Oscar Mingueza: Jestem bardzo szczęśliwy, mam nadzieję, że to początek czegoś wielkiego

Dariusz Maruszczak

24 listopada 2020, 23:45

BarcaTV+

31 komentarzy

Fot. Getty Images

Młodzi piłkarze Barcelony Oscar Mingueza, Konrad de la Fuente i Sergiño Dest udzielili wywiadu klubowym mediom, w którym podsumowali dzisiejszy mecz z Dynamem Kijów.

Jak opiszesz swoje uczucia po strzeleniu pierwszego gola dla Barcelony?

Sergiño Dest: Myślę, że graliśmy dobrze jako zespół, każdy spisywał się dobrze. To dla mnie jak marzenie. Jestem bardzo szczęśliwy z tego gola. Potrzebowaliśmy go, ponieważ wyszliśmy na prowadzenie. Mam nadzieję, że będzie ich dużo więcej.

Jesteście bardzo blisko pierwszego miejsca i już awansowaliście do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Sergiño Dest: To prawda, mamy jeszcze dwa mecze przed sobą, ale jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa i z zajmowanej pozycji.

Co prawda nie zdobyłeś bramki, ale rozegrałeś swój pierwszy mecz w Lidze Mistrzów.

Konrad de la Fuente: Jestem bardzo szczęśliwy z tego debiutu. Cieszę się z tej szansy. Będę dalej pracować, żeby podążać tą drogą. Jestem naprawdę bardzo zadowolony. To niesamowita rzecz dla mnie i dla mojej rodziny. Ciężko na to pracowałem przez wiele lat. To było moje marzenie od dzieciństwa.

Jak się czujesz?

Oscar Mingueza: Jestem bardzo szczęśliwy. Po tylu latach pracy, wysiłku i wszystkiego, co doświadczyłem, zadebiutowanie i zrobienie tego w najlepszej drużynie na świecie w Lidze Mistrzów było jak sen. To ogromna radość.

Co zrobiłeś, kiedy się dowiedziałeś, że zagrasz?

Oscar Mingueza: Przez cały tydzień zastanawiałem się, czy pojawię się na boisku. Kiedy się dowiedziałem, że zagram, to była wielka radość, miałem wielkie chęci do gry. Moja rodzina, siostra, partnerka, przyjaciele wiedzą, ile wycierpiałem i ile pracy zostawiłem za sobą. Mam nadzieję, że to początek czegoś wielkiego. Trzeba dalej pracować.

Jak ocenisz mecz?

Oscar Mingueza: Myślę, że rozegrałem dobry mecz. Drużyna spisywała się dobrze, zwłaszcza od drugiej połowy. W pierwszej połowie byliśmy uważni i kiedy traciliśmy piłkę, szybko ją odzyskiwaliśmy. W drugiej połowie graliśmy dobrze z piłką i bez niej. W szatni wszyscy mi gratulowali. Jestem bardzo zadowolony.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Świetny występ, ale tylko przeciw drużynie, która prezentowała się marnie na każdej płaszczyźnie, choć doświadczony Lenglet wczoraj był o klasę gorszy od niego. Widać spory potencjał i mam nadzieję, że dostanie więcej szans od Koemana. Regularne występy, ale nie co 3 dni i nie w pełnym wymiarze, bo skończy się jak z Ansu.

Mingueza zagrał kozacko nie ma co. Był dużo pewniejszy niż ten Langlet ,musi zagrać teraz w następnym meczu ,jestem bardzo ciekawy jak się pokaże
konto usunięte

Mi on się bardziej podoba niż Pique tyle że to jego debiut z Dynamo Kijów więc zobaczymy.

Dla osób którzy nie śledzą naszego młodzieżowego zespołu warto odnotować że nie są to przypadkowi zawodnicy z łapanki - Koeman z asystentem oglądają na żywo prawie każdy mecz, niejednokrotnie za zgodą trenera Barcelony B, Koeman lub jego asystent rozmawiali po meczach z poszczególnymi zawodnikami dając im rady zarówno taktyczne jak i rozwojowe. To trzeba docenić bo od lat czegoś takiego nie było.
Jeśli chodzi o profil zawodnika to:
Oscar Mingueza - przypomina stylem gry kogoś pomiędzy Sergio Ramosem a Virgil van Dijkiem - z Ramosa ma to że jak ma przeciąć grę to nie pier### się w tańcu - taki silent killer ale bez beszczelności i chamstwa. Z van Dijka ma brew pozorom olbrzymi spokój którym zaraża kolegów z Barcelony B. Wg mnie jak nabieże ogłady i wzmocni się fizycznie to przeciwników będzie jeszcez bolał żołądek na myśl ze spotkaniem z nim.
Konrad de la Fuente - ma styl Dembele/Fatiego - charakteryzuje się tym, że ma szybkość i lubi dryblować, ale największą jego zaletą jest to że ma ciąg na bramkę lub drybling po skrzydle i nie boi sie próbować tych zagrań.
Innych zawodników mogę opisać jak będą mieli szansę na debiut bo śledzę naszych młodzików tak na poważnie od kilku miesięcy i to co widzę cieszy. Mam też swoją teorię spiskową odnośnie wyników sportowych Barcelony B - w wyniku zawirowań finansowych klubu oraz niepewnej sytuacji kluczowych zawodników mam wrażenie oglądając naszą młodzież że zawodnicy nie grają w taki sposób aby Barcelona B robiła wyniki a w taki sposób aby rozwijać swoje umiejętności i żeby Koeman widział u nich progres taktyczno-jakościowy w wymiarze indywidualnym. Nie wiem czy tak jest ale coś mi mówi że szykuje się cała kolejka zawodników z Barcelony B do zagrania prędzej czy później w pierwszym zespole - począwszy od Mingo, Balde, Orellany, Moriby czy Maii - z tymi zawodnikami także Koeman wiąże nadzieje - wg katalońskich forów ci zawodnicy indywidualnie rozmawiali z Koemanem lub jego asystentem przynajmniej kilka razy.

Uważajcie z tym hurra optymizmem. Mecz był na bardzo wysokich obrotach już od samego początku, był wysoki pressing z obu stron. Co z tego wynikało w pierwszej połowie? Niewiele. W drugiej tak naprawdę rywal już zgasł, nie miał sił - dlatego padły aż 4 bramki.
Mingueza? Zagrał solidnie, ale tak naprawdę rywal nie zaserwował żadnej akcji, po której możnaby powiedzieć, że nasz obrońca zagrał wybitnie (a niektórzy po jednym meczu już do Puyola go przyrównują ;) ). - warto zwrócić uwagę jakie luki zostawiał, gdy krył na jednego i nagle głupio na połowie rywala w fazie defensywnej.
Gratulacje dla chłopaków za ten mecz, bo debiutanci i rezerwowi, którzy pakują 4 bramki w lidze mistrzów mogą sprawić, że stara gwardia zacznie trząść gaciami o skład.

Mingueza rozegrał dobry mecz ale ja z oceną jego umiejętności poczekam aż zmierzy się on z szybkimi napastnikami LaLiga.

Panie Trenerze czas oddelegować stara gwardie na ławkę i postawić na młodych nawet kosztem braku pucharów w tym sezonie . Bardzo dobrze oglądało się te spotkanie Dest przypominał Alvesa , Mingueza czyścił jak Puyol a myśle ze gdyby Puiq zagrał dłużej to posłałby jakoś asystę niczym Xavi lub Inieste . Widać polot i chęć walki tak grę chce się oglądać jak najbardziej

Mingueza pogra do końca kontuzji zawodników wyżej notowanych a potem ława z graniem końcówek.

Mingueza temu graczowi trzeba dać szansę

"Jak Ty mnie zaimponowałeś" - najlepszy występ jakiegokolwiek stopera Barcy w tym sezonie! Trzymaj tak dalej, to poziom obrony znacznie się podniesie

Wiadomo że to było tylko Dynamo, ale z fajnej strony się pokazał. Miejmy nadzieję że to nie pojedyńcze dobry mecz w jego wykonaniu.

Projekt drużyny na lata to inwestycja w młodych graczy z dużym potencjałem,a nie zakupy po 100 baniek galacticos -nie te czasy .

I na takich mlodych graczy jak Mingueza, Pedri, Fati, Dest, Trincao itd trzeba stawiac i jak tylko jest okazja niech graja nawet te 5 min ale niech poczuja zapach murawy.

Oby to byl poczatek czegos wielkiego!!

Stoper jak tlen potrzebny Barcy.

Dest zagrał rewelacyjnie , Mingueza bardzo solidny występ ale nie ma co gadać że to zawodnik na miarę Barcelony trzeba z tym poczekać aż zagra kilka meczy z silniejszymi rywalami , De la Fuente grał za krótko i nie sposób go ocenić .

Tylko dlaczego musimy czekać z daniem szansy wychowankom aż do takiego momentu

Dla mnie największa niespodzianka meczu. Bez błędu, a i podczas samego meczu progres. I połowa prosta gra bez ryzyka, II połowa świetne podania prostopadłe - wprowadzanie gry.

Tacy zawodnicy ratują budżet klubu w trudnych czasach gdy dochodzisz do wniosku, że nie musisz wywalać grubych milionów w kolejnym okienku transferowym, aby łatać dziury po kontuzjowanych legendach klubu.
Już jestem jego fanem!
Komentarz usunięty przez użytkownika

Dest, Araujo, Mingueza, Balde
Emerson, Garcia?, Lenglet, Miranda?
Obronę można powiedzieć, że bardzo solidnie w przyszłości możemy mieć obsadzoną

Bardzo dobry debiut, mam nadzieje, ze sprawdzi sie w tej wyjątkowo trudnej sytuacji kadrowej Barcy