Kto zostanie nowym kapitanem Barcelony w przypadku odejścia Messiego?

Dariusz Maruszczak

3 września 2020, 14:30

AS

61 komentarzy

Fot. Getty Images

Wciąż nie wiemy, jaki będzie dalszy los Leo Messiego. Wiele wskazuje na to, że 33-latek rzeczywiście może zostać w klubie. Mimo to dziennik AS rozważa, kto w hipotetycznym wariancie odejścia Argentyńczyka zostałby pierwszym kapitanem Barcelony.

Messi sprawuje tę funkcję od odejścia Andrésa Iniesty w 2018 roku. W ostatnim sezonie w gronie czwórki kapitanów byli sami wychowankowie - obok 33-latka także Sergio Busquets, Gerard Piqué i Sergi Roberto. Według ASa Ronald Koeman do roli lidera zespołu na boisku i poza nim wyznaczyłby Piqué, który miałby nosić kapitańską opaskę. Mimo różnych zastrzeżeń względem środkowego obrońcy to właśnie on potrafił wyjść przed mikrofony po klęsce w Lizbonie i przyznać, że Barcelona potrzebuje zmian, a nawet ofiarować swoje odejście. Ponadto jeżeli Messi rzeczywiście zmieni klub, do czwórki kapitanów zostanie włączony Marc-André ter Stegen, który od dawna wykazuje zadatki na dobrego lidera.

Dotychczas kapitana Barcelony wybierała szatnia zespołu. Niewykluczone jednak, że Koeman wprowadzi nowe porządki także w tym zakresie i sam wyznaczy, kto będzie jego przedłużeniem na boisku i w szatni. Bez względu na to Piqué i tak miałby szanse na wybór jako zawodnik z jednym z najdłuższych stażów w drużynie i sporym znaczeniu.

Obecna sytuacja w Barcelonie sprawia, że można też zastanawiać się, czy Messi wciąż będzie kapitanem nawet w przypadku pozostania w klubie. Wielu komentatorom nie podoba się zachowanie Argentyńczyka przez ostatnie tygodnie po porażce z Bayernem i w związku z potencjalnym odejściem z klubu. Nie wiadomo jednak, jak zareaguje na to wszystko szatnia zespołu i jakie podejście do tematu będzie miał Koeman.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Doszliśmy do takiej sciany, że nie ma komu być kapitanem. Messi też nim nie był przez 2 lata. Z pola nie ma komu bo Busquets bez jaj a Pique ma swój świat i jest królem baboli a całą karierę to był przybocznym charyzmatycznych Puyola,Ramosa czy Mascherano. Zostaje tylko Mats...

Pique bo potrafi się odezwać i nie chowa się za tatusiem albo mats... Messi sam pokazał że go to przerosło po każdej porażce nie pojawiał się w strefie mieszanej by wziasc porażkę na klate...

W kontekście rozpiździelu permanentnego, którego końca nie widać, jest to w rzeczy samej bardzo istotne pytanie. Rzekłbym, fundamentalne dla dalszych losów. Pytanie z gatunku - czy ja byłam z pieskiem, czy bez pieska.
Bravo, bravo Redakcja za świetny temat. Bravo.

Zawsze mnie śmieszą te opinię kto ma zostać kapitanem, jakbyśmy w szatni byli. Zawodnicy sami wiedzą kto się nadaje, gdyby Messi się nie nadawał, to nikt by na niego nie głosował
Kto w przypadku pozostania? bo nie widzę szans żeby Messi mógł nosić tą opaskę jeśli pozostanie

Tylko Bartomeu !

Tym jak klub otoczył go wszystkim o czym marzy on śmie od tak sobie odchodzić w taki sposób ? Niech zje snikersa bo mimo że jest wielki nie jest większy od Barcelony !! To Barca otoczyła go Xavim, Iniesta to były dwa motory napędowe wielkiej Barcy ...

Tylko Ter Stegen !!!

Tylko Ter Stegen!

Pique lub Ter Stegen, oni się świetnie nadają.

Moim zdaniem kapitanem powinien zostać Pique a zastępcą Ter Stegen.

Ter Stegen według mnie będzie osobą która wstrząśnie w szatni

Messi nigdy nie zasługiwał na pierwszego kapitana. Tak samo Lewandowski. Piłkarze genialni, ale jeden to autyzm a drugi cwaniak. Wzór kapitana to Puyol i Błaszczykowski.

Pique jako jedyny się nadaje. Ter-Stegen jako bramkarz mnie nie przekonuje :/ mógłby być, ale (subiektywnie) wolę żeby to był zawodnik z pola

Niech Koeman zabierze opaske kapitanska Messiemu, bo on sie nie nadaje na lidera. Zamyka sie porazkach i placze w kacie. I nie Busi! Kolejna tragedia. Najlepiej teraz dac Pique i MatSowi.
Prawda jest jednak taka ze zabranie mu opaski bedzie strzalem w policzek od trenera i na same dzien dobry > wojna.

No zostanie Busquets, bo jest drugim kapitanem. Wątpię, żeby szatnia wybrała nagle inaczej.

Ja najchętniej widziałbym w roli 1. kapitana Pique, a w roli vice MAtSa. Znając życie nie zostanie żaden xd

Na miejscu Messiego zrzekłbym się opaski kapitana i skoncentrował jedynie na grze.
Tu nie chodzi tylko o to czy ktoś zasługuje na opaskę kapitana, tylko oprócz tego jeszcze czy nadaje się do tej roli.
Jest takie powiedzenie „chcesz stracić pracownika-zrób z niego kierownika”.
Mi pasuje to również na boisku z Massim w roli kapitana. Wolałem go jako najlepszego na świecie pracownika niż słabego kierownika. Zbyt introwertyczny, jak na kapitana. Bez sensu, że go na siłę uszczęśliwiono kiedyś tą rolą.

Kto zostanie nowym kapitanem w przypadku zostania Messiego ?

1. MAtS; 2. Pique

Wszystkich tych pożal się Boże kapitanów bym sprzedał i to jak najszybciej (oczywiście poza Matsem)

Ja bym dał opaske kapitana ter stegenowi nawet jak messi zostanie lub nie

Żeby mieć kogoś takiego jak Puyol w szatni, to by nawet pytania nie było...Ech, rozmarzyłem się.

Podoba mi się kandydatura Marc'a na kapitana, ale niestety ta rola u bramkarza działa średnio. Zdecydowanie wolałbym kogoś z pola, kto może być w sumie wszędzie i na pewno szybciej niż Marc. Natomiast Pique ma już swoje lata, ale myślę, że ma charakter do bycia kapitanem.

Jak uwielbiam talent Leo Messiego to w przypadku zostania nie powinien być kapitanem. Nie wierzy w ten zespół, chciał odejść, to w jaki sposób ma być teraz kapitanem?

Messi nie zasługuje nosic opaskę kapitana w przypadku zostania.

Piszecie, że Ter Stegen. Ale po pierwszych tygodniach okazać się, że nie prędko wróci na boisko, bo zmiennik jest w życiowej formie.

Piszecie, że Pique nie ma charakteru. Absolutnie nie macie racji. Trzeba mieć niesamowitą odwagę wyjść po wiadomym meczu do widzów. Mnie tym przekonał.

Ale Messi się nigdzie nie wybiera :)

Sergio Busquets zostawia serce na boisku ha ha ha razem z Alba i Piqué . A Roberto super obronca/pomocnik/napastnik tez sie nadaje.

Moze Ter Stegen ale tam potrzeba faceta z jajami takiego jak Puyol a takiego pilkarza nam brakuje

Marc Andre ter Stegen (C)

nieważne komu dadzą opaskę i tak będzie lepszym kapitanem niż Messi

Only 1!

Marc Andre ter Stegen!

Dla mnie Ter Steven to jedyna opcja póki co. Ciekawe kogo namaści trener, a może da szatni zagłosować :)

W jakim kolejek przypadku Messi nie powinien już być kapitanem, nawet zostając.

Setien na pół etatu............

A tu cyk Dembele kapitanem ;-)

Dla mnie Messi był najgorszym kapitanem w ostatnich latach jakiego miała Barcelona. Argumentów chyba nie muszę przytaczać.
Jak Messi zostanie to jestem za Gerardem aby to on nosił opaskę a Messi niech się skupi na graniu bo jest najlepszym piłkarzem na świecie ale kapitanem niestety miernym.

Barcelona była najmocniejsza kiedy z szatni jako ostatni wychodził Messi. Fajnie gdyby w tym sezonie to wróciło

Oby ktoś z jajami!
Żaden Pique, trzeba ludzi z charakterem i klasa jak Puyol.

Marc-André ter Stegen Ten Pan potrafi cos powiedziec po przegranym meczu a nie uciekac i siedziec cicho!!

Byle nie Messi, a mój głos poszedłby na Pique.

Pytanie powinno brzmieć: kto będzie nowym kapitanem Barcelony BEZ WZGLĘDU na to co klub zrobi z Messim.

Jak dla mnie słusznym i zasłużonym kapitanem byłby Ter Stegen. Nie oszukujmy się, zapracował na to i wg mnie lepszej kandydatury w naszym teamie nie ma.

Kapitanem powinien być gość z jajcami, który potrafi krzyknąć i pierd....ć pięścią w stół. Jak nie idzie to trzeba zagrzać ludzi do walki i się z tym nie certolić.

Jeśli ma być rewolucja pełną gębą to nowym kapitanem powinien zostać De Jong.

Oby zmienili kapitana Messi się kompletnie nie nadaje,jak zostanie to powinien udowodnić swoją przydatność dla zespołu jak każdy inny gracz.

Jak to kto, MATS będzie kapitanem.