Ivan Rakitić: Ansu Fati jest młodym piłkarzem z najbardziej niesamowitym talentem w LaLidze

Dariusz Maruszczak

16 grudnia 2020, 15:30

Marca, LaLiga

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Ivan Rakitić udzielił wywiadu mediom LaLigi, w którym wypowiedział się m.in. na temat rywalizacji o mistrzostwo Hiszpanii, skali talentu Ansu Fatiego i pozostania Leo Messiego w Barcelonie.

Wygląda na to, że jest to najbardziej otwarty wyścig po mistrzostwo od dłuższego czasu. Czy to możliwe, żeby Real Sociedad utrzymał się na szczycie i zdobył tytuł? Czy Sevilla też może znaleźć się w tej rywalizacji?

Widzimy, że każdy mecz w tym sezonie jest naprawdę trudny do rozegrania. Patrząc wstecz, na kilka ostatnich lat, trudno było sobie wyobrazić, że ten sezon mógł być nasz, ponieważ Barcelona czy Real normalnie mają już pięć czy dziesięć punktów przewagi po pierwszych 10-12 kolejkach. Mam wrażenie, że w obecnych rozgrywkach inne drużyny mogą zajść daleko przy dobrym przygotowaniu do walki w LaLidze. Ten sezon będzie bardzo długi i z pewnością wiele się wydarzy. Miejmy nadzieję, że jakiś inny zespół też będzie mógł walczyć o tytuł. Trzeba być przygotowanym na 100% w swojej grze i ryzykować, ponieważ w tym sezonie możemy mieć tę szansę.

Gdybyś mógł wybrać młodego zawodnika LaLigi, aby spojrzeć w jego przyszłość, kto by to był i dlaczego?

Uważam, że Ansu Fati, który niestety jest obecnie kontuzjowany, jest piłkarzem z najbardziej niesamowitym talentem w porównaniu do reszty graczy. Grałem z nim przez jakiś czas w Barcelonie. Miał pecha z powodu obecnej kontuzji, ale mam nadzieję, że będzie mógł wrócić jak najszybciej. Moim zdaniem ten chłopak może być wspaniałym piłkarzem dla hiszpańskiej piłki i z pewnością wiele osób, łączne ze mną, będzie cieszyło się Ansu, grającym na najwyższym poziomie przez długi czas.

Jak myślisz, ile jeszcze sezonów zostało Messiemu w Barcelonie?

Mam nadzieję, że zostało mu jeszcze wiele lat i zdecyduje, co jest najlepsze dla niego i dla Barcelony. Spędziłem z nim w Blaugranie sześć niesamowitych lat. To naprawdę niewiarygodne, że grałem z nim w jednej drużynie, więc mam nadzieję, że zostanie w klubie na wiele kolejnych lat.

Jeśli Messi odejdzie, do jakiego klubu najprawdopodobniej by dołączył twoim zdaniem?

Myślę, że to powinna być jego decyzja i powinien zrobić to, co najlepsze dla niego i dla klubu. Uważam, że wszyscy ludzie w Barcelonie i kibice Blaugrany nadal są za nim, więc musi być klarowny wobec siebie, swojej rodziny, klubu i wszystkich fanów. Jestem przekonany, że podejmie właściwą decyzję.

Jesteś zaskoczony, że Barcelona miała trudny początek sezonu?

Myślę, że nie chodzi tylko o Barcelonę, być może również chodzi o ogólną sytuację. Wszystkie pozostałe zespoły LaLigi posunęły się do przodu, dlatego poziom rozgrywek jest obecnie dużo wyższy, a w tych wszystkich meczach naprawdę trudno się gra, co wszystko utrudnia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Myślę że Rakitic wybrał (albo wybrali za niego) idealny moment żeby odejść z Barcelony.
Drużyna jest w przebudowie więc niewiele by grał a jest jeszcze na tym poziomie, że może odgrywać znaczącą rolę w innym słabszym zespole.

Myślę tak samo Ivanku ;)

Zgadza się, powiedziałem tak.

Za 2-3 lata Barca bedzie miała mega pożytek z :

Fatiego, Pedriego, Desta a moze i nawet z Dembele i Minguezy :D

Skoro Ivan tak mówi to musi być prawda co nie? @VamosRakieta