Podsumowanie występów piłkarzy Barcelony podczas listopadowej przerwy reprezentacyjnej

19 listopada 2020, 15:00

FCBarcelona.es

1 komentarz

Dobiegła już końca listopadowa przerwa na mecze reprezentacji. Do Final Four Ligi Narodów awansowało pięciu zawodników Blaugrany, Konrad de la Fuente zadebiutował w reprezentacji Stanów Zjednoczonych, a znakomity okres miał też inny napastnik Barcelony B Rey Manaj.

Leo Messi - 180 rozegranych minut

Kapitan Argentyny przebywał na boisku po 90 minut w obu meczach z Paragwajem (1:1) i Peru (2:0). Messi dobrze się prezentował, choć brakowało mu szczęścia pod bramką rywala. Albicelestes zajmują drugie miejsce w eliminacjach do mistrzostw świata i tracą dwa punkty do liderującej Brazylii.

Sergio Busquets - 72 minuty

Pomocnik nie zagrał w meczu towarzyskim z Holandią (1:1), a w spotkaniu ze Szwajcarią (1:1) w Lidze Narodów doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry nie tylko na kolejny pojedynek z Niemcami, ale także rywalizację z Atlético.

Sergi Roberto - 180 minut

Prawy obrońca podobnie jak Busquets nie grał z Holandią, ale później wystąpił przez pełne 90 minut w konfrontacjach ze Szwajcarami i Niemcami. Roberto może być zadowolony zwłaszcza po ostatnim meczu, w którym Hiszpanie rozgromili rywali i zapewnili sobie ich kosztem awans do finałowej czwórki Ligi Narodów.

Clement Lenglet - 80 minut

25-latek wystąpił w meczu towarzyskim z Finlandią, sensacyjnie przegranym 0:2, a na kolejne spotkania już w Lidze Narodów stracił miejsce w składzie na rzecz Presnela Kimpembe.

Antoine Griezmann - 213 minut

Napastnik przebywał na murawie przez ostatnie pół godziny starcia z Finlandią, ale w pojedynkach z Portugalią (1:0) i Szwecją (4:2) wybiegał na boisko w podstawowym składzie. Francuzi już po pierwszej z wymienionych konfrontacji w Lidze Narodów awansowali do finałowej czwórki rozgrywek.

Francisco Trincão - 137 minut

Skrzydłowy grał przez 74 minuty w meczu towarzyskim z Andorą (7:0), a później wchodził na boisko z ławki rezerwowych w spotkaniach z Francją (0:1) i Chorwacją (3:2). Portugalczycy musieli uznać wyższość Les Bleus w Lidze Narodów, w której zajęli drugie miejsce.

Frenkie de Jong - 225 minut

O znaczeniu pomocnika w reprezentacji Holandii świadczy to, że wystąpił we wszystkich trzech listopadowych pojedynkach od pierwszej minuty. W przerwie meczu towarzyskiego z Hiszpanią (1:1) został zmieniony, ale w rywalizacjach z Bośnią (3:1) i Polską (2:1) w Lidze Narodów przebywał na murawie pełne 90 minut. Dwa zwycięstwa nie dały jednak Holandii awansu do Final Four.

Miralem Pjanić - 210 minut

Podobnie jak De Jong, jego kolega ze środka pola Barcelony wystąpił we wszystkich trzech meczach swojej reprezentacji od pierwszej minuty. Za każdym razem był jednak zmieniany przed końcowym gwizdkiem. Bośniacy przegrali wszystkie trzy spotkania z Iranem (0:2), Holandią (1:3) i Włochami (0:2), a Pjanić nie ukrywał rozczarowania grą swojej drużyny.

Martín Braithwaite - 166 minut

Napastnik nie mógł zagrać w meczu towarzyskim ze Szwecją (2:0) z powodu kontaktu z osobą zarażoną koronawirusem, ale wystąpił w podstawowym składzie w pojedynkach z Islandią (2:1) i Belgią (2:4) w Lidze Narodów. Duńczycy w ostatniej kolejce mieli jeszcze szanse na awans, ale musieli wygrać z drużyną Roberto Martíneza.

Sergiño Dest - 177 minut

Stany Zjednoczone rozegrały w listopadzie dwa mecze towarzyskie z Walią (0:0) i Panamą (6:2), a Dest w obu spotkaniach wystąpił w podstawowym składzie. W drugiej konfrontacji selekcjoner ustawił go na lewej obronie.

Konrad de la Fuente - 71 minut

Zawodnik, który wciąż nie zadebiutował w Barcelonie, zaliczył swój pierwszy występ w reprezentacji USA. De la Fuente zagrał w podstawowym składzie w pojedynku z Walią i miał nawet szansę na gola, której niestety nie wykorzystał.

Pedri - 74 minuty

Młody piłkarz wystąpił w meczu Hiszpanii U-21 z Wyspami Owczymi (2:0), w którym zanotował asystę. Pedri nie zagrał za to w spotkaniu z Izraelem, według mediów z powodu drobnych dolegliwości. Młodzi Hiszpanie już wcześniej zapewnili sobie awans na EURO.

Iñaki Peña - 45 minut

Trzeci bramkarz Barcelony pojawił się na boisku w drugiej połowie starcia z Wyspami Owczymi. Był to dla niego pierwszy występ w reprezentacji do lat 21.

Rey Manaj - 202 minuty

Napastnik Barcelony B trafiał do siatki w obu meczach Ligi Narodów z Kazachstanem (3:1) i Białorusią (3:2). W drugim ze starć, które dało jego zespołowi pierwsze miejsce w grupie, wywalczył również rzut karny. Ponadto Manaj wystąpił w spotkaniu towarzyskim z Kosowem (2:1).