Sport: Sposób Barçy na przedłużenie umowy z Ter Stegenem

Łukasz Lewtak

5 września 2020, 21:00

Sport

26 komentarzy

Fot. Getty Images

Kataloński Sport informuje dziś, że FC Barcelona nie zamierza dalej zwlekać z przedłużeniem umowy Marca-André ter Stegena. Klub chce, aby Niemiec związał się z Blaugraną do 2024 roku, jeszcze zanim wróci do gry w listopadzie.

Według Sportu szybkie przedłużenie umowy z Ter Stegenem stało się priorytetem Barcelony po tym, jak wczoraj rozwiązała się sprawa z Leo Messim. Niemiecki bramkarz, jeden z najlepszych zawodników na świecie na swojej pozycji, wielokrotnie podkreślał, że bardzo dobrze czuje się w klubie i mieście i również, tak jak Barça, chce przedłużyć kontrakt. Ter Stegen chciałby jednak otrzymać znaczną podwyżkę.

W związku z kryzysem wywołanym przez pandemię klub koniecznie musi zmniejszyć wydatki na pensje swoich pracowników. Sport podaje, że Barcelona wstępnie porozumiała się z Ter Stegenem co do tego, że jego pensja będzie zwiększana stopniowo, jednak nie do takiego stopnia, jakiego oczekiwał niemiecki bramkarz, przynajmniej w dwóch pierwszych sezonach obowiązywania nowej umowy. W 2023 i 2024 roku Ter Stegen ma już dostać znaczącą podwyżkę, co ma zrekompensować mu nieco mniejsze zarobki w okresie największego kryzysu finansowego. Sport zaznacza, że Niemiec doskonale rozumie obecną sytuację i zgodzi się na takie rozwiązanie.

Kataloński dziennik dodaje również, że w związku z operacją Ter Stegena Barcelona zamroziła jakiekolwiek działania związane ze sprzedażą Neto. Do czasu powrotu Niemca Brazylijczyk będzie pierwszym bramkarzem Barçy, a Iñaki Peña drugim. W zimowym okienku Barcelona może rozważyć wypożyczenie Peñi.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Neto zbędny, lepiej jak by Pena pełnił rolę zmiennika Niemca

Ile teraz zarabia MATS?

Po ostatnim występku w Champions League to raczej bym na jego miejscu wziął 8% zniżkę zarobków ;)

Teraz mu nie dadzą podwyżki, ale za 2 lata czemu nie, na ich konto już to nie pójdzie.
Bartomeu przypisze sobie przedłużenie kontraktu z ter Stegenem, a następcy zwiększone wydatki na wynagrodzenia..

W nadchodzących czasach, to nie powinno być mowy o podwyżkach, tylko utrzymaniu pracy. Piłkarze powinni zacząć myśleć w innych kategoriach. Sport zawodowy ulegnie zmianie, to pewne.

Oby jak najszybciej był kontrakt przedłużony i został w 4 kapitanów

Ter Stegen to powinien być kapitan!!! Zawsze profesionalny i na poziomie oczekiwań jako jeden z niewielu w ostatnich latach. Gdyby nie on...

Niech mu obiecają, że będzie mógł rozwiązać umowę po każdym sezonie! :D

Jeden z nielicznych piłkarzy w tym bałaganie, który zasługuje na podwyżkę. Świetny bramkarz i normalny facet (nie gwiazdorzy), który z szacunkiem traktuje kibiców i na szacunek zasługuje. Oby jak najdłużej w FCB!

Kolejny z miłością do klubu. Miłość za pieniądze. Zróbmy go kapitanem. Bo krzyczy. Jak kasy nie dostanie to odejdzie. Ale krzyczy i dobrze gra nogami. Kapitan.

Jaki, bartomeu spróbuje go oszukać?
Wątpię, że przedłuży umowę zanim ten prezesina okupuje stanowisko. Może w maju po wyborach tak.