Mundo Deportivo: Atlético doszło do porozumienia z Luisem Suárezem [Aktualizacja]

Julia Cicha

21 września 2020, 12:28

Mundo Deportivo

181 komentarzy

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo podaje, że Atlético Madryt doszło do porozumienia z Luisem Suárezem, który już niedługo może trafić do stolicy Hiszpanii. Choć wcześniej wydawało się to mało prawdopodobne, teraz szanse na transfer znacznie wzrosły. Informacje potwierdza również Cadena SER.

Dziennik zaznacza, że operacja nie jest jeszcze w 100% pewna, ale określa ją jako „bardzo obiecującą”. Klub porozumiał się z napastnikiem, ale wciąż musi jeszcze dogadać się z Barceloną. Suárez podpisze kontrakt na dwa lata. Zarówno Miguel Ángel Gil Marin, jak i Diego Simeone kontaktowali się z nim i potwierdzili, że chcą tego transferu.

Media już wcześniej podawały, że Barça jest gotowa przez jeden sezon wyrównać pensję piłkarza do poziomu tej otrzymywanej na Camp Nou. Dla Katalończyków i tak oznaczałoby to oszczędność rzędu kilku milionów euro. Z drugiej strony Suárez ma ponoć wciąż domagać się całej rocznej pensji (oprócz zarobków w nowym klubie) oraz możliwości odejścia za darmo. Barcelona wyklucza taką możliwość. Mundo Deportivo dodaje też, że Atlético musi sprzedać Diego Costę, który zarabia około 8 mln euro, by móc pozwolić sobie na zapłacenie Urugwajczykowi. Mimo wszystko to pierwsze konkretnie doniesienia nt. Suáreza od kilku dni, co sprawia, że być może rzeczywiście uda się mu odejść ze stolicy Katalonii.

Aktualizacja

Wiele mediów podaje, że wszystko zostało już uzgodnione, a Suárez niedługo zostanie graczem Atlético. Barcelona zapłaci około połowę jego pensji. W przeprowadzeniu operacji pomoże wypożyczenie Moraty do Juventusu, do którego jest blisko.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli będziemy dopłacać do tego żeby Suarez strzelał nam gole.
Majstersztyk.

Pierwszy mecz z Atletico i Suarez strzela nam bramkę na 100 procent

Suarez najlepsze lata ma za sobą, ale nie zasłużył na taki hejt w komentarzach. Jeśli dobrze pamiętam, to on sam zgłaszał 2 lata temu, że klub musi znaleźć mu następcę, bo on już lepszy nie będzie. Nie można mu zarzucić, że nie leżało mu na sercu dobro drużyny

Oby został.Będą lepsze skrzydła będzie więcej bramek w jego wydaniu.
Nie wiem skąd tyle hejtu na niego.Daje zawsze 100%.Grał z rozjechanym kolanem i wykręca bardzo dobre statystki.
Zostaniemy ze śmiesznym griezmanem na 9
Masakra

Najśmieszniejsze jest to, że my im daliśmy 120 mln za Griezmanna. Wielkiej różnicy pomiędzy tymi grajkami nie ma.

Wzmacniać za darmo jednego z 2 głównych rywali a własnym podwórku? Tego jeszcze nie grali.. Jutro oddam sąsiadowi samochód bo za dużo pali, a kupie w gazie, gdzie tu sens i logika

"Z drugiej strony Suárez ma ponoć wciąż domagać się całej rocznej pensji (oprócz zarobków w nowym klubie) oraz możliwości odejścia za darmo."

No po prostu nie. Osobiście bym wolał go trzymać na trybunach cały sezon niż pozwolić na coś takiego. Skoro mieli by zapłacić wszystko do końca kontraktu, a ma strzelać bramki w innej drużynie (potencjalnie nam też)... No to to by był jakiś absurd. Niech zapiernicza na treningach, nie żre burgerów, zacznie wyglądać jak piłkarz i może coś by nam jeszcze mógł dać. Za darmo to i za rok zdąży odejść.

Suarez powinien zostać jeszcze rok, być rezerwowym , strzelić z 8 do10 bramek i powinniśmy go pożegnać z honorami i klasą. Gościowi nie można odmówić zaangażowania i oddania klubowi, nie miałby z tym problemu. Niestety został ofiarą tego kryzysu sportowego, instytucjonalnego i finansowego. Dodatkowo jeśli odejdzie to do jednego z dwóch głównych rywali, co niewątpliwie będzie dla nich wzmocnieniem. Wielka szkoda i smutek

Ma swoje lata, ale zeby go nie opchnac za te 10 baniek to jakis zart. A tu jeszcze trzeba mu placic pensje xD

Ibra majac 38 lat laduje dalej bramki. No ja pierpapier...
konto usunięte

Simeone może jeszcze z Luisa dużo wycisnąć, nie zdziwię się jak Suarez będzie w topie strzelców La Ligi. Sytuacja win win, jeśli dojdzie do skutku.

Pamiętam jak Davida Villę oddaliśmy do Atleti. I rok później wygrał z nimi LL

W końcu Atletico będzie mieć snajpera z krwi i kości. A nasza szpica jak się nazywa, bo zapomniałem? A no Brajtłajt

Niegdy nie słyszałem o takich promocjach. To jest jakaś totalna porażka oddawać takich graczy za free

Powoli nachodzi dzień pożegnania wielkiego zawodnika, który dał nam tyle wspaniałych i ważnych bramek. Prawda jest taka, że ostatnie sezony nie były wybitne w jego wykonaniu, to mimo wszystko uważam, że Suarez był niezwykle ważną postacią w historii klubu. Dziękuję Luis! Niejednokrotnie będę powracał do nagrań z Twoimi przepięknymi trafieniami. Mam nadzieję, że nie zrobisz nam wielkiej krzywdy w tym sezonie ;)

Ale jak to tak można rozmawiać z piłkarzem bez zgody na transfer, wstydzilyby się

Co za nędza.
To jest jakiś kurwa cyrk . Zawodnik typu suarez odchodzi za darmo, otrzyma jeszcze kasę za pół sezonu który nawet się nie zaczął , do jednego z głównych rywali w walce o mistrzostwo.
Placek typu morata który gra piach idzie za 9mln na wypożyczenie z obowiązkiem wykupu za 43mln.
Co za debile pracują w Barcelonie.
Szkoda mi zawodników barcy, a jeszcze Bardziej jej kibiców. wyjebac ten Zarzad. No ludzie cały świat się śmieje z Barcelony.

Po treningach u Simeone przestaniemy mówić o nim „gruby”

Ktoś jest w stanie wytłumaczyć jaki jest sens oddawanie go do atletico i jeszcze opłacanie mu połowy pensji? To już lepiej żeby został niż wzmacniać rywala. Altwtico z Villa pozbawilo nas mistrza. Widać niewiele się uczą. Ile na tym zarobią 5 mln netto pensji Suareza?

W tym momencie jesteśmy mniej niż klubem

Krótko...
KOLEJNA TRANSFEROWA KOMPROMITACJA!!!

Oni to są sabotażyści xD Zapłaća połwę pensji Suareza i oddadzą go do Atletico. Zawodnika który strzela 20 bramek i ma 10 asyst w sezonie. Ile na tym zarobimy? 5-10 mln? To nie lepiej go zostawić, a sprzedać za te 5-10 Braithwaite? Lepiej mieć na ławce Suareza niż Braithwaite.

Ten klub to jest cyrk. Nike powinno im stroje klaunów uszyć i w takich powinni wszyscy zawodnicy i zarząd chodzić.

Łezka się kręci w oku za Luisem....

U Simeone wampir powróci, wykrzesa z Luisa ponownie zadziorność i zaangażowanie.

Japierd... Nie doś że za free odchodzi to jeszcze mu dopłacą, pośmiewisko i największy cyrk w Europie to coś się u nas odbywa:/

Poważnie? Nie dość, ze oddajemy go bezpośredniemu rywalowi w walce o Mistrzostwo, nie zarabiamy na tym nic, pokrywamy jego polowe pensji za to, ze go u nas nie będzie to jeszcze pewnie w meczu bezpośrednio z nami będzie mógł grać... Bartomeu ale ty jesteś mądry ;)

Teraz Ci co tak wypychają El Pistolero będą pierwsi na LA Rambli chwalić i zalowac, że odszedł jak befize strzelał nam bramki. Nie w taki sposób taki piłkarz, Legenda Barcy powinna stąd odejść. Wielka szkoda. Zawsze będę wierny Barcie, ale Luis pokaż co potrafisz w meczu przeciwko Barca, niech patrzą i płaczą Ci co Cię tu nie chcieli.

Czyli tak - odejście za free, opłata pensji i wzmocnienie silnego rywala. Ja prdl - toż to sabotaż w biały dzień. A Bartek dalej na stołku. Niech jeszcze Leo oddadzą za jakieś 25 melonów i będzie git.

Nie ma to jak zapłacić topowemu napastnikowi, żeby grał u jednego z głównych rywali w lidze XD Geniusze.

Czy ja dobrze rozumiem oddajemy topowego napastnika (którym bądź co bądź jest) do ligowego rywala za darmo i jeszcze płacimy połowę jego pensji. Czy ten zarząd już kompletnie zwariował?

To są jakieś jaja. Oddawać takiego zawodnika do rywala i jeszcze płacić za połowę pensji?

Ja piernicze Suarez z Messim strzelili 80%bramek dla Barcy kiedyś ktoś takie statystyki podawał. I teraz Suarez za free odchodzi?? Pogra w Atletico i jeszcze go sprzedadzą do MLS za kilka mln albo do Chin.

Mam tylko nadzieję że nie będziemy opłacać mu pensji, bo to jest hit że ktoś w ogóle wpadł na taki pomysł....

@Ghotti a co on niby robi. To jest napastnik najlepiej presujacy na swiecie przynajmniej do tej pory.

Pan Suarez przyjeżdża teraz do Barcelony z atletico i wali Barcelonie bramkę co za kurwa jebniety Zarzad.
Już mi się nawet niechce kibicować tej miernej drużynie

Przynajmniej miejsce dla Antosia na 9 sie znajdzie HEHE. Już za te 7 mln można go było zostawić w drużynie, dać mu tam połowę gier rozegrać, z ławki czy w wyjściowym, strzelić parę bramek, dać parę asyst, zbudować fizycznie skoro tak już stawiają na te treningi i z formą to byłoby genialny zmiennik skoro i tak mamy "dominować", a Luis wie gdzie się w polu karnym się znaleźć.

Myślę, że to pokazuje dobitnie w jakiej ciemnej d... jesteśmy jeżeli chodzi o finanse. Oficjalnie nie jest źle, ale takie ruchy pokazują ogromną desperację zarządu. Mówimy tu o oszczędności 5 mln EUR.
Swoją drogą za tą kwotę trzeba było sprzedać Brajtwajta i zostawić Luisa na rezerwie.

Oj będzie zdziwienie jak Gruby strzeli nam bramkę :) Mam do niego ogromny sentyment.

@sevs i to na Camp Nou...

@HERORICH2 nie zrozumiałeś przekazu od Lonely

presujący i broniący Suarez w Atletico, chciałbym to zobaczyć.

@mzr16 nie zmuszaj się, nie będziemy lamentować.

Ten klub stał się pośmiewiskiem.

120 mln za drewnianego Antka, który strzela od czasu do czasu,(głównie stałe fragmenty w Atletico) a dopłacamy do pensji rasowego snajpera, naprawde żal! Altruizm roku WOŚP przy tym wymięka!

Podobny interes Barca zdobiła z Daviedem Villa i wtedy Atleti zdobyło mistrza.

@el_radwano po co ma negocjować coś co ¥bowiązuje i mu pasuje?

Za taką pazerność to krzyż na drogę, a nie wielkie pożegnanie.

Nie lepiej zostawić gościa jako zmiennika skoro i tak mają płacić połowę jego pensji?

W jakiej sytuacji musi byc klub i jak musi sie palic grunt pod nogami Bartomeu zeby robic z zawodnikami to co w tym okienku transferowym. Sytuacja finansowa i strach przed nowym zarzadem zmusza go do robienia posmiewiska z klubu. Taki przyslowiowy rekin biznesu. Kazdy euro na wage zlota zeby jakos podreperowac budzet a co z tego ze wzmacnia rywali i to grajacych o mistrzostwo i do tego im doplaca...

cos czuje ze to beidze podobna historia jak z Davidem Villa :) to teraz czekac az nam zaladuje bramke :)

Atletico z Luisito wygra ligę 20/21

Kurwa Mac !!!!!!!!!!!!!!!

Ja pier***e, ku*%$a mać! Poważnie? Do ligowego rywala? Płacić mu pół pensji? Takiego strzelca? K%*#a ja pie&%$le!!!

@Magicc89PL masz rację!!! Idąc tym tokiem, powinien zrobić jak Iniesta i powiedzieć - robię miejsce młodszym, już nie mogę rywalizować na poziomie takim, by Barca mogła sięgać po puchary. Jasne, każdy chciałby odejść w chwale z trypletem na koniec..ale każdy z nich ponosi odpowiedzialność za brak tego trypletu i każdy powinien odpowiedzieć sobie, w jakiej części to jego "zasługa"

@HERORICH2 przestań wylewać łzy, Barcelona rozmawiała z Gryzoniem poza plecami AM, a jeśli wierzyć doniesienion to AM robi to samo z Suarezem, więc w czym problem? Jakbyś nie zauważył na świecie dawno się skończyły czasu szacunku i honoru, prócz jakiś tam pojedynczych przypadków

No nie. Tam to nie. A już na bank nie za free

@HERORICH2 Stary weź chociaż raz użyj jakiegoś przecinka czy kropki, bo wygląda to tragicznie. Co do hasła klubu: hasło to hasło a biznes to biznes. Ciekawe czy jakby taki Koke powiedział, że chce odejść i to za darmo a klub ma mu jeszcze wypłacić pensję za resztę kontraktu, to pisałbyś w ten sposób.

Gryzoń wybrał terapię odchudzającą u Diego :)

Czuję że Suarez jeszcze wam pokaże że jego pozbycie się było błędem bo to napastnik klasy światowej.
konto usunięte

Szkoda że tak w meczach i treningach nie walczył jak teraz o pieniądze. Dobrze wiadomo kto mu rady daje :).

Simeone najwyraźniej uznał, że brakuje mu na boisku negocjatora.
- Eeeeee, Panie sędzio ewidentny karny.