Barcelona - Betis: najlepsze najgorsze wg FCBarca.com

Błażej Gwozdowski

7 listopada 2020, 18:25

46 komentarzy

FC Barcelona

FCB

Herb FC Barcelona

5:2

Herb FC Barcelona

Real Betis Balompié

RBB

  • Ousmane Dembélé 22'
  • Antoine Griezmann 49'
  • Lionel Messi 61' (k.), 82'
  • Pedri González 92'
  • 47' Antonio Sanabria 
  • 73' Loren Moron 

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego meczu przeciwko Betisowi zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: druga połowa

Kiedy zespół strzela pięć goli, to zwykle powodów do chwalenia zawodników jest wiele. Tym razem jednak prawdziwą klasę Barcelona pokazała dopiero po przerwie, grając z przewagą jednego zawodnika przez ponad pół godziny. Dwie bramki Leo Messiego oraz trafienia Griezmanna i Pedriego pozwoliły wypunktować Betis, a gol kontaktowy Lorena Morona tylko na chwilę wprowadził nerwowość w szeregi gospodarzy. Wciąż wiele jest do poprawy, ale w drugiej połowie wreszcie zobaczyliśmy wykończenie akcji, jakiego w Barcelonie oczekujemy. 

Najgorsze: błędy, błędy i jeszcze raz skuteczność

Można dyskutować na temat sposobu gry Barcelony, pozycji na boisku Griezmanna czy decyzji sędziowskich, ale w tym sezonie najwięcej rywalom podarowują sami podopieczni Ronalda Koemana. Dzisiaj nie było inaczej. Błędy w defensywie, zwłaszcza na prawej stronie boiska, pozwalały na seryjne przeprowadzanie groźnych ataków Álexowi Moreno, co zaowocowało dwiema bramkami. W ataku także pomyłek nie brakowało. Przestrzelony rzut karny i kilka zmarnowanych „setek” w pierwszej połowie dało gościom drugi oddech. W pojedynku z trudniejszym rywalem płaci się za taką grę najwyższą cenę. Miejmy nadzieję, że przodujący w dziedzinie pudłowania Griezmann po dzisiejszym golu odzyska pewność siebie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najlepsze:
1. Tworzymy dużo okazji na strzelenie gola - szczerze przyjemnie się ogląda mecz gdzie są emocje i 20 okazji na strzelenie gola, zamiast tego co było w poprzednim sezonie.
2. Postawa Griziego - biorąc pod uwagę to co robił na boisku, jego przegląd pola, waleczność w obronie i ataku, nieustępliwość i niepoddawanie się po niewykorzystanych sytuacjach - trzeba być silnym bykiem - gdyby miał po I połowie 3 gole to ogłoszono by ten występ jego najlepszym w karierze w Barcelonie. Dobrze że w II połowie strzelił gola, oby to było przełamanie którego tak bardzo potrzebował.
3. Postawa zespołu na tle Betisu, który w tym sezonie gra swój najlepszy futbol od lat.
Najgorsze:
1. Brak skuteczności - ale prawda jest taka że jeśli ją odzyskamy to mecze mogą kończyć się niesamowitymi pokazami strzeleckimi - taki paradoks - strzelamy 5 goli w jednym meczu a wydaje się że mało - w poprzednim sezonie taka ilość okazji rozłożyłaby się na 4-5 meczów.
2. Ofiara obronna - wg mnie obrona jest w jakimś stopniu ofiarą nowego ultraofensywnego systemu gry Koemana - trzeba pamiętać że tak jak wymagamy od atakujących zgrania, tak obrona również tego potrzebuje. Wg mnie pierwszy stracony gol był przypadkowy, a do skutecznej interwencji obrońców brakowało zaledwie cm. W przypadku 2 gola dla Betisu to traktuję jako kalkulację, proszę zauważyć że obrońcy mogli bardziej stanowczo zareagować ale jeden błąd mógł kosztować czerwoną kartkę - może to taka chłodna kalkulacja przed kolejnym bardzo trudnym meczem.
« Powrót do wszystkich komentarzy