MD: Ter Stegen może wrócić na El Clásico, klub szuka idealnego momentu na przedłużenie umowy

Łukasz Lewtak

12 października 2020, 11:00

Mundo Deportivo

7 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Mundo Deportivo pisze dziś o Ter Stegenie, który pracuje, aby móc wrócić do gry na El Clásico
  • Jednocześnie niemiecki bramkarz oraz klub szukają najbardziej odpowiedniej daty na oficjalne przedłużenie umowy
  • Ter Stegen najprawdopodobniej podpisze nowy kontrakt, kiedy w klubie nieco ucichnie burza związana z wnioskiem o wotum nieufności

23 września madrycki AS informował, że Marc-André ter Stegen wróci do gry później, niż zakładano, z powodu komplikacji po operacji kolana. Dziś jednak Mundo Deportivo nie pisze nic o problemach Niemca podczas procesu rekonwalescencji i podkreśla, że 28-latek ciężko pracuje, aby móc pojawić się na boisku podczas El Clásico 24 października.

Ter Stegen na pewno nie zagra w spotkaniach z Getafe i Ferencvaros. Mundo Deportivo zaznacza, że może być gotowy na El Clásico, jednak to nie oznacza, że od razu po tym, jak Niemiec otrzyma od lekarzy zielone światło, Ronald Koeman wystawi go do gry i to w tak ważnym spotkaniu. Należy podkreślić, że cztery dni po starciu z Realem Barçę czeka kolejna arcytrudna konfrontacja, tym razem z Juventusem w Turynie. To, kto zagra w bramce w obu tych meczach, może zależeć od postawy Neto, która na razie jest bardzo dobra.

Jednocześnie nadal trwają rozmowy w sprawie przedłużenia umowy Ter Stegena z Barceloną. Zostały one wznowione 5 października po przerwie spowodowanej pandemią. Obecny kontrakt niemieckiego bramkarza wygasa w 2022 roku i ma on zostać przedłużony co najmniej o trzy lata.

Ter Stegen bardzo dobrze czuje się w klubie i mieście i nie chciał korzystać z ofert, jakie otrzymywał z Juventusu, Chelsea czy Interu. Teraz Barça i niemiecki bramkarz szukają najlepszego momentu, aby przypieczętować przedłużenie umowy podpisem. Ter Stegen na pewno podpisze bowiem nowy kontrakt, do ustalenia pozostały jedynie drobne szczegóły, ale zawodnik jest nawet gotów na stopniowe zwiększanie swojej pensji w kolejnych latach, jeśli z powodu kryzysu finansowego klub nie będzie w stanie znacznie podwyższyć mu zarobków od samego początku. Mundo Deportivo sugeruje, że przedłużenie umowy Niemca nastąpi, kiedy w klubie nieco ucichnie burza związana z wnioskiem o wotum nieufności wobec zarządu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najlepszy moment na przedłużenie umowy?
Teraz!
Sprawa jest szybko załatwiona a poza tym pokazujemy całemu światu i Marcowi, że ufamy mu w 100% pomimo kontuzji.

„Przedłużenie umowy Niemca nastąpi, kiedy w klubie nieco ucichnie burza związana z wnioskiem o wotum nieufności wobec zarządu”.
Czyli nieprędko. Albo to kolejna zagrywka propagandowa „MD” z cyklu „wszystko byłoby już ułożone pięknie i cudownie, gdyby nie te warchoły z wotum nieufności”.

Tak się zastanawiam za ile moglibyśmy go sprzedać. Szczerze powiedziawszy w pierwszych meczach nie odczułem jego braku w składzie, a może nawet ograniczyłem liczbę stanów przedzawałowych, które miałem w poprzednim roku gdy Ter Stegen przesadzał z wiarą w celność swoich podań ;)

Idealny moment to będzie jak Bartek odejdzie, dlatego jeszcze nie przedłużył umowy.