Jordi Alba: Z Messim graliśmy zdecydowanie lepiej i wszyscy chcemy mieć go na boisku

7 listopada 2020, 18:47

Movistar, Marca, Barça TV

25 komentarzy

Po meczu Barçy z Betisem (5:2) Jordi Alba udzielił wypowiedzi dla telewizji Movistar Plus i Barça TV, w której podkreślił, że dziś Barcelona zagrała o wiele lepiej po tym, jak na boisku pojawił się Leo Messi.

Analiza meczu: Mogliśmy prowadzić wyżej już do przerwy. W drugiej połowie, już w przewadze, było łatwiej. Rywale parę razy przedostali się pod nasze pole karne, taka jest piłka. Jednak na drugą połowę wyszliśmy mocno nastawieni. Bardzo dobrze razem pracowaliśmy. Uważam, że trenerzy wykonują też świetną pracę. Zespół bardzo dobrze funkcjonuje.

Niewykorzystane okazje: To jest denerwujące, ale taki jest futbol. Nie mieliśmy szczęścia - rzut karny, słupek... Mieliśmy bardzo dobre okazje. Jednak w drugiej połowie wykorzystaliśmy już szanse, które mieliśmy.

Asysty bocznych obrońców: Wiemy, jak ważni w grze Barcelony są boczni obrońcy. Mamy wolność przechodzenia do ataku. Ja zanotowałem jedną asystę, a Sergi Roberto - dwie.

Gra z tyłu: W obronie gramy już dużo lepiej. Występujemy w lidze, w której wydaje się, że każdy przeciwnik może sprawić problemy.

Leo Messi: On ma jakość. Wszedł na boisko i zmienił oblicze meczu. Widać, że jest innym piłkarzem. To, że dziś nie zagrał od początku, było decyzją trenera. Z Messim graliśmy zdecydowanie lepiej i wszyscy chcemy mieć go na boisku.

Gol Griezmanna: Antoine potrzebował tej bramki. Na pewno doda mu ona pewności siebie.

Nie wydaje sie Wam, ze Alba jest gejem zakochanym w Messim? Widac, jak jest w niego wpatrzony, przy kazdej celebracji ściska go, buziaczek itp ;)

Co to za wypowiedź w ogole ;) juz pilkarze naciskaja na wybór skladu z kim.chca grac a z kim nie...

Uważam, że jest świetnym lewym obrońcą ale niestety w głowie ma straszną sieczkę. Jeśli oni grają dużo lepiej w obronie to nie mam pytań.

Faktycznie 1 połowę bez Messiego nie była zła była nawet dobra, ale jednak nie można pow że Messi jest już nie potrzebny.. bez niego byłoby ciężko on robi nadal różnice chociażby swoją obecnością jakością, wciąż jest ten niesamowity balans ciała kluczowe podania.. niektórzy wiedzą o co mi chodzi np te ,przenikanie' przez obronę czy np lewy czy cr7 to potrafią? oni są tylko od wykończenia od tzw dostawienia główki lub nóżki

Czasami nie rozumiem świata - wygrywamy 5:2- a tu dramaty że gra obronna nie istnieje, że gra tragicznie, kolejny dramat że Puig nie gra - ludzie.... Nikt nie weźmie pod uwagę że przy ultraofensywnym stylu Koemana obrona potzebuje wręcz jeszcze większego zgrania niż linia ataku ale luz. Pierwszy gol Betisu przypadkowy bo brakowało cm na skuteczną interwencję obrońców, natomiast drugi to i błąd w ustawieniu ale być może także chłodna kalkulacja - następny mecz będzie też ciężki - po co ryzykować czerwoną kartkę.
Puig nie gra bo Koeman powiedział że na to nie zasługuje - zatam albo nie przykłada się na treningach albo nie rozwija się i dalej ćwiczy robienie kółeczek - koniec tematu.
Wolę oglądać 20 okazji w meczu na strzelenie gola, emocje od początku do końca niż to co było w poprzednim sezone - 3 okazje 2 gole i mecze na stojąco. Koeman robi dobrą robotę i trzeba cieszyć się że na niego trafiliśmy a nie jakiegoś statystę, a szukanie gównoburz to chyba mamy też w DNA:)

Nieprawda.
Dawno nie widzialem 3 klarownych sytuacji w pierwszych 5 minutach meczu.
W drugiej bylismy skuteczniejsi i Messi wniosl to z czego zawsze byl znany, spokoj i skutecznosc pod bramka.
Jednak na pierwsza polowe payrzylem z niedowierzaniem jak wszyscy sie ruszaja i zmieniaja pozycje. Antek zagral wzorowy mecz... Gdyby nie skutecznosc.

A ja częściej chcę widzieć takie mecze, w których Leo wchodzi z ławki na zmęczonego rywala i przechyla szalę zwycięstwa lub stawia "kropkę nad i". On tu wiecznie tego wózka ciągnąć nie będzie, pora na młodszych, oni muszą się wykazać i umieć zamykać mecz bez Messiego.

Zaczyna się psychologiczna gra los amigos vs los treneiros. Niby dość subtelne ale jednak jest to jakaś forma presji na trenera. Nie podoba mi się głośne wyrażanie tego typu opinii. A do tego co to znaczy ”wszyscy chcemy „ ?
Bo panie Alba słyszę tylko ciebie.

Oj Alba ... twoja wypowiedź o Messim wręcz ocieka wazeliną

Obrona gra TRAGICZNIE !!!!! Lenglet - dramat; Pique- slaby i wolny; S.Roberto- slaby; Alba - nijaki. Mnie martwi cos zupelnie innego. Dlaczego Puig siedzi na lawie ????? Jest to dla mnie kompletnie niezrozumiale. Na Busiego nie da sie patrzec, a Puig z De Jongiem; Fatim i Pedrim mogli by niezle mieszac. Szkoda Alenii, ze tak malo gra. A jesli chodzi o Griezmana - to moim zdaniem mial dzisiaj sporo pecha., bo nie gral wcale zle, ale niestety napastnika rozlicza sie z goli. I tyle.

Z ta gra obronna niech lepiej nie zaczyna.

Antonio w końcu trafił.... na pustą bramkę

Mi się akurat pierwsza połowa bardziej podobała, tylko zabrakło skuteczności. Messi powinien wchodzić na drugą. Niech to będzie jego kolejny etap - superrezerwowy.