Statystyki Samuela Umtitiego po powrocie do gry

Julia Cicha

9 grudnia 2020, 11:45

Mundo Deportivo

41 komentarzy

Fot. Getty Images

Po niemal sześciu miesiącach Samuel Umtiti wrócił do gry i rozegrał pierwsze minuty w tym sezonie. Ronald Koeman dał mu wejść na boisko w meczu z Juventusem, a dziennik Mundo Deportivo przedstawia statystyki obrońcy.

Francuz otrzymał pozwolenie na grę w dniu spotkania i od razu wszedł na boisko w drugiej połowie, zmieniając  Clementa Lengleta. W ciągu 35 minut był 29 razy przy piłce i wykonał 25 podań. Wszystkie jego zagrania były celne, a Umtiti dobrze wyprowadzał piłkę przeciwko rywalowi, który cofnął pressing, prowadząc już 3:0. Dodatkowo obrońca stworzył jedną akcję bramkową wykończoną przez Messiego i cztery razy odzyskał piłkę.

Mundo Deportivo zauważa jednak, że Umtiti musi jeszcze złapać rytm meczowy, a przed nim długa droga do powrotu do formy, którą prezentował kilka lat temu. Zaledwie pięć minut po wejściu na plac gry otrzymał wczoraj żółtą kartkę za spóźniony faul na Moracie. Być może kolejną szansę na ogranie się Francuz otrzyma już w niedzielę przeciwko Levante.

Statystyki Umtitiego wg Opty:

35 minut

25 podań

29 razy przy piłce

4 odzyskane piłki

1 stworzona okazja

1 strata

1 faul

1 raz przedryblowany

1 żółta kartka

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech tylko Koeman nie zapomni wystawiać go w każdym meczu co by za dobrze się nie zregenerował i zaraz złapał kolejną kontuzję.
konto usunięte

Jest Umtiti, jest zabawa!:) Ja chcę więcej Big Sama za Lengleta :)

Koeman zdenerwowal sie na Lengleta i Albe, powiedzial dosc. Nie zdziwie sie jezeli zagra 90min w nastepnym. To samo z Firpo

Podobało mi sie jak zwracał uwage Kolega z zespolu rękoma gdzie powinni byc ustawieni w momencie kiedy był przy pilce . Własnie to nas zawodzi , brak ruchu bez pilki

Oj taki Big Sam jak trzy lata temu, to by nam się przydał.

gorzej niz Lenglet to sie juz chyba nie da, wiec w sumie brak ryzyka, jedyne ryzyko to kolejna kontuzja, ale miejmy nadzieje ze teraz Big Sam bedzie w rytmie

Dobrze że wrócił bo na gre Lengleta nie da się patrzeć. Mam nadzieję że Umtiti zagra w niedzielę w podstawie a Lenglet pójdzie tam gdzie jego miejsce, na ławę

Nasza obrona to jest aktualnie takie sito, że może w niej stanąć już każdy. Czekam, aż przed bramkarzem ustawią samego Abelardo, a do bramki wróci Hesp. A później Reizigery, Bogardy itd. Czasy bezkrólewia już trwają, ale powoli zaczynamy się zbliżać do tych z 2001, gdzie kwalifikacje do Ligi Mistrzów były w orbicie naszych zainteresowań.

Szkoda trochę Oscara Minguezy, zawalił jedną bramkę i już raczej Rudy nie da mu pograć. A jest w nim potencjał - trochę czasu i byłby solidnym środkowym obrońcą

Najlepiej to wszystkich Francuzów sprzedać z Barcelony...

Kiedyś lenglet wykorzystał szansę że umtiti ma problemy zdrowotne i wskoczył do 11 teraz umtiti powinien wykopać lengleta ze składu

Przy formie Lengleta z tego sezonu to Umtiti z nogą w stabilizatorze i o kulach nadal byłby lepszą alternatywą

Jedno jest pewne, że dzik wraca, dałbym mu szansę pograć w kolejnym meczu bo potrzebuje rytmu, ale pomimo takiej przerwy potrafił dobrze się ustawiać, blokować i celnie podawać. Miał też kilka wyjść których Lenglet do dzisisj nie opanował a Big Sam świeżo wyzdrowiały już to robi.

Mam nadzieję, że zdrowie mu pozwoli pograć. Lenglet na ten moment to tragedia i powinien wylądować na ławce dla samej zasady.

Faulu na moracie nie było, symulował je..ny

Ciężko ocenić jego występ. Wszedł w momencie gdy Juve miało wynik pod kontrolą i nie przejawiało już chęci do wysokiego podchodzenia pod naszych obrońców. Grało mu się zatem łatwiej. Nie ma co liczyć, że kolano Umtitiego nagle cudownie ozdrowiało i pewnie niestety niedługo się "odezwie". Niemniej cieszy jego powrót "do żywych". Nie mamy szczęścia do tych kolan środkowych obrońców: G. Milito, Vermaelen, Umtiti i nieodżałowany Puyol.

"Dodatkowo obrońca stworzył jedną akcję bramkową wykończoną przez Messiego" przegapiłem jakiegoś gola?

moim zdaniem umttiti zaprezentowal sie lepiej niz langlet w 2 ostatnich mecach

To co? Lenglet już oficjalnie czwartym obrońcą Barcelony, czy jeszcze trzeba poczekać na kolejne odpały?

Dobrze ze wrocil, pozostaje miec nadzieje ze wroci stary dobry Umtiti bo inaczej nie ma co liczyc na dobra obrone
Lenglet ławka ! Nie widzę innego wyjścia.
Araujo i Umtiti środek obrony