• 90' (k.) Lionel Messi
  • środa, 28 października 21:00
  • Juventus Stadium
  • TVP 1

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Gaspar

Pomocniczy: VeB92Nov, Karol Chowański 'Challenger'

Neto

90

• 6
  • 6

Bez ważnej interwencji w meczu, zachowane czyste konto - można zatem powiedzieć, że Neto mógł oprzeć się plecami o słupek i obserwować, jak koledzy z pola dobrze się bawią bez niego. Raptem raz w 5’ wybiegł przed pole karne, przejmując piłkę rzuconą za plecy obrońców. Z wyprowadzeniem piłki było na bakier. W 28’ panika nie zajrzała w oczy Brazylijczyka przy pressingu rywala i spisał się wzorowo, ale już za niedokładne podanie w 45’ należy się mała bura.

0 0 0 0 0 6
40 73% 0 4 0 0

90

• 6
  • 6

W pierwszej połowie, wraz z pomocą Pjanicia i Dembele, wprowadził zakaz ruchu na lewej stronie Juventusu, o czym świadczą odbiory i interwencje np. w 4’, 12’ czy 20’. Tylko raz pozwolił na dośrodkowanie ze swojej strefy (27’). Zanotował dodatkowo ważne interwencje w polu karnym w 12’ i w 32’. W ofensywie był raczej powściągliwy, pozwalając błyszczeć Dembele. W drugiej połowie Stara Dama stała się skuteczniejsza w atakach prawą flanką Barcelony, do czego przyczyniły się indywidualne błędy Roberto – dwukrotnie nie upilnował Moraty (46’ i 83’), zaś w 55’ dopuścił Chiesę do dośrodkowania. Całe szczęście, że nowo koronowany Król Ofsajdu znalazł się… na pozycji spalonej. By nie dawać do zrozumienia, że druga połowa była całkiem słaba w wykonaniu prawego obrońcy Barcy, należy wspomnieć o dobrym ustawieniu się w obronie w 48’ czy udanej grze na wyprzedzenie w 82’.

0 0 1 0 1 3
72 96% 0 3 1 7

Ronald Araujo

46

• 6
  • 6

Często zapuszczał się za Moratą, tym samym pozostawiając linię obrony daleko za swoimi plecami. Był na szczęście przy tych wycieczkach skuteczny, dzięki odpowiednio dozowanej agresji (12’, 43’). Brawa również za dobre ustawienie i przerwanie akcji rywala w 36’ oraz upilnowanie przeciwnika w polu karnym Barcy w 45’. O ile przy pierwszym spalonym Moraty (15’) można doszukiwać się ustawionej pułapki ofsajdowej, o tyle przy drugim spalonym (30') Urugwajczykowi dopisało szczęście, gdyż Hiszpan wyłonił się zza jego pleców. Szkoda, że grał z urazem i musiał zejść po pierwszej połowie.

0 0 0 0 0 2
36 94% 0 2 2 4

90

• 7
  • 6

Trzykrotnie uratował skórę Barcelonie (5’, 45’ i 94’), co przy małej liczbie błędów, głównie  w postaci złego wyprowadzenia piłki (30’, 31’, 41’), stawia Lengleta wśród najlepszych piłkarzy spotkania. Dodatkowo w 51’ wywalczył rzut wolny w bocznej strefie pola karnego Juventusu, w 61’ zanotował odbiór przed szesnastką Neto i dzięki dobremu ustawieniu w obronie w 76’ przerwał akcję Bianconerich. Świetny mecz Francuza.

0 0 1 0 2 8
67 88% 0 4 2 5

90

• 6
  • 6

„Próbowaliśmy grać od tyłu trójką graczy”. Koeman dał do zrozumienia, że Alba był tym ofensywnym ogniwem w linii obrony Barcy, co musiało przełożyć się na liczbę akcji Juve prowadzonych lewą strony Blaugrany, szczególnie w pierwszej połowie. Na szczęście żadna z nich nie przyniosła efektu. Skupiając się na konkretach, jeśli chodzi o defensywę – w 9’ przeciął podanie rywala, w 37’ zanotował kluczową interwencję w polu karnym i dołożył do tego dwa odbiory, zasługujące na uwagę (46’ i 74’). W ofensywie pokazał się z dobrej strony trzy razy (23’, 58’ i 62’). W 33’ zabrakło skutecznego wykończenia, zaś w 50’ powinien zagrywać do wychodzącego na pozycję Griezmanna. Mecz na plus.

1 0 1 0 2 9
96 92% 1 2 3 4

Miralem Pjanić

90

• 6
  • 7

Problematyczny mecz do oceny. Zanotował trzy straty na własnej połowie (4’, 5’ i 23’), z czego ta z 5’ zasługuje na szczególną uwagę – gdyby nie Lenglet, Morata stanąłby oko w oko z Neto. Szwankowały również przerzuty (7’, 11’, 35’) oraz ustawianie się przy ataku pozycyjnym Juve, przez co piłka zbyt łatwo go mijała (28’, 45’). Kończąc wątek minusów, w 18’ zabrakło komunikacji między nim a Dembele, co dało szansę na strzał Danilo. Z drugiej strony był momentami świetny w rozegraniu, brał ciężar gry na siebie, przyspieszał akcje, regulował tempo gry. Już w 2’ wywalczył piłkę przed szesnastką Juventusu i oddał ją Griezmannowi, który uderzył w słupek. Na uwagę zasługują też podania miedzy liniami w 50’, 54’ oraz w 72’, kiedy znalazł Fatiego w polu karnym. Dołożył do tego spore wiano odbiorów, z czego ten z 89’ rozpoczął akcję z rzutem karnym dla Barcy. Bośniak jest w Barcelonie od niedawna, grał przeciw, bądź co bądź, mocnemu rywalowi, dlatego postanowiliśmy jego występki ocenić łagodniej, skupiając się na tych dobrych momentach.

2 1 2 0 3 11
82 87% 1 2 3 3

Frenkie de Jong

90

• 7
  • 7

Poza stratą na własnej połowie w 8’ oraz zbyt łatwym przepuszczeniem podania między liniami do Moraty w 41’, De Jong dominował w środku pola, szczególnie jeśli chodzi o odbiory w środkowej strefie (3’, 10’, 25’, 33’, 35’). W drugiej części kontuzja Araujo zmusiła go do gry na nie swojej pozycji, co już Holendrowi wychodziło różnie. Jeszcze na początku drugiej części, w 48’, był dobrze ustawiony w obronie i nie pozwolił rywalowi dojść do piłki, ale w 55’, 70' czy 74’ popełnił poważne błędy. O ile w 55’ jego złe wybicie głową uratował ofsajd Króla, o tyle w 70’ zdecydowanie zbyt łatwo odpuścił Rabiota. Z kolei w 74’ nie upilnował Dybali przy długim podaniu. Klasowa pierwsza połowa i usprawiedliwienie potrzebą łatania dziur w obronie sprawiają, że ocena końcowa staje na naciąganej „7”.

0 0 0 0 0 1
46 98% 0 0 0 6

Antoine Griezmann

89

• 6
  • 6

Oby ten mecz był jednym z małych kroczków prowadzących Francuza ku wpasowaniu się w schematy Barcelony Koemana. Dalej znikał długimi chwilami z radarów, ale tym razem kiedy już się pojawiał, to działo się coś ciekawego. W 2’ uderzył z sytuacyjnej piłki w słupek. Zanotował kilka kreatywnych i dokładnych podań przyspieszających akcje Barcelony (23’, 33’ czy 72’), z czego to z 23’ powinno skończyć się asystą. Tradycyjnie pracował również w defensywie (25’, 29’ oraz 35’). Największą bolączką pozostaje jednak brak zdobywanych bramek. Choć jednego gola powinien zdobyć, mając dwie dogodne sytuacje (35’ i 75’).  Jeśli od tego momentu forma Griezmanna będzie szła w górę, to bramki są kwestią czasu.

2 0 0 0 1 12
47 74% 1 1 1 3

Pedri González

90

• 8
  • 8

Jego dojrzałość taktyczna i inteligencja boiskowa imponują. W pierwszej połowie skupił się raczej na wypuszczaniu Alby skrzydłem (10’, 21’, 22’) oraz na grze w destrukcji (np. 19’ czy 24’). W drugiej części gry utrzymał wysoki poziom gry w defensywie, dokładając kolejne odbiory (np. 68’ lub 76’ – serio, dużo tego!), ale dołożył do tego zagrania ofensywne, których ofiarą padł Cuadrado (60’, 62’). Do tego można wyszczególnić akcję lewym skrzydłem w 49’ czy wygraną walkę o pozycję i oddanie strzału w 64’. Pojawiło się parę błędów, z których te poważniejsze to dopuszczenie do dośrodkowania w 30’ (Morata jednak nie zawiódł i był na pozycji spalonej) oraz strata w 74’, zakończona na szczęście symulką Cuadrado w polu karnym Barcelony. Pokazał absolutnie zdumiewający poziom w drugiej połowie. Zawodnik Meczu Użytkowników i Redakcji.

1 0 5 0 2 4
42 95% 0 0 2 4

66

• 7
  • 7

Dzięki niemu prawa flanka ożyła. Nie tylko przeprowadzał swoją stroną akcje ofensywne, ale na uwagę zasługuje też jego gra w pressingu i generalnie praca w obronie (np. 9’ czy 61’). W 14’ zdobył szczęśliwego gola, otwierającego wynik spotkania. W 22’, 25’, 33’ czy 50’ przyspieszał akcje udanymi dryblingami i trudnymi podaniami. Pojawiły się błędy, jak nieporozumienie z Pjaniciem (18’), niewykorzystanie dogodnych sytuacji na zdobycie bramki (35’ i 62’) oraz straty (48’ i 66’). Ogólnie można byłoby zastanowić się nad tytułem Zawodnika Meczu dla Dembele, ale Koeman i pewien dzieciak rozwiali wątpliwości. Występ Francuza jednak bardzo cieszy.

2 2 6 0 1 11
35 86% 0 0 0 1

90

• 7
  • 7

Niby niemrawy (straty w 5’, 25’, 34’ czy 65’), niby nieskuteczny (23’), niby podejmował złe decyzje przed polem karnym Juventusu (50’), ale dalej był jednym z decydujących. Przerzut z 14’, po którym padł gol Dembele, to ab-so-lut-ny majstersztyk. W 35’, 62’, 65’ i 75’ wypuszczał swoimi podaniami kolegów, którzy mogli i nawet powinni kończyć akcje golami. W 90’ ta sztuka niejako się udała – Fati otrzymał podanie od Messiego, wbiegł w pole karne, gdzie był faulowany, a sam Argentyńczyk strzelił gola. Szkoda, że sytuacyjne uderzenie z 62’ czy strzał po indywidualnej akcji z 72’ nie znalazły drogi do bramki Szczęsnego. Udany mecz Leo.

4 1 7 0 3 7
79 95% 5 3 1 0

44

• 6
  • 6

Pozytywne wejście na początku drugiej połowy. Cztery razy udało mu się napędzić akcje drużyny świetnymi podaniami w 72’, 75’, 89’ i w 93’, kiedy to powinien zanotować asystę. W grze obronnej utrudniał życie piłkarzom Juventusu, naciskając ich na ich własnej połowie. Zaprezentował się naprawdę nieźle.

0 0 0 0 0 1
43 98% 0 2 1 0

Anssumane Fati

24

• 6
  • 6

Niezła zmiana. Był pod grą i stwarzał niebezpieczeństwo w polu karnym Juventusu. Plus za niezłą, drużynową akcję w 72’, wywalczenie rzutu karnego w 90’ i zablokowanie dośrodkowania w 92’. Minus za niewytłumaczalne zachowanie w 93’ – napastnik strzela w takiej sytuacji, a nie szuka kolejnego podania!

Redakcjo oceniająca.
MOże tez czasem warto popatrzeć na ustawienie, grę bez pilki, przesuwanie się w obronie. Wczoraj wdałem się w dyskusję na temat przesuniętej obrony i jak zawodnicy potrafią w niej się odnajdywać, ale tu trzeba dobrej znajomości taktyki, przesuwania się i braku odpuszczania w obronie. Zapraszam do przeczytania.

Nie zgodzę się z oceną Neto. Uważam, że w każdej sytuacji bramkowej, zakończonej szczęśliwym spalonym mógł zachować się zdecydowanie lepiej. Dla mnie max 4,5. W tych konkretnych sytuacjach nie pokazał nic, resztę meczu mógł przeziewac. W Barcelonie bramkarz musi być skoncentrowany od gwizdka do gwizdka i błyszczeć właśnie w tych szczególnych momentach

Nie spinjacie się ziomy, to są zbyt subiektywne oceny, miejcie to na uwadze ;)

Leo jak to Leo nawet jak wydaje się że nie błyszczy to błyszczy. Trzeba zauważyć też ponownie jego pomoc w defensywie, jasne że sa akcje rywali gdy stoi i patrzy, ale coraz częściej stosuje pressing, podbiega do rywali itd. Bardzo aktywny mecz Leo, sporo dobrych i sporo złych decyzji.

1’ dobry przechwyt Leo, potem zbyt późna decyzja o strzale i strzał zablokowany

2’ dobre kluczowe zagranie do Pjanica przed polem karnym

5’ Leo napędza akcje (podaje do Dembele, dostaje piłkę zwrotna, ale strata w dryblingu).

5’- strata przy podaniu do de Jonga

10’ dobre rozciągnięci do Alby, piłka zwrotna w pole karne, ale podanie w szerz pola karnego zablokowane

14’- dobry przerzut do Dembele,

25’ Leo spowolnił akcję a w konsekwencji strata

29’- dobre zgranie do Dembele

34’- gra wzajemmna z Pedrim ale strata

35’- dobra akcja Leo, wystawia Dembele, ale z akcji niewiele wyszło

38’- faul na Messim

39’- dobry rajd Leo i przerzut do Alby

47’ strata na własnej połowie i aut dla Juve

49’ dobra pika od Dembele, ale zła decyzja, piłkę na lini pola karnego wybija obrońca

54’ dobre penetracyjne wejście w pole karne i odegranie do Griezmana na 16 metr

54’- dobra piłka od Dembele ale zła decyzja o dryblingu w polu karnym

62’- dobra pilka w pole karnym do Dembele, ten zamiast strzelać, niecelnie podaje

62’ sytuacyjny strzał Leo

64’- napędzenie akcji i podaine na skrzydło,odegranie w pole karne do Pedriego, ten mocna piłka do Leo, ale Messi nie trafia piętką dobrze w piłkę

65’- drybling w polu karnym Juve ale strata

70’ – rajd środkiem Leo, ale ostry faul Demirala (pierwsza żółta)

72’ bnardzo donbra akcja Leo, ale zablokowany w chwili oddawania strzału

75’- świetna piłka dod Busquetsa, Ldeo super podanie do Griezmana i strzał Francuza ocierający się o słupek. 77’dobra piłka Leo do Griezmana i mało brakowało aby zwrotna doszła dając Leo sytuację sam na sam, 79- rajd Leo i faul Rabiota, 87’- ofensywne wejście przez środek ale czysto zatrzymany i na koniec wykorzystany karny.

Spotkanie w którym świetne zagrania przeplatał niepotrzebnym dryblingiem, powinien mieć conajmniej dwie asysty więcej, jednak były przypadki gdy sam spóźnił swoj moment strzału przez tracił szanse na zdobycz bramkową. Często bronił, wracał się na połowę za piłką, dobrze współpracowałem z Dembele, Griezmanem czy Pedrim. Dobry przerzut do Dembele i wykorzystanie karnego po akcji którą wykreował.

Dembele potrafi prędzej zrobić coś z niczego ma większe możliwości techniczne od Ansu jednak ten z kolei potrafi lepiej się znaleźć i podejmuje lepsze decyzje.

A to nie Firpo był faulowany w polu karnym ?

Że tak powiem "LOL". Wygrywamy na bardzo trudnym terenie 0:2, będąc w nie najlepszej formie, a oceny jakby to był remis z ligowym średniakiem. W ocenach wiele pomyłek: ot choćby taki Pjanić - gościu wybiegał tyle km co Busquets w trzech meczach łącznie, no ale w ocenie nie ma o tym słowa. Za to taki Busquets regularnie dostaje tutaj podobną ocenę, bo nic nie zepsuł. Jak regularnie oglądam te oceny, to dochodzę do wniosku, że piłkarze powinni niczym maturzyści, nie grać dobrze, ale trafiać w klucz. A klucz jest taki: nic nie zepsuj, a będzie dobrze. To logiczne, że jeśli np. Pjanić czy Dembele będą próbowali kreatywny podań czy dryblingu to zaliczą więcej strat / błędów niż np. taki Busquets, którego średnia długość podania to wynosi około 1 metra i 2 centymetrów.

Najbardziej w Dembele jest irytujacy fajt, ze nie moze do konca wyczuć kiedy powinien dryblowac a kiedy oddac pilke. Duzo lepiej pod tym wzgledem wyglada Fati.

Dla mnie za całoksztatł i stwarzane zagrożenie u przeciwnika ,Dembele był trochę lepszy od Pedro.Jego podań nie wykorzystał Messi i Griezmann.Być może Włosi widząc ostatnie mecze Barcy nie widzieli zagrożenia na naszej prawej stronie , a tym razem było większe niż z lewej.To zasługa Dembele.Griezmann zawyżona ocena ,napastnik za takie pieniądze ,grający regularnie (pomijając przedostatnie mecze - za "wypowiedz reprezentacyjną")musi strzelać bramki.

Bardzo dovry występ naszych chłopaków.

Griezmann powinien dostac 5 tak obiektywnie. To jest napastnik..

Jaki tu zlot mondralińskich się zrobił , źle przyjął, dobrze podał, że też nie szkoda życia na te wypociny :-)

Mecz oglądałem niestety wyrywkowo, ale doszły mnie słuchy, że to było najlepiej rozegrane taktycznie spotkanie Koemana z Barcą, poza tym z Juve u nich na stadionie. Więc się pytam czy wy nie przesadzacie z tymi ocenami, gdzie większość zawodników ma +1 do wyjściowej, a najlepsi +2/+2,5 ?

Pedri
Troszkę balonik zaczyna byc pompowany. Sam go zaraz po meczu chwaliłem, głównie za walkę, wybieganie i zrozumienie schematów Barcelony, lecz wiele jest jeszcze do nauki. Jednak zachwycił piłkarski świat głównie w 2 połowie, bo pierwsza była dość przeciętna. Straty na własnej polowie (25', 42') ograny przez Cuadrado w 15' akcja kończy się bramką Moraty (ale Var), niepotrzebnie przejmuje podanie 22' skierowane do Alby - akcja traci tempo. Jednak w pierwszej połowie były też pozytywny - 10' dobre odegranie do Alby, zablokował podania Cuadrado 19', 24', 26', dobra gra wzajemna z Albą i de Jongiem 21' czy z Leo 34, i efektowny zwód w 34'. Jednak bez wartości dodanej.
Druga połowa inna, wyszedł mniej bojaźliwy, był pewny w działaniu, jak to mówią Pan Piłkarz. Nie było idelanie (58' strata w dryblingu, 74' groźna strata z próbą wymuszenia karnego) ale było bardzo dobrze. 47 - dobra klepka z Leo, 60' - dobry drybling i przejście Cuadrado w srodkowej strefie, , 61'- napędzenie akcji na własnej połowie, 62' - zwód i minięcie Cuadrado, ofensywne napędzenie akcji i odegaranie do Leo, 64' najpierw przechwyt, potem dobre odegranie do Leo w pole karne, 65'- dobry drybling i gra kombinacyjna z Leo na wysokości pola karnego, 76' - dobra napędzajaca piłka do Leo w środku pola, 80'- dobry odbiór na Dybali.
Jest jeszcze sporo do nauki, ale ten chłopak nie miałby jeszcze u nas matury. Dobra gra, ale niech już go Koeman nie daje na skrzydło bo Pedri traci 70% swojego potencjału, on zyskuje w grze kombinacyjnej a nie jako wahadło, to nie ten profil zawodnika Panie Koeman. jak tak dalej będzie się rozwijał będzie dobrze.

Moim zdaniem Dembele dostał za wysoką ocenę panie @Gaspar .
Może najpierw zacznijmy od pozytywów. Dużo pracował w pressingu, jak tylko rywal dostawał piłkę w jego strefie, ale z czasem ten pressing stawał się słabszy, jednak bywał skuteczny (9’, 29’, 37’, 48’) I to na tyle z gry w destrukcji Francuza, w ofensywie to było co innego, napędzał akcje, w obrońców często wchodził, jak Jerry do swojej dziury, gdy uciekał przed Tomem, często był skuteczny w 1 połowie (5’, 7’, 14’, 22’, 25’, 35’, 40’, 48’), nie był zawsze skuteczny (10’, 47’, 48’ (tutaj minął na początku rywala, ale po chwili stracił), 62’), na plus można zaliczyć jeszcze zrobienie miejsca Pedriemu w 64’ I próbę wrzutki do niego w 53’ oraz z początku meczu (2’). Pochwalić należy również za próby podań do przodu (29’, 33’, 53’), nie zawsze mu wychodziły, ale jednak widać było, że wiedział co ma zrobić z piłką (poza ‘setkami’), a do tego raz faulowany (44’). Na minus poza stratami kontrola piłki (13’, 28’) I decyzyjność w kluczowych momentach (35’, 62’). Straty na jego pozycji są rzeczą normalną, więc jeszcze to mu wybaczą, zwłaszcza że mnóstwo miał w ofensywie, ale brak kontroli nad piłką, co doprowadzało do strat na własnej połowie I te parę strat na własnej połowie już nie. Do tego zmarnowane sytuacje, gdyby nie gol, to dostałby 5.5, ale dostaje ostatecznie 6.5.

Zasłużył tak naprawdę na 6, jeżeli nie ma połówek.

Roberto
Co do Roberto, to w tym sezonie nie zagrał jeszcze słabego spotkania. W spotkaniu z Juve znowu świetnie się ustawiał w obronie, zamykał korytarze, czyścil pole karne:
- 3' zablokowanie podania na skrzydlo
4- odbiór na lini pola karnego
9'-przechwyt
12'- odbiór wslizgiem
13'- dobrym ustawieniem zgarnia bezpańską piłkę w polu karnym
19'- przechwyt w polu karnym
24'- wybicie głową we własnym polu karnym
25'- odbiór we własnym polu karnym
31'- przechwyt we własnym polu karnym
46'- przechwyt we własnym polu karnym
48' zablokowanie przerzuttu
54' - przejęcie na wysokości pola karnego Juve
59'- wyczyszczenie głowa w własnym polu karnym
82' - przechwyt i rajd z podaniem do fatiego.

W ofensywie nie błyszczał, to fakt, na skrzydle pod linią był Dembele, po wejściu Ansu miał więcej miejsca co od razu przełożyło się na ofensywne wejścia. Z Dembele grał caly czas do przodu , ale to były po prostu pilki oddawane do Francuza, bez prób obiegnięcia (nie byłoby asekuracji) cały czas do przodu, ale to trochę mało (np. 4', 7', 10', 28', 34') do tego 1' dobra długa piłka do griezmana, 50' przerzut do Leo, 82' rajd z podaniem do Fatiego, 89' dobre wyjście , pociągnął ofensywnie, dobry pomysł z przerzutem ale za lekko. Dodatkowo często był tym trzecim stoperem, a przy wszelkich rzutach wolnych czy rożnych zostawal z tyłu jako jedyny stoper.
W obronie był bardzo uważny, dwa niezablokowane dosrodkowania i 2 strzały gdzie zostawił bardzo mało miejsca w trudnych warunkach (Chiesa i McKennie) i faul na żółta tez nie do końca przemyślany.
Fajnie, że jest wreszcie rywalizacja PO z Destem, z pożytkiem dla Barcelony.

Lenglet stracił piłkę według Sofascore aż 9 razy co jest bardzo dużą liczbą jak na środkowego obrońce. Jednak jego przytomność w sytuacji gdzie Pjanić źle podał sprawia, że ta 7 może być.
Co do Bośniaka to też zauważyliście, że w Barcelonie gra krótkimi podaniami, często z pierwszej piłki zaś w Juve słynął z długich podań?
Dla mnie zmiana na plus i liczę, że da nam o wiele więcej niż Arthur.

Razi mnie wysoka ocena Araujo, który był po prostu niepewny i o mały włos podaniem do środka pola nie spowodował straty gola. Busquets i Pjanic za niska i De Jong za wysoka.

Komentarz do ocen: 0:2 z Juve na wyjeździe? Eeee tak średnio.

Dlaczego uważam, że Griezmann zasługuje na wyższą ocenę, niż ta, którą dostał:

Zacznijmy od pozytywów, których było bardzo dużo. Dobra gra w destrukcji, pressing, przechwyty, przechwy wślizgiem (1’, 35’, 37’, 47’), do tego znakomicie w grze bez piłki (14’, 32’, 58’, 72’, 75’), dobrze w rozegraniu, przerzut (53’), próby podań do kolegów ziemią, którę mogły zakończyc się dobrze, ale niewiele brakowało (23’, 33’, 35’, 54’, 62’, 65’, 72’), dobre decyzje podejmowane przez niego (10’, 59’), szkoda tego strzału w słupek, ale teraz negatywy. Straty (60’, 61’, 82’)obniżą lekko jego ocenę, a zmarnowana setka z 1 połowy napewno, jednak tam obrywa się najbardziej Dembele, ta z drugiej połowy już nie, aż tak, ponieważ to jego ustawienie zapoczątkowało tą akcję, więc jest za to chwalony. Trochę niepotrzebny faul w 87’, a tak, to nie ma za co się za bardzo do niego przyczepić. Parę wyjść, ale nie otrzymał piłek (5’, 30’, 50’), dobre wyjście na początku z pod pressingu rywali, ale później to skończyło się na złym zagraniu Pjanicia (4’). Ogółem bardzo dobre zawody, poza setkami nie ma co do niego się przyczepić, gra bez piłki, ofensywa, defensywa, praktycznie bardzo dobrze grał, zwłaszcza w ofensywie gdzie kreował, albo próbował kreować akcje kolegom. Moja ostateczna ocena to 7.5, można obniżyć do 7.0, ale tutaj już sympatia do Francuza decyduje.

Messi w końcu coś pokazał i w dużej części wygrał nam mecz jako rozgrywający, bo 1 gol, zszedł na pozycję lewego pomocnika, przez co zrobił dużo miejsca na prawej stronie i szybkim dokładnym podaniem uruchomił Dembele, potem karny, bardzo dobre podanie do Fatiego, faul, no i wykończenie bez szans. Oczywiście mógł zagrać dużo lepiej mógł, strzelić parę goli z gry, ale to był w końcu dobry mecz Messiego i to pokazują liczby, tzn. gol i asysta.

Drobna uwaga, nie ma wpisanych statystyk zawodnika.

Coś się zepsuło ze statami, bo wszędzie są zera

Pedri zasłużenie MOTM.

Czemu u Griezmann'a nie ma odnotowanej pracy w pressingu? To dzięki niemu doszło do tych dwóch sytuacji bramkowych (1', 35'). Do tego dobre ustawianie się (wyciągnął przy golu lewego obrońce Juve i Dembele miał masę pola, do tego ta bardzo dobra sytuacja w drugiej połowie, to on stworzył pole Messiem wraz z Fatim, by Busi mógł mu podać piłkę. Zdecydowanie zasłużył na 7 przynajmniej.