Wygrana z Nàstikiem na początek presezonu

NAS

• Barcelona wygrała 3:1 z Gimnastikiem w pierwszym meczu presezonu
  • Bramki dla gospodarzy zdobyli Griezmann i Coutinho z rzutów karnych oraz Dembélé
  • Z dobrej strony pokazała się młodzież z Puigiem, Trincão i Konradem na czele

Pierwszą połowę meczu z Gimnastikiem Tarragona Barcelona rozpoczęła w ustawieniu z Messim na pozycji nr 10 oraz Dembélé i Pedrim na skrzydłach. W środku pola znalazło się natomiast miejsce dla Busquetsa oraz Aleñi. W rolę środkowego napastnika wcielił się Griezmann. Od początku dało się zauważyć, że więcej jest gry na jeden kontakt, ale efekty szybszych wymian piłki były dość mizerne. Nie przeszkodziło to jednak Barcelonie wyjść na prowadzenie. Piłkę w polu karnym przejął Dembélé i lekkim uderzeniem obok bramkarza otworzył wynik spotkania. Gospodarze wciąż atakowali i już 10 minut później stanęli przed szansą na podwyższenie prowadzenia. Piqué był faulowany w polu karnym, a do jedenastki podszedł Griezmann. Francuz się nie pomylił i było 2:0.

Goście starali się odpowiadać, ale w kolejnych akcjach brakowało precyzji. Dopiero w 30 minucie Bonilla uderzył zza pola karnego, a piłka zatrzepotała w siatce pomimo interwencji bramkarza. W samej końcówce pierwszej połowy Gimnastic spróbował przedrzeć się przez obronę Barcelony, ale strzał kończący koronkową akcję nie zaskoczył Neto.

Po przerwie zgodnie z oczekiwaniami na boisku pojawiła się zupełnie nowa jedenastka. Parę środkowych pomocników stworzyli Puig i De Jong, przed nimi zagrał Coutinho, a na skrzydłach Konrad de la Fuente oraz Trincão. W rolę napastnika wcielił się natomiast Braithwaite. W defensywie na bokach zagrali Firpo i Semedo, a na środku Araujo z Cuencą. Już jedna z pierwszych akcji oskrzydlających przyniosła rzut karny po zagraniu ręką. Jedenastkę wykorzystał Coutinho, dając dwubramkowe prowadzenie.

W 59. minucie Trincão zagrał fenomenalną piłkę, a Konrad de la Fuente znakomicie wykończył akcję strzałem z powietrza. Niestety Amerykanin był na spalonym w momencie podania. W kolejnych akcjach swoje szanse zmarnowali Coutinho i Braithwaite, a w 86. minucie Konrad zaprzepaścił idealne podanie prostopadłe Brazylijczyka.

Ostatecznie Koeman rozpoczął swoją przygodę w Barcelonie od zwycięstwa. Chwilami gra zespołu mogła się podobać, głównie za sprawą znakomitej postawy Puiga czy Trincão. Nie ma jednak wątpliwości, że przed tym zespołem jeszcze dużo pracy.

Puig, co gość ma naped, straci bo ryzykuje, ale walczy po stracie, piękne granie

Puig wielki talent. Widać że ma ten dryg do gry, powinien w tym sezonie znacznie częściej meldować się w pierwszej jedenastce.

Optymalnym ustawieniem dla Griezmanna byłoby wytransferowanie go do innego klubu.

Valverde, Setien, Koeman: Roberto do pomocnik i będzie grał w pomocy
Pierwszy i każdy kolejny mecz: słuchaj Sergi bo jest taka sprawa

Trincao zdecydowanie na wielki plus !

Griezman to nie dziewiątka ,patrząc na jego szybkość i drybling to tez nie boczny napastnik.Griezman pasował idealnie jako kierowca autobusu w Atletico Simeone.

Nie rozumiem stawiania na Alene... To bardzo przecietny gracz i on sie nie nadaje nawet na Betis, a co dopiero Barcelone.

#przestanmygracprzecietniakami

Widać różnicę gdy gra się w 11-tu : vide - 2 połowa.. Na miejscu Ronalda posadziłbym Messiego na ławie, nie może być tak, że piłka 2 metry od Leo a on drepta, nie zainteresowany piłką.
Trzeba szukać kupca na Neto i brać nawet drobne, mamy w zastępstwie 2 młodych i zdolnych.
W obronie jeśli Araujo posadzi na ławie Pikeja nie będę zdziwiony, Semedo na prawej, Lenglet w środku i na lewej postawiłbym na Firpo (może presja pomoże małemu komediantowi - Albie).
W pomocy FdJ na defensywnym i po bokach Filipek i Riki.
Atak od prawej Trincao, wolny elektron Griz i na lewym Dembuś
a... reszta ferajny niech zapieprza na treningach żeby pokazać się trenerowi.

Najlepszy transfer jaki może zrobić Barca w tym sezonie to sprzedać grizmana.

Niby mecz ze słabym zespołem, ale pokazuje, że ludzie pokroju Coutinho czy de Jong muszą grać na swoich naturalnych pozycjach...

Dembele trzymam kciuki.

Poda ktoś linka gdzie obejrzę mecz za darmo ?

@BarcaSupporter Bo te w praniu nie farbują

Messi miał minę na tym meczu jakby się nie wysrał.... mam wrażenie jakby łaskę robił, że gra w tym klubie, jeszcze wielki kapitan, porażka

Pierwsza połowa to jeszcze setien w drugiej zaczyna wchodzić coś czego brakowało w Barcy czyli szybki atak z kontry, szybkie akcje, gra do przodu, strzały z dystansu. Riki i de jong na bank powinni grać w pierwszym składzie, Trincao pokazał że może być świetnym zmiennikiem dla Leo, Araujo i Cuenca spisali się w swoich zadaniach. Roberto, Busi to raczej już bym im bilet dał do innego klubu. I ogólnie widać postęp ale i tak trzeba będzie poczekać aż wszystko się razem z sobą zgra bo nie ma co oczekiwać efektów przez miesiąc pracy, natomiast jest progres oby tak dalej. VeB

Trincao to więcej od Messiego robi

Griezmann nawet z trzecioligowcem nie wnosi do gry kompletnie nic i zalicza 5 kontaktów z piłką. Dodatkowo przy, grozniejszym rywalu, ze swoimi warunkami fizycznymi, nie zagwarantuje utrzymania piłki po długim zagraniu Matsa/obrońców (co Suarez robił świetnie). Bez napastnika ta Barcelona zginie śmiercią tragiczną

Druga polowa była o wiele lepsza od pierwszej. W pierwszej było mało gry kombinacyjnej i granie na stojąco w drugiej natomiast był szybszy doskok do przeciwnika i piłka o wiele szybciej była rozgrywana przez pomocników i dzięki czemu sytuacje się stwarzały dla napastników.

Busquest klasyk.. Wolny jak pociąg towarowy, bezmyślnie fauluje. Zasługuje maksymalnie na rolę rezerwowego...

Ogólnie to chyba lepiej pozbyć sie Griezmanna niż Suareza

Noo, fajnie postrzelac ogórkom, spytajcie graczy Bayernu

@kirzan a może niech sam się wezmie do roboty drepracz

"...a piłka zatrzepotała w siatce pomimo interwencji bramkarza." Jakiej interwencji?? Gosciu przeciez tylko odprowadzil pilke wzrokiem... :)

To jak grał Cou, Trincao, samedo i Puig nie do opisania. Widać, że chłopaki głodni gry szczególnie Cou i Puig Świetne rajdy Trincao w tym meczu na prawdę miło będzie patrzeć na jedenastkę z nimi w składzie równie dobrze Pedri może wchodzić ! Zajebiście grali chłopaki reszta jakoś tam śmigała.

Griezmann jest wystawiany tylko po to, żeby nadrabiać spacerowanie w obronie Messiego. Change my mind

Pomyliłem Araujo z Todibo... Magia browarów zrobiła swoje xd

@noface Bez kitu zaskoczył mnie pozytywnie.

Koeman liczy na Coutinho, Griezmanna i Dembélé w tym sezonie.
Przekazał już o tym piłkarzom [cope.es]

I każdy dzisiaj z brameczka!!

Visca el Barca!!

@patrickk103 tu nie pokażą meczu.

@G9 on raczej go sprawdza niz na niego stawia

@tomczkin hahahahha ale Ty jesteś zabawny. Normalnie do kabaretu z taki żartami... jesteś małym żałosnym czlowieczkiem skoro się śmiejesz z czyjegoś nieszczęścia. Autentycznie jest mi Ciebie żal, że jesteś taki ograniczony gościu

Koeman mówił w jakimś z wywiadów ze widzi intensywność i zaangażowanie na treningu wszystkich zawodników. Zastanawiam się czy omylkowo nie zasłonił sobie oczu zamiast nosa maską.Przecież graliśmy z 3 ligowcem a szału nie było.

Trincao też spoko, po stracie pracuje w obronie, nieźle podaje i potrafi w dryblingi

Ładna piłka od Trincao

Najbardziej to mnie cieszy Dembele oby juz kontuzje omijały go szerokim łókiem

Te passy od Trincao cudo, de la Fuente bardzo ruchliwy, De Jong klasa wyżej niż Busquets na pivocie. Z kolei duży spadek jakości na bokach obrony, Firpo ustawia się strasznie głęboko, Semedo też dość kiepski. Za to Braithwaite wygląda lepiej od Griezmanna póki co, przynajmniej piłkę dotknął parę razy

Trincao w ogóle łądnie sobie poczyna ;)

Coutinhio ustawiony tam gdzie powinien i od razu wartościowy piłkarz, młodzi dobrze grają intensywnie do przodu i szybki odbiór. Całkiem inny mecz który na pewno lepszy jest od pierwszej statycznej i nudnej pierwszej połowy

@martin3131 ale podnieta, jak byśmy co najmniej doszli do półfinału LM...

cały mecz bez napastnika - pierwsza połowa z Griezmannem, druga z Martinem...

Moim zdaniem Coutinho pokazał się z dobrej strony kilkoma zagraniami

@Joshi Todibo raczej nie gra. W obronie gra Cuenca i Araujo :D

Trincao i tak nie pogra, kolejny zmarnowany będzie, przecież musi grać messi i griezmann.

W drugiej połowie występuje pierwsza 11??haha

Ja wiem ze taka sytuacja i w ogóle sparing ale... SEMEDO KAPITAN XDDDDDDD

@pichichi7 i nadal pozostaje jedynym pomocnikiem, który potrafi zagrać piłkę prostopadłą i rozegrać cos więcej niż do boku

Już 1-0 jedziemy :) W tym roku LM nasza :P :)

@ForcaMilosz nie wiadomo ,Pedri moze na skrzydle grac

Podobało mi się zaangażowanie szczególnie w drugiej połowie. Pedri, Puig, Semedo, Trincao, Coutinho zagrali bardzo fajnie. Mam nadzieję, że będziemy ich jak najczęściej widzieć na boisku.

@pichichi7 Dopiero co wrocil do treningow kilka dni temu. Co ty sie spodziewales...serio

@denks1984 popieram

Na plus Trincao, Puig.
Braithwaite mocno odstaje poziomem od reszty.
Na minus zapisałbym też Busquetsa (ta jego bierność w obronie i powolność mnie dobija), boki obrony w drugiej połowie (Firpo, Semedo).
No i Griezmann jako '9' też nie najlepiej ale tutaj bym jeszcze nie robił tragedii, może się z Leo wymienią pozycjami. Ustawienie 4-2-3-1 odbieram pozytywnie, zwłaszcza jak środek pomocy stanowili de Jong z Puigiem.

@Joshi tylko że todibo nie gra :D

Barca z pierwszej połowy to jakieś Home Edition :D

@PatrykGhost Co ci nie pasuje? Pedri z Dembele na skrzydłach, Messi jako 10, Griezmann jako napastnik.

@jakub1906 A dlaczego nie ?

Jestem w szoku, że dalej niema na głównej informacji ''Dembele kontuzjowany'' %)

@yla Ja bardziej wyczuwam że nastawiasz się do niego negatywnie przez to jaka była sytuacja z jego odejciem. Co do jego postawy w dzisiejszym meczu to tak jak kolega Greenalley napisal: dopiero wznowił treningi, pozatym to sparing po co ryzykować kontuzją w takim meczu. Myślę że Messi znowu strzeli w tym sezonie 30+ bramek w La Liga.