Sergiño Dest: Chciałem trafić do Barcelony i być częścią nowego projektu z młodymi piłkarzami

Dariusz Maruszczak

29 października 2020, 21:50

CBS, FCBarcelona.es

31 komentarzy

Fot. Getty Images

Sergiño Dest udzielił wywiadu telewizji CBS, w którym opowiedział o swoich wrażeniach z El Clásico, decyzji o przybyciu do Barcelony i innych bieżących sprawach.

Liga Mistrzów: Mamy się dobrze, zmierzamy w dobrym kierunku. Teraz mamy sześć punktów i jesteśmy zadowoleni po zwycięstwie z Juventusem, ale następny mecz będzie trudny.

Debiut w El Clásico: Zagranie w El Clásico było czymś spektakularnym, chociaż niestety przegraliśmy. To był jednak bardzo wyjątkowy moment, móc wystąpić w najlepszym meczu na świecie. Chciałbym rozegrać go przy udziale publiczności, poczuć to naprawdę… Jednak i tak było to wspaniałe doświadczenie.

Adaptacja w Barcelonie: Te tygodnie były genialne, to dla mnie coś wyjątkowego być w najlepszym klubie na świecie. Uczę się hiszpańskiego i chodzę na lekcje, aby umieć mówić w tym języku, a później chcę nauczyć się katalońskiego.

Trofea: Chcę wygrać LaLigę, Ligę Mistrzów, Puchar Króla… Mamy nadzieję, że będziemy w stanie zdobyć wiele trofeów, mamy tu najlepszych piłkarzy na świecie.

Transfer do Barcelony: Miałem oferty z innych drużyn, ale Barça jest największym zespołem na świecie, to drużyna moich marzeń. Miałem dobre przeczucie co do tego klubu. Chciałem tu przyjechać i być częścią nowego projektu z młodymi piłkarzami.

Leo Messi: Niesamowicie jest mieć Messiego jako kolegę. Granie z nim jest czymś bardzo wyjątkowym, bycie na boisku z najlepszym piłkarzem na świecie.

Reprezentacja: Chcę zagrać na mundialu, mam nadzieję, że uda nam się zakwalifikować. Mamy świetne pokolenie, a ponadto wspaniałego trenera.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

myśle że bedzie naszą pociechą oby kontuzje go omijały

Będzie z niego topowy PO,tak myślę.Niech się rozwija spokojnie :)

Chłopak podlizał się kibicom mówiąc że będzie się uczył katalońskiego :)

No i super! Spełniaj marzenia chłopak!

Jeszcze nic wielkiego tak naprawdę nie pokazał (jedynie zasygnalizował, że ma potencjał), a czym mnie już zachwycił? Jedna drobna sprawa po 2 tygodniach opanował ustawienie i taktyke co jego poprzednik nie potrafił zrobić przez w 3 lata.
Cieszę się z rywalizacji Desta z Roberto, bo podnoszenie poziomu jest czyms dobrym dla zawodników i Barcelony.

Ciekawe ze to nie on zagral z Juve

Dest , De Jong , Ansu , Pedri,Araujo i mam nadzieje ze Konrad de la Fuente to nasza Przyszłość

wiąże z tym zawodnikiem naprawdę wielkie nadzieje !!