RAC1: Luis Suárez wykluczył możliwość odejścia do Juventusu [Aktualizacja 22:00]

Dariusz Maruszczak

15 września 2020, 19:18

RAC1, Onda Cero, Sport, Marca, MD

94 komentarze

Fot. Getty Images

  • Jeszcze niedawno wydawało się, że odejście Luisa Suáreza z Barcelony jest już niemal przesądzone
  • Ostatnie doniesienia zostawiły jednak dużo znaków zapytania co do przyszłości Urugwajczyka
  • Według mediów El Pistolero nie przeniesie się do Juventusu

Jak poinformował Gerard Romero na antenie RAC1, Suárez wręcz wykluczył możliwość przeniesienia się do Juventusu. Powodem jest to, że proces uzyskiwania włoskiego paszportu nie zakończyłby się do 5 października, co uniemożliwiłoby El Pistolero występ w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Włoski dziennikarz Romeo Agresti uważa, że również Juventusowi nie w smak takie rozwiązanie. Zdaniem Romero napastnik rozważa obecnie inne opcje.

Wcześniej włoskie media podawały, że problemem w przeniesieniu się Suáreza do Juventusu może być dogadanie się Bianconerich z Edinem Džeko. Argumentowano, że Stara Dama może nie chcieć tyle czekać na Urugwajczyka i jest w stanie postawić na Bośniaka. Cała operacja zależała jednak od zgody Arkadiusza Milika na przeniesienie się do Romy, a według La Gazzetta dello Sport Polak nie zaakceptował oferty Giallorossich, którzy nie puszczą Džeko bez zagwarantowania sobie odpowiedniego następcy.

Suárez wciąż jednak nie doszedł do porozumienia z Barceloną w sprawie wynagrodzenia za ostatni rok kontraktu. Według ostatnich doniesień Sportu Barça była gotowa zapłacić 33-latkowi różnicę między jego obecną pensją a ewentualnym kontraktem z Juventusem. El Pistolero od początku stał na stanowisku, że chce otrzymać całość kwoty, a Mundo Deportivo oskarżało wręcz piłkarza o wstrzymywanie negocjacji.

Sytuacja wydawała się patowa, a urugwajski portal Ovacion Digital podawał nawet, że Ronald Koeman miał przekazać Suárezowi, że w przypadku fiaska transferu będzie na niego liczył. Z kolei wspomniany już Romero informował, że Urugwajczyk może zagrać jutro z Gironą. Sport uważa, że zawodnik i Barcelona spróbują jednak w najbliższych dniach dojść do porozumienia ws. odejścia 33-latka z klubu. Mimo to położenie Suáreza jest niepewne, a dzisiejsza wypowiedź dyrektora sportowego Ramona Planesa również nie rozwiała wątpliwości w tym temacie.

Aktualizacja

22:00 Alfredo Martínez na antenie Onda Cero potwierdził, że negocjacje z Juventusem zostały zerwane. Otoczenie Luisa Suáreza wskazuje, że Urugwajczyk nie trafi do włoskiego klubu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co by nie było - proszę o uszanowanie topowego strzelca w historii Barcelony i nie jechanie po nim jak po kobyle.

@JarekS A co on winienem? On jest tylko żołnierzem, rozkazy wydaje ktoś inny. Cóż poradzić, że mamy taką generalicję, że wstyd na całym piłkarski świat.

@JarekS nie no pewnie bijmy brawo niech dalej doji klub

@Chicken1992 mogło się to skończyć zupełnie inaczej - chłopak nastrzelał goli i naasystował się więcej niż się spodziewaliśmy jak braliśmy z Liverpoolu - stał się legendą klubu. Dzisiaj dzięki polityce zarządu chcieliśmy wyrzucić go jak śmiecia i to jeszcze tylnymi drzwiami - jak go tak traktują to nie ma się co dziwić że nie ułatwia im zadania. Pamiętajmy że wszystko co wygraliśmy od jego przybycia do Barcelony to też m.in. dzięki Suarezowi.

@JarekS zgadzam się z Tobą ale to jedno zdanie mi nie pasuje to on powinien zachować się jak Messi i sam chcieć odejść a nie jeszcze żądać pieniędzy to już jest przesada

@Chicken1992 zgadzam się, tak pewnie by było, gdyby nie fakt że pewnie oprócz poruszonych kwestii we wcześniejszych wpisach, doszły pewnie kwestie personalne, prywatnych urazów itd. Może na złość nie chce popuścić Suarez prezesowi, tego nie wiemy, nikt nas kibiców nie szanuje, żyjemy z łaski okruszków informacji dziennikarskich, a już nie mówiąc o zawodnikach czy stronie zarządzających klubem i to boli jak łaskawy wywiad Messiego...

@JarekS mądrze piszesz lecz zdania swojego nie zmienię uważam że powinien z podniesioną głową odejść.
« Powrót do wszystkich komentarzy