Mundo Deportivo: Barça przygląda się uważnie wzrastającej formie Mirandy

Maciej Łoś

8 stycznia 2021, 14:15

Mundo Deportivo

22 komentarze

Fot. Getty Images

Juan Miranda przebywa obecnie na wypożyczeniu w Betisie, gdzie w ostatnich tygodniach zbiera bardzo pochlebne opinie. Jak podaje Mundo Deportivo, Barcelona śledzi jego grę i jest zadowolona z rozwoju zawodnika.

Miranda dołączył do Betisu w lecie i zadebiutował w zespole swojego dzieciństwa w meczu ligowym z Realem Sociedad, który zakończył się porażką Andaluzyjczyków 0:3. Następnych pięć spotkań przesiedział na ławce rezerwowych, aż dostał w końcu szansę wejścia w końcówce pojedynku z Osasuną. Udało mu się strzelić gola, co ewidentnie dodało mu wiatru w żagle.

Od tamtego momentu 20-latek ma coraz silniejszą pozycję w kadrze drużyny prowadzonej przez Manuela Pellegriniego. Boczny obrońca rozegrał w ostatnim czasie sześć meczów z rzędu w pełnym wymiarze: cztery w LaLidze i dwa w Pucharze Króla. W spotkaniu z Mutilverą popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego, który pomógł Betisowi wygrać 3:1. W sumie w tym sezonie zaliczył już dwa trafienia i asystę. 

Jego dobra gra nie uszła uwadze Barcelony, która z zadowoleniem śledzi jego postępy. Miranda cały poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Schalke, gdzie na początku praktycznie nie dostawał szans na pokazanie się i dopiero pod koniec rozgrywek Bundesligi zaczął regularnie występować w pierwszym składzie. Pobyt w Niemczech pomógł mu dojrzeć, a obecnie kontynuuje swój rozwój w Betisie. 20-latek daje podstawy by wierzyć, że może być w przyszłości alternatywą dla Jordiego Alby. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I co z tego? Potem wroci i bedzie gral jeden mecz na piętnaście jak Firpo .
Dopoki Amigos jest w składzie będzie grał mimo słabej formy .

chwila chwila, chłopak przebił się do pierwszego składu Betisu, nie pompujmy balonika bo jeszcze nie ma z czego się cieszyć. Emerson też przebił się do pierwszego składu i jest młody ale w Barcelonie go nie widzę. Widzę kilka mln do przytulenia przez Barcelonę jak powrócimy do normalności i zaczniemy sprzedawać.

Jak dobrze mu idzie to powinien jeszcze przez cały przyszły sezon spędzić na wypożyczeniu w Betisie, w lecie wróci i dał j ława...

Nadaje sie, Betis ma najlepsza i najbardziej szczelną obrone w La Liga, zagrał pare spotkań w Betisie, to na pewno sprawdzi sie w FCB. DAWAĆ GO

Wieszczylem mu większą karierę niż Cucu i może jeszcze nadrobi?:)

To Emersona wygryzl ?

Cucu, Miranda, Balde nie powinnismy sie martwić ta pozycją, a jednak bo zmiennikiem Alby nie jest żaden z nich tylko Firpo. Szczegolnie mi szkoda Cucurelli, tak wiem gra pozycje wyżej, ale Alba też tak kiedyś grał.

Firpo też śmigał

Ostatnio gra naprawdę dobrze (Betis to moja druga ulubiona drużyna w Hiszpanii więc kiedy tylko mogę to oglądam mecze lub chociaż obszerne skróty). Bardzo dobrze ułożona lewa noga, solidny w obronie. Ostatnio on i Emerson są nielicznymi zawodnikami Los Beticos którzy nie zawodzą

Mamy juz jednego który wygladał duzo lepiej w Betisie :)