Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

24 listopada 2020, 07:34

18 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Do 1/8 finału bez Messiego i De Jonga" - Koeman nie powołał Leo i Frenkiego, by dać im odpocząć w dniu, w którym wygrana daje awans. Stoper Barçy B Oscar Mingueza zagra od pierwszej minuty z Lengletem; Umtiti potrzebuje jeszcze dwóch tygodni. Griezmann kończy polemikę: "nie ma żadnego problemu z Leo, on wie, że bardzo go szanuję". Podopieczni Lopeteguiego chcą zapewnić sobie matematyczny awans. Premier League wyraża zgodę na 4 tysiące kibiców na trybunach. Marc Gasol podpisze dwuletnią umowę z Lakersami.

"Pożar Mistrzów" - Griezmann zakończył milczenie w programie "Universo Valdano": "czasem przesadzają z krytykowaniem mnie. Kiedy się przegrywa, jestem łatwym celem"; "miałem trzech trenerów w półtora roku, tak trudno jest się zaadaptować"; "potrzebuję pomocy wszystkich - kibiców i klubu, bo kolegów już mam"; "Messiego wkurzyło, kiedy za pierwszym razem nie przyszedłem do Barcelony, ponieważ postawił na mnie publicznie". Koeman zostawił Leo i De Jonga w Barcelonie, by dać im odpocząć, a zespół chce zapewnić sobie awans do 1/8 finału LM. Víctor Font ogłasza współpracę z Ramonem Cugatem. Lekarz ostrzega, że Piqué może pauzować ponad 6 miesięcy. Marc Gasol przechodzi do Lakersów. Sevilla chce zadać dziś kolejny cios.

"Rozbrojona" - Barcelona jest w dobrej sytuacji w Lidze Mistrzów, więc Koeman daje odpocząć Messiemu i De Jongowi, którzy dołączają do listy nieobecnych z Piqué, Busquetsem, Ansu i Roberto. Zawodnicy drugiego planu odegrają dziś ważną rolę i mają obowiązek zapewnić awans do 1/8 finału LM. Panika w PSG: porażka z RB Lipskiem sprawi, że będzie o krok od odpadnięcia. Marc Gasol przechodzi do Lakersów, by zdobyć swój drugi tytuł NBA tam, gdzie jego brat Pau wywalczył dwa. Criville, Rossi, Marc Márquez i Mir byli mistrzami w najniższej i najwyższej kategorii MotoGP.

"Messi całkowicie mnie wspiera" - wypowiedzi Griezmanna dla "Universo Valdano". "W półtora roku miałem 3 trenerów, a do tego pandemia. Trudno jest się tak zaadaptować, potrzebuję czasu"; "skoro się nie wypowiadam, jestem łatwym celem, nawet kandydaci na prezydenta wypowiadają się na mój temat". Barça bez Messiego przeprowadzi rotacje. Marc Gasol przechodzi na dwa lata do Lakersów. Lukaku vs Hazard: pojedynek Belgów w Mediolanie. Celem Sevilli jest wywalczenie awansu w Rosji.

"Zderzenie pociągów" - w meczu Interu z Realem zmierzą się dwaj potężni i efektywni napastnicy: Lukaku i Mariano. Belg strzela gola na mecz, a gracz Realu trafia co 130 minut. Casemiro leci do Mediolanu po przejściu testu na koronawirusa. Benzema wciąż jest niedostępny z powodu kontuzji. Bez Messiego i przeciwko zimnu - Koeman zwolnił Leo z meczu w Kijowie. 1/8 finału Ligi Mistrzów jest w Rosji - wygrana niemal da Sevilli awans. Griezmann: "skoro się nie wypowiadam, jestem łatwym celem"; "Messi powiedział mi, że zabolało go, że za pierwszym razem nie przeszedłem do Barcelony".

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co ten AS
Pojedynek potężnych napastników a tam Mariano żarty sb z chłopaka robia

Leo nie zagra?? będziemy mieli wreszcie 11 zawodników :-)

Po czym Messi ma odpoczywac jak on przechadza w 80% kazde spotkanie..

Mariano Díaz na okładce ahahahaha

Mariano strzela bramkę co 130min, czyli grał w tym sezonie 130min i strzelił 1 bramkę :)

Jestem ciekaw występu Mingueza. Ma chłopak ciąg do przodu.

Ten Mariano kontra Lukaku haha :D

Dobrze ze Messi nie zagra. facet musi odpocząć a dzięki temu może inni gracze dzięki grze w LM bedą mieli okazję się wykazać

i dobrze że sie wkurzył , jak sie okazało żeby grać w Barcelonie nie wystarczą ,,byłe,, puchary ,tylko aktualna forma , której ty nie miałeś od pierwszego dnia pobytu w Barcelonie.
Zamiast sie ukoić i napisać że poszedłeś do Barcelony za kasą ,to wymyślasz głupoty , które mają cie usprawiedliwić że nadajesz się z takimi umiejętnościami ,co najwyżej do 2 ligi

Dwaj potężni i efektywni napastnicy. Popłakałem się ze śmiechu. Mariano hahah ani on potężny ani efektywny. Te gazety to potrafią pisać bzdury

Polecam zwrócić uwagę na wywiad Griezmanna. Wszystko ładnie opisał. Że ten jego wujek jest porąbany, i że sam Antoine nie utrzymuje z nim żadnego kontaktu. Jego wujek to nawet na ślub Antka nie był zaproszony. A to że nikt z rodziny Griezmanna nie udziela wywiadów, to gazety szukający sensacji kontaktują się z jego wujkiem.
Wiec cały ten burdel był ewidentnie wyssany z palca. Nie ma żadnych problemów z Messim. Leo jest oczywiście nieco melancholiczny, ale to nie oznacza że wszystkim w klubie dyktuje swoje warunki.
W kontekście nieudanego początku sezonu mogę powiedzieć jedno. Tak czy inaczej, bardzo wiele teraz zależy od Griezmanna. Od jego skuteczności. Być może po tym wywiadzie otrzyma w końcu jakieś wsparcie ze strony kibiców, co pomoże jemu się odblokować. Przypomnijcie sobie jego grę w Atletico. Jego dawna drużyna stwarzała bardzo mało sytuacji w ciągu meczu, lecz właśnie niezwykła skuteczność Griezmanna często dawała im wynik.
Dlatego jeżeli on w końcu się odblokuje, to będzie dobrze. Oczywiście, jego adaptacja się ciągnie, aż za bardzo.. ale słusznie o tym wypowiedział się sam Antoine. Że w ciągu półtorej roku miał trzech różnych trenerów i każdy chciał od niego coś innego. Valverde widział do na lewym skrzydle, Setien na prawym, zaś Koeman w środku, albo w ataku albo na pozycji 10. Dlatego nic dziwnego że adaptacja trwa aż tyle.
Mam nadzieje że teraz wszystko się zmieni. Tłumienie negatywnej atmosfery może mu pomóc. Oby.

Jeszcze Kazika jakby porównali to bym zrozumiał, albo Ramosa, ale on nie gra. Ale Mariusza? 1,80m vs 1.93m :D Średni chłopak kontra koń z włoskiej stajni. Zderzenie tych ludzi to jak zderzenie Fiata z Fiatem, ale 126p z Ducato.

Stawianie Mariano obok Lukaku przez ASa to XDDD

Bo j*bne zrz ze smiechu. AS wygral wszystko. Jak Mariano jest potężny to tak jakby powiedziec, ze bywaja przypadki, ze wnuczka jest starsza od babki xd jeszcze go z Lukaku porownuja. Smiech na sali. Ale z tym, ze jak dotąd jest efektywny moge sie zgodzic.

Obyśmy wygrali bo mam na kuponie 2/1,5 gola a nie patrzyłem na powołania przed postawieniem i teraz może być ciężko