• 57' (sam.) Pedro Alcala
  • Cádiz pokonał FC Barcelonę 2:1 po bramkach Gimeneza i Negredo, a samobójczego gola zaliczył na konto Barçy Pedro Alcala
  • To trzecia wyjazdowa porażka Barcelony w lidze
  • Blaugrana traci do liderującego Atlético już 12 punktów

Tak jak powiedział Ronald Koeman, mecz Ligi Mistrzów był ostatnią szansą na odpoczynek. Spotkanie z Cádiz rozpoczęło maraton siedmiu meczów w ciągu 25 dni do końca roku. Holenderski szkoleniowiec postawił sprawę jasno – trzeba wygrać wszystko. Zgodnie z przewidywaniami FC Barcelona wyszła na to spotkanie w dosyć mocnym zestawieniu. Po niegroźnym urazie wrócił do składu Lenglet, a nagrodzony za dobre występy po raz kolejny został Martín Braithwaite, który zajął miejsce na środku ataku.

Barcelona pewnie weszła w spotkanie. Od pierwszych minut utrzymywała się przy piłce. W piątej minucie Frenkie de Jong poczuł wolną przestrzeń i spróbował swoich sił z dystansu. Strzał lewą nogą został jednak zablokowany. Niestety chwilę później Cádiz po raz pierwszy zaatakował i w 9. minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą Álvaro. Goście wykonali rzut rożny. Piłkę głową odbił Mingueza, jednak spadła ona prosto pod nogi Álvaro, który wpakował ją do siatki z najbliższej odległości. Kilka minut później Duma Katalonii próbowała odpowiedzieć. Messi rozciągnął na skrzydło do Desta, Amerykanin posłał mocną piłkę wzdłuż bramki, ale Griezmann nie sięgnął futbolówki, a Coutinho z ostrego kąta uderzył ponad poprzeczką. W 17. minucie Messi wypuścił Braithwaite’a. Duńczyk uderzył mocno z ostrego konta, jednak skutecznie interweniował Ledesma.

W 25. minucie Barcelona otrzymała rzut wolny z okolicy 20. metra. Do piłki podszedł Leo Messi, jednak nie udało mu się przełamać złej passy. Barça miała sporą przewagę w posiadaniu piłki, lecz brakowało klarownych sytuacji. Cádiz kilka razy podchodził bliżej bramki Ter Stegena, jednak nie potrafił podwyższyć prowadzenia. W doliczonym czasie pierwszej połowy, po zamieszaniu w polu karnym piłka spadła pod nogi Alby. Hiszpan uderzył z pierwszej piłki, lecz pomylił się o kilka metrów. Do końca pierwszej części gry Barcelona waliła głową w mur. Rozgrywała wokół pola karnego, ale każda próba wprowadzania piłki w szesnastkę kończyła się stratą. Gospodarze ani razu nie zbliżyli się już do bramki Blaugrany. W ciągu pierwszych 45 minut oddali tylko jeden strzał, który zakończył się bramką. Zawodnicy Ronalda Koemana wcale nie byli w tym aspekcie wiele lepsi. Co prawda strzelali sześciokrotnie, jednak tylko dwa uderzenia leciały w światło bramki. Drużynie brakowało tego co zawsze - konkretów w ofensywie. Do przerwy 0:1.

Ronald Koeman zareagował na wydarzenia boiskowe już w przerwie, wprowadzając na boisko Pedriego i Dembélé. W 50. minucie Messi przejął piłkę przed polem karnym i bez namysłu oddał niezły strzał, który Ledesma pewnie wybronił. Barcelona naciskała i w 57. minucie dopięła swego. Przed linią pola karnego Leo Messi przejął futbolówkę, przedryblował kilka metrów i podał do Alby. 31-latek posłał piłkę wzdłuż bramki, jednak odbiła się ona od Alcali i wpadła do siatki. Chwilę późnej Cádiz miał okazję do ponownego wyjścia na prowadzenie. Po faulu Desta gospodarze otrzymali rzut wolny z 19 metrów. Piłkę uderzył Alex Fernández, ale trafił prosto w mur. Kilkadziesiąt sekund później Cádiz znów mógł się cieszyć. Clement Lenglet przepuścił piłkę do Ter Stegena. Została ona jednak przejęta przez Negredo, który zmylił De Jonga i wpakował ją do pustej bramki. Od 62. minuty gospodarze ponownie byli na prowadzeniu.

W 73. minucie Segio Busquets znakomicie wypatrzył wbiegającego w pole karne Desta. Niestety Amerykanin uderzył nieczysto i piłka o centymetry minęła słupek bramki Ledesmy. Scenariusz meczu wrócił do tego z pierwszej połowy. Barcelona bez przerwy była w posiadaniu piłki, ale nie tworzyła dogodnych okazji do strzelenia gola. Notowała do tego mnóstwo strat. Po jednej z nich w 82. minucie Cádiz wyprowadził kontrę i na strzał Negredo dobrze zareagował Ter Stegen. Dwie minuty później na 14. metrze piłkę przyjął Messi i oddał niegroźny strzał w środek bramki. Po kilkudziesięciu sekundach oko w oko z Ledesmą stanął Pjanić, ale uderzył prosto w bramkarza gospodarzy. Od razu wyprowadzona została kontra w której przewagę liczebną mieli gracze Cádiz. Bardzo niecelnie lewą nogą uderzył jednak Adekanye.

W 89. minucie również Griezmann miał swoją okazję. On także nie potrafił jednak pokonać świetnie dysponowanego Ledesmy. W doliczonym czasie gry Duma Katalonii otrzymała kolejną szansę z rzutu wolnego z bliskiej odległości. Strzał Messiego znów został zablokowany. Barcelona już po raz trzeci przegrywa na wyjeździe w meczu ligowym i do liderującego Atlético traci aż 12 punktów.

Cádiz CF: Ledesma – Ledesma - Iza, Fali, Mauro (min. 31, Alcala), Espino – Jonsson (min. 80, Fernández), Bodiger – Perea (min. 80, Adekanye), Álex Rodríguez, Jairo (min. 80, Alejo) - Álvaro Giménez (min. 62, Negredo)

FC Barcelona – Ter Stegen – Dest (min. 77, Trincão), Mingueza (min. 46, Pedri), Lenglet, Alba – Busquets (min. 77, Pjanić), De Jong – Messi, Griezmann, Coutinho (min. 46, Dembélé) – Braithwaite

Taa, bo najlepiej wszystkie mecze wygrywać bo w lidze same ogóry, co roku mistrzostwo i oczywiście wygrana w lidze mistrzów. Życie jest troszkę inne niż gra w fife xDD, pozdrawiam wszystkich spienionych ekspertów. A termin "my" w kontekście barcelony, że wszyscy się z "nas" śmieją, że słabo "gramy" no to sory, jak ktoś z was nie jest socio to zwrot per "my" brzmi bardzo śmiesznie xD.

Czytam te komentarze i normalnie widzę że marnuje się tutaj sporo talentu trenerskiego. Wszyscy mają swój zwycięski skład wiedzą kogo trzeba sprowadzić kogo sprzedać.. Takie mecze były i będą. Chyba nikt zdrowo myślący nie spodziewał się że Koeman jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki odmieni Barcelone. Na wszystko potrzeba czasu.. Żeby to wszystko się zgrało. Jest sporo młodych nabierających doświadczenia. Już nie pamiętacie w jakim stanie zastał klub Koeman? Kasy na nowych zawodników nie ma..Facet próbuję to wszystko złożyć do kupy raz mu wychodzi lepiej raz gorzej ale uważam że gościu zna się na swojej robocie i nie da sobie w kaszę dmuchać. Też bym chciał żeby Barca w każdym meczu inkasowała 3 pkt ale rozumiem obecną sytuację
Po ostatnich udanych spotkaniach w wykonaniu Barcelony w ostatnim czasie liczyłem na zwycięstwo po zaciętym spotkaniu patrząc na dobrą formę naszego wczorajszego rywala. Tymczasem czułem się jakbym dostał kubłem zimnej wody! Nasza gra w obronie wyglądała wczoraj jakbyśmy mieli do czynienia z drużyną z piątej ligi. Pierwsza stracona bramka była wyraźnym pechem, który mógł się zdarzyć każdemu. Szkoda, że trafiło na Minguezę na którego tak bardzo liczyłem. Mam nadzieję, że nasz wychowanek za bardzo się tym nie załamie i w następnym meczu zobaczymy jego lepszą wersję. Po zmianie na Lengleta, która miała poprawić naszą grę w obronie stało się zupełnie na odwrót. Gracz tej klasy zachowuje się jak totalny amator przez co tracimy kolejną głupio straconą bramkę. Oczywiście bura również należy się dla Ter Stegena ,który powinien tutaj zachować się inaczej. Jednak prowodyrem całej tej szopki był tylko i wyłącznie Francuz. Do tej pory zastanawiam się kiedy Koeman w końcu dostrzeże, że De Jong kompletnie nie nadaje się do gry na środku obrony. Czas to zmienić! Niepokoi mnie również postawa Messiego. Oczywiście Leo był wczoraj aktywnym graczem lecz cały czas odnoszę wrażenie, że Messi jest myślami zupełnie gdzie indziej. Jeśli mam mówić tutaj o jakiś plusach to w mojej ocenie był tylko jeden. To Dest. Holender starał się jak mógł napędzając nasze ataki. Szkoda, że nic z nich nie wyszło. Może czas zastanowić się nad nową formacją na spotkania takie jak wczorajsze gdzie praktycznie cały zespół muruję się przed własną bramką a my z dwoma defensywnymi pomocnikami, którzy grają totalne dno nie jesteśmy w stanie zrobić kompletnie nic! Liga nam ucieka. Czas na wprowadzenie innych rozwiązań taktycznych. Mam nadzieję, że Koeman coś wymyśli.
Panowie czas się obudzić!

Niestety, ale potrzeba budowy nowego zespołu.. Ten juz jest absolutnie wypalony - brak polotu sprytu i pomysłu, przewidywalni jak kanapka z serem.
Budowę zespołu zaczać od obrony bo chyba kazdy sie zgodzi ze ter stegen do fachowiec najwyżej klasy, zostawić tylko dasta (i może albę) środek do wymiany i na rezerw a w ich miejsce de lighta i umpacano(lub dadisona z kolumbi) - młodzi silni i waleczni. To w pierwszym sezonie.
W drugim pomoc i skrzydła zostawic de jonga (i może dembele osobiście mysle ze jeszcze odpali) trinka i pedri maja odpowiedni poziom. Sprowadzić mlodego Florian Wirtz, 17 lat, Youssoufa Moukoko. 16, do tego def pomocnik milinkowic-savic, a reszta co byscie dali? :)

Takimi meczami jak wczorajszy wygrywa się lub przegrywa mistrzostwo. Ledwo grudzień a my raczej na mistrzostwo szanse mamy pogrzebane i o kwalifikacji na przyszły sezon do LM raczej myślimy. Przykre to ale na chwilę obecną prawdziwe.

Messi, Coutinho, Busquets adios, irytują strasznie, jak Messi gra to wszystko przez niego , Coutinho też taka sztuka dla sztuki , taki Isco z Realu,to już wolę jak nie ma ich i każdy gra z każdym

Ta kadra potrzebuje kolejnego przewietrzenia ale to niech najlepiej zajmie się tym nowy zarząd, mam nadzieję że obecnie komisja już w styczniu sprzeda niepotrzebnych graczy w tym mam nadzieję Coutinho

Dziwne ale mam wrażenie że bez Messiego drużyna gra lepiej

Ta drużyna to drużyna mem, jak Najman w Polsce, każdy się z nas śmieje, bramki, które tracimy co tydzień, nawet w B klasie nie tracą drużyny raz na rok, nasza obrona, bramkarz to jakaś parodia.

To pokazuje jak Real i Barca są od siebie zależne. Obu klubom idzie tragicznie i mogą nie załapać się do LM. Real i Barca były najlepsze wtedy, kiedy rywal nie schodził do pewnego poziomu, drugie, najgorzej trzecie miejsce. A tak? Eh. Szkoda, że tak jest, ale niestety Real i Barca muszą się przestawić na życie bez swoich największych gwiazd; Ronaldo i Messiego. Mam nadzieję, że Real i Barca zakwalifikują się do LM, choćby z trzeciego i czwartego miejsca, bo inny rezultat byłby porażką całej ligi.

Ciężko jest być wyżej w tabeli jak bramkarze w tym roku mają udar mózgu. Ter Stegen wychodzi na takiego pajaca że brakuje słów. Ten facet kompletnie ma w D drużynę. Gra tylko pod swoje nazwisko. W pamiętnym meczu 2:8 dawał takie piłki obrońcom że powinien naprawdę ktoś z nim poważnie porozmawiać. Teraz zawalony mecz z Atletico i Cadiz. Tak błąd popełnił Lenglet ale ten pajac mógł spokojnie to wybić w górę. Aut, róg. Wystarczyło pomyśleć. Ale po co.
Do tego jakiś z D obrońca Oscar. Taki Bartra który był tu chłopcem do bicia jest 10 razy lepszy a mu gramy takim gościem w pierwszym składzie.
No i oczywiście Leo najgorszy :)
Uciekaj człowieku od tych nieudaczników jak najdalej.

Lenglet busquest i de jong nastepny mecz trybuny to co oni graja to kryminal. Trenerze daj szanse komus innemu bo co tutaj sie wyprawia to az plakac sie chce. Beniaminek ktorego budzet roczny zapewne jest mniejszy niz pensja jednego gracza barcelony objechal nas jal chcial.

Koeman to do wyjechania jest.Gość wuja się zna na trenowaniu.Łazi z poważną miną,założonymi rękami i udaje,że jest zarąbisty.

Kolejny mecz którego nie warto wspominać

Messi zwaonia gre ale pokazal juz kilka razy ze jak chce to moze przyspieszyc, zejsc na skrzydło i druzyna gra lepiej (jak np z Osanusą) ale musi mu sie chcieć.

Wincyj Busketów, Messich i dziesiątek na skrzydłach szczególnie w takich meczach. Z całym szacunkiem, ale Argentyńczyk już powinien odwiesić koszulkę Blaugrany jeżeli to tak ma wyglądać. Mówcie co chcecie, ale to jego osoba na boisku redukuje wszystkich pozostałych o co najmniej 50 procent