przez 75 minut meczu to on wtedy wyglada źle.
On czuje się dobrze w typowo barcelońskiej grze , szybką grą z dużą ilością podań. Do gry stricte bezpośredniej nigdy się nie nadawał i tak jest nadal.
Więcej zależy od gry całej drużyny niż samego Busiego.
Ale jego występ i do tego big Sama daje dodatkową nadzieję.

Jak na Busiego psioczyłem wczoraj wydawało mi się, że jest 2015 rok. Super gra chociaż z lepszymi zespołami to go zostawić samego i może być katastrofa. Kibicuje Koemanowi by wyciągnął najlepsze cechy z zawodników. Może uda mu się ostatnią młodość Busiego osiągnąć chociaż słyszałem, że koło ŚPD kręci się jakiś junior.

Busi był niesamowitym pomocnikiem idealnym dla Barcelony. Niestety teraz to maksymalnie powinien być rezerwowy, gra do przodu owszem to nadal nasze wzmocnienie ale z nim defensywnie jesteśmy o jednego zawodnika mniej a pozycja która zajmuje to nawet - 2 zawodników. Gra Barcelony w moim odczuciu wyglądała by o niebo lepiej gdybyśmy mieli klasowego defensywnego pomocnika. De Jong gra wyzej i doskonale sobie radzi ale tym samym z tyłu mamy dziurę Busi jest zawsze spóźniony a Pjanic to pomocnik a nie DP.

To był jego najlepszy i przy okazji jedyny przyzwoity wystep w tym sezonie. Mam nadzieje, że to jego ostatni sezon w Barcelonie

dobrze, że Koeman przestał się upierać przy tym 4231 - Busquets w końcu zagrał w takim miejscu na boisku, w którym jego obecność ma sens. Chociaż pewnie przy lepszym przeciwniku i tak miałby problem z powrotami...

Gra cały sezon bardzo słabo, zagra jeden dobry mecz dzięki solidnej postawie zespołu i ofensywnej grze i teraz będzie na tym płynął. Skąd ja to znam... Jedno dobre spotkanie na 10 i Busi jest pompowany. Nawet przez redakcje tego portalu.
To mnie najbardziej irytuje ze gość zagra niezle od święta i później musimy się męczyć patrząc na jego grę.

Brak Xaviego i Iniesty ma olbrzymi wpływ na grę jak i postrzeganie gry Busquetsa, następcy nie są niestety tej klasy, co również odbija się na grze Messiego(+ strata Luisa Suareza, o Nejmarze już nawet nie ma co wspominać). Jest wielu defensywnych pomocnikow w Hiszpani, też młodszych, a jednak to Busquets jest wciąż powoływany do reprezentacji i co ważniejsze gra, ponieważ jest najlepszy! Brawo Sergio!:)

Raz do roku to i kura pierdnie
konto usunięte

Nadal nie zmieniłem co do niego zdania ale akurat wczoraj całkiem nieźle zagrał.

Być może wpływ poprawy fizycznej zespołu przynosi pozytywny efekt w kontekście Busiego także dawkowanie gry.

Można mu wiele zarzucać, naprawdę mnie czasami skręca jak go oglądam, ale wczoraj zaliczył naprawdę fenomenalny występ (tak, wiem, że to tylko Granada) i oby tak dalej.

Koeman musi w nim widzieć coś wyjątkowego skoro tak często gra

Dobrze, brawo Sergio.
Na 600 mecz się postarał, ale zobaczymy co będzie dalej. Jeden mecz jeszcze niczego nie wyjaśnia.

I co hejterzy? Pod miotłę sie schowaliście?