Mircea Lucescu: Bez Messiego Barcelona będzie lepsza w obronie

Julia Cicha

23 listopada 2020, 20:33

AS

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Dynama Kijów Mircea Lucescu odpowiedział na pytania dziennikarzy przed meczem z Barceloną i potwierdził, że ponownie nie będzie mógł skorzystać z usług wielu piłkarzy. Tym razem niedostępni są Cyhankow, Popow, Rodrigues, Syrota, Neszczeret, Duelund, Szabanow, Ledniew, Andrijewski, Tymczyk, Kostewycz i Rusyn. Pod znakiem zapytania stoi występ Sydorczuka.

Jakiego spotkania oczekujesz?

Oczywiście chcemy wygrać, ale jutro zobaczymy dwie drużyny z zupełnie odmiennymi środkami, filozofiami i stylami gry. Długo nie graliśmy w Lidze Mistrzów i w tym sezonie naszym celem jest rozwój i progres jako zespół.

Czyja nieobecność jest ważniejsza – De Jonga czy Messiego?

Barça to Barca. Oczywiście, że nieobecność Messiego zawsze jest dla nas dobra, ale sprawi ona, że Barcelona będzie lepsza w obronie. Nikt nie trafia do tego klubu przez przypadek, rywale mają świetnych piłkarzy, za których zapłacili mnóstwo pieniędzy. Do tego mają wspaniałych młodych graczy.

Jakiego napastnika jutro wystawisz?

Zobaczymy. Mamy 13 piłkarzy, tak jak w meczu z Inhułeciem. Kiedy zawodnicy wracają, są słabi, tak jak to widzieliśmy w sobotę. Nawet jeśli zmienimy sposób trenowania, muszą oni wrócić do formy.

Oglądałeś mecz z Atlético? Dynamo zagra tak jak ekipa Simeone?

To dwie różne drużyny. Atlético zapłaciło rok temu 126 mln euro za jednego piłkarza, Simeone pracuje ze swoimi zawodnikami od dziesięciu lat. Zaczęto wydawać mnóstwo pieniędzy jak City czy Barça i zbudowano bardzo nowoczesny stadion. Atlético chce zrobić krok do przodu i być na szczycie, ma plan.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nir zrozumiem tylko jak wiek wpływa np na rzuty wolne. Przecież tu nie powinno robić większej różnicy czy masz 40lat czy 25. A Messi w tym sezonie coś nie może ukąsić z wolnego. Z gry w zasadzie prawie też nie, same karne. Do niedawna Leo z wolnych to był istny potwór.
Jeżeli chodzi o samą grę to myślę, że w ostatnich latach kariery przegra z Ronaldo, widać że Ronaldo może jeszcze grać kilka lat na najwższym poziomie, a Leo chyba bardziej dostanie od metryczki, chyba już zaczyna dostawać mocniej nawet. Ratunek dla niego? Chyba PSG. W Anglii zwyczajnie nie da rady, tak myślę.

Messi chyba przegapił moment odejścia w chwale. To najlepszy zawodnik jaki kiedykolwiek był w piłce, ale też uważam jak wielu z nas, że bez niego teraz Barca może grać lepiej.

Czas pokaże co jutro zagrają..

Jednak mam przeczucie ze FC Barcelona może zagrac o wiele lepiej bez Messiego niz z Nim..
Zaw9dnicy Blaugrany dadza z Sb wszystko beda chcieli pokazac sie z lepszej strony po meczu z Atletico, niektorzy dostana szanse gry i tez chcą cos udowodnic sobei i trenerowi.

A moze jutro Griezmann na pozycji Leo.. Raczej nie gdyz nie ma kto na 9 zagrać.. Chyba ze od 1min zagra tam super 9 z Danii :)

Messi w tym sezonie moim zdaniem najgorszy zawodnik w Barcy.

Boho - zaraz bez Messiego Ter Stegem bedzie bronil duzo lepiej - jaki wstyd czytac takie opinie

Póki co góra Messiego mówi nam że najlepsze w Barcelonie to on już pokazał. Jego era dobiegła końca, on przemęczy się ten sezon i pójdzie tam gdzie spełnia warunki finansowe, zapewne PSG lub City. Powątpiewam w jego morale ale mogę się oczywiście mylić :) i na boisku nie jest kompletnie wzorem dla młodych, może w szatni i na treningach tak bo tego nie widzimy ale nie ma charyzmy lidera. Niemniej jednak jest w Barcelonie Bogiem. VeB.

@itmustbejoke Masz lekturę na dobranoc.

No raczej. Pisalem po meczu z Atleti, ze chyba czas przejsc na 4-4-2 i Messi na lawe. Wpuszczac na podmeczonego rywala w drugiej polowie i moze z tej maki bedzie chleb.

Tytuł - cytat rozwala :-D. Nawet trener , który zajmuje się inna drużyną i co innego ma na głowie wie, że lepiej bronić się całą 11-ką....

Ej, podobno Griezmann planuje coś bardzo ciekawego powiedzieć. Movistar ma za pare godzin opublikować z nim wywiad. Na razie jest tylko zwiastun, gdzie Griezmann powiedział coś w stylu „podczas prezentacji w Barcelonie mówiłem że chce przemawiać za siebie na boisku, a nie poza nim. Ale czas wszystko wyprostować. Mam już dość, za długo trzymałem to w sobie”.
Ciekawe, czy chodzi jemu o relacje z piłkarzami czy być może o to że jest, powiedzmy, odmiennej orientacji seksualnej? Cóż, niedługo zobaczymy o co chodzi.

Trener z doświadczeniem, wie co mówi. Mam też wrażenie, że będziemy lepsi w ataku. 1 połowa z Betisem obfitowała w sytuacje podbramkowe, brakowalo wykończenia.

Messi moze jak poczyta troche takich wypowiedzi trenerow to zacznie biegac zamiast człapac