Estadio Deportivo: Real Betis zainteresowany wypożyczeniem Carlesa Aleñi

Dariusz Maruszczak

28 listopada 2020, 13:30

Estadio Deportivo

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi Estadio Deportivo, Real Betis chce wzmocnić swoją drugą linię w zimowym okienku transferowym i w tym celu pracuje nad sprowadzeniem pomocnika Barcelony Carlesa Aleñi.

Wychowanek Blaugrany miałby zastąpić na Benito Villamarín kontuzjowanego Sergio Canalesa, który będzie poza grą przez około trzy miesiące. Absencja 29-latka pozostawiła sporą lukę w środku pola Betisu, a Verdiblancos będą chcieli ją wypełnić w zimowym okienku transferowym. Według Estadio Deportivo rozmowy z Barceloną rozpoczęły się już w poprzednią sobotę, a celem jest wypożyczenie Aleñi do końca sezonu. Na korzyść takiego rozwiązania ma wpływać to, że 22-latek zna klub, ponieważ grał w Betisie w poprzednim sezonie, a trener Manuel Pellegrini przychylnie patrzy na możliwość sprowadzenia pomocnika.

Zdaniem dziennika Barcelona może wyrazić zgodę na odejście Aleñi na wypożyczenie, ponieważ mimo udanego występu w meczu z Dynamem jego sytuacja w klubie się nie zmieniła. W tym sezonie zawodnik z Mataro spędził na murawie zaledwie 97 minut i nie cieszy się zaufaniem Ronalda Koemana, choć kolejne kontuzje nie sprzyjają uszczuplaniu kadry. Jak podaje Estadio Deportivo, kluczowa w tej operacji będzie decyzja samego Aleñi. Pomocnik chciałby zostać w klubie i nie jest przekonany co do odejścia, zwłaszcza po spotkaniu z Dynamem, ale jeśli znów nie będzie dostawał szans do stycznia, może zmienić zdanie.

Betis interesuje się również w tym kontekście wypożyczeniem Riquiego Puiga. Ostatnie doniesienia mediów wskazywały, że 21-latka chciałyby wypożyczyć takie kluby jak RB Lipsk, Monaco czy Leeds United. Nie wiadomo jednak, czy młody pomocnik tym razem będzie chciał odejść, choć takiemu rozwiązaniu sprzyja mała liczba szans na grę w Barcelonie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Niech wypożyczą Puiga, mam nadzieję że Alena dostanie więcej szans w Barcelonie.

@polishtoaster po co wypożyczać lepszego Puiga i zostawiać słabszego Alene? Chyba odwrotnie?
konto usunięte

@FutbolToMagia Oglądałeś ostatni mecz? ;)

@polishtoaster owszem. Oglądam każdy.
« Powrót do wszystkich komentarzy