Ter Stegen: Cierpieliśmy, ale ostatecznie wywieźliśmy trzy punkty

Maciej Łoś

3 stycznia 2021, 23:12

Barca TV

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Marc-André ter Stegen udzielił krótkiego wywiadu przed zejściem do szatni po pierwszym meczu w 2021 roku.

[Marc Brau, Barça TV] Przebieg dzisiejszego spotkania byłby spokojniejszy, gdybyście strzelili więcej goli?

Mogliśmy strzelić gola dużo wcześniej, ale w takich meczach jest nam ciężko, ponieważ przeciwnik broni się bardzo głęboko i stosuje pressing. Ostatecznie wygraliśmy, to dla nas bardzo ważne zwycięstwo, by rozpocząć dobrze rok. Czekamy na kolejne spotkania.

To kolejny mecz z rzędu bez porażki. Jak ważne jest to zwycięstwo, myśląc o tym, że czeka was wiele meczów poza Camp Nou w najbliższym czasie?

To bardzo ważne, żebyśmy zdobywali punkty. Mecze wyjazdowe kosztują nas więcej, ale trzeba je wygrywać. Dziś to zrobiliśmy. Cierpieliśmy, ale na koniec wywieźliśmy zwycięstwo.

Czy odnosisz wrażenie, że drużyna grała lepiej w polu podczas ostatnich meczów?

Dziś zagraliśmy bardzo dobre 45 minut, mieliśmy duże posiadanie piłki, stosowaliśmy wysoki pressing i po stracie staraliśmy się zaraz odebrać futbolówkę. Sprawialiśmy problemy Huesce w wyprowadzaniu ataków. Mimo to myślę, że powinniśmy się poprawić, żebyśmy nie musieli męczyć się w końcówkach. Teraz najważniejsze jest jednak, że wygraliśmy i idziemy dalej.

Pytałem Frenkiego de Jonga, jak ważne jest dla niego strzelenie gola na rozpoczęcie roku. Jak ważne dla ciebie jest to czyste konto?

Cieszę się bardzo z bramki Frenkiego, nieczęsto je zdobywa. Oby kontynuował tę passę. Jeśli chodzi o czyste konto, to cała drużyna jest z niego zadowolona, ja także.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A my z Wami cierpimy, dziękujemy za moc doznań.
« Powrót do wszystkich komentarzy