L’Equipe: OGC Nice jest zainteresowane sprowadzeniem Samuela Umtitiego

Dariusz Maruszczak

3 stycznia 2021, 17:30

L'Equipe

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi dziennik L’Equipe, OGC Nice jest zainteresowane sprowadzeniem w zimie Samuela Umtitiego.

Francuski klub szuka zastępcy dla swojego podstawowego obrońcy Dantego, który w połowie listopada zerwał więzadło krzyżowe i nie wróci do gry przynajmniej do końca maja. Po kontuzji Brazylijczyka defensywa Nicei nie zapewniała odpowiedniego zabezpieczenia, a zespół spadł z czwartego na dwunaste miejsce w Ligue 1. Dlatego też drużyna na gwałt potrzebuje stopera, a na liście potencjalnych zastępców Dantego znajduje się Umtiti.

Mimo wyleczenia kontuzji kolan Umtitiemu wciąż nie dopisuje szczęście w Barcelonie. 27-latek w tym sezonie spędził na murawie zaledwie 55 minut, a w kolejce do gry wyprzedzają go nie tylko Clement Lenglet i Ronald Araujo, ale również Oscar Mingueza. Dodatkowo obrońca miał wczoraj problemy żołądkowe, wobec czego jego występ w dzisiejszym meczu z Huescą jest wykluczony.

Dla Umtitiego wypożyczenie mogłoby stanowić dobrą szansę na ogranie się po kontuzji, z czym może mieć problem w Barcelonie. OGC Nice ma jednak wątpliwości w związku z długim okresem problemów zdrowotnych zawodnika. Francuski klub rozważa też sprowadzenie Jean-Claira Todibo, który również przeżywa trudny okres w Benfice. Mundo Deportivo zauważa, że po operacji związanej z wypożyczeniem Moussy Wagué Barça ma bardzo dobre relacje z Niceą, co mogłoby ułatwić wzajemne kontakty.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

27 lat wchodzi w najlepszy wiek dla piłkarza a większość w tym ja jego dawny fan postawiło na nim krzyżyk.

@Gall Przy regularnej grze i zdrowymi kolanami, nie w przypadku naszego szamana.
« Powrót do wszystkich komentarzy