Courtois: Ta wygrana daje nam pewność siebie po dwóch meczach, po których kibice mogli w nas wątpić

Dariusz Maruszczak

24 października 2020, 18:49

Marca

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Bramkarz Realu Madryt Thibaut Coutois po meczu z Barceloną podkreślał znaczenie dobrego nastawienia jego zespołu w uzyskaniu zwycięstwa. Reprezentant Belgii zwrócił też uwagę, że interwencje Neto ratowały Blaugranę od straty trzeciego gola.

Trudny tydzień: Nie było łatwo. Nie zaczęliśmy dobrze meczem z Cadiz, było nam ciężko w tym pojedynku. Nie pokazaliśmy swojego najlepszego wizerunku. Przeciwko Szachtarowi spisywaliśmy się dobrze do momentu utraty goli. W drugiej połowie byliśmy bardzo odważni i chcieliśmy odrobić straty. To pomogło nam w Klasyku. Dziś rozegraliśmy dobre spotkanie.

El Clásico: Strzeliliśmy gola na początku, tak jak chcieliśmy. Potem rywale wyrównali, mają tę podstawę w postaci głębi Jordiego Alby. Mecz był wyrównany, ja miałem dobrą interwencję, podobnie jak Neto. W drugiej połowie nie było wielkich okazji. Zdobyliśmy bramkę z rzutu karnego, mogliśmy też wcześniej strzelić trzeciego gola, ale Neto miał dobre interwencje.

Reakcja zespołu: Ta koszulka i herb zasługują na to, żebyśmy walczyli i byli odważni w każdym spotkaniu. Dziś to zrobiliśmy, ponieważ podeszliśmy do rywalizacji po dwóch trudnych i słabych w naszym wykonaniu meczach. Pokazaliśmy dużo chęci w tym starciu i dużo biegaliśmy.

Znaczenie zwycięstwa: Ta wygrana daje nam pewność siebie po dwóch meczach, w których kibice mogli w nas wątpić. Kiedy sprawy układają się trochę gorzej, kluczowe jest to, żeby trzymać się razem. Musimy być zadowoleni z tego wyniku, ale myśleć też o wtorku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Real był dzisiaj lepszy w środku pola ale nie mogę słuchać tego placka...

@adukla Placek ponieważ?

@adukla Czemu placek ? Akurat Courtois dobrze gada w każdym wywiadzie i nie owija bawełnę. W tej wypowiedzi nikogo nie uraził i z szacunkiem wypowiedziane słowa.

@MeMyselfAndI Kolega taki trochę jakby pragmatyk. A ja jestem fanem.

@Damiano095 Mamy demokrację i wolność wypowiedzi :)
« Powrót do wszystkich komentarzy