Ter Stegen: Cierpieliśmy, ale ostatecznie wywieźliśmy trzy punkty

Maciej Łoś

3 stycznia 2021, 23:12

Barca TV

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Marc-André ter Stegen udzielił krótkiego wywiadu przed zejściem do szatni po pierwszym meczu w 2021 roku.

[Marc Brau, Barça TV] Przebieg dzisiejszego spotkania byłby spokojniejszy, gdybyście strzelili więcej goli?

Mogliśmy strzelić gola dużo wcześniej, ale w takich meczach jest nam ciężko, ponieważ przeciwnik broni się bardzo głęboko i stosuje pressing. Ostatecznie wygraliśmy, to dla nas bardzo ważne zwycięstwo, by rozpocząć dobrze rok. Czekamy na kolejne spotkania.

To kolejny mecz z rzędu bez porażki. Jak ważne jest to zwycięstwo, myśląc o tym, że czeka was wiele meczów poza Camp Nou w najbliższym czasie?

To bardzo ważne, żebyśmy zdobywali punkty. Mecze wyjazdowe kosztują nas więcej, ale trzeba je wygrywać. Dziś to zrobiliśmy. Cierpieliśmy, ale na koniec wywieźliśmy zwycięstwo.

Czy odnosisz wrażenie, że drużyna grała lepiej w polu podczas ostatnich meczów?

Dziś zagraliśmy bardzo dobre 45 minut, mieliśmy duże posiadanie piłki, stosowaliśmy wysoki pressing i po stracie staraliśmy się zaraz odebrać futbolówkę. Sprawialiśmy problemy Huesce w wyprowadzaniu ataków. Mimo to myślę, że powinniśmy się poprawić, żebyśmy nie musieli męczyć się w końcówkach. Teraz najważniejsze jest jednak, że wygraliśmy i idziemy dalej.

Pytałem Frenkiego de Jonga, jak ważne jest dla niego strzelenie gola na rozpoczęcie roku. Jak ważne dla ciebie jest to czyste konto?

Cieszę się bardzo z bramki Frenkiego, nieczęsto je zdobywa. Oby kontynuował tę passę. Jeśli chodzi o czyste konto, to cała drużyna jest z niego zadowolona, ja także.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To słowo się chyba stało modne i piłkarze się nim trochę podbudowują po meczach... No bo jaki ma sens mówienie o jakimkolwiek cierpieniu przy graniu z drużyną, która pierwszy strzał oddaje w jakiejś 65 minucie i nie wychodzi z własnej połowy... No chyba, że mowa o ostatnich 15 minutach, ale serio, czy to jest faktycznie cierpienie? To, że się nie prowadzi 3-0 w 75' i przeciwnik zaczyna wymieniać więcej niż 3 podania to jest cierpienie? To co to będzie z drużyną, która od razu zagra otwarcie jak równy z równym? Agonia?

Cierpienie powoli zaczyna się w naszym przypadku przeradzać w styl gry zespołu.

Hahaha akurat to, że cierpieliśmy to żadna nowość :D
Komentarz usunięty przez użytkownika

Ter Stegen jest tą podstawa tego zespołu. ale jak szybo nie zbuduja kolektywu to o tak zajebiście dobrym bramkarzu zapomnimy szybko - bo wybierze klub w którym łatwiej o kariere. Laoprta ... musisz

Oni serio wypowiadają to słowo, czy ono jest dopisywane żeby kogoś podenerwować?
Tak - mam na myśli ''cierpieliśmy''

A my z Wami cierpimy, dziękujemy za moc doznań.

Niestety Barcelona w tym sezonie w każdym meczu cierpi... Zazwyczaj przez 70 albo więcej minut. Jakby nie Niemiec to dziś nie próbowalibyśmy wbić się w top 4 La Liga a top 8...

Szkoda, że w obecnych czasach wystarczy mieć podstawowe pojęcie o obronie oraz wycofywaniu się drużyny i Barcelona nagle traci wszystkie swoje argumenty w ataku