Mundo Deportivo: Atlético doszło do porozumienia z Luisem Suárezem [Aktualizacja]

Julia Cicha

21 września 2020, 12:28

Mundo Deportivo

181 komentarzy

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo podaje, że Atlético Madryt doszło do porozumienia z Luisem Suárezem, który już niedługo może trafić do stolicy Hiszpanii. Choć wcześniej wydawało się to mało prawdopodobne, teraz szanse na transfer znacznie wzrosły. Informacje potwierdza również Cadena SER.

Dziennik zaznacza, że operacja nie jest jeszcze w 100% pewna, ale określa ją jako „bardzo obiecującą”. Klub porozumiał się z napastnikiem, ale wciąż musi jeszcze dogadać się z Barceloną. Suárez podpisze kontrakt na dwa lata. Zarówno Miguel Ángel Gil Marin, jak i Diego Simeone kontaktowali się z nim i potwierdzili, że chcą tego transferu.

Media już wcześniej podawały, że Barça jest gotowa przez jeden sezon wyrównać pensję piłkarza do poziomu tej otrzymywanej na Camp Nou. Dla Katalończyków i tak oznaczałoby to oszczędność rzędu kilku milionów euro. Z drugiej strony Suárez ma ponoć wciąż domagać się całej rocznej pensji (oprócz zarobków w nowym klubie) oraz możliwości odejścia za darmo. Barcelona wyklucza taką możliwość. Mundo Deportivo dodaje też, że Atlético musi sprzedać Diego Costę, który zarabia około 8 mln euro, by móc pozwolić sobie na zapłacenie Urugwajczykowi. Mimo wszystko to pierwsze konkretnie doniesienia nt. Suáreza od kilku dni, co sprawia, że być może rzeczywiście uda się mu odejść ze stolicy Katalonii.

Aktualizacja

Wiele mediów podaje, że wszystko zostało już uzgodnione, a Suárez niedługo zostanie graczem Atlético. Barcelona zapłaci około połowę jego pensji. W przeprowadzeniu operacji pomoże wypożyczenie Moraty do Juventusu, do którego jest blisko.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli będziemy dopłacać do tego żeby Suarez strzelał nam gole.
Majstersztyk.
« Powrót do wszystkich komentarzy