Cádiz lepsze od Barcelony

Mateusz Doniec

5 grudnia 2020, 19:49

686 komentarzy

Fot. Getty Images

Cádiz CF

CAD

Herb Cádiz CF

2:1

Herb Cádiz CF

FC Barcelona

FCB

• Alvaro Gimenez 8'
  • Alvaro Negredo 63'
  • 57' (sam.) Pedro Alcala 
  • Cádiz pokonał FC Barcelonę 2:1 po bramkach Gimeneza i Negredo, a samobójczego gola zaliczył na konto Barçy Pedro Alcala
  • To trzecia wyjazdowa porażka Barcelony w lidze
  • Blaugrana traci do liderującego Atlético już 12 punktów

Tak jak powiedział Ronald Koeman, mecz Ligi Mistrzów był ostatnią szansą na odpoczynek. Spotkanie z Cádiz rozpoczęło maraton siedmiu meczów w ciągu 25 dni do końca roku. Holenderski szkoleniowiec postawił sprawę jasno – trzeba wygrać wszystko. Zgodnie z przewidywaniami FC Barcelona wyszła na to spotkanie w dosyć mocnym zestawieniu. Po niegroźnym urazie wrócił do składu Lenglet, a nagrodzony za dobre występy po raz kolejny został Martín Braithwaite, który zajął miejsce na środku ataku.

Barcelona pewnie weszła w spotkanie. Od pierwszych minut utrzymywała się przy piłce. W piątej minucie Frenkie de Jong poczuł wolną przestrzeń i spróbował swoich sił z dystansu. Strzał lewą nogą został jednak zablokowany. Niestety chwilę później Cádiz po raz pierwszy zaatakował i w 9. minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą Álvaro. Goście wykonali rzut rożny. Piłkę głową odbił Mingueza, jednak spadła ona prosto pod nogi Álvaro, który wpakował ją do siatki z najbliższej odległości. Kilka minut później Duma Katalonii próbowała odpowiedzieć. Messi rozciągnął na skrzydło do Desta, Amerykanin posłał mocną piłkę wzdłuż bramki, ale Griezmann nie sięgnął futbolówki, a Coutinho z ostrego kąta uderzył ponad poprzeczką. W 17. minucie Messi wypuścił Braithwaite’a. Duńczyk uderzył mocno z ostrego konta, jednak skutecznie interweniował Ledesma.

W 25. minucie Barcelona otrzymała rzut wolny z okolicy 20. metra. Do piłki podszedł Leo Messi, jednak nie udało mu się przełamać złej passy. Barça miała sporą przewagę w posiadaniu piłki, lecz brakowało klarownych sytuacji. Cádiz kilka razy podchodził bliżej bramki Ter Stegena, jednak nie potrafił podwyższyć prowadzenia. W doliczonym czasie pierwszej połowy, po zamieszaniu w polu karnym piłka spadła pod nogi Alby. Hiszpan uderzył z pierwszej piłki, lecz pomylił się o kilka metrów. Do końca pierwszej części gry Barcelona waliła głową w mur. Rozgrywała wokół pola karnego, ale każda próba wprowadzania piłki w szesnastkę kończyła się stratą. Gospodarze ani razu nie zbliżyli się już do bramki Blaugrany. W ciągu pierwszych 45 minut oddali tylko jeden strzał, który zakończył się bramką. Zawodnicy Ronalda Koemana wcale nie byli w tym aspekcie wiele lepsi. Co prawda strzelali sześciokrotnie, jednak tylko dwa uderzenia leciały w światło bramki. Drużynie brakowało tego co zawsze - konkretów w ofensywie. Do przerwy 0:1.

Ronald Koeman zareagował na wydarzenia boiskowe już w przerwie, wprowadzając na boisko Pedriego i Dembélé. W 50. minucie Messi przejął piłkę przed polem karnym i bez namysłu oddał niezły strzał, który Ledesma pewnie wybronił. Barcelona naciskała i w 57. minucie dopięła swego. Przed linią pola karnego Leo Messi przejął futbolówkę, przedryblował kilka metrów i podał do Alby. 31-latek posłał piłkę wzdłuż bramki, jednak odbiła się ona od Alcali i wpadła do siatki. Chwilę późnej Cádiz miał okazję do ponownego wyjścia na prowadzenie. Po faulu Desta gospodarze otrzymali rzut wolny z 19 metrów. Piłkę uderzył Alex Fernández, ale trafił prosto w mur. Kilkadziesiąt sekund później Cádiz znów mógł się cieszyć. Clement Lenglet przepuścił piłkę do Ter Stegena. Została ona jednak przejęta przez Negredo, który zmylił De Jonga i wpakował ją do pustej bramki. Od 62. minuty gospodarze ponownie byli na prowadzeniu.

W 73. minucie Segio Busquets znakomicie wypatrzył wbiegającego w pole karne Desta. Niestety Amerykanin uderzył nieczysto i piłka o centymetry minęła słupek bramki Ledesmy. Scenariusz meczu wrócił do tego z pierwszej połowy. Barcelona bez przerwy była w posiadaniu piłki, ale nie tworzyła dogodnych okazji do strzelenia gola. Notowała do tego mnóstwo strat. Po jednej z nich w 82. minucie Cádiz wyprowadził kontrę i na strzał Negredo dobrze zareagował Ter Stegen. Dwie minuty później na 14. metrze piłkę przyjął Messi i oddał niegroźny strzał w środek bramki. Po kilkudziesięciu sekundach oko w oko z Ledesmą stanął Pjanić, ale uderzył prosto w bramkarza gospodarzy. Od razu wyprowadzona została kontra w której przewagę liczebną mieli gracze Cádiz. Bardzo niecelnie lewą nogą uderzył jednak Adekanye.

W 89. minucie również Griezmann miał swoją okazję. On także nie potrafił jednak pokonać świetnie dysponowanego Ledesmy. W doliczonym czasie gry Duma Katalonii otrzymała kolejną szansę z rzutu wolnego z bliskiej odległości. Strzał Messiego znów został zablokowany. Barcelona już po raz trzeci przegrywa na wyjeździe w meczu ligowym i do liderującego Atlético traci aż 12 punktów.

Cádiz CF: Ledesma – Ledesma - Iza, Fali, Mauro (min. 31, Alcala), Espino – Jonsson (min. 80, Fernández), Bodiger – Perea (min. 80, Adekanye), Álex Rodríguez, Jairo (min. 80, Alejo) - Álvaro Giménez (min. 62, Negredo)

FC Barcelona – Ter Stegen – Dest (min. 77, Trincão), Mingueza (min. 46, Pedri), Lenglet, Alba – Busquets (min. 77, Pjanić), De Jong – Messi, Griezmann, Coutinho (min. 46, Dembélé) – Braithwaite

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Taa, bo najlepiej wszystkie mecze wygrywać bo w lidze same ogóry, co roku mistrzostwo i oczywiście wygrana w lidze mistrzów. Życie jest troszkę inne niż gra w fife xDD, pozdrawiam wszystkich spienionych ekspertów. A termin "my" w kontekście barcelony, że wszyscy się z "nas" śmieją, że słabo "gramy" no to sory, jak ktoś z was nie jest socio to zwrot per "my" brzmi bardzo śmiesznie xD.

Czytam te komentarze i normalnie widzę że marnuje się tutaj sporo talentu trenerskiego. Wszyscy mają swój zwycięski skład wiedzą kogo trzeba sprowadzić kogo sprzedać.. Takie mecze były i będą. Chyba nikt zdrowo myślący nie spodziewał się że Koeman jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki odmieni Barcelone. Na wszystko potrzeba czasu.. Żeby to wszystko się zgrało. Jest sporo młodych nabierających doświadczenia. Już nie pamiętacie w jakim stanie zastał klub Koeman? Kasy na nowych zawodników nie ma..Facet próbuję to wszystko złożyć do kupy raz mu wychodzi lepiej raz gorzej ale uważam że gościu zna się na swojej robocie i nie da sobie w kaszę dmuchać. Też bym chciał żeby Barca w każdym meczu inkasowała 3 pkt ale rozumiem obecną sytuację
Po ostatnich udanych spotkaniach w wykonaniu Barcelony w ostatnim czasie liczyłem na zwycięstwo po zaciętym spotkaniu patrząc na dobrą formę naszego wczorajszego rywala. Tymczasem czułem się jakbym dostał kubłem zimnej wody! Nasza gra w obronie wyglądała wczoraj jakbyśmy mieli do czynienia z drużyną z piątej ligi. Pierwsza stracona bramka była wyraźnym pechem, który mógł się zdarzyć każdemu. Szkoda, że trafiło na Minguezę na którego tak bardzo liczyłem. Mam nadzieję, że nasz wychowanek za bardzo się tym nie załamie i w następnym meczu zobaczymy jego lepszą wersję. Po zmianie na Lengleta, która miała poprawić naszą grę w obronie stało się zupełnie na odwrót. Gracz tej klasy zachowuje się jak totalny amator przez co tracimy kolejną głupio straconą bramkę. Oczywiście bura również należy się dla Ter Stegena ,który powinien tutaj zachować się inaczej. Jednak prowodyrem całej tej szopki był tylko i wyłącznie Francuz. Do tej pory zastanawiam się kiedy Koeman w końcu dostrzeże, że De Jong kompletnie nie nadaje się do gry na środku obrony. Czas to zmienić! Niepokoi mnie również postawa Messiego. Oczywiście Leo był wczoraj aktywnym graczem lecz cały czas odnoszę wrażenie, że Messi jest myślami zupełnie gdzie indziej. Jeśli mam mówić tutaj o jakiś plusach to w mojej ocenie był tylko jeden. To Dest. Holender starał się jak mógł napędzając nasze ataki. Szkoda, że nic z nich nie wyszło. Może czas zastanowić się nad nową formacją na spotkania takie jak wczorajsze gdzie praktycznie cały zespół muruję się przed własną bramką a my z dwoma defensywnymi pomocnikami, którzy grają totalne dno nie jesteśmy w stanie zrobić kompletnie nic! Liga nam ucieka. Czas na wprowadzenie innych rozwiązań taktycznych. Mam nadzieję, że Koeman coś wymyśli.
Panowie czas się obudzić!

Niestety, ale potrzeba budowy nowego zespołu.. Ten juz jest absolutnie wypalony - brak polotu sprytu i pomysłu, przewidywalni jak kanapka z serem.
Budowę zespołu zaczać od obrony bo chyba kazdy sie zgodzi ze ter stegen do fachowiec najwyżej klasy, zostawić tylko dasta (i może albę) środek do wymiany i na rezerw a w ich miejsce de lighta i umpacano(lub dadisona z kolumbi) - młodzi silni i waleczni. To w pierwszym sezonie.
W drugim pomoc i skrzydła zostawic de jonga (i może dembele osobiście mysle ze jeszcze odpali) trinka i pedri maja odpowiedni poziom. Sprowadzić mlodego Florian Wirtz, 17 lat, Youssoufa Moukoko. 16, do tego def pomocnik milinkowic-savic, a reszta co byscie dali? :)

Takimi meczami jak wczorajszy wygrywa się lub przegrywa mistrzostwo. Ledwo grudzień a my raczej na mistrzostwo szanse mamy pogrzebane i o kwalifikacji na przyszły sezon do LM raczej myślimy. Przykre to ale na chwilę obecną prawdziwe.

Messi, Coutinho, Busquets adios, irytują strasznie, jak Messi gra to wszystko przez niego , Coutinho też taka sztuka dla sztuki , taki Isco z Realu,to już wolę jak nie ma ich i każdy gra z każdym

Ta kadra potrzebuje kolejnego przewietrzenia ale to niech najlepiej zajmie się tym nowy zarząd, mam nadzieję że obecnie komisja już w styczniu sprzeda niepotrzebnych graczy w tym mam nadzieję Coutinho

Dziwne ale mam wrażenie że bez Messiego drużyna gra lepiej
konto usunięte

Ta drużyna to drużyna mem, jak Najman w Polsce, każdy się z nas śmieje, bramki, które tracimy co tydzień, nawet w B klasie nie tracą drużyny raz na rok, nasza obrona, bramkarz to jakaś parodia.
konto usunięte

To pokazuje jak Real i Barca są od siebie zależne. Obu klubom idzie tragicznie i mogą nie załapać się do LM. Real i Barca były najlepsze wtedy, kiedy rywal nie schodził do pewnego poziomu, drugie, najgorzej trzecie miejsce. A tak? Eh. Szkoda, że tak jest, ale niestety Real i Barca muszą się przestawić na życie bez swoich największych gwiazd; Ronaldo i Messiego. Mam nadzieję, że Real i Barca zakwalifikują się do LM, choćby z trzeciego i czwartego miejsca, bo inny rezultat byłby porażką całej ligi.

Ciężko jest być wyżej w tabeli jak bramkarze w tym roku mają udar mózgu. Ter Stegen wychodzi na takiego pajaca że brakuje słów. Ten facet kompletnie ma w D drużynę. Gra tylko pod swoje nazwisko. W pamiętnym meczu 2:8 dawał takie piłki obrońcom że powinien naprawdę ktoś z nim poważnie porozmawiać. Teraz zawalony mecz z Atletico i Cadiz. Tak błąd popełnił Lenglet ale ten pajac mógł spokojnie to wybić w górę. Aut, róg. Wystarczyło pomyśleć. Ale po co.
Do tego jakiś z D obrońca Oscar. Taki Bartra który był tu chłopcem do bicia jest 10 razy lepszy a mu gramy takim gościem w pierwszym składzie.
No i oczywiście Leo najgorszy :)
Uciekaj człowieku od tych nieudaczników jak najdalej.

Lenglet busquest i de jong nastepny mecz trybuny to co oni graja to kryminal. Trenerze daj szanse komus innemu bo co tutaj sie wyprawia to az plakac sie chce. Beniaminek ktorego budzet roczny zapewne jest mniejszy niz pensja jednego gracza barcelony objechal nas jal chcial.

Koeman to do wyjechania jest.Gość wuja się zna na trenowaniu.Łazi z poważną miną,założonymi rękami i udaje,że jest zarąbisty.

Kolejny mecz którego nie warto wspominać

Messi zwaonia gre ale pokazal juz kilka razy ze jak chce to moze przyspieszyc, zejsc na skrzydło i druzyna gra lepiej (jak np z Osanusą) ale musi mu sie chcieć.

Wincyj Busketów, Messich i dziesiątek na skrzydłach szczególnie w takich meczach. Z całym szacunkiem, ale Argentyńczyk już powinien odwiesić koszulkę Blaugrany jeżeli to tak ma wyglądać. Mówcie co chcecie, ale to jego osoba na boisku redukuje wszystkich pozostałych o co najmniej 50 procent
Komentarz usunięty przez użytkownika

Ale chociaż wygrał lepszy , to pokazuje po ch.j kopiować za 120 mln zawodnika jak można za 100 k albo i za darmo i wygrywać z takimi klubami .

Tyle co dal Messi temu klubowi to nie dal nikt ale czasy sie zmieniaja i dla dobra klubu lepiej zeby odszedl bo coraz bardziej widac ze bez niego jest lepszy kolektyw

Autobus i nic więcej nie trzeba... skur***

Ja mam wrażenie że ci piłkarze poprostu maja wy...ne dostają pensję i zachowują się jak pracownicy jakiejś fabryki, magazynu. Idą odwalą bo muszą i tyle
Brak głodu zwycięstwa, brak ambicji i dumy to za grosz oni nie mają. Przychodzą do nas nie po chwalę tylko po siano bo Barcelona placi najwięcej za nie robienie niczego
A ten Lenglet to on może się nadaje do ekstraklasy, ile już goli nam zawalił w tym sezonie?? Ale wie że i tak będzie grał bo stoperów nie mamy

Uf na szczęście się nie pomyliłem pisząc od dwóch tygodni, że weryfikacja nastąpi w lidze na wyjeździe. Od dwóch lat to samo. U siebie w lidze w miarę ok i raz na dwa trzy spotkania nawet manita a na wyjeździe padaka:)

Dla mnie Barca może przegrywać ale zawsze ja będę wspierał i nią wierzył bo to mój ukochany klub który dał mi tyle radości i wierze ze jeszcze da kibic Barcelony od 1997

10 kolejka ligi i strata 12 punktow do lidera, chcac nie chcac walka o misrzostwo staje sie coraz bardziej fikcja

Kibice Liverpool czekali ile lat na mistrza i wierzyli w swoją drużynę kibicowali a my co po 1 sezonie źli

Idźcie kibicować tym co idzie sezonowcy

Mamy sezon przejściowy ale w lidze tez zaczniemy wygrywać dajcie czas i wierzcie w nasza drużynę i kibicujecie im zobaczcie inne. Wielkie klub na świecie każdy ma w końcu kryzys Barcelona od 10 lat nas rozpieszcza i co jak ma dołek to gdzie kibice

Tak właśnie kończy się klepanie bez wykończenia akcji piłki. Klepanie, klepanie, klepanie.

Kochani Kibice ci prawdziwi Messi dla tego klubu zrobił tak dużo a wy traktujecie go jak Real swoje gwiazdy ile sezonów nas ciągnął jak możecie tak pisać o naszym kapitanie

Nikt nie mówił, że będzie łatwo nikt nie mówił, że odrazu się uda trzeba zacząć robić małe kroczki tak jak niemowlak który uczy się chodzić ale muszą być chęci wszystkich i zaangażowanie a nadal tego brakuje.
Drugim problemem jest to, że Barca to narkoman a Messi to narkotyk muszą otworzyć oczy i odciąć się od niego nie może być tak, że nikt nie potrafi samodzielnie podjąć decyzji o strzale albo się boi podać do kogoś innego bo Messi krzywo spojrzy albo coś powie tak nigdy nie wyjdziemy z dołka, nie może być tak żeby Leo ciągnął ten klub sam dalej on już nie ma siły on tez ma tego dość obudźcie się i zdejmijcie z jego pleców ten ciężki głaz lata w których Leo sam wygrywał się skończyły lata lecą i z każdym dniem jest słabszy pomóżcie z końcem jego ery w Barcelonie jeszcze dać mu się uśmiechnąć i zacznijcie ciągnąć ten wózek z nim a nie tylko siedzicie na tym wózku.

Trenerzy w Barcelonie mogą się zmieniać ale taktyka nigdy się nie zmieni kiedy Messi jest na boisku bo każda akcja musi przez niego przejść. Dzisiejszym meczu pomogli Cadizowi wygrać mecz. Oglądając mecz miałem wrażenie że chcieli wejść z piłką do bramki bo nie widziałem żadnego strzału poza pola karnego w czasie akcji. Jak były to tylko rzutów wolnych Messiego. Większość akcji były przeprowadzone środkiem, mało było akcji oskrzydlających. Jak pokazywali Koemana na ławce miałem wrażenie że ciałem jest na meczu a głowę miał gdzieś indziej bo nie umiał zareagować na drużynę w czasie przerwy bo gra wcale się nie zmieniła. Pchali się środkiem jak w pierwszej jak i w drugiej połowie. Zmiany które zrobił nic nie wniosły bo akcje były prowadzone środkiem boiska. Brakowało mi zawodnika który by umiał przyspieszyć grę i podawał piłki na skrzydła dzięki którym obrona przeciwnika by miała kłopoty. Klepali piłkę i nic dobrego z tego nie wynikało.

Jesteś Barcą tak czy siak, nie przegrywa się z Cadiz!!!! Czy to Kuman czy Setien cz C.... EV nie przegrywa się z Cadiz!!!

Piszecie tu komentarze w stosunku do Busiego jakby codziennie wchodził na tą stronę czytał wszystkie wasze komentarze i obgryzał paznokcie z żalu i bezsilności... Tak powinien usiąść na ławce chociażby za Alenie nie wspominając o Pjanicu ale po co tutaj wypisywać takie bzdury mi też ściska serducho jak widzę grę naszych ulubieńców ale zmiany dopiero się zaczęły potrzeba dwóch trzech sezonów na razie aby Barca powoli wróciła na właściwe tory przyzwyczailiśmy się do tego że każdy przed nami ma pełne gacie ale niestety jak na razie te czasy przeminęły i trzeba się niestety z tym pogodzić i być cierpliwym w przyszłości gdy się odrodzimy na nowo jeszcze nie raz będziemy się cieszyć z pięknych zwycięstw oraz trofeów.. Trzeba być optymistami pamiętacie ile razy ten klub dawał nam kibicom radość ?!!?!?! Trzeba przebudować zespół aby w końcu coś osiągnąć z pustego nawet Salomon nie maleje według mnie Koeman jest bardzo dobrym trenerem mieliśmy swoje okazje jak co mecz ale coś ewidentnie nie gra niestety.. I tak jest moim zdaniem lepiej niż za czasów Setiena każdy mecz oglądam do końca i czekam na niego zawsze z niecierpliwością bo bez względu na to jaki jest wynik ja zawsze trzymam za naszych kciuki a nie wale piorunami na prawo i lewo .. Kocham ten klub całym sercem i wiem że nadejdą lepsze czasy Visca El Barca!
konto usunięte

Chyba tylko w pokonywaniu bramkarzy i parkowaniu autobusu.
17% posiadania piłki, 184 podań i mniej strzałów od Barcelony. Zdecydowanie nie zasłużyli na wygraną, ale niestety taka jest piłka nożna. Szkoda błędów w naszej obronie, a zwłaszcza błędu Lengleta. Jak zwykle nie mamy pomysłu na takie drużyny. Brakowało strzałów z dystansu. Ogólnie to zawodnikom Barcy prawie nic w tym meczu nie wychodziło.

Wiadomo, ze ten sezon pojdzie na straty. Messi zostal = sezon stracony. Nowa Barca sie zacznie jak odejdzie do City i wszyscy zluzuja w szatni.

"Goście wykonali rzut rożny. Piłkę głową odbił Mingueza, jednak spadła ona prosto pod nogi Álvaro, który wpakował ją do siatki z najbliższej odległości". Bzdura Autorze. Minqueza nie wybił piłki tylko oddał strzał na bramkę Mats'a. Marc sparował do boku ale tam był przeciwnik i dobił. Gol na konto naszego młodego stopera.

To teraz moja kolej. Wolę po stokroć przegrać z Cadiz i widzieć zaangażowanie i gryzienie trawy za Koemana niż pykanie do tyłu lub do boku i wymęczone zwycięstwa za Valverde. Takie mecze tworzą drużynę. Wolincjonalnosci nikt chłopakom nie odmówi. Pomimo porażki czekam na następny mecz bo wiem, że będą chcieli pokazać, iż sezon nie jest stracony. Może La liga odjechała ale każdy z nas tak naprawdę chce pucharu LM aby zmazac kompromitację z zeszylch lat. I uwierzcie mi, że Messi tylko o tym marzy.

PS lepszy młode wilczki Koemana niż Vidale, Suarez czy Rakiety z zeszłych sezonów.
No offence @VamosRakieta

Brakło mi Koemana w tym meczu. Średnio ogarnięty kibic widzi, że nie idzie nam przeciwko ustawionym autobusom . Klepiemy milion podań na 20/30metrze. Jeśli tak nie idzie to oddać im piłkę. Przyjąć w średnim, niskim pressingu, odebrac piłkę i szybko przenieść grę do przodu . Klepanie po obwodzie pola karnego przeciwnika nic nie da.

tłuste lata się skonczyly I te tłuste lata niestety zostały zmarnowane. Zobaczymy jakim skladem wyjdziemy we wtorek..

Barcelona po ponad 1/4 sezonu jest 3pkt nad strefą spadkową xDDDD dzięki barto, dzięki kałman! :)

3/4 drużyn w La Liga grając z Barceloną stawia autobus albo gra w obronie dwiema blisko ustawionymi liniami. To ja się pytam, po cholere Koeman gra 4-2-3-1 i jeszcze bardziej zagęszcza "szesnastkę" i przestrzeń w polu karnym. W tej drużynie nie ma już Xaviego, Iniesty, Neymara czy Suareza, którzy uwielbiali taką grę i co najważniejsze świetnie sobie w niej radzili. Ten Koeman jest albo ślepy albo uparty jak osioł. Tak wiem ktoś napisze nie mamy "9". Przy 4-2-3-1 też jej nie mamy.

Marc Andre ter Stegen musi się nauczyć ze nie jest, nie był i nie będzie nigdy Manuelem Neuerem. Był w jego cieniu jest i będzie. Neuer to bramkarz legenda, ktoś kto zmienił postrzeganie gracza na tej pozycji. A ter Stegen nieudolnie próbuje byc lepszy a nie jest.

Tam powinno tez pisac jeden z glownych punktow 3 gole stracone w ostatnich 3 meczach po bledch obrony. Kompletny brak koncentacji. O ile ostatni to byl blad terStegena, to teraz klapa Alby, ktory zaliczyl asyste przy golu... ahhh tragedia.
Co do Messiego... niby tragedia, tak gra na 40% z zeszlego sezonu, ale gol przeszedl przez niego. Byl powolny, ci obroncy z niezbyt wysokiej polki latwo zabirali mu pilki.... Czy to by wszystko lepiej wygladalo bez niego. Chyba juz gralismy bez niego i niektore nie byly tak rewelacyjne. Dalej brakuje zwrotnosci. Ale ogolnie Cadiz trzeba przyznac bylo swietnie poustawiane.

Bez sensu jest skład z Messim Griezmanem i Coutinho...grają wąsko i bez szybkości ...Męczy też widok co niektórych weteranów wymuszających podania, zabierających piłkę kolegom a szczególnie tych co mają 5 razy piłkę na strzał sprzed pola karnego ale wola podać do boku...jak mają przegrywać to wolę żeby grał skład B z meczu w Kijowie bo przyjemniej się na nich patrzyło

Messi nie funkcjonuje z tą drużyną i odwrotnie !Czas godnie pożegnać Króla .

Skład z środy z logo mistrzów nie miałby problemu z wygraniem.
Niestety Busquets i Messi Alba powodują że stajemy się przewidywalni a Langlet co mecz to błędy. Kilka punktów na jego koncie.

Bez Messiego zespół gra wiele lepiej... każdy zna swoją pozycję, nikt nie MUSI oddawać piłkji Messiemu i czekać na jego aprobatę co do swoich zamiarów... Niech odejdzie w styczniu i nie robi cyrków.

Strasznie przykro się patrzy jak taki dest, pedri I czy chociaż grizz który mimo że zagrał slabo to chociaż starał się i chciał nawet de jong który też gra slabo al biega w pole, auty wyrzuca I ogólnie widać że wielu piłkarzom szczególnie tym młodym się CHCE, tylko co z tego jak trafi się kilku w składzie którzy mają tak jakby gdzieś..

Drużyny, które nie są w stanie grać otwartej piłki bo są na to za słabe są w dogodnej sytuacji. Taktyka: strzelamy bramkę i bronimy się całą drużyną. Może czas zmienić naszą taktykę?

Ja gry w lidze Europy nie zniosę. Jeśli skończymy na 7,8 miejscu to machnę na to ręką. Ale granie po pipidówach w czwartek nie przełknę.
Bardzo mi przykro ale Leo ok zrobił swoje jest legenda ale czas na niego.

Pamiętam jak po zdobyciu Ligi mistrzów z Manchesterem graliśmy z nimi w presezonie, I oni wtedy wygrali, Pamiętam tytuły angielskich gazet " No Messi, No Problem" ( Messi nie grał w tym meczu) Teraz wystarczy OBA "No" zabrać z tego tytułu I mamy obecny obraz.. nie da się patrzeć jak każdy mu pilke musi podać

Chłopy z Cadiz wymienili 184 podania i wygrali hahahahhahahahahah śmiech na sali serio.. Na razie to my sobie sami ta ligę przegrywamy. Dwa błędy bramkarzy - z Alavés i Atletico, dzisiaj tez dwa błędy nasze. Ciężko..

Wywalić Kotleta i wstawić Big Sama. Busi niech idzie dzieciaki trenować, a Messiego sprzedać, jak się uda i łatać dziurę, albo młodzież kupić na przyszłość.

Cadiz wygrywa z nami...to jest Z Barcą.. co dalej?? Bo ja już nie wiem ??? Milan??? Teraz to już h_j z meczami czekajmy na wybory i zmianę (impuls) Laporta??? Ja Messiego bym nie oceniał w wy......???

Dziś było za dużo Messiego w Messim. Znowu wszystko musiało iść przez niego, znowu wchodził w strefy innych, znowu spowalniał akcję. A zresztą wszyscy grali padake.

Do gry w Barcelonie z tego skladu jedynie sie nadaja Messi ,Pedro,Dest,Dembele i mimo kiksu Stegen.Pianic taki sam poziom jak Busi a De Jong wogole zapomial jak sie gra w destrukcji jest na takim samym poziomie jak pozostala dwojka.Grizman dzisiaj nie wiedzial co sie dzieje .Langlet wolny rozkojarzony a trener chyba zapomnial im powiedziec ,duzo im jeszcze brakuje do jakiegos poziomu krajowego i Europejskiego a szczeble dopiero sie zaczna a pierwszy juz we wtorek z odrodzonym i podraznionym Juve

Cadiz to nie Frencvarosi... Niestety taka jest smutna prawda.

Festiwal boiskowego mongolstwa, jak zwykle popadli w samozachwyt i odrobina ambicji i chęci była dla nich barierą nie do przejścia.
Brawa dla Cadiz, zagrali niemal perfekcyjny mecz, jedyna bramka jaką stracili była wynikiem wielkiego pecha, poza tym zostawili Barcelonę bezbronną i zagubioną. Świetnie blokowali, świetnie przewidywali, wiedzieli kiedy ruszyć, kiedy zostać i gdzie podwajać i potrajać.
Kiedy zobaczyłem Coutinho, Messiego i Griezmanna na boisku jednocześnie to już mi śmierdziało niemocą i tak właśnie było. Coutinho nawet nie na skrzydle, a trochę z boku już nie wie jak się gra w piłkę. Griezmann gra dobrze tylko kiedy mecz się układa, w przeciwnym razie znika zupełnie. Messi jako jedyny coś próbował i wypracował parę sytuacji, ale jakbym ja widział taki pokaz dziadostwa, to też by mi cycki opadły.
Niestety zmiany nic nie dały, przy tak grającym Cadiz to cud że utrzymywaliśmy się przy piłce, bo nie odpuszczali ani na chwilę.
No i creme de la creme, druga bramka dla gospodarzy, znów będą z nas cisnąć na całym świecie, czy oni naprawdę są tak obsrani przy jakimkolwiek oporze? Ostatnio takie dzbaństwo widzieliśmy na Anfield po rzucie rożnym.
Back to the board, bo jeszcze trochę "gry" w ten sposób i ligę możemy sobie odpuścić.

Mowie wam leja na LL i walczą tylko o LM

Ahh... szkoda gadać :((