Mundo Deportivo: Sergi Roberto nadal pierwszym wyborem na prawej obronie mimo transferu Desta

Łukasz Lewtak

9 listopada 2020, 13:30

Mundo Deportivo

48 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennikarz Mundo Deportivo Gabriel Sans publikuje dziś artykuł, w którym zauważa, że mimo sprowadzenia Sergiño Desta przez Barcelonę nadal na prawej obronie katalońskiego zespołu najczęściej występuje Sergi Roberto.

Przybycie 20-letniego Amerykanina miało sprawić, że Sergi Roberto nie będzie już występował na prawej obronie, jednak po dziesięciu oficjalnych meczach obecnego sezonu możemy stwierdzić, że tak się nie stało. Wydaje się, że Katalończyk częściej gra na prawej flance, co wcale nie oznacza, że Sergiño Dest nie otrzymuje swoich szans w zespole.

W dwóch ostatnich meczach, z Deportivo Alavés i Realem Betis, Sergi Roberto zagrał od pierwszej minuty na prawej stronie defensywy. Sergiño Dest był zmiennikiem w Vitorii, gdzie spędził na boisku 21 minut.

Amerykanin został sprowadzony do Barcelony na pozycję prawego obrońcy, na którą kataloński klub szuka idealnego kandydata od momentu odejścia Daniego Alvesa. Dest przegapił dwa pierwsze mecze tego sezonu, z Villarrealem i Celtą Vigo, ale w kolejnych ośmiu konfrontacjach już cztery razy wybiegł na murawę w podstawowym składzie. Co jednak istotne, tylko dwa razy jako prawy obrońca (z Realem Madryt i Dynamem Kijów). W pozostałych dwóch przypadkach (z Ferencvárosi i Getafe) zagrał na lewej stronie defensywy, aby dać odpocząć Jordiemu Albie.

Sergi Roberto wystąpił w podstawowym składzie w ośmiu meczach i zawsze jako prawy obrońca, również w dwóch ostatnich spotkaniach ligowych. Ronald Koeman podkreślał już, że lubi, jeśli między Katalończykiem a Amerykaninem panuje zdrowa konkurencja. Wydaje się, że Holender będzie decydował o obsadzie prawej obrony w zależności od taktyki przygotowywanej na dany mecz lub na bazie obserwacji treningów w ciągu tygodnia. Na pewno Sergi Roberto nadal jest prawym obrońcą Barçy, a Sergiño Dest musi walczyć o miejsce w składzie, czy to na prawej, czy to na lewej obronie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mnie ciągle dziwi ta nagonka na Sergiego. Z nim jest to samo co z Messim. Zagra dobrze = cisza, zagra gorzej = lament straszny, a prawda jest taka, że gość robi to co do niego należy, a czasem daje jeszcze jakieś świetne wyprowadzanie piłki lub asystę. Tak wiem, że popełnia błędy w obronie ale pomyślcie troche... Alba ich nie robi? Semedo się okazał przeciętniakiem, Firpo? To samo... Wague? Nie zaistniał. Autentycznie Roberto gra u nas dobrze. Nawet gdy zdarzy mu się słabszy mecz, czy słabsza połowa, to potrafi się poprawić. W meczu z Betisem było widoczne to, że na tej naszej prawej stronie boczny obrońca jest non stop osamotniony. To nie był jednorazowy przypadek. Czy gra tam Dembele, czy Griezmann, czy Messi wygląda to w obronie słabo... Kiedyś w topowej formie łatał to Ivan Rakitić. Zawsze grał blisko prawej strony właśnie po to żeby asekurować bocznego obrońcę. Między pierwszą, a drugą połową w meczu z Betisem było widać też potencjał ofensywny. Bez Messiego i Alba i Roberto grają w ataku 2x gorzej. Z nim wszystko staje się łatwiejsze.

Dest jest u nas nowy troche czasu mu trzeba. Niemniej to fajny transfer, na dzis poprawia konkurencje na jutro moze byc opcja nr 1.

Dest ma potencjał i to widać ale to że Koeman utrzymuje w formie Roberto, dając mu niektóre mecze to akurat nic złego. Mógłby zrobić to samo z Puigiem.

Roberto obecnie na whoscored ma średnią ocenę 7,29 co jest 3 wynikiem w drużynie. Oczywiście to jedynie statystyki jednak w tym sezonie póki co Roberto jest jednym z ostatnich do którego można się przyczepić.

Roberto,Pique,Busquets,Alba,Messi oni beda grali wszystko bez wzgledu na forme. Trzeba sie z tym pogodzic bo niestety trenerzy sie zmieniaja a trzon caly czas jest ten sam jak i efekt czyli pomoc i obrona wyglada dramatycznie. Ale po co zmienic cos lepiej zostawic i blagac o cud.

Sergi Roberto zawsze był dla mnie taką trochę zapchajdziurą w składzie, ale trzeba przyznać, że ciągle się rozwija i obecnie jest naprawdę mocnym ogniwem. Myślę też, że przyjście Desta mocno go motywuje i w tym sezonie na razie jest chyba w najlepszej formie odkąd pamiętam. Najlepsze jest to, że jest wychowankiem przywiązanym do klubu, może grać na różnych pozycjach i nawet nie słychać o tym, żeby którykolwiek z klubów się nim interesował. Swoją drogą Dest też wyrasta na obiecującego PO, także ta pozycja już nie jest problemem.

„Przybycie 20-letniego Amerykanina miało sprawić, że Sergi Roberto nie będzie już występował na prawej obronie” – no, chyba głównie według Jordiego, Marca i Carlesa z redakcji „MD”, bo ja nie wiem, kto się tego szczególnie spodziewał.

Dobrze, że Koeman nie wpuszcza go od razu na głęboką wodę.
Dest pomimo tego, że Ajax i Barca mają Cruyff'owską myśl piłkarską musi się jeszcze zaadaptować i nauczyć autmatyzmów, których Roberto nie trzeba tłumaczyć.
Cieszę się z tego transferu, ale wszystko musi iść Swoim torem.
Jeszcze będziemy mięli z tego Chłopaka pożytek! :)

Nie ma się co dziwić. Chyba nikt nie przypuszczał, że świeżo zakupiony 19-latek z miejsca wejdzie do pierwszej "11".

Bo jest lepszy - tyle.
Chyba nikt się nie spodziewał, że młodziak z miejsca wskoczy do pierwszej 11?

Jak dla mnie Desta trzeba wprowadzać powoli - Koeman myślę, że będzie pracował nad nim szczególnie w aspekcie obrony - tutaj ma najwięcej do poprawy nasz nowy PO. Myślę, że trener będzie starał się ogrywać naszego nowego zawodnika, chcąc również mieć "w rytmie" Roberto. Sezon jest długi, wymagający, myślę, że obaj będą mieli okazję do gry.

Bo jest lepszy póki co i jest w lepszej formie. Od to dlaczego gra.