Jordi Cruyff: Jeśli Koeman dobrze wykona swoje zadanie, nie zostanie zmieniony przez Fonta

Łukasz Lewtak

30 października 2020, 09:00

Cadena SER, AS

29 komentarzy

Fot. Getty Images

Jordi Cruyff był dziś w nocy gościem audycji "El Larguero" na antenie radia Cadena SER. Holenderski szkoleniowiec mówił o Ronaldzie Koemanie, Leo Messim oraz kandydaturze Víctora Fonta na prezydenta FC Barcelony.

Messi: Przedłużenie umowy z Messim powinno być jednym z wielkich priorytetów klubu. Drużyna chce być budowana wokół niego. Mówi się, że on nie chce, ale nie ma drugiego Messiego.

Negocjacje: Tu nie chodzi tyle o negocjacje, co o przekonanie Messiego, przede wszystkim mając na uwadze, że jeśli plan może być rozłożony na trzy czy cztery lata, aby wtedy być w elicie, on równie dobrze może powiedzieć, że nie chce tyle czekać.

Ronald Koeman: Jeśli dobrze wykona swoje zadanie, nie zostanie zmieniony. Font już mówił, że są inne stanowiska dla ludzi, których uważa za ważnych dla teraźniejszości i przyszłości klubu.

Gerard Piqué: Wielu go lubi, wielu nie, ale Piqué zawsze mówi jasno. Jeśli chodzi o przedłużenie jego umowy, to dostrzegam w tym to, że rozumiał obecną sytuację klubu. Pomógł klubowi złapać oddech.

Ousmane Dembélé: Wszyscy dostrzegają jego potencjał. To wpływa na to, że Barcelona boi się pozwolić mu odejść, bo być może w ciągu dwóch lat on stanie się jednym z trzech najlepszych piłkarzy na świecie.

Dyrektor sportowy: Ta funkcja mnie pasjonuje. Teraz pracuję jako szkoleniowiec, ale trenowanie Barçy jest w zasięgu bardzo niewielu, a dyrekcja sportowa zawsze mi się podobała i do tego się przygotowywałem.

Branie udziału w kampanii Víctora Fonta: Od lat pracują nad swoim pomysłem, z Xavim. Jednak nie wiem, co wydarzy się ze mną. Zobaczymy.

Dymisja Bartomeu: To był trudny sezon i na koniec wydarzyło się to, co musiało się wydarzyć. Oby Barcelona była w stanie podejmować decyzje stosunkowo szybko i objęła klarowny kurs.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A co to ukryta groźba
Jak dobrze wykona swoją robotę to Font go nie zwolni! Mam mieszane uczucia wobec tego Fonta. Mam nadzieję że się mylę o ile wygra oczywiście bo jeszcze nic nie wiadomo

Gość juz rozdziela stanowiska a nikt do porządku jeszcze nie wystartował w wyborach. To że jakiś tam Font sobie dziś bije piane bo nikt inny jeszcze tego nie zrobil to nie znaczy że za miesiąc nie będzie takich 3 jak on.

Jeśli to prawda ze szatnia go szanuje to nikt go nie zwolni.

Uwielbiam Messiego i doceniam z całego serca co zrobił dla klubu ale nie można wokół niego budować drużyny i za wszelką cenę przedłużać kontraktu przy takiej sytuacji finansowej. Niestety Messi młodszy nie będzie a zarobki ma kosmiczne. Nalży budować drużynę wokół Ansu i Pedriego.

Font może wygrać te wybory to że tutaj większość uważa ze to populista nie znaczy że większość Cules myśli to samo , na razie póki co tylko on ma "jakiś" plan, mam tylko nadzieje że Koemanowi się powiedzie i odejdzie sam kiedy przyjdzie na to pora, a Xavi zostanie jego następcą .

Przekaz wywiadu jest jasny: jestem za słaby na bycie trenerem Barcy ale dyrektorem sportowym mogę zostać, bo w tym klubie nie wymaga to żadnych kwalifikacji :)

Font to, Font tamto. Niech chłop w końcu przedstawi swój program naprawy finansów klubu, a nie jedzie na populistycznych hasłach. Poza tym rozliczanie trenera po jednym sezonie i to sezonie zupełnie absurdalnym jest beznadziejnym pomysłem, bo trudno oczekiwać, że w kilka miesięcy zbuduje się zespół, który zrzuci z tronu Bayern.

I tak pewnie Laporta wygra wybory.

Tylko co znaczy "dobrze" w obecnej sytuacji. Koeman wszedł w niezły bajzel i nie zwalał bym winy na niego nawet gdybyśmy nic nie wygrali. W rok to tu można jedynie budować a to co powstanie to pokażą kolejne sezony.

No nie zostanie bo nie wygra tych wyborów

Z dzieleniem skóry na niedźwiedziu to zwykle lepiej poczekać.

Już się zaczyna kampania na najlepszego trenera. Akurat w tych wyborach ten temat nie powinien być poruszamy.

Font już wygrał?

Tylko nie Font.