Najgorszy bilans Barçy po 10 kolejkach od 33 lat

Łukasz Lewtak

6 grudnia 2020, 12:00

AS, Sport

78 komentarzy

Fot. Getty Images

AS i Sport zwracają dziś uwagę, że porażka Barcelony z Cádizem oznacza, że kataloński klub zanotował najgorszy ligowy start, biorąc pod uwagę pierwsze dziesięć kolejek, od 1987 roku.

W pierwszych dziesięciu meczach ligowych obecnego sezonu FC Barcelona odniosła cztery zwycięstwa, dwa razy zremisowała i poniosła cztery porażki. Z pięciu wyjazdów przywiozła zaledwie cztery punkty. Odkąd w 1995 roku wprowadzono zasadę, że za wygraną przyznaje się trzy oczka, Barça nigdy nie miała tak słabego bilansu punktowego (14) po pierwszych 10 spotkaniach w Primera División. Drużyna Ronalda Koemana zgubiła już 16 pkt i traci do Atlético aż 12 oczek.

Aby znaleźć w historii jeszcze gorsze wyniki Barçy w pierwszych dziesięciu kolejkach LaLigi, trzeba cofnąć się aż do sezonu 1987/88. Wtedy Barcelona odniosła cztery zwycięstwa, zanotowała jeden remis i poniosła pięć porażek. W obecnym systemie oznaczałoby to zdobycie zaledwie 13 punktów w pierwszych 10 meczach sezonu ligowego. W tym momencie zespół Ronalda Koemana ma na swoim koncie tylko jedno oczko więcej.

Warto przypomnieć, że w sezonie 1987/88 Josep Lluis Núñez zwolnił Terry'ego Venablesa już po czterech kolejkach. W jego miejsce zatrudnił Luisa Aragonésa, jednak Barcelona zakończyła rozgrywki dopiero na szóstym miejscu.

Teraz pozycja Ronalda Koemana wydaje się niezagrożona przynajmniej do czerwca 2021 roku, ponieważ Komisja Zarządzająca skupia się raczej na problemach finansowych, a nie sportowych klubu. Jednak kiedy nowo wybrany prezydent Barçy będzie miał już pełną władzę, może zdecydować się na zatrudnienie nowego szkoleniowca, ponieważ Ronald Koeman, przynajmniej na razie, nie wydaje się idealnym kandydatem, który łączy większość socios.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Na tytuł już daaawno nie ma szans, trzeba się modlić żeby skończyć w top 4 i zakwalifikować się do LM

@BarcaSupporter każdy w Hiszpanii ma słaba ławkę, więc będą zadyszki, ale z tym co prezentujemy to boje się o to, że awansujemy w LM i jeszcze większego upokorzenia... W lidze sorry, ale nie ma szans że względu na naszą grę. Każdy kto się zamuruje z nami wygra, bo byle kontra lub stały fragment i można nam władować bramkę. Cienko w obronie, ale przód wygląda niczego sobie - serio. Wczoraj zabrakło szczęścia! Ale obrona i ten nasz top3 światowego formatu GK...
« Powrót do wszystkich komentarzy