Sport: Dwie twarze Marca-André ter Stegena

Maciej Łoś

22 listopada 2020, 15:00

Sport

98 komentarzy

Fot. Getty Images

Atlético Madryt strzeliło wczoraj gola po fatalnym błędzie Marca-André ter Stegena. Oprócz tej sytuacji Niemiec bronił bardzo dobrze, ale jednak to ona zaważyła na jego ocenach.

Ter Stegen rozpoczął wczorajsze spotkanie z Atlético od bardzo ważnej dla Barçy interwencji po strzale Saula. Hiszpan uderzył mocno i z odpowiednią rotacją, ale Niemiec w piękny sposób sparował piłkę na rzut rożny. W całym meczu zaliczył więcej dobrych obron, ale wszyscy zapamiętają to spotkanie z sytuacji, po którym gola dla gospodarzy strzelił Yannick Carrasco. 

Sport jednak zaznacza, że cała akcja nie została sprokurowana przez samego Ter Stegena, a zaczęła się od piłkarzy grających w polu. Ousmane Dembélé, który w tamtym momencie odczuwał jeszcze skutki upadku na bark, stracił piłkę na rzecz graczy Atlético. Źle zachował się Gerard Piqué, a Sergiemu Roberto można zarzucić brak reakcji.

Niemiecki bramkarz był wtedy bardzo wysunięty i gdyby postanowił wrócić do bramki, ryzykowałby, że zostanie przelobowany przez belgijskiego skrzydłowego. Ter Stegen postanowił wybiec i zablokować piłkę, ale został w bardzo ładny sposób ograny przez Carrasco. Trzeba tutaj pamiętać, że jeśli golkiper trafiłby w nogi zawodnika Atlético, sędzia najprawdopodobniej nie wahałby się w pokazaniu mu czerwonej kartki.

W późniejszych fazach meczu Ter Stegen miał mniej pracy dzięki dobrej organizacji obrony. Niestety, Barcelona nie była w stanie odwrócić losów spotkania i przegrała po tej pechowej sytuacji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Od kwietnia 2019 Ter Stegen puścił 5 bramek bezpośrednio po swoim błędzie-najwięcej w całej lidze."
W cudzysłowie, bo to nie moja obserwacja.

th@les" contenteditable="false">@th@les oczywiście trzeba być ślepcem lub nie oglądać meczy, żeby tego nie widzieć. Proponuję zmienić pieluchy lub dilera tym, którzy tego nie widzą, że VV był bardziej obliczalny! I niech nikt nie gada głupot, że Puyol itd. Na przestrzeni występów VV barca miała stabilna obronę, ale również bardzo słabe sezony. Gimby nie pamiętają, ale tak było. Mats to jest bramkarz, który ma kiksy i słaba psyche jak cały zespół. Nie wiem jak można go określać Messim rękawic i inne dziennikarskie bzdurne epitety służą tylko opłaconemu marketingowi. Uważam, że Neto jest na podobnym poziomie i kropka. A Marc powinien jeszcze wiele od Manuela czy Oblaka się uczyć, aby dojść na szczyt.

@czar007 Powiem Ci tak:Kibicuję Barcelonie prawie 30lat. VV jakby nie był wychowankiem, to już jako młodziak poleciałby z Barcelony. Chłop robił takie kiksy, że głowa mała. No a, że to się zbiegło ze słabą dyspozycją całej Barcelony, to go zostawili...Regularny i popełniający mniej błędów zaczął być pod koniec swojej kariery w Barcelonie... Z jednym się zgadzam:Neuer czy Oblak popełniają mniej błędów,ale też popełniają jak każdy bramkarz.

@Recha_0684 Ter Stegen robi podobne kiksy do VV z początku kariery. Podobnie jak De Gea i jako, że $$ musi się zgadzać to zaprzyjaźnione dzienniki pompują ich wielkość. Umówmy się, że parady mają obaj wybitne, ale na koniec sezonu co roku dużo piłek w siatce... Poza tym np. Neuer w finałach MŚ (z Argentyna), czy LM z Psg daje drużynie oddech, mimo dobrej gry rywali zawsze wyciąga co powinien. Marc w ważnych meczach gra na swoim niskim poziomie i to jego problem. Z Neuer-em jestem pewien, że nie doszłoby do kompromitacji w LM i 2 lata temu LM byłaby nasza. W meczu z Bayernem nic wielkiego zrobił i pozwolił sobie wbić 8 bramek, nie robił niczego ponad innych, co jest problemem. W Rzymie też... Super puchar z athletic (2015) to pierwszy mecz w którym można było zobaczyć gdzie zmierza Barca z Ter Stegenem.. Wiem, że obrona jest do bani, ale bez popisów gry nogami bramkarza za męczy Neto było chyba lepiej z obrona i straconymi bramkami, czyż nie? Szkoda ostatnich 5 sezonów, głupich przedłużeń kontraktów i transferów oraz zaniedbania obrony, bo bez tego nie mamy szansy nic ugrać. Zmarnowane 5 sezonów najlepszego piłkarza w historii... A teraz klubu nawet na niego nie stać...

@czar007 Neuer od półtora roku dopiero wrócił na normalne tory. Po kontuzji był cieniem samego siebie. Ter Stegen w tamtym czasie był o niebo lepszy. Nawet Niemcy to mówili... Robił błąd za błędem. Jesteś pewny , że jakby był Neuer 2 lata temu, to byłaby LM?? Skąd możesz to wiedzieć?? Może jakby Ter Stegen stał w bramce Bayernu w 2015r.to może by Bayern wygrał LM. Pierwsza bramka jego, krótki róg. 2 bramka kunszt Messiego, ale powinien przewidzieć, że Messi będzie lobować.3 bramka sam na sam ok! Ale Neymar strzelił w środek między jego nogami.Może jakby Ter Stegen bronił na ostatnich Mistrzostwach Świata, to Niemcy by wyszli z grupy... Może w ostatnim meczu Hiszpanii z Niemcami, nie było by 6:0...??Gdybanie nie ma sensu. Po drugie, pokaż mi lepszego od Ter Stegena. Nie licząc Neuera i Oblaka. Bramkarza mamy wybitnego i z tego trzeba się cieszyć. Jego błąd w ostatnim meczu nie zmienia faktu, że lepszego dla Barcy na dzień dzisiejszy nie ma...

@Recha_0684 Keylor, Alisson, Onana, Lloris i każdy z 6 dałby radę nie gorzej. Bramkarz dla Barcy proszę Cię bezsensowne DNA itd.
Zadaniem piekarza jest pięć, a bramkarza bronić i tyle w temacie. Granie wysoko linia obrony i wykorzystywanie bramkarza czy to Neto, czy Ter Stegen wychodzi nam tak, że robimy z siebie pośmiewisko. Bez solidnej obrony to powinniśmy się cofnąć i grać bardziej defensywnie. Mając obronę jak Live to rozumiem, ale nie z naszymi pokrakami, którzy po kilku latach bez trenera są własnymi karykaturami. Tiki taka? Sorry nikt poza Messim i Alba już nie potrafi tego grać... Mając skład jaki mamy możemy zapomnieć o bzdurach związanych z DNA, tiki taka itp. Powinniśmy poprawić grę w obronie, stałe fragmenty i pograć z kontry mając szybkich skrzydłowych. A jak będzie wiatr na skrzydłach to i Messi z Antkiem będą mieli miejsce do rozgrywania.

@czar007 Onana, Keylor, Lloris?? Chłopie co Ty pleciesz??? Onana gra w średnim Ajaxie. To, że 2 lata temu zrobili niespodziankę nic nie znaczy. Keylor najlepsze lata ma za sobą. Lloris gra w średnim Tottenhamie. Ok. Ten sezon narazie spoko Tottenham, ale to jest początek. Alisson?? Może bym go w 5 najlepszych znalazł. Pisząc o tym, że mamy się cofnąć, bo mamy pokraki, to widzę że nie masz pojęcia o piłce.Bramkarz jest jak saper. Może rozbroić 10 bomb, ale jedną źle rozbroi i jest wybuch...Popełnił błąd i to jest oczywiste, ale nie podlega wątpliwości, że jest w 3 najlepszych bramkarzy świata...Cała drużyna gra słabo, ale Barca gra od tyłu od zawsze. Potrzebują bramkarza, który bardzo dobrze gra nogami i Ter Stegen to robi. To co teraz mają kupić 3-4 chłopów po 2 metry i laga do przodu?? Opanuj się Kolego.

@Recha_0684 Ter Stegen w żadnym kluczowym meczu nie pokazuje swojego poziomu z męczy o pietruszkę. Alisson jest kilka klas wyżej. Keylor w psg jest kotem i real żałuję wymiany na 100%. A co do gry po Barcelonsku to kompletnie nie mamy do niej składu. A Ci co ja pamiętają już są kilka lat po 30... Więc niech nikt nie próbuję narzucić gry pikarza, którzy się do niej nie nadają. Trzeba dopasować taktykę do kadry, która się ma

@czar007 Jak twierdzisz, że Alisson jest kilka klas wyżej, to nie mamy o czym rozmawiać... Keylor był kotem, ale 3-4 lata temu i to tylko na lini, bo kopać to on umiał tylko do przodu. Czy mecz z Alaves, czy Getafe w lidze, to mecz o pietruszkę?? Mecz o 3 pkt, tak samo punktowany jak mecz z Realem czy Atletico. Ligę się wygrywa regularnością i z tymi teoretycznie słabszymi zespołami. Ter Stegen jest w Barcelonie od 6 lat. Jego poważne babole, to może z 6-7razy się zdarzyły. Dla nas bramkarz idealny.

@Recha_0684Czy jeszcze twierdzisz tak samo? Gość jest po prostu sławny bo jest sławny, trochę jak Najman.

@czar007 Dalej tak twierdzę. W tej sytuacji powinien złapać piłkę i by był pośredni rzut wolny. Ale to Alba z Langletem go wrzucili na konia...Nie zmieniam zdania po 1 meczu. Ter Stegen jest nadal jednym z 3 najlepszych bramkarzy świata.

@Recha_0684 pożyczysz swoje różowe okulary? On nawet w top 10 ma ciężko się załapać

@czar007 To widzę Kolego masz pojęcie... To nie jest tylko moje zdanie. To zdanie większości piłkarzy, byłych piłkarzy, trenerów czy dziennikarzy którzy zajmują się ocenianiem takich rzeczy od 20 czy więcej lat...Możesz mieć swoje zdanie, ale nie znaczy to, że masz rację. Akurat w tym przypadku Twoje zdanie na temat Ter Stegena jest jak zdanie ludzi którzy mówią, że ziemia jest płaska. Pozdrawiam.

@Recha_0684 w tym sezonie go nic nie broni... A on jest wypromowany przez to w jakim klubie gra. Inna sprawa, że miejsce w tabeli jest między innymi jego zasługa. Uważam, że Neto nie był w niczym gorszy. Też miał 1 wpadkę (został podobnie wsadzony na minę jak Marc wczoraj) , ale bronił co leciało w bramkę i było do obrony.

@czar007 Ter Stegen zrobił błąd z Atletico. W podobnej skali, co Neto. Wczoraj to nie była jego wina do końca. Ok. Mógł się zachować inaczej. Czyli tak jak pisałem. Mógł złapać piłkę i by był pośredni rzut wolny. To co zrobił Neto to był w 95% jego błąd. Jak tego nie rozróżniasz, to gratuluję...W dodatku Ter Stegen zagrał 4 mecze w La Liga w tym sezonie więc jak jest??

@Recha_0684 no i 2 na 4 totalnie spaprane... Czyli jak De Gea na Mś - głupie gafy i bardzo niska skuteczność obronionych piłek. Jakieś obramowania nie trafiały się do tego? Gość nie ma formy totalnie, Andre Gomes na swojej pozycji - ale jest superstar i wszystko fajnie. Gościa nie da się obronić bo po prostu gra piach... Latem też grał przeważnie piach... Kibicuje i będę kibicował Barcelonie, ale w tym klubie to jest chore, że jak ktoś jest superstar to ma murowane miejsce w 11. U Kloppa to tak nie działa. Musi być rywalizacja, a nie klepanie po plecach gościa, który gubi punkty. Właśnie przez takie podejście wygląda u nas czas po tryplecie - dno, brak zaangażowania i wychodzenie na boisko "za nazwisko".

@czar007 Nie zgodzę się z Tobą. Ok.z Atletico zawalił. Ale z Cadiz to nie była do końca jego wina. Powiem Ci tak :Nasze spory nie mają sensu, bo Ter Stegen na dzień dzisiejszy jest najlepszą opcją dla nas i nadal jest w czołówce bramkarzy świata. Pewnie będzie jeszcze z 10 lat u nas i ja tam się cieszę. Ty też powinieneś... Pozdro.

@Recha_0684 Odezwę się w ciągu 2 tygodni, jak mnie ma przerwy na repre to będzie babol. Wczoraj mógł i powinien zatrzymać drugą bramkę, to jego zakichany obowiązek bo to taka sama wina jak Langleta i Alby. Ja się nie cieszę, bo jest świętą krową jak Busi i gra za nazwisko, Neto był stabilniejszy (choć miał babola, na którego wsadził go Pique). Z Neto były też lepsze wyniki... Nie wiem czy to przypadek?

@czar007 Nie popełnia błędu, ten co nie robi nic. Ja nie mówię, że Neto jest złym bramkarzem. Mówię o tym, że Ter Stegen jest lepszy. Lepszego bramkarza dla Barcelony nie ma. Już Ci pisałem...

@Recha_0684 Neuer i Oblak i kilku innych wymieniłem niżej. A nawet Neto. Lepszy dobry fiat niż zepsuty mercedes - tyle mam do powiedzenia odnośnie dyspozycji Marca w ostatnich miesiącach, bo po przerwie "wiosennej" nie wrócił na właściwe tory. Powinien razem z Busim siedzieć koło Koemana.

@czar007 Na szczęście Ty o tym nie decydujesz. Jak uważasz, że Neto jest lepszy, to czym my rozmawiamy??Jak był Cillesen, to moglibyśmy pogadać,czy mu się należy więcej, ale Neto??

@Recha_0684 myślę że biorąc pod uwagi okres po pandemii, można dobre mecze policzyć na palcach 1 ręki i jeszcze ich nie uzbieramy. Neto 1 babol i ogólnie pozytywne odczucia miałem. Zobaczymy co dziś pokaże

@czar007 Ile Neto zagrał meczy w sumie??? 5-8??Ciesz się, że mamy Ter Stegena, bo lepszego przez lata nie będzie w Barcelonie.

@Recha_0684 ważne że jak bronił to solidnie, a Marc gubi punkty. W moim przekonaniu to po prostu święta krowa. Nie ma formy nie powinien grać i tyle w temacie (podobnie Messi, FDJ czy Busi). Odpoczynku potrzebuje każdy piłkarz. Po co dziś gra też nie wiem. Mecze o pietruszkę powinien Neto grać.

@czar007 Co powiesz o dzisiejszym meczu Messiego??

@Recha_0684 Starał się, ale strzały prosto w Buffona nie mogły dać gola. Dest, Puig, Alba i Messi to moim zdaniem jedyne pozytywy. Ter Stegen bez pozytywu, przy bramkach bez szans, ale gra nogami IMO bardzo słaba... Griezmann, FDJ, Pjanić kopiący się po czole - zero pomysłu na rozegranie akcji do przodu. O stoperach "nie chcEM" (błąd reprezentuje to co myślę) się wypowiadać, bo komentarz wyleci:P Drużyna do bani. Nie jestem zwolennikiem zwalniania trenera po tak krótkim okresie, ale za kadencji Setiena nie graliśmy gorzej, a to mnie już bardzo martwi.

@czar007 Ty jesteś naprawdę uprzedzony do Ter Stegena. Słaba gra nogami wczoraj?? Nie wiem ile dokładnie miał celnych podań, ale myślę, że ponad 90%. W dodatku to nie były podania do najbliższego, na 5 metrów. Zagrywał praktycznie na nos. Przy bramkach nie miał szans.

@Recha_0684 obejrzyj mecz jeszcze raz, polecam. Poza tym gość jest naszym talizmanem dawania ciała w kluczowych meczach

@czar007 To Ty obejrzyj jeszcze raz mecz i się zastanów...Teraz idziesz w teorię, że jak on gra to przegrywamy ważne mecze??

@Recha_0684 Z Neto w bramce na początku sezonu graliśmy lepiej. Nasi obrońcy za bardzo mu ufają i wychodzimy obrońcami na połowę rywala... Moja teoria jest taka, że gość bez formy jest od ponad pół roku, jedynie z ogórkami wyciąga niesamowicie. Często trafiają mu się babole. W ważnych meczach (np. wczoraj, Bayernem, Live) zawsze ma gorszy dzień. Np. Navas czy Valdes ważne mecze grali zazwyczaj na 110%, a Ter Stegen w takich meczach nigdy nie robi jakiegoś WOW. Pismaki robią z niego Boga a jest w obecnej formie co najwyżej dobrym bramkarzem, ale Neto też jest dobrym bramkarzem, z którym w składzie Barcelona grała lepiej (w tym sezonie). Poza tym myślę, że jeśli chodzi o liczba udanych interwencji vs liczba puszczonych bramek jest przeciętna nawet u nas w lidze. Nie pamiętam meczu w którym by mnie porwał. Bramkarz Dynama z meczu 2:1 zagrał na poziomie wyższym niż ter Stegen w jakimkolwiek meczu sezonu. Traktujesz go jak świętą krowę.

@Recha_0684 Nie wiem co wczoraj widziałeś w nim pozytywnego. Bramkarz tej klasy 1 interwencja (druga nieważna bo karny). Spoko podania do obrońcy na 10m, ale te długie to dosłownie co drugie spaprane i piłka dla Juve. Pozytywów brak. Pinto na emeryturze zrobiłby to samo.

@czar007 Nie oglądaj meczów Barcelony jak Cię razi to, że mamy najlepszego bramkarza dla nas. Inny mecz oglądałeś. Nie traktuję go jak świętą krowę. Traktuje go normalnie. Jak coś zawali, jak z Atletico to mówię .Pisamki to większości fachowcy,którzy zajmują się tym lata. To nie Pudelek. Tutaj trzeba mieć jakąś wiedzę.Czy Ty uważasz, że w meczu Z Bayernem, jakby był inny bramkarz, to byśmy wygrali?? Co Ty chcesz od tego gościa??wczoraj zagrał poprawnie. Podania na 10 metrów??? 2 podania do Desta na 40m.na nos dwa podania do Alby na 40m.jedno na nos. O co Ci Kolego chodzi??Ten sezon będzie katastrofalny. Myślę, że na max 3 miejscu skończymy. Ale kibicuję dalej i cieszę się, że mamy Ter Stegena w bramce. Ok. Busquets powinien odejść. Lenglet się nie nadaje do Barcelony. Griezmann jest chimeryczny. Coutinho już nie będzie grał tak jak w Liverpoolu. Messi ma najsłabszy sezon od chyba 13 lat. Co z tego. Możemy pomarudzic i się denerwować, jak kumple się z nas śmieją jak Barca dostaje bęcki. Z całym szacunkiem DO Ciebie, ale to nie jest Tylko moje zdanie, że Ter Stegen jest w 3 najlepszych bramkarzy świata.

@Recha_0684 nie jesteśmy drużyna sprzed 10 lat, że bramkarz musi grać nogami, a wczoraj grał słabo. W ostatnich występach broni słabo, więc jak może być najlepszy dla jakiejkolwiek drużyny. W obecnej formie nazywanie go najlepszym bramkarzem to jak nazwanie najmana najlepszym bokserem. Tak razi mnie na bramce, bo nie wypełnia pokładanych w nim nadziei, a i tak ma miejsce w 11. A ego i pretensje, że nie broni w kadrze są żałosne.

@czar007 Miałeś się odezwać po 2 tygodniach,bo twierdziłeś, że Ter Stegen zrobi babola. Ogólnie cała drużyna gra słabo, ale Ter Stegen zagrał kilkanaście meczów i nie zrobił praktycznie żadnego błędu...Nadal uważasz, że gra za nazwisko?

@Recha_0684 serio? Rozważasz mecze z obecnymi ogórkami? Niech pokażę coś z zespołami z top10 w lidze lub z PSG to pogadamy... Zawsze twierdziłem, że to dobry bramkarz na ogórkowe mecze:) gość ma za duże ego i stawia warunki. Takich należy się pozbywać. Nie zależnie od nazwiska. Przez takich jak on trenerzy nie mają autorytetu i nic do powiedzenia. Przyznam się, że oglądałem tylko pierwszą połowę, ale ocenianie bramkarza po meczu z ostatnimi w tabeli zespołami faktycznie daje pogląd na jego formę... Jednooki wśród ślepców królem. Ostatnie mecze z góry były wygrane, a z Eibarem, który chyba był punkt nad strefą spadkową też nie stanął na wysokości zadania i punktu nam nie uratował. Ter Stegen jest tak cienki jak Barca w tym sezonie. Dzisiejszego meczu nie chce skomentować, ale dziś to nawet Lenglet i Busi nie potrafili tego spartolić.

@Recha_0684 @Recha_0684 serio? Rozważasz mecze z obecnymi ogórkami? Niech pokażę coś z zespołami z top10 w lidze lub z PSG to pogadamy...Ale wracając do Eibaru obejrzyj jeszcze jego komiczny powrót przy straconej bramce. Był źle ustawiony i nie miał możliwości tego wyjąć. Napastnik ma trudniej strzelić, gdy bramkarz idzie na niego a nie potyka się próbując ustawić się na pozycji bo musił oglądać mecz spoza pola karnego (WTF??). Chyba w piłkę nie grałeś i nie wiesz, że trzeba skracać kąt. A umówmy się, że nie miał naprzeciw siebie Lewego, Benzemy i CR-a:D Valdes był królem takich akcji, ale nie ważne. Gafy w 12,5 spotkaniach, oprócz tej z Eibarem.
1) AM - tutaj jego błąd i bez komentarza
2) Levante (na 90% to w tym meczu) o mały włos byłaby powtórka z : https://www.youtube.com/watch?v=RscczyB3AjY" target="_blank" rel="nofollow">https://www.youtube.com/watch?v=RscczyB3AjY - ale wykonawca gorszy i szczęścia brakło
3) Cadiz - tutaj Lenglet, Alba i TS dali ciała wszyscy, ale ter Stegen mógł to spokojnie wybić - przecież jest królem w grze nogami:)
4) Eibar - zerknij jego komiczny powrót (tylko trochę widać) https://www.youtube.com/watch?v=K-602dgFoio" target="_blank" rel="nofollow">https://www.youtube.com/watch?v=K-602dgFoio
umówmy się to jest bramkarz i powinien trzymać pozycję, a on po prostu tego nie robi.
Zagrał 13 spotkań i w 4 grube błędy, 3 z nich zakończyły się stratą punktów.
Teraz mecze z poważnymi przeciwnikami:
-Juve nic nie pokazał, ale nie uważam, że bramki to jego wina
-AM spartolił
-RSSS nic nie spartolił, albo sobie nie przypominam, ale tam chyba obronił nawet jakieś 2 piłki (w tym jedna w niego).

Tak nadal uważam, że spierdzielenie 4 na 13 meczy przy tej klasy bramkarzu to po prostu brak formy. Ale gra bo ma to w kontrakcie i przez takie "umowy". Mamy zero rywalizacji w zespole, a trener musi stawiać na zawodnika niezależnie od formy. Chociaż u nas to najgorszą formę to ma trener.

PS. Lubię takie dyskusje, gdy można komuś podać fakty, a on nie ogląda meczu i się wypowiada. Chyba, że uważasz, że w meczu z Eibar nie strzelił gafy, to widocznie mamy inną definicję tego słowa. Błąd ustawienia to błąd, który ułatwia pokonanie bramkarza, a ten Marc popełnił. Oczywiście wszystko spadło na świeżaka z obrony, ale bramkarz nic nie zrobił w celu naprawienia sytuacji bo zamiast utrudnić oddanie celnego strzału, obronić lub skracać kąt wracał pokracznie na pozycje, której po prostu nie trzymał. Bramkarz jest od bronienia, a ter Stegen za często o tym zapomina.

@czar007 Ok. Powiedziałeś, że po 2 tygodniach się odezwiesz, bo na 100%będzie babol. Minęło prawie 2 miesiące i co?? Nie ważne z kim grali. Cała Barca gra słabo. Co do meczu z Eibarem, to serio twierdzisz, że Ter Stegen zawalił bramkę??! Sam na sam??? To chyba w życiu nie grałeś w piłkę. Ja nie oglądam meczu?? Kolego oglądałem każdy mecz od początku sezonu. Każdy odkąd pisałeś, że będzie Babol.Cała drużyna gra piach, a Ty mówisz, że on nie stanął na wysokości zadania??Zastanów się trochę. Ja Ci nie piszę na podstawie wczorjszego meczu. Też nie chciałem się odzywać po 2 tygodniach, żeby nie było. Minęło kilka tygodni i nie umiesz przyznać się, że nie masz racji... Brawo.

@czar007 Ter Stegen popełnił jeden błąd, który go obciąża. To jest mecz z Atletico. Jak Ty mi piszesz, że coś się mogło stać, ale się nie stało,to gratuluję.

@Recha_0684 a co powiesz o błędzie z Eibar? Czy to nie była wtopa? Cadiz to po prostu błąd obrońców i bramkarza. Gość jest po prostu słaby w tym sezonie. Poziomu Bravo z Barcelony nie osiągnął, a statystyki ma słabe rok w rok (może z 1 sezonem wyjątku). Ale oczywiście wyciągnie jakieś niesamowite sytuacje w nic nie znaczących meczach z ogórkami. Potem przyjedzie PSG, Live, Real lub Bayern i znów wsadzą mu worek bramek, bo drużyna "cierpiała". Neuer, którego chce wygryźć wstydziłby się takie głupoty opowiadać. Gość w obecnym sezonie jest za cienki na barce, albo po prostu dostosował się do poziomu drużyny. Zawodników z TOPu trzeba rozliczać jak z TOPu. To nie Pinkt, który miał wprowadzać dobrą atmosferę... Do gola z eibar przyczynił się swoimi durnymi spacerami, czy chcesz czy nie. Obejrzyj to jeszcze raz i jeszcze raz. Długie podania i gra nogami w tym sezonie - połowa piłek do przeciwnika, a pozostałe na stratę. Gość stracił atuty. Odezwij się jak rozegra 2 dobre mecze z rzędu z poważnymi przeciwnikami:D długo sobie poczekam...

@czar007 Powtarzam Ci. Popełnił jeden błąd, który nam zawalił mecz. To był mecz z Atletico.Jakby babcia miała kółka to byłaby rowerem. To jest Twoje myślenie. Gra cała drużyna, nie tylko bramkarz. Może to nie jest sezon w którym Marc robi 5 robinsonad i broni karnego,ale obwinianie go za błędy ociera się o gruby asurd. Poza tym nie ma jeszcze nawet połowy sezonu.No i jak już chciałbyś kogoś postawić na bramce, to kogo?? Neto?? Może weź jedź do Barcelony, pojedź na Camp Nou i powiedz im, że za sponsorujesz i załatwisz nowego bramkarza. Może Neuera, może Oblaka... Gdzie Ty żyjesz??Widzę Twoje komentarze i wiem, że jesteś uprzedzony do Ter Stegena, ale na szczęście to nie Ty decydujesz o tym kto ma bronić. Widzę, że w tym sezonie będzie ciężko nawet o 3 miejsce, ale pamiętam sezony gdzie Barca biła się po czole i mogła pomarzyć o pucharach. Więc i teraz wytrzymam.Tobie radzę to samo.

@czar007 Ter Stegen będzie u nas jeszcze bronił pewnie jakieś 8-10 lat i się z tym pogódź. Pewnie przez ten czas popełni jeszcze jakiś błąd i wtedy pewnie się odezwiesz, że o to Ty miałeś rację. Będziesz czekał tylko jak coś zawali i będziesz do mnie pisał. Zmień drużynę której kibicujesz, skoro nienawidzisz bramkarza drużyny której "chyba" kibicujesz.

@Recha_0684 gimby podobno w końcu wrócą do szkoły. Całe szczęście, że mama ograniczy Ci dostęp do ekranów. Kibicem się jest, a nie bywa. Tak nie lubię gościa, który z góry decyduje kiedy gra. Psuje atmosferę w zespole i udziela wywiadów niczym morawiecki... Niech skończy gadać o "cierpieniu", bo po prostu gramy z zespołami, które są z nami "na takim samym poziomie". Mają okazje bramkowe, a on połowę tych piłek po prostu wpuszcza. Neto oprócz 1 gafy (ale czy to jego wina, ze Pique wsadził go na świnie, tak jak Clement Marca z Cadiz) bronił super, ale nasza gwiazda bez formy musiała wskoczyć do składu za zapis w kontrakcie. "Chyba to jesteś zbyt nerwowy przez konieczność wyrywania sobie włosów z pępka". Żegnam!

@czar007 Kolego z chęcią bym wrócił do podstawówki, bo fajne czasy były. Ale mając prawie 40lat na karku to raczej ciężko. Barcelonie kibicuję od 92r.Ty pewnie jeszcze w 92rw planach nie byłeś. To Typewnie będziesz se wyrywał włosy z pępka, żeby tylko Ter Stegen zrobił babola. Czekam za ile się odezwiesz...Chyba, że mama Ci telefon zabierze.Wiesz w ogóle co do mnie piszesz?? To Ty bywasz czasem kibicem. Ja kibicowałem Barcelonie jak było źle i kibicowałem jak było dobrze. Ty czekasz na błąd bramkarza, żeby se powiedzieć "Kurde ja to jestem jednak fachowiec!!! Wiedziałem, że Ter Stegen coś zajebie"

@Recha_0684 nie muszę czekać, zgodnie ze statystyka pewnie w ciągu 3 męczy znów cos schrzani, będzie oglądał mecze poza polem karnym oraz będzie długie podania bez adresata posyłał... Po czym wyjdzie zawiedziony i powie, że wszyscy cierpieli (a tymczasem nie mieli siły biegac) oraz będzie wylewał żale o reprezentację.

@czar007 2@czar007" target="_blank" rel="nofollow">2@czar007 2 miesiące temu mówiłeś, że do 2 tygodni. Teraz, że wedle Twoich, jakichś dziwnych, kosmicznych wyliczeń w ciągu 3 meczy. To zdecyduj się. Ja i tak wiem, że prędzej czy później się odezwiesz i będziesz się szczycił, że miałeś rację. Że jednak zrobił błąd. Żal mi Ciebie, bo będziesz musiał oglądać Ter Stegena przez najbliższe 8-10 lat w Barcelonie.Ba Twoim miejscu bym po prostu nie oglądał meczy, tylko wynik na Flashscore.

@Recha_0684 24 dni z przerwa na święta. Pewnie bez świąt byłoby mniej. Od Cadiz do Eibar. Teraz powiedz mi, który mecz w tym okresie nam uratował, bo przeważnie 5 strzałów w bramkę to 2 piłki w siatce.... Będę się bardzo cieszył jak będzie grał na przyzwoitym poziomie. Podobnie jak z gry Barcelony, gdy zacznie to wyglądać. Po prostu ja obiektywnie potrafię ocenić naszego przecukrowanego bramkarza. Jest on na poziomie De Gea i Szczęsnego nic ponad to. A Neuera, Oblaka czy Navasa to powinien traktować jako wzór do naśladowania w meczach o stawkę. Oni wtedy walczą, a Marc "cierpi". Może powiesz coś o 8 bramkach z Bayernem? Tam nawet bronić nie próbował, bo tak cierpiał..

@czar007 Z Bayernem sam se je wrzucił??? Ty masz pojęcie o piłce??Wspominasz mi tutaj Navasa który coś bronił 3-4 lata temu. Teraz jest cieniem samego siebie. Ter Stegen jest skrojony pod Barcelonę. Lepszego bramkarza dla Barcelony nie ma.Jakby bronił jak Kepa w Chelsea czy zawalił jak Karius w finale Ligii Mistrzów, to mógłbyś narzekać.

@Recha_0684 cienias i tyle. Co do Navasa, sorry pooglądaj jego występy w LM. On zaciągnął PSG do finału, podczas gdy ter stegen w kluczowym meczu sezonu puszczał kolejne bramki - to samo jak był w Realu. Ter Stegen może mu buty wiązać. A Ty chyba nic innego jak Barca nie oglądasz skoro takie dyrdymały opowiadasz. Gdyby ter Stegen wyrósł na kogoś jak jest kreowany w mediach pewnie mielibyśmy z 2 LM więcej, ale po prostu odpuszcza z całą drużyną. Za to w meczu z elche wygranym 4:0 zrobi 2 niesamowite obrony.

@czar007 To ja Ci mówię, że się mylisz i tyle. Poprawia mi humor jedna rzecz:Chciałbym widzieć Twoją minę za każdym razem jak Ter Stegen będzie w bramce Barcelony... No a, że to będzie kilka lat to żal mi Ciebie.Już pisałem Ci, że prędzej czy później napiszesz mi, że miałeś rację bo zrobi jakiś błąd...Jak Real wygrywał Ligę Mistrzów to w bramce mógłby stać nawet Pawełek, to i tak by wygrali LM.

@Recha_0684 z twoich wiadomości wydobywa mi sie obraz gościa, który tylko Barce ogląda. Navas w tamtych sezonach właśnie robił to, czego od bramkarza tej klasy się oczekuje. Jeśli Marc osiągnie to co Navas w Realu to będę mecze Barcelony z ter Stegenem oglądał z przyjemnością. Obecnie boję się, że znów po meczach LM Marc wyjdzie i zacznie mówić "...cierpieliśmy...". Są 2 fakty:
-nie lubię ego Marca, jego umów i egzekwowania, że jeśli Bravo nie odejdzie to on odejdzie; w reprezentacji Niemec mają to w nosie... Gość za dużo gada.
-kibicuje mu jak każdemu piłkarzowi Barcy, ale uważam, że jest w słabej dyspozycji oraz rok w rok nie udowadnia swojej jakości w kluczowych meczach sezonu. Jeśli się poprawi, będę mu kibicował. Obecnie dałbym mu czynnik rywalizacji w postaci sadzania na ławie od czasu do czasu.

@czar007 Haha jego ego i umów?? Kolego skąd Ty wiesz jakie on ma umowy i co działo się jak był Bravo?? Jesteś tam w środku??Każdy sobie rzepkę skrobie,każdy walczy o siebie. Skąd Ty możesz wiedzieć co się działo i co się dzieje???

@Recha_0684 siemanko, jak Twój odbiornik? Też pokazał TS przez różowe okulary?

@czar007 Głupku coś mógł zrobić przy golach?? Nic nie mógł zrobić. Teraz będziesz się do mnie odzywał za każdym razem kiedy Barcelona straci gola?? Przy 1 golu to Lenglet dał się zrobić jak junior, a przy 2 bramce Muniain strzelił tak precyzyjnie, że jakby Ter Stegen miał nawet nogi ze sprężyn, to by tego nie obronił. Też jakby np. Ter Stegen zrobił błędy jak dzisiaj bramkarz Bilbao, to mógłbyś się odzywać. Wnioskuję, że w życiu w piłkę nie grałeś,bo pojęcia nie masz za krzty...

@Recha_0684 gość jest cienki jak Busi w obronie. Poza tym to ty zacząłeś się odwoływać jaki to jest super. Więc udowadniam Ci jak średnim bramkarzem jest w kolejnych meczach. Z utęsknieniem czekam meczu, aż coś pokaże, bo pewnie będziesz krzyczał z radości. A okaże się, że co 10 mecz ma super.

@Recha_0684 Swoją bezradnością po prostu w kolejnych meczach udowadnia swoją "średniość". Barca ma liczbę followersów przekraczającą miliard. Kreowany marketingowo jest na herosa, a od kilku miesięcy to zwykły średniak. Dobrze, że AB nie oddało jeszcze 2 strzałów w światło bramki, bo znów musiałby wyjść i "zrobić z siebie Wertera"... Oby w końcu przebudził się jak Messi i FDJ, bo oczy krwawią patrząc na jego bezradność. Oglądając go w poprzednim sezonie i teraz to jak porównać Torresa z Live oraz z Chelsea.

@czar007 To ja Ci mówię, że nic nie wiesz o piłce jak twierdzisz, że miał szanse przy obu bramkach. Żegnam.

@Recha_0684 zachowujesz się jak Antonii w obronie teorii smoleńskiej. "To ja Ci mówię, że nic nie wiesz o piłce jak twierdzisz, że miał szanse przy obu bramkach. " - wmawiasz coś, osobie, która nic takiego nie powiedziała. Powiedziałem, że potwierdził swoją średniość, bo po raz kolejny nie zrobił nic, co by choć trochę zasługiwało na wyróżnienie. Co do bramek, pierwsza może i można było coś zrobić, może nie. Druga nie do obrony, więc się nie czepiam.
« Powrót do wszystkich komentarzy